Skocz do zawartości

Sport


montana

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 minut temu, P_M napisał(a):

 porównania do PN są jednak trochę bez sensu, tzn nie zgadzam się z tymi dysproporcjami, ale jest jak jest.

Dlatego też wspominałęm o CEV, który jest tylko (dużo) młodszym bratem FIVB (nagroda za nations league była chyba dużo wyższa), a ani CEV ani FIVB nie majo odniesienia do FIFA czy UEFA. Tak samo jak liczba uprawiających siatkówkę vs liczba uprawiających PN, ale naprawdę nie chodziło mi o takie dyskusje tylko o to, zeby cieszyć się z sukcesu, który jest spory & niepodważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rw30 napisał(a):

 

 porównania do PN są jednak trochę bez sensu, tzn nie zgadzam się z tymi dysproporcjami, ale jest jak jest.

Dlatego też wspominałęm o CEV, który jest tylko (dużo) młodszym bratem FIVB (nagroda za nations league była chyba dużo wyższa), a ani CEV ani FIVB nie majo odniesienia do FIFA czy UEFA. Tak samo jak liczba uprawiających siatkówkę vs liczba uprawiających PN, ale naprawdę nie chodziło mi o takie dyskusje tylko o to, zeby cieszyć się z sukcesu, który jest spory & niepodważalny.

No za 1 miejsce ligi Narodów było 1mln eur, za 1 miejsce MŚ było 200k euro. 

Sukcesu w żaden sposób nie neguję, lubię siatkówkę o wiele bardziej niż PN, po prostu odnoszę się do kwestii forumowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jack napisał(a):

Pewnie nie ale bez pompowania pieniędzy przez państwo i sukcesów reprezentacji z tego wynikających siatkówka ze względu na  mizerię klubową (porównując do innych dyscyplin - NBA, NHL) była by u nas mniejszą niszą niż koszykówka.

Przecież nie mamy chyba silniejszej ligi, niż siatkarska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stratosfear napisał(a):

Btw Polska liga jest silniejsza niz Brytyjska? 

Pytasz o żużel? W brytyjskiej to pewnie nie ma obecnie połowy uczestników GRand Prix. Gwiazdami są tam żużlowcy , którzy w Polsce się nie łapią na składy

A co do rugby

To po 3 dniach w Nicei to trzeba powiedzieć ,że Irlandia z RPA są jak na razie w innej klasie.. RPA są po prostu mocni a Irlandia to co robi w ataku jest niewiarygodne. Choć trzzeba też założyć ,że Rumunia to najsłabszy zespół tych mistrzostw..

Portugalia się fajnie postawiła Walii ale Walia nie gra jakoś dobrze ale taktycznie sa bardzo dobrze poukładani. Robią mało błedów. Ale i tak wciąz uważam ,że z Fiji to im sędziowie podarowali. Fiji powoli wchodzi do tej czołówki światowej. To już nie tylko rugby 7 w którym sa potęgą . Fiji wciąz brakuje jescze takiej dyscypliny taktycznej w ataku. W obronie sa świetni ale w ataku popełniają wciąz głupie błedy

Jak na razie to jest

Irlandia -RPA nr 1

Potem jest WaLIA

Fiji z Francją

a potem anglia- Angole nie grają na razie błyskotliwie ale wyjdą  pierwszego miejsca tylko ,ze mają naprawdę słabą grupę. Zaraz się okazę ,że to Samoa wyjdzie na drugim miejscu.

Nowa Zelandia bez błysku ale tak po prawdzie to im jest jedno ,ze wyjdą z drugiego miejsca. Choć jak pomyślę ,że tam się zderzą z Irlandia lub RPA to moze być grubo. Zresztą Francuzi też nie będą mieć lekko

Ogólnie jak bym miał porównywać jak od 2007 do teraz zmieniły się koszty bycia na takiej imprezie to jest to kosmiczny skok. Bilety na same mecze poszły w górę 2-3 razy. Ale to jakie są koszty hoteli czy nawet lotów to jest aberracja.

To co jest fajne w rugby to ,ze fani po meczu sobie gratulują. Przed meczem idą razem. Na meczu w sobotę było sporo Angoli czy nawet Irlandczyków. W niedzielę z kolei była całkiem duża grupa Walijczyków bo przyszli sobie obejrzeć dobry mecz. Zaskakuje ogromna ilośc kibiców z Portugalii czy Japonii. Może powoli rugby zacznie wychodzić z tej puli kilku państw. Oglądalność jak na razie wygląda dobrze nawet na Polsacie choć akurat dla mnie Kopyt jest dramatycznym komentatorem. On połowe meczu opowiada o sobie . swojej przeszłości .

Dziwnie się poukładaly te drabinki. Angole mają łatwą grupę. Potem wpadną pewnie na Fiji a potem Walię.

