Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Giannis się odbija od wybitnych defensyw w playoffach, tzn. defensyw gdzie poza LeBronem każdy miałby duże problemy, tutaj mówimy o graniu naprzeciw Magic z Townsem, Oubre czy innym Princem. Doncic raczej luźno będzie graczem z top20 ligi, więc bardziej ciekawe co tam z Oladipo po tej kontuzji, to jest największy znak zapytania, bo on nawet przed urazem grał dużo słabiej niż rok wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Swoją drogą w co gra Qcin, tam ławka to ma być Okafor-Wood-Maker-Oni? WTF Qcinie :D

Booker.

@january a mamy w historii ligi przykład, gdzie zawodnik, który wystąpił w 24 spotkaniach tej ligi przez DWA LATA i zagrał tak naprawdę jeden przyzwoity mecz nabijając sobie boxcore w ostatnim dniu sezonu regularnego, dostał umowę na gwarantowane 3 lata?

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, Lucas napisał:

Tego typu podejście to jeden z największych raków w tej grze. Doncić jest zajebistym koszykarzem i nawet jeśli nie zadebiutuje w Playoffs to nadal będzie zajebistym koszykarzem.

Jak Sota nie wejdzie to rozumiem, że KAT u Ciebie będzie rezerwowym lub nadal będziemy liczyć mu serię z Rockets???

KAT u nas grał w tym sezonie po raz drugi w playoffs, a widziałeś sam, jak to zostało ocenione u nas na forum. Pokutuje za dwa swoje słabe mecze z debiutu przeciwko Capeli i Rockets, którzy jako jedyni postawili się wtedy Łorjorz. 

Robienie u nas z Doncicia boga zaczyna być strasznie mdłe. 

KAT po swoim pierwszym sezonie miał być drugim Duncanem jakby co. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

Drumm to dalej raczej kasztan, ale Lillard zagrał wybitne PO zdaniem fanów Blazers (choć nie wyszedł bodaj z 40%fg) więc jak coś możesz ich tu przyprowadzić ;)

 

Lillard zagrał kapitalną serię przeciwko Oklahomie i zagrał słabą-do-przeciętną serię z Nuggets. W 1 rundzie był TOP5 zawodników playoffs :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Może 1 czy 2  łiny by Heat dali radę ugrać, nic więcej. Oladipo niech najpierw wróci do gry, a później do formy; Doncic zadebiutuje w playoffs, a Ibaka podpisze, a Vuceviciowi niech z tego meszku urosną włosy w wiadomym miejscu, bo jakoś w swoim debiucie po 10 latach się nie spisał co moja 4 opcja Aaron Gordon mogła obserwować z bliska ;) 

Zresztą Heat najpierw niech skład skompletują, bo na chwilę obecną mam ich poza playoffs, o które będzie co najmniej 10 teamów walczyło, ale o tym już w sezonie pogadamy. :) 

Ta twoja 4 opcja Gordon nigdy by nawet nie powachala PO, jakby nie all star year Vucevica. Nie wiem jak sprawdzasz meszek swoich zawodnikow, ale nie wiem jak mozesz wypominac komus dawanie dupy w PO, jak twoimi liderami sa Donovan Mitchell i KAT, ktorzy zaliczyli all time choke w ostatnich PO. Chcesz dalej w to wchodzic?

Nienawisc do Heat odbiera ci rozum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

Lillard zagrał kapitalną serię przeciwko Oklahomie i zagrał słabą-do-przeciętną serię z Nuggets. W 1 rundzie był TOP5 zawodników playoffs :P

tyle, że Oklahoma zagrała chyba top5 najgorszych serii patrząc na potencjał, nie ma za bardzo przypadku, że Nuggets byli o klasę lepsi przynajmniej, generalnia bez CJa PTB byłoby w ciemnej dupie, a to zła raczej laurka dla typka z supermaxem o opinii ofensywnego killera (mocno przesadzonej jeśli porównamy rs do po)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

KAT po swoim pierwszym sezonie miał być drugim Duncanem jakby co. 

