Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Lucas napisał:

Ja tylko nie wiem czemu Gordon u nas miałby wyrazić chec zarabiania mniej niż ma obecnie? Salary rośnie i będzie rosło, Aaron dostał w RL podwyżkę, więc nie sądzę żeby przed sezonem zgodzil się na podpisanie umowy niższej niż w rzeczywistości, zwłaszcza że poprzednio został nawet u nas wyceniony lepiej niż RL, salary od tego czasu poszło trochę w górę, w momencie podpisania kontraktu będzie wyższe niż przy poprzedniej umowie.

Rozumiem że Alonzo chce trochę zaoszczędzić, ale to nie jest problem Gordona. Nie rozumiem też po co nadal wchodzicie z Alonzo w tego typu dyskusje, ja staram się ich unikać i spokojniej mi się "żyje" w BeGM, nawet dzieki temu chyba trochę mniej napięte relacje z Alonzo mamy niż jakiś czas temu, bo nauczyłem się już że w Orlando mają swój świat i nie zamierzam na siłę go komuś przewracać :P 

Za rok nikt mu tyle nie da bo to nie jest gracz warty 20 milionów i jeśli patrzymy pod tym kątem to Gordon mówi tak. 

Jeżeli wcielamy się w gracza to raczej nie weźmie obniżki zwłaszcza że w rl wziął więcej i wziął maksymalne Extension i pod tym kątem Gordon mówi nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje tak jak powiedzial tangiers w bardziej dyplomatyczny sposob.

nie ma u nas debili ktorzy dadza gordonowi taki kontrakt jak w realu

15 minut temu, Lucas napisał:

Ja tylko nie wiem czemu Gordon u nas miałby wyrazić chec zarabiania mniej niż ma obecnie?

wiec dlatego to pytanie jest bezprzedmiotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Jeżeli wcielamy się w gracza to raczej nie weźmie obniżki zwłaszcza że w rl wziął więcej i wziął maksymalne Extension i pod tym kątem Gordon mówi nie. 

No i tu wychodzi po prostu kto czym kieruje się w głosowaniu, nie twierdzę nawet że metoda X jest lepsza/gorsza.

Moim zdaniem Gordon by tego po prostu nie klepał, tak samo jak Dipo rok temu, a że rynek/kontuzje potem weryfikują ich decyzje jako błędne to już nie jest nasza wina, błędy się zdarzają.

Po prostu z punktu widzenia dość pewnego siebie zawodnika (choćby wzięcie 50 w Denver trochę to potwierdza) to nie ma szans, że podpisze on obniżkę wynagrodzenia w momencie gdy salary cap bedzie wyższe niż w momencie podpisywania poprzedniej umowy.

No a to raczej w kwestie zawodników mieliśmy się wczuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Raz jeszcze - to nie ma absolutnie nic do rzeczy ile zarabia obecnie w realu a ile u ciebie, ani w przeszlosci ani obecnie. Wycenił siebie na 92mln/4 - nie podbił przecież Nuggets ceny bo ich nie lubi czy coś, tylko na tyle się wycenił. 
I tak jak napisal Lucas salary rośnie, gość swoja wartosc zna, a ty mu proponujesz mniej niż zarabia obecnie u ciebie. Tak go wynagradzasz za te wszystkie lata? Obniżką pensji w przyszłych latach?

Pracownika który wiele lat w jednej firmie robi i ma zadowalające wyniki się wynagradza podwyżką podczas negojacji nowego kontraktu, a nie obniżką.

 

W dniu 15.09.2021 o 07:49, RonnieArtestics napisał:

Czasem nie rozumiem idei extension ze strony klubów. Zakladajac ze zagra nawet lepszy sezon niż zeszły, to kto by przebił więcej niż 23mln na sezon latem? A przez ten rok to jeszcze nie daj Boże  chłop się zdąży trzy razy powaznie skontuzjowac i straci kompletnie na wartości. Po co dawac tak długie kontrakty na gracza kalibru aarona gordona, ci ludzie nie widza jak dynamicznie sie wszystko zmienia i że taki bledsoe już po roku od podpisania ostatniego długiego kontraktu nie był warty nawet polowe kwoty która zarabia? 
czemu ludzie którzy ponoć są specjalistami w tej dziedzinie, wielcy managerowie za miliony bucksow nie wyciągają prostych wniosków z błędów innych? Wg mnie Małe bardzo prawdopodobieństwo ze dogra w nuggetsdo końca kontraktu i bedzie na siebie „zarabial”  przez cały czas. Prędzej Za dwa lata bedzie balastem nawet jak bedzie niezły, bo np nuggets będą sobie chcieli cos Pozmieniać w składzie. 

