Skocz do zawartości

Miami Heat 2018/19 - w poszukiwaniu Gwiazdy


Alonzo

Co osiągną Heat w nadchodzącym sezonie?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Miami awansują do playoffs w nadchodzącym sezonie?

  2. 2. Miami znajdą przed/w trakcie sezonu:

    • Nowego lidera z prawdziwego zdarzenia
    • Solidnego All Stara (bardziej materiał na drugą opcję)
    • Nie, nie uda im się ściągnąć nikogo lepszego od Dragicia
  3. 3. Jakie Heat przeprowadzą zmiany w rosterze?

    • Nie będzie żadnych poważniejszych zmian
    • Sprzedają Whitesidea za spadające kontrakty nie wzmacniając się specjalnie
    • Uda się za Whitesidea otrzymać solidne wzmocnienie
    • Hassan Whiteside pozostanie w Miami
    • Dwyane Wade zakończy karierę
    • Udonis Haslem zakończy karierę
    • Sprzedają Gorana Dragicia
    • Wymieniona zostanie połowa składu
    • Pat Riley wyczaruje kolejny genialny trade dla Heat
    • Przedłużą Ellingtona


Rekomendowane odpowiedzi

no dobrze Alonzo, zagrał super mecz, ale to tylko jedno spotkanie. na przestrzeni sezonu to ciągle mało efektywny środkowy (dopiero teraz doczłapał się do 50% FG), który w ataku jest czarną dziurą (te 2 asysty dziś, to jego season high) tracącą dużo piłek, a mimo super defensywnych statów, to jego impact w D jest wątpliwy.

 

Przecież Hassan jak tylko jest zdrowy daje kozacki difens.

 

Już rok temu przed kontuzją wyglądał jak mocny pretendent do DPOY.

 

Od dawna mówię, że jak ograniczyć mu rolę w ataku to może być słabszą wersją Goberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się złapie Alonzo, może, może ;-)

Na co ma się złapać?

 

Hassan na ten moment wygląda rewelacyjnie w defensywie.

 

Jak dostaje swoje rzuty to też zaczyna czuć się pewniej co powoduje wzrost efektywności.

 

W ataku ma dość szeroki wachlarz zagrań.

 

Napawa też optymizmem że zaczyna romansowac z tą 3. Moim zdaniem ten jego rzut z dystansu ma szansę stać się na tyle dobry że zacznie być respektowany za łuku.

 

Największy problem jaki ma Hassan to chyba brak odpowiednio zdefiniowanej roli w Heat. Wydaje mi się ze on chciałby otrzymywać większą rolę w ofensywie.

 

Moim zdaniem Hassan pasowałby fajnie do Hornets. A jakiś deal z jego udziałem w tym kierunku wydaje mi się realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

doprecyzuję: Hassan jest dobry w D, ale nie tak dobry, jak jego boxscore sugeruje.

To może inaczej inwidaulne staty Hassana w defensywie są bardzo dobre/rewelacyjne. W porównaniu do jakiegoś DeAndre Jordana, Marca Gasola czy Nurkica.

 

Jego wpływ na defensywe jest widoczny, nie twierdzę że to będzie obrońca roku ale po sezonie to może być po Rudy Gobert najlepszy defensywny center w lidze.

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hassan zdominował LMA terroryzując blokami ( rekord połowy 8) wypychając z pomalowanego i zbierając tak jak rasowy Center.

 

Spurs przegrali mecz słabym 30 procentowym atakiem gdzie poza Millsem i Bertansem ( rekord 17 oczek sezonu) nikt nie wyszedł walczyć.

 

Dziwne w sumie to wyszło bo Ddr zrobił rekord zbiórek a niewiele brakło do TD

 

Spurs z Dante ale bez Rudego w S5 maja za mała sile ognia a ze Poetl gra piach to nie było jak równoważyć pod koszem.

 

Nie jest dobrze gdy wzdychamy aby Gasol wrócił.

 

A przecież nie tylko spurs mieli braki kadrowe gdzie liczyłem ze brak Wadę z ławki da się wykorzystać.

 

Drugi raz to samo

20-16 punktów straty jak z Orlando i nieudana pogoń bo zabrakło dwóch trafień.

 

Jeżeli najlepsza w long2 w lidze ekipa trafia za 2 29 procent to się nie da tego wyrwać.

 

Przy 36 równie tragicznych mecz byłby do wyrwania.

Dwa rzuty.

 

Światełko w tunelu.

 

Obrona Whitea po kontuzji i poprawa w tym elemencie Ddr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hassan poprzedni sezon miał rozbity przez kontuzje.

Zdrowy był właściwie tylko w meczu inauguracyjnym z Orlando.

 

Później dobrze grali Adebayo i Olynyk, ukształtowała się rotacja i było mu trudno wrócić normalnie do rotacji.

Doszły problemy emocjonalne, brak dla niego minut i w różnych rankingach wypadł nawet z top 100.

 

W sezonie 16/17 kręcił się w okolicach top 30.

Naturalnie miał lepsze statsy, niż faktyczne przełożenie się tego na wynik, ale miał wiele razy momenty, gdzie przez kilka minut dominował. Kilka jego bloków i nagle przeciwnik bał się wbijać pod kosz. Chodzi o to, że był w tym w poprzednim sezonie bardzo nierówny, a Heat potrzebują jego regularności.

 

Niech gra na 15/15/3 - i niech będzie w tym regularny. 

Regularność wg mnie jest tu słowem kluczem.

Przy większych regularnych minutach i odpowiedniej ilości dograń do niego, asysty same przyjdą. Mam wrażenie, że już to pisałem - jak mu mało dogrywają, to ja mu się nie dziwię, że chce grać sam. Choć różnie się to kończy. 

 

 

Hassan Whiteside said he wants to be in the conversation for Defensive Player of the Year.

"I want to be in the Defensive Player of the Year conversation," said Whiteside following his nine-swat performance on Wednesday. "Y’all gave it to a shot-blocker [utah’s Rudy Gobert] last year, so we respect the shot-blocker again." Whiteside also said his goal is to lead the league in rebounds and blocks, and he currently ranks No. 2 in rebounds per game and No. 1 in swats. As long as he can stay healthy, he'll be an absolute monster.
 
 
Source: Miami Herald
 

 

 
Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Idealnie oddają styl i charakter pastelowego "Miami Vice" a o to chyba chodzi w tej serii?

 

To są obecnie najlepsze koszulki w NBA. Ten co kręcił tą reklamę powinien dostać Nobla czy co tam by chciał. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=A-Oqgii7cp0  

 

Mmmmmm Phil w podkładzie <3 aż się łezka w oku zakręciła 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Idealnie oddają styl i charakter pastelowego "Miami Vice" a o to chyba chodzi w tej serii?

 

To są obecnie najlepsze koszulki w NBA. Ten co kręcił tą reklamę powinien dostać Nobla czy co tam by chciał. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=A-Oqgii7cp0  

 

Mmmmmm Phil w podkładzie <3 aż się łezka w oku zakręciła 

 

Już wiem, co mi Żona zamówi na urodziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Idealnie oddają styl i charakter pastelowego "Miami Vice" a o to chyba chodzi w tej serii?

 

To są obecnie najlepsze koszulki w NBA. Ten co kręcił tą reklamę powinien dostać Nobla czy co tam by chciał. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=A-Oqgii7cp0  

 

Mmmmmm Phil w podkładzie <3 aż się łezka w oku zakręciła 

 

filmik jest mega tak jak i stroje meczowe

ja i Tasma pisaliśmy o tych masakrycznie różowych rezerwowych bluzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.