Ogólnie byłoby niesamowite jakby finał był Walia- RPA albo Walia-Irlandia.. A pewnie się skończy na Francja -Anglia czego bym nie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Larry Legend napisał(a):

Fidżi idzie po pierwsze zwyciestwo od 69 lat nad Kangurami.Fantastyczne.Obym nie zapeszył :)

Fajny meczyk. 

Jakoś na tych mistrzostwach oprócz ulubionej w rugby RPA klaruje mi się grupa państw, którym kibicuje, a mianowicie państwa z Oceanii. Nieliczne, a graczy mają, że hoho. Takie Fidzi nie ma miliona mieszkańców, a 7 czy tam 8 w rankingu i pokonuje dwukrotnego (w niedługiej przecież historii) mistrza swiata. Ten niecelny karny Fidzi w ostatniej minucie może mieć zbawienne skutki dla Australii w kwestii ew. awansu do fazy pucharowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem nawet, że tu tyle osób rugby ogląda!

Dawno temu się w nie wkręciłem, lubię sobie pójść na naszą ligę pooglądać, chociaż tu w Warszawie to posucha i tylko 1.liga Legia lub AZS AWF a jak na ekstraklasę to albo do Siedlec albo do Sochaczewa. A w 2015 roku to nawet byłem na Twickenham jak Angole dostali w piździec od Walii i w efekcie rozgrywając PŚ u siebie nawet nie wyszli z grupy :)

Ja od zawsze jestem za europejskimi drużynami w PŚ ale też nie da się nie kibicować chociaż trochę RPA. Drabinka rzeczywiście ułożyła się fatalnie więc w ćwierćfinale będą przedwczesne finały Francja/Nowa Zelandia - Irlandia/RPA a drugiej połówce coś czuję, że Angole psim swędem znowu znajdą się w finale, chociaż przed PŚ grali największą chu.owiznę od lat. 

Mój typ na mistrza: Francja/RPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to to, że nie cholery nie kumam większości zasad. Trochę czaje linie spalonego, zakazany chwyt powyżej barków, czy atak ciałem na głowę i tyle. No, oprócz zasad podawania ręką lub nogą oczywiście i punktacji za akcje jak przyłożenie, podwyższenie czy karny:)

Np. aut. Czy przy wykopie zamiast karnego drużyna kopiąca zawsze dostaje aut, czy jakieś warunki muszą być spełnione? 

Skąd taka skuteczność wygranych autów (poza Fidzi), przez tych co wykonują? Kwestią są tylko ustawienia i wiedza jak zagrają aut, czy jeszcze poza tym wykonujący mają jakaś przewagę? 

Tak czy siak nawet z tak mizerną wiedzą fajnie się ogląda mecze na takim poziomie. 

P.S. Czy to czasem nie współczesna piłka nożna wyewoluowała z rugby stajac sie jego mlodsza siostrą lub nawet dzieckiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@n_i_m_h

Jak chcesz zobaczyć rugby na światowym poziomie w miarę rozsądnych cenach to proponuje kupić bilety naTOP14

 

Na La Rochelle może być cięzko kupić bilet bo oni prawie zawsze maja wszystko sprzedane ale juz na taki Lyon bez problemu. Czy na Racing 92 . 

Można też spróbowac się wbić na puchar zwłaszcza jak graja z drużynami z RPA. Fajna sprawa tylko wtedy to jest środa czwartek. 

Z ligą angielską jest trudniej bo tam mnie zawsze prosili o adres w UK bo wysyłają bilet pocztą. 

A bilety na lige francską możesz kupić pewnie najtańsze i za 20 euro a w lepszych miejscach za 50-60 euro 

Bo jednak liga polska to jest dramat w porównaniu do reszty Europy. Popatrz jak zmasakrowała nas Rumunia czy Portugali a gdzie są oni na tle rywali ( z tym ,ze Portugalia naprawdę zrobiła postęp. Świetnie biegają zwinni. Brak im jeszcze sily by łamać obrony takich ekip jak Walia albo by im ustać kiedy ci ich taranują jak w sobotnim meczu ale za to wykonują świetne szarże bez faulu. Świetnie łapią piłki w powietrzu. To duży postęp)

12 minut temu, Szabla napisał(a):

Skąd taka skuteczność wygranych autów (poza Fidzi), przez tych co wykonują? Kwestią są tylko ustawienia i wiedza jak zagrają aut, czy jeszcze poza tym wykonujący mają jakaś przewagę? 