 

W dniu 15.09.2021 o 09:10, RonnieArtestics napisał:

@Lucas tak wiem, nuggets jest dobre w planowaniu dalekoidacym, ale mi chodzi tylko o jedno: po co tak wczesnie dawac taki kontrakt graczowi pokroju Gordon, liga się tak dynamicznie zmienia ze on za trzy lata może być wrakiem to raz, a dwa mieliby birdy do niego po sezonie i spokojnie mogliby do offseason poczekać, bo Watpie ze nawet jesli zagra super sezon to ktoś mu da 30mln na rok żeby uciekł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw jako że obaj są graczami Nuggets i przy obu pojawiało się sporo komentarzy że przepłacenie i że lepiej było czekać rok to spójrzcie, że Porter dostał (wydaje mi się że nie poprawną, ale czekam na potwierdzenie) identyczna ofertę jak od Denver i BMF nie wyskakuje z tekstem, że powinien podpisać za mniej, bo nie jest tyle wart 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lucas napisał:

No i tu wychodzi po prostu kto czym kieruje się w głosowaniu, nie twierdzę nawet że metoda X jest lepsza/gorsza.

Moim zdaniem Gordon by tego po prostu nie klepał, tak samo jak Dipo rok temu

Wydaje mi się że wszyscy gracze którzy odrzucili sezon temu Extension są finalnie w plecy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

Moim zdaniem Gordon by tego po prostu nie klepał, tak samo jak Dipo rok temu, a że rynek/kontuzje potem weryfikują ich decyzje jako błędne to już nie jest nasza wina, błędy się zdarzają.

Po prostu z punktu widzenia dość pewnego siebie zawodnika (choćby wzięcie 50 w Denver trochę to potwierdza) to nie ma szans, że podpisze on obniżkę wynagrodzenia w momencie gdy salary cap bedzie wyższe niż w momencie podpisywania poprzedniej umowy.

No a to raczej w kwestie zawodników mieliśmy się wczuwać.

 

W dniu 14.09.2021 o 22:08, Lucas napisał:

Nie chcieli ryzykować, że skończy się jak z Grantem, a że to nie moje pieniądze to nie będę Aaronowi dolarów żałował ;)

Trzeba czekać na powrót Murraya i extension MPJ, które wleci przed sezonem pewnie. Aaron to dla mnie nadal świetne fitowo uzupełnienie ofensywnego trio.

 

W dniu 15.09.2021 o 08:54, Lucas napisał:

Nuggets na Granta i Gordona "wydali" trzy picki (jeden to Hampton), nie mają kogo ściągnąć na FA i chcieli uniknąć ryzyka, że Aaron pójdzie jak Jerami gdzieś indziej za podobny hajs i większą rolę choćby.

Jeśli Kroenkes chcą płacić podatek to picki/assety są na etapie budowy Nuggets większym wydatkiem niż miliony w salary, bo Denver nie miałoby kim tego Aarona zastąpić.

Gordon jest lekko przepłacony, ale Denver ma (bo Porter to w najgorszym wypadku RFA) jak na warunki NBA sporą przewidywalność rosteru na najbliższe sezonu, całe S5 + 6th man pod kontraktami na minimum dwa sezony.

Rozumiem że patrzysz na to obiekywniej i w stosunku do samej wyceny zawodnika, ale no z perspektywy Denver czy mojej jako fana to najważniejsza jest decyzja Kroenkes o wydatkach, w sumie Gordona extension wchodzi akurat od paru milionów salary cap wiecej. Spodziewałem się jakiegos 80/4, dostał parę milionów więcej, ale widocznie Denver uznało, że dla większego spokoju warto te parę milionów powyżej wartości dać.

76ers po wydaniu assetow na Tobiasa też musieli go przeplacic względem wartości, bo lepiej mieć przeplaconego trochę przydatnego zawodnika niż stracić i assety i nie móc kogoś ściągnąć do rosteru w zamian. 

Mi względem tej umowy dość blisko też do opinii Vogta na tt: 

 

 

tak, tak.. ale to ponoć ja mam swój świat 🙃

Dyskusje tu zwyczajnie nie mają sensu..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Alonzo wybacz ale teraz jedziesz dość ostro po bandzie - co Ma do rzeczy moja opinia na temat tego extension? To rynek/(on sam się) go na tyle wycenił a moja opinia raczej nie wiele ma tu do rzeczy. Ja bym takiemu graczowi nie zaproponował w ogóle extension ( na miejscu nuggets ) bo liga jest na tyle dynamiczna ze dawanie rolsowi 20+mln na rok naprzód jest naprawdę głupie moim zdaniem. Ale tak samo nie dałbym full max extension Paulowi georgowi, choć jest warty maxa, to w rok się w NBA tyle może zmienić ze może A rok nie bedzie wart maxa.czaisz czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzoale ja uważam że 80/4 to odpowiednia wycena rynkowa Gordona, jednak on sam oczekiwałby więcej i tyle. 