 

Tylko, ze Doncic w swoim CV oprócz ROTy ma także bycie MVP Euroligi, Finałów Euroligi i drugiej najlepszej koszykarskiej ligi świata po NBA. Do tego mistrzostwo Europy i 1st team tam. To nie jest przypadek, a wejście do ligi z buta i jeśli nie zrobi Playoffs na strasznie ciężkim zachodzie (i przy wsparciu całkiem innym i gorszym niż w BeGM) to nie oznacza, ze nagle ktoś ma mu na Playoffs w BeGM odebrać cały talent.

Btw @january a jak tam zdrowie Olynyka? To ponoć przez to na MŚ nie jedzie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tangiers napisał:

Ta twoja 4 opcja Gordon nigdy by nawet nie powachala PO, jakby nie all star year Vucevica. Nie wiem jak sprawdzasz meszek swoich zawodnikow, ale nie wiem jak mozesz wypominac komus dawanie dupy w PO, jak twoimi liderami sa Donovan Mitchell i KAT, ktorzy zaliczyli all time choke w ostatnich PO. Chcesz dalej w to wchodzic?

Nienawisc do Heat odbiera ci rozum. 

O czym Ty w ogóle piszesz? Jaka znowu nienawiść? Przecież Ty nie masz żadnego gracza real Heat i prowadzisz zupełnie inną od nich politykę kadrową zatem tu nie ma czego porównywać. 

No patrz.. drugoroczniak Mitchell zaliczył choke.. tylko ten Twój wyimaginowany choke Mitchella to sufit Vucevicia. 

Opisałem Twój team dziwiąc sie pewnym ruchom kadrowym i zacząłeś się o to do mnie dopierdzielać. Teraz jeszcze piszesz, że 5 graczy (czy tam 7 jak podpiszesz stashowanych) to inny tier niz Magic. A odnośnie Gordona - to jego wartość wyszła w playoffs, gdzie Vuc się nie stawił. 

2 minuty temu, Lucas napisał:

KAT przegrał jakieś Playoffs w 2k na Xboxie? XD

Swoją drogą jak to pięknie wygląda, gdy Alonzo słyszy o swojej nienawiści po Heat :wub: 

Tangiers jest bardziej zaślepiony nienawiścią do mnie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, january napisał:

A może ktoś podać przykłady graczy co wzięli w RL NBA trzyletnie minimum będąc RFA?

Swoją drogą w co gra Qcin, tam ławka to ma być Okafor-Wood-Maker-Oni? WTF Qcinie :D

Frank Jackson Miyo Oni Devin Booker Samanic Okafor/Wood :P zajebista ławka , nie wiem co się przypierdalasz , 3 studow tu widzę :) no i Booker nie będzie się musiał dostosowywać bo cała karierę grał z takimi zawodnikami w s5:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lucas napisał:

Tego typu podejście to jeden z największych raków w tej grze. Doncić jest zajebistym koszykarzem i nawet jeśli nie zadebiutuje w Playoffs to nadal będzie zajebistym koszykarzem.

Jak Sota nie wejdzie to rozumiem, że KAT u Ciebie będzie rezerwowym lub nadal będziemy liczyć mu serię z Rockets???

Naprawdę warto w tej swojej propagandzie zachować czasem trochę ludzkiej przyzwoitości i obiektywizmu. To samo na FA, gdzie próbuje się wymuszać maksy Buddym Hieldom tej ligi, a Edd Summer czy jak on się tam zwie ma nie podpisać 3-letniej umowy i uciekać do Chin.

 

21 minut temu, january napisał:

A nie wiem, ale koniec cambeusowego żerowania na Jonesach i Sumnerach tej ligi!

Jasiu,

To weź mnie wytłumacz - po co są te wszystkie niegwarantowane umowy, camp deale, 2way contrakty, czy w ogóle Liga Letnia, jak wszyscy zwyczajnie mogą wyjechać do Chin?

Hmmm..? 

Jak chcemy zachować realia - a chcemy - to właśnie te długie minimalne kontrakty dla gracza są szansą na przebicie się do NBA, a dla klubu nie wpadnięciem w podatek, bo jednak ten skład co roku trzeba zebrać, a u nas minimalne kontrakty zaczynają byc towarem deficytowym.

