Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2018/19


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

24h jest ok, wydłużenie tego do np 72 czy 96h będzie zbyt mocno premiowało osoby wybierające w końcówce draftu.

To przeciez moze byc 48... 

 

Od 3 lat jest czas na wybór 24h, do czego prawdopodobnie wszyscy się już przyzwyczaili bo nikt nie protestuje, a Ty piszesz że robię burdel, samemu stękając o czasie na wybór w drafcie w trakcie jego trwania :panda:

Napisalem o tym 1 wrzesnia.

Plus wlasnie w tym rzecz, ze mnie oburza nie sama opcja, a sposob jej wprowadzenia.

 

No kaman, jak Ci tak bardzo zależy, to zaraz wpiszę do Regulaminu, że czas trwania na wybór w drafcie to 24h. Poddanie tego pod głosowanie? To nie jest żadna fundamentalna zmiana dla rozgyrwki, by czekać na głos 45 GM i wprowadzać taką zmianę od nowego sezonu.

Jak to nie jest fundamentalna zmiana???? Inaczej funkcjonuje draft...

plus wychodzi kolejny kwiatek bo moglbys tak usprawiedliwiac kazda zaimprowizowana zmiane...

 

Ja bym był za 48h na pick.

Ktos jeszcze?

 

Przy okazji, jako potencjalny klient, zebrałem do kupy obecne oferty sprzedażowe:

Z tego jasno widac, ze druzyny grubo pod limitem moga zgarnac sporo talentu za darmo...

ale go nie chca bo wola kisic bolkow ;-)

 

Ktoś coś jeszcze? Obi nie schodzisz z salary?

Oglaszal, ze schodzi JJem i VanVleetem.

 

ale dziwię się że Younga nikt nie chce za pick 16-20...

Bo do tego trzeba miec jeszcze miejsce w salary ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze w tej samej wypowiedzi czepnalem sie 24h na wybor!

Czyli nie jest tak, ze nagle teraz mam z tym problem.

Szkoda mojego czasu.

 

ale dziwię się że Younga nikt nie chce za pick 16-20...

Mnie to nie dziwi. Picki posiadają:

#16 - Jendras musi schodzi z salary, więc Young mu zbędny.

#17 - Bulek zbiera młodych, wiec na co jemu 30ek, którego później będzie miał problem sprzedać tak samo jak PeWee obecnie?

#18 - Kolek j.w.

#19 - WilQ jak Jendras

#20 - Regis jak Bulek i Kolek

 

Inna sprawa, że zaraz (co jest wielce prawdopodobne) Young może trafić na FA skąd ktoś będzie mógł o niego powalczyć. Więc po co poświęcać pick?

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nigdy nie rozumialem dlaczego druzyny z miejscem w salary nie wymiataja wszystkich takich opcji to odpowiem...

 

#17 - Bulek zbiera młodych, wiec na co jemu 30ek, którego później będzie miał problem sprzedać tak samo jak PeWee obecnie?

Zeby go sprzedac w sezonie po lepszej cenie.

Teraz sa problemy bo polowa ligi nie ma miejsca pod limitem, ale sie ono zacznie otwierac przez kontuzje i zleszczenia.

Ba! Ci sami weterani solidniaki beda niezbednym uzupelnieniem wszystkich wymian z contenderami.

 

Inna sprawa, że zaraz (co jest wielce prawdopodobne) Young może trafić na FA skąd ktoś będzie mógł o niego powalczyć. Więc po co poświęcać pick?

Bo powalczyc to cos zupelnie innego od na pewno dostac.

Poza tym pomijasz korelacje tzn jesli ktos uwaza, ze pick 16-20 nie jest godny zawodnika tego kalibru to rowniez nie wylozy 30+$ ktore beda potrzebne by go przygarnac z waivera [bo po prostu ma niska wycene].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nigdy nie rozumialem dlaczego druzyny z miejscem w salary nie wymiataja wszystkich takich opcji to odpowiem...

 

Zeby go sprzedac w sezonie po lepszej cenie.

Teraz sa problemy bo polowa ligi nie ma miejsca pod limitem, ale sie ono zacznie otwierac przez kontuzje i zleszczenia.

Ba! Ci sami weterani solidniaki beda niezbednym uzupelnieniem wszystkich wymian z contenderami.

 

Bo powalczyc to cos zupelnie innego od na pewno dostac.

Poza tym pomijasz korelacje tzn jesli ktos uwaza, ze pick 16-20 nie jest godny zawodnika tego kalibru to rowniez nie wylozy 30+$ ktore beda potrzebne by go przygarnac z waivera [bo po prostu ma niska wycene].