Bo nie możesz atakować zawodnika będącego w powietrzu. Więc zazwyczaj to wiesz kiedy Twój kolega wyrzuca piłkę z autu i jesteś o ułamek szybszy. Fidżi nie wykonuje tego najlepiej ale też Kangury mają po prostu gigantów , którzy potrafią ręką sięgnąc ciut wyżej. Bo piłke możesz atakować ale nie możesz dotknąć zawodnika będącego w powietrzu 

Dla mnie problemem jest oglądanie na stadionie a często to robię. Bo o ile ogarniam większosć zasad o tyle iestety nie ogarniam sygnalizacji sędziowskiej. Nigdy się na tym nie skupiam a kibice od razu wiedzą czy jest karny dla swoich czy dla rywali 

 

Ja od lat kibicuje zarówno Walii jak i RPA. Kiedyś bardziej tym drugim ale od 15 lat raczej Walijczykom. Jeśli nie pękną przed dryblasami z Australii to potem mają łatwy ćwierćifnał 

Godzinę temu, n_i_m_h napisał(a):

e Angole psim swędem znowu znajdą się w finale, chociaż przed PŚ grali największą chu.owiznę od lat. 

Dla nich ćwierćfinał z Fidżi moze być mega cięzki... Fidż ma trochę słabyc rezerwowych i to widać w drugich połowach. Mają trochę kontuzji ale Anglicy musza z nimi zagrać o wiele lepiej niz w pierwszych dwóch meczach . Bo zwycięstwa wysokie ale styl kiepski

Tak słabej Argentyny to nie widziałem chyba nigdy a Japonia to też trochę rozaczarowuje. Ilość błędów dużo za duża jak na ten poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Stratosfear napisał(a):

Btw Polska liga jest silniejsza niz Brytyjska? 

Tak, ale każdy żużlowiec może jeździć w kilku ligach, wiec ci najlepsi jeżdżą po prostu w obu ligach. Ale kasa i frekwencja jest najlepsza w Polsce i inne ligi nie maja do niej podjazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał(a):

Jak chcesz zobaczyć rugby na światowym poziomie w miarę rozsądnych cenach to proponuje kupić bilety naTOP14

 

Na La Rochelle może być cięzko kupić bilet bo oni prawie zawsze maja wszystko sprzedane ale juz na taki Lyon bez problemu. Czy na Racing 92 . 

Można też spróbowac się wbić na puchar zwłaszcza jak graja z drużynami z RPA. Fajna sprawa tylko wtedy to jest środa czwartek. 

Z ligą angielską jest trudniej bo tam mnie zawsze prosili o adres w UK bo wysyłają bilet pocztą. 

A bilety na lige francską możesz kupić pewnie najtańsze i za 20 euro a w lepszych miejscach za 50-60 euro 

Bo jednak liga polska to jest dramat w porównaniu do reszty Europy. Popatrz jak zmasakrowała nas Rumunia czy Portugali a gdzie są oni na tle rywali ( z tym ,ze Portugalia naprawdę zrobiła postęp. Świetnie biegają zwinni. Brak im jeszcze sily by łamać obrony takich ekip jak Walia albo by im ustać kiedy ci ich taranują jak w sobotnim meczu ale za to wykonują świetne szarże bez faulu. Świetnie łapią piłki w powietrzu. To duży postęp)

Na angielską trochę chodziłem jak mieszkałem w UK, teraz tylko krajowo w niedzielę po kotlecie, gdzie najbliżej akurat grają. Wiadomo, że poziom nie ten ale tak już mam, że i na piłkę nożną jakąś 5 czy 4 ligę też nieraz zajrzę :)

 

No Angoli daję tak na przekór ich grze trochę, mecz z Argentyną to trochę sam się tak ułożył po czerwonej kartce i tu trzeba ich chwalić za dobra obronę i zbudowanie przewagi tymi dropkickami Forda. Z Japonią to powiem szczerze, że nie widziałem dawno żeby piłka tyle razy wypadała do przodu obu drużynom. Coś mówili, że niby te nowe piłki strasznie śliskie... :)

 

PS: jak ktoś zainteresowany to tutaj taki fanowski skarb kibica na PŚ 2023:

https://drive.google.com/drive/folders/1PL4uAQxMRfiYVcxNG5rOKoKgDGhJXmq6?fbclid=IwAR0RQFVfPpglVAAdzMCd5XpWZl6IfmR8eN81ajPL6p-lSPrKVd1l8t-5iAA

Edytowane przez n_i_m_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny skarb kibica, sporo fajnych smaczków :) Fiji - Australia świetne spotkanie, już nie mogę doczekać się soboty i Irlandii z RPA i tutaj jako kibic jednych i drugich muszę być całkowicie neutralny - niech wygra lepszy :D 

Tak jak trudno nie zgodzić się z @ely3 na temat wyników naszej repry z Portugalią czy Rumunią to trzeba przyznać że nasze rugby się jednak rozwija i gramy w Rugby Europe Championship, to jest najważniejsze bo ogrywamy się z lepszymi od nas.Byle nie spaść :) Na pewno trzeba pozbyć się pozostałego betonu w polskiej federacji i klubach a nadal jeszcze jest obecny jak to u nas, mam informacje z pierwszej ręki (od byłego zawodnika) Skry Warszawa jak to wyglądało i jak finalnie się skończyło dlatego nie jestem zdziwiony takim przebiegiem sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.