16 minut temu, Lucas napisał:

Tylko, ze Doncic w swoim CV oprócz ROTy ma także bycie MVP Euroligi, Finałów Euroligi i drugiej najlepszej koszykarskiej ligi świata po NBA. Do tego mistrzostwo Europy i 1st team tam. To nie jest przypadek, a wejście do ligi z buta i jeśli nie zrobi Playoffs na strasznie ciężkim zachodzie (i przy wsparciu całkiem innym i gorszym niż w BeGM) to nie oznacza, ze nagle ktoś ma mu na Playoffs w BeGM odebrać cały talent.

Btw @january a jak tam zdrowie Olynyka? To ponoć przez to na MŚ nie jedzie :P 

Lucas,

ale mi nie chodzi o krytykę Doncicia - wiem, jak grał, wiem co potrafi, ale real Zachód jest ciężki. Dla wszystkich w NBA z wyjątkiem nas Europejczyków Doncic był zaskoczeniem. Drugi rok dla gracza jest zdecydowanie trudniejszy, bo kluby już mają rozpracowane z grubsza jak gra dany gracz. Sezon się zacznie, to obaczymy jak to się z Luką potoczy. 

Wschód u nas jest cholernie ciężki - Tangiers tradycyjnie ma tam prawie wszystkich nowych na początek sezonu i będzie musiał jeszcze uzupełnić skład jakimiś minimalnymi kontraktami. Do tego Oladipo wróci najwcześniej po 2 miesiącach sezonu i nie wiemy w jakiej będzie formie. Do tego dochodzi głębia ławki, której w Heat nie ma. I teraz po bardzo trudnym sezonie regularnym ten wąski skład może mieć problem z przebiciem się nawet do samych playoffs.

Knicks, 76ers, Bucks, Magic, Celtics, Raptors, Wizards, Hornets, Pacers - to już 9 teamów z których 2 musisz wyrzucić, żeby Heat awansowali do playoffs, a są jeszcze Bulls, czy Hawks, które tez nie będą dawały pewnie za wygraną i będą walczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Alonzo napisał:

O czym Ty w ogóle piszesz? Jaka znowu nienawiść? Przecież Ty nie masz żadnego gracza real Heat i prowadzisz zupełnie inną od nich politykę kadrową zatem tu nie ma czego porównywać. 

Przestan sie wycofywac tylko przyznaj, ze nie podoba ci sie moje przebudowa i juz. Uwazam, ze jestes zaslepiony obrazkiem Rileya i od poczatku FA to widac z twojej strony. Podpisanie Butlera nie usprawiedliwia jego poprzednich ruchow, ktore m.in. doprowadzily do odejscia Wadea do Chicago czy CLE, jakos w tym wypadku Haslem pod kontraktem nie pomogl. Proste pytanie, jako fan Miami, ktore S5 bys wolal?

Dragic/Butler/Winslow/Johnson/Adebayo vs Oladipo/Middleton/Doncic/Ibaka/Vucevic

tylko nie wspominaj znowu o tych lawkach, bo to jest chyba oczywiste, ze nie bede startowal do sezonu z 8osobowa rotacje tylko podpisze bench warmerow.

Jesli chodzi o jakies personalne kwestie, to wkurza mnie twoj moralizatorski ton odnosnie wymian graczy, kiedy sam robiles/robisz dokladnie to samo.

No i znowu wyciagasz temat, ze w srodku III tury FA nie mam jeszcze lawki, porownujac mnie do Indiany czy Wizards gdzie jest 6 graczy pod kontraktami. W Knicksach 8, to samo w Charlotte. To jest normalna sytuacja na tym etapie. Zespol tworzy sie od gwiazd i do nich dopasowuje rolsow. W mojej opinii to jest normalne.

Co do zaslepienia nienawiscia to tylko przypomne, ze w tamtym roku bez Oladipo zrobilismy ponad 50 winow, teraz wzmocnilem team,  a ty implikujesz ze moge miec problemy z wejsciem do PO.

 Nienawisc do Heat odbiera ci rozum.

 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
3 godziny temu, MarcusCamby napisał:
Te 7mln jako team option mu się nie opłaca na ostatnim roku. Jak dajecie TO to oferta musi być dużo lepsza.

