Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że niektórzy już oddali głosy, więc nie wiem, czy ma to sens, ale spróbuję. Większą część tego tekstu napisałem jeszcze przed rozpoczęciem 

 

Krótka uwaga - nie mamy nic do tego, co Cię interesuje, a co nie. Jednak gracz, który wybiera drużynę ląduje w niej i jest to nieodwracalne.

Chętnie przeczytam fragment o LMA i Capeli, bo doceniam pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że rok temu były większe emocje, ale ogólnie jestem gorącym orędownikiem tych zmian, a nawet powiedziałbym, że głównym inicjatorem, bo regularnie wracałem do tematu tutaj czy na forum rady, by nie można było gamblować i podpisywać czołowych FA poniżej wartości.

 

Na pewno w związku z tym, że wszystkie oferty leciały na raz i jeszcze mało się na wzajem znaliśmy i swoje preferencje. Takie mam wrażenie, że coraz trudniej ukryć to, w co się idzie. 

 

Zmiany oczywiście są na mega + i taki system jest nieporównywalnie lepszy, ale podejrzewam, że jak przyjdzie do 3 tury to będzie trochę tego ŁOOOO co w tamtym roku jak się okazało, że Redick dostał 50 mln :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne ale LMA tez złapał kontuzje i to raczej podpowiada mu aby brać jednak kontrakt wyższy.

 

Dodatkowo jednak ma już bazę w San Antonio plus niskie podatki.

 

Bux fajny zespół w naszych rozważaniach ale jednak sukcesów sportowych brak.

Aktualnie Bucks dają szansę na większy sukces niz Spurs. Oczywiście piszę o beGM bo mam wrażenie, że Ty mieszasz to z rzeczywistością zbyt bardzo (tak jak niby to, ze Spurs doceniają swoich graczy jak Mills i Gasol, tylw tylko że zostali oni docenieni w rlNBA, a Ty nie zlozyles nawet oferty. podobnie teraz, spurs nie gwarantują sukcesow sportowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis, co do Duranta to sęk w tym, że nie dałeś mu tak naprawdę lepszej finansowo oferty. On za rok z ptasimi prawami będzie mógł zgarnąć od Dubs maxa z 8% wzrostem i te kilka mln odrobi z nawiązką.

 

Chciałem właśnie to napisać. Durant w Warriors zbiera sobie prawa do pełnego Birda, by wziąć zapewne maksa od Warriors potem, a u Ciebie Regis zaczynałby ten proces od nowa. Dlatego ja Bucks dałem na drugim miejscu, bo przynajmniej płacą mu z góry dobre siano. U Ciebie to on zostaje trochę z ręką w nocniku.

 

Nie no Durant to no brainer niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

LAMARCUS ALDRIGE

 

80 /3 > 90/4, 10 baniek na rok to on dostanie bez niczego. I 80/2+1 TO to nie wychodzi, jak twierdzi bodaj Tomek, 50/2, ostatni rok nie może być niższy niż średnia więc wychodzi coś a’la 26.6 – 26.7 – 26.6. Dla LMA lepiej będzie, jak wcześniej wejdzie ponownie na rynek zawalczyć o ostatnią wysoką umowę.

 

PS. Resztę w tym temacie już napisałem, jak są pytania to chętnie odpowiem.

 

To jest kolosalna nieścisość.

 

Nie możesz porównać 80/3 do 90/4 w momencie gdy z tych 80 gwarantowane jest tylko około 50 mln, bo daję sobię rękę uciąć, że to będzie kontrakt wzrastający żeby uciąć w ostatnim roku jak najwięcej. Logiczne, ale nawet bez tego może to być co najwyżej 52-53 gwarantowane miliony w 2 lata. W tym samym czasie LMA zarobi 45 mln w Bucks i czeka na niego kolejne 45 mln, a jakby grał za dobrze to jest PO do wykorzystania. Co jest bardzo mocno wątpliwe w przypadku 35-36 latka.

 

Więc jeśli chcesz pisać, że tutaj coś dostanie to musisz się zapytać czy Lamarcus w wieku 35 lat dostanie ofertę na poziomie 45/2? Nierealne, bo już teraz takie dostaje, za 2 lata nie ma bata żeby się do tego zbliżył.