Może nie rozumiesz, bo nigdy nie byłeś w takiej sytuacji? Jeśli możesz mieć i pick i Younga, to nie widzę powodu oddawania picku aby go pozyskać.

 

Poza tym, z picku możesz wyrwać kogoś młodego, który może zaskoczyć już w pierwszym sezonie. Oczywiście szanse są małe, ale zawsze są. A jak już zaskoczy, to będzie wart dużo więcej niż taki Young. A jak nie zaskoczy, to żadna strata.

Jeśli chodzi o pozyskanie Younga z waivera, to tam chętnych na niego też nie będzie wielu. Drużyny blisko salary, nie będzie stać na jego pozyskanie. Więc kręg potencjalnych chętnych będzie mały, a to zwiększa szansę wyrwania go z FA za darmo i pewnie za mniej niż $30.

 

No i nawet jak nie pozyskasz Younga z waivera, to będą też inni wiekowi robiący w okolicy 30fp których będzie można zgarnąć i później sprzedać jak ktoś załapie kontuzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie rozumiesz, bo nigdy nie byłeś w takiej sytuacji?

Wrecz przeciwnie, jak bylem w takiej sytuacji klepnalem dokladnie tego typu trejdy.

Moja pierwsza wymiana w lidze byla #7 za starego solidniaka bo od razu zauwazylem te dysproporcje...

 

Poza tym, z picku możesz wyrwać kogoś młodego, który może zaskoczyć już w pierwszym sezonie. Oczywiście szanse są małe, ale zawsze są.

Wlasnie w tych szansach tkwi sedno sprawy.

Czy wolisz [z grubsza] ~10% na kogos dobrego + ~20% na solidniaka + ~70% na wywalenie w ciagu roku czy 95% na solidniaka + 5% ryzyko kontuzji/zleszczenia? Duza wiekszosc preferuje to pierwsze i dlatego wszelakie loterie sa zyla zlota.

 

A jak już zaskoczy, to będzie wart dużo więcej niż taki Young. A jak nie zaskoczy, to żadna strata.

To jest wlasnie klasyczny blad, ze to "zadna strata". Jesli po pol roku patrzysz, ze gdybys sie tylko schylil mogles miec kogos wartosciowego, a nie masz nic to jest strata tego kalibru. Zbierze sie kilka takich i masz roznice o polowe tabeli.

 

Jeśli możesz mieć i pick i Younga, to nie widzę powodu oddawania picku aby go pozyskać.[...]

Jeśli chodzi o pozyskanie Younga z waivera, to tam chętnych na niego też nie będzie wielu. Drużyny blisko salary, nie będzie stać na jego pozyskanie. Więc kręg potencjalnych chętnych będzie mały, a to zwiększa szansę wyrwania go z FA za darmo i pewnie za mniej niż $30.

Tu sie nie zgodze, zwiekszy sie kreg zainteresowanych o wszystkich, ktorzy nie mieli picku. Czyli przykladowy lorak wymiecie 2-3 takich gosci za poldarmo, wiec nie trafia oni za poldarmo do tych co mieli picki.

 

No i nawet jak nie pozyskasz Younga z waivera, to będą też inni wiekowi robiący w okolicy 30fp których będzie można zgarnąć i później sprzedać jak ktoś załapie kontuzję.

Roznica polega na tym, ze przykladowy Lou nie bedzie 30stka tylko 40stka... a tacy na FAsach nie leza. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie za bardzo rozumiem jak można nie chcieć takiego zawodnika jak Young w takiej cenie... tak samo jak nie rozumiałem w zeszłym roku jak można za pół darmo było nie chcieć Mirotica.

 

Tak czy inaczej Young na Waiverze nie wyląduje. Mam kupca i o ile nie dogadam się z kimś na pick (o ile będzie jeszcze zawodnik którego chce) to Young pójdzie do kogoś w normalnej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrecz przeciwnie, jak bylem w takiej sytuacji klepnalem dokladnie tego typu trejdy.

Moja pierwsza wymiana w lidze byla #7 za starego solidniaka bo od razu zauwazylem te dysproporcje...

Kwestia kto co woli. Są osoby które mają inny pomysł na grę i wolą inwestować z młodych, których mogą mieć na lata.

 

Wlasnie w tych szansach tkwi sedno sprawy.