Tak samo pewnie Ronnie myśli, nie wiem po co cytujesz coś z tematu Denver, który nie ma nic wspólnego z grą, sam chyba napisałem że liczyłem bardziej na jakieś 80/4, ale Gordon chciał więcej. To on jest najważniejszy w tej kwestii.

2 minuty temu, fluber napisał:

Wydaje mi się że wszyscy gracze którzy odrzucili sezon temu Extension są finalnie w plecy. 

No możliwe, nigdzie nie napisałem że na tym zyskalo, ale mieli prawo podjąć taką, a nie inną decyzję. Oladipo pewnie prędzej zwolniłby agenta, który chce podpisać 100/4 zamiast maksimum, i ma do tego prawo, bo to jego kariera, nawet jak się na tym przejedzie i bedize grał za minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Btw jako że obaj są graczami Nuggets i przy obu pojawiało się sporo komentarzy że przepłacenie i że lepiej było czekać rok to spójrzcie, że Porter dostał (wydaje mi się że nie poprawną, ale czekam na potwierdzenie) identyczna ofertę jak od Denver i BMF nie wyskakuje z tekstem, że powinien podpisać za mniej, bo nie jest tyle wart 😜

Akurat Bmf (z całym szacunkiem do wiedzy) to jeśli chodzi o BeGm nie jest żadnym autorytetem xd 

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

No Alonzo wybacz ale teraz jedziesz dość ostro po bandzie - co Ma do rzeczy moja opinia na temat tego extension? To rynek/(on sam się) go na tyle wycenił a moja opinia raczej nie wiele ma tu do rzeczy. Ja bym takiemu graczowi nie zaproponował w ogóle extension ( na miejscu nuggets ) bo liga jest na tyle dynamiczna ze dawanie rolsowi 20+mln na rok naprzód jest naprawdę głupie moim zdaniem. Ale tak samo nie dałbym full max extension Paulowi georgowi, choć jest warty maxa, to w rok się w NBA tyle może zmienić ze może A rok nie bedzie wart maxa.czaisz czy nie?

Tez poczułem zdziwienie bo nie widzę związku między jednym a drugim, ale wszyscy znowu będą winni (globalny BeGowy spisek wymierzony w jednego niepokornego Gm-a…) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMM2121 napisał:

Akurat Bmf (z całym szacunkiem do wiedzy) to jeśli chodzi o BeGm nie jest żadnym autorytetem xd 

Moge też podać swój przykład, gdzie JJJ nie dostał nawet oferty skoro według źródeł jego otoczenie woli rok pograć i powalczyć o maksa, a Memphis na razie nie chciało go dać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony fluber ma racje i musimy bardziej patrzec na nasze realia bo graham gra u nas za 5 mln nie za 14 i można tak wymieniać dalej, dlatego ja to przemyśle, wkurwilo Mnie tylko to argumentowanie znowu tym, ze w realu mniej zarabiał niż tutaj wiec teraz musi dać zniżkę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

@Lucas ja tylko zwracam uwagę że to podejście "ile by gracz chciał" ( @Alonzo przecież o tym piszą @RonnieArtestics i @Lucas ) rok temu spowodowało że wszyscy gracze są w plecy i to może sugerować że to podejście może być bledne

Można też dać jakiś przykład DLO (najbardziej znany to najłatwiej przychodzi do głowy), gdzie gracz stracił przez "nasz" jako społeczności błędy, wolałbym żeby gracze jeśli mają tracic to przez potencjalne błędy, które byliby w stanie popełnić też w rzeczywistości, bo to ich kariery i życie 

Dennis Schroeder podjął RL idiotyczna decyzję z odrzuceniem umowy od Lakers i gra za "grosze" w Bostonie, ale miał do tego prawo.

Teraz, RonnieArtestics napisał:

Z drugiej strony fluber ma racje i musimy bardziej patrzec na nasze realia bo graham gra u nas za 5 mln nie za 14 i można tak wymieniać dalej, dlatego ja to przemyśle, wkurwilo Mnie tylko to argumentowanie znowu tym, ze w realu mniej zarabiał niż tutaj wiec teraz musi dać zniżkę…

Mnie lekko zirytowało sugerowanie, że nie można tu dyskutować przez osobę, która nawet nie czyś co się do niej pisze i Fluber musi zaznaczać w nawiasach co ja i Ty mieliśmy na myśli xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

@Alonzoale ja uważam że 80/4 to odpowiednia wycena rynkowa Gordona, jednak on sam oczekiwałby więcej i tyle. 