I tu warto zaznaczyć, że jakimś CUDE CUDEM gdyby grał na poziomie TOP1 ligi i był warty 35 mln to co zrobi z tym TO? Nic nie zrobi, bo będzie Twoim więźniem, a z Bucks/Spurs po prostu wyoptuje. Nijak mu się do Rockets iść nie opłaca, bo rezygnuje z gwarantowanych 45 mln dolarów mając 35 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Bucks dają szansę na większy sukces niz Spurs. Oczywiście piszę o beGM bo mam wrażenie, że Ty mieszasz to z rzeczywistością zbyt bardzo (tak jak niby to, ze Spurs doceniają swoich graczy jak Mills i Gasol, tylw tylko że zostali oni docenieni w rlNBA, a Ty nie zlozyles nawet oferty. podobnie teraz, spurs nie gwarantują sukcesow sportowych)

nie, ze sie czepiam, ale Kemba Walker w zeszlym roku nie dal awansu na Wschodzie Hornets, Giannis i Khris nie przeszli 1 rundy PO i w sumie przez cala kariere nikt z tej trojki nie wyszedl ponad 1 runde PO mimo, ze cale swoje karoery spedzili na Wschodzie, wiec, jakie gwarancje na sukces daje ta trojka Aldridgowi?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ze sie czepiam, ale Kemba Walker w zeszlym roku nie dal awansu na Wschodzie Hornets, Giannis i Khris nie przeszli 1 rundy PO i w sumie przez cala kariere nikt z tej trojki nie wyszedl ponad 1 runde PO mimo, ze cale swoje karoery spedzili na Wschodzie, wiec, jakie gwarancje na sukces daje ta trojka Aldridgowi?:-)

 

Giannis i Khris przegrali 3:4 z drużyną, która postawiła się w 7 meczach Lebronowi. Optyka Bucks zmieniła się o 180 stopni przez ten miesiąc pomimo, że oni nie zagrali wtedy żadnego meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giannis i Khris przegrali 3:4 z drużyną, która postawiła się w 7 meczach Lebronowi. Optyka Bucks zmieniła się o 180 stopni przez ten miesiąc pomimo, że oni nie zagrali wtedy żadnego meczu.

Pacers tez sie postawili Lebronowi ( a nie druzynie, ktora sie postawila Lebronowi), a GSW sie po Lebronie przejechala, tylko Lebronto sie w tym roku nie postawilo Lebronowi :-)

 

Bucks- ci realni, z Giannisem na czele- maja na tym forum najlepsza prase ze wszystkich druzyn - i sam mam ich indywidualnie bardzo wysoko, co nie zmienia faktu, ze 3 najlepszych graczy w beGMowych Bucks nigdy w zyciu nie powachalo 2 rundy PO (w rl NBA) na Wschodzie!! co mi daje duzo do myslenia w kwestii ich realnej siły

 

//

Dałbym Ci lajka, ale już dziś tyle naklikałem, że nie mogę :D Tutaj oczywiście masz rację i z tą prasą i z faktem, że nie przeszli. Natomiast ja tylko zwracam uwagę, że w tym roku ten początkowy śmiech, że nie dali rady Bostonowi bez Kyrie i Haywarda szybko jednak został zweryfikowany w pewnym stopniu, że jednak ten Boston to nie były aż takie ogórki jak się wydawało.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem nie wyrównasz mojej oferty Capeli jeśli LJ do mnie pójdzie?

To by się zgadzało z sources, które mówią że Clint chce do Lakers ;>

Dopóki Woj tego nie potwierdzi to nie są to żadne sources.

A z czytania ze zrozumieniem - 3 minus.

To jest kolosalna nieścisość.

 

Nie możesz porównać 80/3 do 90/4 w momencie gdy z tych 80 gwarantowane jest tylko około 50 mln, bo daję sobię rękę uciąć, że to będzie kontrakt wzrastający żeby uciąć w ostatnim roku jak najwięcej. Logiczne, ale nawet bez tego może to być co najwyżej 52-53 gwarantowane miliony w 2 lata. W tym samym czasie LMA zarobi 45 mln w Bucks i czeka na niego kolejne 45 mln, a jakby grał za dobrze to jest PO do wykorzystania. Co jest bardzo mocno wątpliwe w przypadku 35-36 latka.

 

Więc jeśli chcesz pisać, że tutaj coś dostanie to musisz się zapytać czy Lamarcus w wieku 35 lat dostanie ofertę na poziomie 45/2? Nierealne, bo już teraz takie dostaje, za 2 lata nie ma bata żeby się do tego zbliżył.

I tu warto zaznaczyć, że jakimś CUDE CUDEM gdyby grał na poziomie TOP1 ligi i był warty 35 mln to co zrobi z tym TO? Nic nie zrobi, bo będzie Twoim więźniem, a z Bucks/Spurs po prostu wyoptuje. Nijak mu się do Rockets iść nie opłaca, bo rezygnuje z gwarantowanych 45 mln dolarów mając 35 lat.