Czy wolisz [z grubsza] ~10% na kogos dobrego + ~20% na solidniaka + ~70% na wywalenie w ciagu roku czy 95% na solidniaka + 5% ryzyko kontuzji/zleszczenia? Duza wiekszosc preferuje to pierwsze i dlatego wszelakie loterie sa zyla zlota.

Nie ma znaczenia ile jest to %. Zamiast trzymać wiekowego gracza i liczyć, że ktoś w trakcie sezonu się po niego zgłosi, lepiej mieć ten slot zajęty przez młodych. Czyli nie jednego zawodnika, ale rotujesz tym slotem i szukasz w trakcie sezonu młodego. Ja swego czasu z FA wyrwałem w ten sposób młodego Rondo, DeAndre Jordana czy RHJ. Przez ten czas przewinęło się sporo młodych, ale jeśli slot byłby zajęty przez wiekowego (choć solidnego), to mógłbym nie mieć miejsca i szansy na wyrwanie kogoś fajnego na lata.

 

To jest wlasnie klasyczny blad, ze to "zadna strata". Jesli po pol roku patrzysz, ze gdybys sie tylko schylil mogles miec kogos wartosciowego, a nie masz nic to jest strata tego kalibru. Zbierze sie kilka takich i masz roznice o polowe tabeli.

Jeśli nie masz parcia na wysokie miejsce w tabeli, a wręcz przeciwnie Twoim celem jest walka o wysoki pick, to taki Young będzie tylko wadził.

 

Tu sie nie zgodze, zwiekszy sie kreg zainteresowanych o wszystkich, ktorzy nie mieli picku. Czyli przykladowy lorak wymiecie 2-3 takich gosci za poldarmo, wiec nie trafia oni za poldarmo do tych co mieli picki.

 

Roznica polega na tym, ze przykladowy Lou nie bedzie 30stka tylko 40stka... a tacy na FAsach nie leza.

A Ty myślisz, że jak ktoś się połamie jednemu z liderów, to tylko Young będzie na tapecie? Przecież inni też będą oferować swoich zawodników, w efekcie wcale nie jest pewnym, że w trakcie sezonu takiego Younga sprzedaż z zyskiem. Już się o tym przekonałem w poprzednim sezonie. Do sprzedania był (wzięty z FA) DeMarre Carroll robił 37,85fp a kosztował 26,20fp. Zysk 11 fp to było mało dla drużyn walczących o coś. A cena była bardzo niska (daleki pick, albo typek młodych o niskiej wartości). Sam życzyłeś mi powodzenia i twierdziłeś, że będę miał problemy aby go sprzedać. W składzie do oddania był Jerian Grant 29,10fp a kosz utrzymania 18,55fp. Chętnych nie było i skończył na FA. Więc już w poprzednim sezonie przekonałem się, jak to wszyscy będą walić drzwiami i oknami po takiego Younga. Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz, że jak ktoś się połamie jednemu z liderów, to tylko Young będzie na tapecie? Przecież inni też będą oferować swoich zawodników, w efekcie wcale nie jest pewnym, że w trakcie sezonu takiego Younga sprzedaż z zyskiem. Już się o tym przekonałem w poprzednim sezonie. Do sprzedania był (wzięty z FA) DeMarre Carroll robił 37,85fp a kosztował 26,20fp. Zysk 11 fp to było mało dla drużyn walczących o coś. A cena była bardzo niska (daleki pick, albo typek młodych o niskiej wartości). Sam życzyłeś mi powodzenia i twierdziłeś, że będę miał problemy aby go sprzedać.

Właśnie tu jest też problem z Lou W. Jeżeli będzie robił 40fp to sprzedanie go contenderowi z pensją 47fp będzie bardzo trudne. Musiałby robić ze 43-44fp żeby był popyt. A przecież jest też szansa, że nawet tych 40 nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za 48h na pick.

 

Przy okazji, jako potencjalny klient, zebrałem do kupy obecne oferty sprzedażowe:

 

Pioterksuper - D. Carroll, Danny Green - oczekiwane: pick przyszłoroczny,

PeeWee - T. Young - pick tegoroczny, Miles Bridges

Roger - Sabonis, Exum, Valentine, pick'2019 - konkretne wzmocnienia

Wilq - plotki chodzą, że L. Williams jest na bloku :smile:

Jendras - W. Chandler, E. Ilyasova

Bulek - P. Beverley, JJ Redick,

Krzemo - Portis, Kaminsky, pick 2019

Gerard - E. Payton, J. Green, Olynyk, M. Brogdon

 

Ktoś coś jeszcze? Obi nie schodzisz z salary?

M. Chriss, N. Powell, R. Hood, A. Zizic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.