Tyler zarabiał już po 19mln za sezon, teraz wchodzi w swój prime, jego kariera może się różnie potoczyć. Nie masz tu argumentów, by przekonać do tego TO.

Rynek zweryfikował jego umiejętności. 3x minimum i dwie umowy za konkretniejsze pieniądze. Ja tam w niego wierzę i co ważniejsze oferuje mu możliwość zarobienia przez pierwsze 3 lata 15% więcej niż oferuje ktokolwiek inny.

W Portland ma więc: Większy hajs, miejsce w S5, duże minuty i szansę, że jak się wpisze w team to zostanie sezon dłużej za pieniądze, które nikt mu nie chciał na ten moment zaproponować. 

Pytanie też do innych, czy to TO dla Tylera bardzo negatywnie wpływa na ocenę oferty? 

Edytowane przez Ashigaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tangiers napisał:

Przestan sie wycofywac tylko przyznaj, ze nie podoba ci sie moje przebudowa i juz. Uwazam, ze jestes zaslepiony obrazkiem Rileya i od poczatku FA to widac z twojej strony. Podpisanie Butlera nie usprawiedliwia jego poprzednich ruchow, ktore m.in. doprowadzily do odejscia Wadea do Chicago czy CLE, jakos w tym wypadku Haslem pod kontraktem nie pomogl. Proste pytanie, jako fan Miami, ktore S5 bys wolal?

Dragic/Butler/Winslow/Johnson/Adebayo vs Oladipo/Middleton/Doncic/Ibaka/Vucevic

tylko nie wspominaj znowu o tych lawkach, bo to jest chyba oczywiste, ze nie bede startowal do sezonu z 8osobowa rotacje tylko podpisze bench warmerow.

Jesli chodzi o jakies personalne kwestie, to wkurza mnie twoj moralizatorski ton odnosnie wymian graczy, kiedy sam robiles/robisz dokladnie to samo.

 

Oczywiście, że jestem zaślepiony filozofią gry Rileya :) Nigdy tego nawet nie próbowałem ukrywać :) 

Po prostu porównywałem wartość graczy real Heat, która jest dla mnie zupełnie inna, niż dla Ciebie i pewnymi ruchami byłem autentycznie zaskoczony. Wierz mi Tangiers, chyba z 5 razy czytałem to co napisałem o Heat i wywalałem/zmieniałem różne rzeczy, żebyś nie poczuł się urażony.. a i tak się nie udało.. 

Oczywiście wybieram 5 real Heat, ale nie dlatego, że jest lepsza, tylko dlatego że taka gra w real Miami.

Gdybym miał oceniać obiektywnie - to naturalnie Doncic jest w tym zestawieniu najlepszym graczem i racjonalnie powinienem wybrać team w którym on jest. Szczerze - to z Twojego składu podoba mi się tylko Doncic i Middleton, ewentualnie za około 13-15mln Oladipo, ale więcej bym za niego nie dał.

W real Heat fascynuje mnie to, co mogą grać w obronie razem Butler i Winslow. Nie chcę, zeby Winslowa w realu wymieniali w dealu za Beala, czy Lovea. W ogóle nie chcę, żeby Winslowa ruszali. 

Masz zupełnie inny skład i inna filozofię na drużynę, zatem nawet jak czasami Tobie w czymś dopiekę (a zrobię to jeżeli już naprawdę bez żadnej złośliwości), to baaardzo sporadycznie, gdyż nie ma już jak porównywać :) 

Odnośnie moich roszad kadrowych - mam nadzieję, że już większość za mną, bo sam nie lubię zmian w składzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tangiers napisał:

. Miami Heat zapewniaja mu zdecydowanie najlepsze warunki finansowe oraz mozliwosc grania o najwyzsze cele przez cala dlugosc kontraktu. W zadnym wypadku Ibaka nie bedzie ryzykowal wziecia rocznego MLE

Mam to rozumieć, że Ibaka po podpisaniu będzie nietykalny przez całą długość kontraktu?:)

Sądzisz, że Ibaka wziąłby po prostu największą sumę kasy i nie zastanawiał się nad małym rabatem, żeby za rok zgarnąć grubą wypłatę?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.