Już to tłumaczyłem w syskusji ze slakB. Te cyferki wyglądają trochę inaczej.

Pacers tez sie postawili Lebronowi ( a nie druzynie, ktora sie postawila Lebronowi), a GSW sie po Lebronie przejechala, tylko Lebronto sie w tym roku nie postawilo Lebronowi :-)

 

Bucks- ci realni, z Giannisem na czele- maja na tym forum najlepsza prase ze wszystkich druzyn - i sam mam ich indywidualnie bardzo wysoko, co nie zmienia faktu, ze 3 najlepszych graczy w beGMowych Bucks nigdy w zyciu nie powachalo 2 rundy PO (w rl NBA) na Wschodzie!! co mi daje duzo do myslenia w kwestii ich realnej siły

Czysto sportowo Bucks biją na głowę Spurs, szczególnie przy mocno niepewnej sytuacji Leonarda. Bez Kawhiego to jest pewny out w 1. rundzie. A to chyba powoli trzeba brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockets nie mają fullMLE.

 

//

To prawda. Rockets nie mieli, nie mają i mieć nie będą pełnego MLE ani BiAnnual.

Tomek, w temacie July Moratorium sam mi to fullMLE wpisałeś. Stąd wziąłem tę informację zakładając, że liczy się stan na 1 lipca. O BiAnnual nic nie pisałem, wiem że go nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ze sie czepiam, ale Kemba Walker w zeszlym roku nie dal awansu na Wschodzie Hornets, Giannis i Khris nie przeszli 1 rundy PO i w sumie przez cala kariere nikt z tej trojki nie wyszedl ponad 1 runde PO mimo, ze cale swoje karoery spedzili na Wschodzie, wiec, jakie gwarancje na sukces daje ta trojka Aldridgowi?:-)

 

Celtics na luzaku ograli Sixers ze świetnym Embiidem czy Simmonsem, dodatkowo byli bliscy wyrzucenia Lebrona, który grał przeciwko Celtics dużo lepiej niż z pacers. Magia Stevensa zadziałała, Giannis jest dopiero przed prime, Middleton właśnie wszedł w prime, Bucks oprócz tego duetu zazwyczaj wyglądają słabo, oni sami w PO grają na dobrym poziomie o czym pisałem już w serii przeciwko Cavs i te wyloty w pierwszej rundzie to zazwyczaj nie jest ich wina. Chociaż oczywiście jak Giannis dalej nie będzie przechodził pierwszej rundy to opinia o nim trochę się zmieni, ale póki co ze względu na okoliczności i jego wiek nie ma co się czepiać, że odpadał w pierwszej rundzie, tym bardziej że grał na dobrym poziomie. Walker w Hornets otoczony był słabymi graczami, poza tym on na pierwszą opcję w poważnym zespole się nie nadaję, ale za to jako 2-3 opcja mógłby być świetny. Mam nadzieję, że dzięki Budenholzerowi trochę zmieni się postrzeganie Giannisa i Khrisa, którzy póki co grali przez większość kariery bez trenera. :)

 

W spurs z kolei masz niepewną sytuację Leonarda i fatalną sytuację finansową, żeby LMA miał lepsze perspektywy niż w Bucks ignazz musiałby dostać jakąś kozacką paczkę za Kawhiego, a to raczej niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam głosu na LMA, ale przypominam o problemach finansowych SAS.

W połączeniu z problemem o nazwie Kawhi Leonard nie wiem czy LMA podpisałby z Spurs.

 

Rozumiem Ignazza, że chowa swoje plany, ale ja np częściowo swoje nakreśliłem, za brak podania informacji i to kluczowej wg mnie się płaci.

 

Za 2 lata, kiedy Spurs będą płacić to Aldridge będzie miał 35 lat na karku i miał to w nosie. Rozumiem jakby to był jakiś młokos, ale teraz to jego interesuje tylko kasa i wynik.

 

Walker - jakiś SG za room MLE - Middleton - Giannis - Aldridge, brak możliwości dawania więcej niż minimum, brak kontraktów pod potencjalne wymiany.

 

Dragic - D. Green - Leonard - Milsap - Aldridge

 

Full MLE, do tego Carroll czy Henson pod jakiś handel z assetem za dobrego gracza. Większa elastyczność pod nawet mistrzowski run, chociaż wszystko zależy od Kawhiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, w temacie July Moratorium sam mi to fullMLE wpisałeś. Stąd wziąłem tę informację zakładając, że liczy się stan na 1 lipca. O BiAnnual nic nie pisałem, wiem że go nie mam.