Nie Lucas - cały dzień tu się żongluje faktami, a później słucham, że to ja mam swój świat, którego ponoć nikt nie rozumie  - głównego forum praktycznie nie czytam, ale akurat temat Denver pod kątem Gordona śledzę. 

Dziś tu przeczytałem sporo idiotyzmów i komentarzy o naprawdę sprzecznym i niskim poziomie wartości. W ogóle nic nie zamierzałem dziś pisać, ale zwyczajnie ch## człowieka strzela jak piszę czarno na białym o głosach z IV tury - i zrobiłem to w dobrej wierze - pod kątem ulepszenia gry na przyszłość, a słyszę że jak Alonzo pisze, że trawa jest zielona to kłamie bo wiadomo że jest brązowa, jak piszę że niebo jest niebieskie - to wiadomo że jest szare.. W temacie o Denver wiadomo, że Gordon jest przepłacony - a tu go obrażam wręcz tą propozycją. Narracja jest dorabiana do bieżących potrzeb. Dostał we wcześniejszym kontrakcie więcej - też źle.. dostałby mniej - to naturalnie również źle 🙃 Nie wymieniłem go i jest chyba 3cim najdłużej grającym graczem w jednym teamie - źle, wymieniłbym go - też źle. Dałem mu max TK - 15% jakiego nie dostał w rl od Denver - źle.. Nie dałbym mu - też źle..Byłbym BMFem i dałbym Gordonowi MLE - nooooo! To wtedy byłoby dobrze 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lucas napisał:

 

Dennis Schroeder podjął RL idiotyczna decyzję z odrzuceniem umowy od Lakers i gra za "grosze" w Bostonie, ale miał do tego prawo.

Schroeder to jest "wyjątek". U nas wszystkie odrzucone Extension z tego co widzę były na wyższe kwoty niż gracz wziął teraz na Fa. Czyli jest to u nas reguła. 

I w sumie może to w rl NBA też jest reguła, nie wiemy tego ale jednak rozjazdów jest tutaj sporo ( Graham, czy kennard to dobre przykłady) co bierze się głównie z niedoceniania rolesow i klasy średniej u nas ( dlatego Gordon na Fa nie dostanie tu 20 milionów) 

Tak naprawdę odrzucenie Extension to by tu była przysługa dla magic bo za rok podpisze Gordona taniej. O ile się nie obrazi na gracza:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć gdy nauczysz się czytać ze zrozumieniem, bo napisalem że 80/4 to dobra wycena Gordona, ale sam Gordon ceniłby się mocniej, tak jak Oladipo czy Schroeder, jak ktoś woli być mądrzejszy od graczy to jego prawo. Wyjaśniłem tylko dlaczego zagłosuje w ten, a nie inny sposób, tyle 

Teraz, fluber napisał:

Tak naprawdę odrzucenie Extension to by tu była przysługa dla magic bo za rok podpisze Gordona taniej. O ile się nie obrazi na gracza:) 

Ale ja nie chcę robić Orlando na złość, chce zaglosowac tak jak moim zdaniem chciałby Aaron Gordon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Schroeder to jest "wyjątek". U nas wszystkie odrzucone Extension z tego co widzę były na wyższe kwoty niż gracz wziął teraz na Fa. Czyli jest to u nas reguła. 

Noel to podobny wyjątek z RL, a Oladipo RL też miał oferowane jak kojarzę więcej i sądził że się na tyle pozbiera żeby dostać maxa. Gracze wierza w siebie po prostu bardziej niż większość fanów patrzących z boku, mają do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Oczywiście, że najprawdopodobniej tak i to właśnie jest najśmieszniejsze :D Podobnie było rok temu z Dipo i Kennardem, gdzie każdy głosował zgodnie z sumieniem(wcielając się w gracza) na nie, jednocześnie będąc smutnym, że nie uwala takimi kontraktami Hornets i Heat.

No ale Alonzo sądzi że robimy mu na złość, Gordon pewnie nie dostanie więcej / tyle samo na rynku, ale Gordon ma prawo wierzyć że dostanie więcej i podjąć taką decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

Nie Lucas - cały dzień tu się żongluje faktami, a później słucham, że to ja mam swój świat, którego ponoć nikt nie rozumie  - głównego forum praktycznie nie czytam, ale akurat temat Denver pod kątem Gordona śledzę. 

To weź nam racjonalnie wytłumacz dlaczego sezon temu głosowałeś na nie w sprawie Extension oladipo ( 100 milionów na 4 lata) czy Zacha Collinsa a teraz udajesz że nie wiesz co piszą @Lucas i @RonnieArtestics ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.