 

January ma racje oczywiście. Szkoda, że mnie wcześniej za to nie zjebał na priv :grin:

Wolał się po Los Angeles rozbijać i palić marihuanen, co jest udokumentowane na YT. Shame on you, January.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAUL GEORGE

 

Dziwi mnie przekonanie zarówno samego Eld’a, jak i części GM, że dla George’a to w zasadzie jedyną opcją pozostali już Celtics.

Jeśli niczego nie pominąłem to argumentami za Celtics są:

- KASA – to fakt, że dostaje najwięcej. Tyle tylko, że w real NBA podpisał umowę 3 + 1 pokazując, że to taka umowa była dla niego najlepsza. Nie wchodząc już w przyczyny takiej, a nie innej decyzji ( a chyba nikt nie ma wątpliwości, że mógł podpisać z OKC również 4+1 gdyby tylko chciał) uważam, że jeśli tak bardzo chcemy się opierać na NBA to nie dość, że to żadna przewaga Celtics, to wręcz jest to spory minus tej umowy.

- WESTBROOK – przyjaźń z Westem, której u Nas nie ma. Nie spędzili ze sobą roku w jednej drużynie. Eld robiąc wymianę po Westbrooka zyskał sportowo i to jest konkret, ale już jego porównania PG13 i Westbrooka do LBJ i Paula to powrót do uprawianej tu wcześniej fantastyki – no pewnie, że mogli się przyjaźnić (choć nic o tym nie słyszałem), tak samo jak mógł się przyjaźnić z Hardenem, Giannisem czy Jerebką J . Marcus Camby pisał, że mógł się w tym czasie zaprzyjaźnić z Brownem, Barnesem czy Gasol – fakt, to by się ucieszył, jak mu dwóch z trzech najlepszych kumpli w ekipie na Westbrooka wymienili, którego równie dobrze może kojarzyć tylko z samolubnej gry i fajnych ciuszkówJ

- SIŁA ROSTERU – przyjście Westbrooka na pewno mocno poprawiło sytuację Celtics, ale też nie na tyle, aby to był argument vs Bucks czy Rockets.

George wszędzie staje się z miejsca 2. opcją ; jeśli chodzi o 1. opcje to Harden > Giannis > Westbrook.

Jeśli chodzi o opcje 3-4 to Bucks > Rockets = Celtics (Gasol jest lepszy od Capeli, choć też starszy i z mniej pewnym zdrowiem, Gordon jest lepszy od Mirotica, więc ten remis z lekkim wskazaniem na Rockets)

Jeśli chodzi o możliwości uzupełnienia składu : Celtics > Rockets > Bucks – Celtics mogą wyrównać/podpisać Smarta i Nurkica, plus mają cap hold IT i L.Williamsa. Taki jest też jak widzę plan Elda, co dość szybko doprowadzi do jego bankructwa, już nawet pomijając tego IT to podpisanie Smarta + Nurkica + L-Willa (lekko licząc 40 baniek) daje mu ok. 140 baniek na 7 graczy. W drużynie, która nawet nie będzie pewniakiem do ECF.

Ja o swoich możliwościach na FA, realnych i nie rujnujących mi salary, pisałem przy LBJ, a mając 30 mln nadwyżki po 1. sezonie mogę sobie pozwolić na spore wydatki w dwóch kolejnych latach.

Bucks zrzucili wszystkie cap holdy, mają najmniejsze szanse na solidne wzmocnienia.

Także summa summarum nie widzę tu żadnej przewagi Celtics, wręcz przeciwnie skłaniałbym się ku temu, że przy dość porównywalnych rosterach ich jest najsłabszy.

 

LOJALNOŚĆ – jedyny sensowny argument J.

Mylisz się, że przedłużenie przeze mnie moich cap holdów doprowadzi mnie do bankrutcwa. Coraz lepiej łapię finanse w beGM i zaskoczę Cię, że nie Ty jeden miałeś nadwyżkę finansową. Boston też ma 9,1M i też ją może wydać na podatek.

 

Druga rzecz w której się mylisz to ocena poziomu sportowego. Ale tego mi się nawet nie chce Ci tłumaczyć, a już na pewno nie na tym etapie. Nukric z ławki gdzie połowa drużyn by go w s5 wypuszczała. Lou six man of the year. IT grający o wypłatę. No rzeczywiście tragiczna ławka mi się szykuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.