Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Tecu napisał:

 

Z całym szacunkiem, ale bierzesz jakieś założenia i trzymasz się ich, bo to dla Ciebie korzystne. Musisz niestety brać pod uwagę, że założenia mogą być nieprawdziwe czy to specjalnie czy niespecjalnie.

1. RoCo

Chyba zauważyłeś, że nie ma już go u mnie a był moim głównym PFem jak i działał czasami na C.

Jego nieobecność zwalnia masę minut na PF gdzie głównym/naturalnym kandydatem jest właśnie Clarke, który był jego back upem i czasami też był back upem Joela w zależności od match upów. Także ślepe wrzucanie Clarke jako pierwszego back upu Joela, nie jest zbytnio uprawnione.

RoCo jest teraz u Ciebie, więc możliwe jest, że też parę minut na C może zająć w zależności od match upów, ale tego faktycznie nie wiem.

 

2. Świeżo podpisany Looney za większe pieniądze, wysoko wydraftowany młody C to nie jest idealne miejsce na minuty. Ale o tym sam nie piszesz, skupiając się na Clarke na C.

 

3. Harrell

Cytat od Ciebie "spokojnie Harrell może powalczyć o back up". Czyli może powalczyć u Ciebie. U mnie też może powalczyć :)

Do tego zapowiedź zwiększonych minut Williamsa w trakcie sezonu.

Harrella traktuje jako PF/C gdzie widzę go grającego przez jakieś minuty na PF obok Joela, o czym też pisałem w argumentach. Także mogą być minuty i tu i tu i to niezależnie od podpisania Drummonda.

Czy Harrell podpisując z Sixers w realu pokazał, że dla niego najważniejsze są minuty, czy raczej jednak podpis w kontenderze? Wg mnie to drugie, bo minuty pewnie w wielu zespołach miałby większe.

 

Reasumując:

- Harrell może liczyć u mnie, nawet po podpisaniu Drummonda, na porównywalne minuty jak u Ciebie, nawet jeżeli na mniejsze to nie jest to wielka różnica.

- podpisał z Sixers w realu

- przy całym szacunku do Twojego zespołu, ale wydaje mi się, że trafia do mocniejszego zespołu z którym może o coś powalczyć

 

Aktualnie w rotacji PF/C mam

Embiid, Clarke, Lyles i może jakieś minuty McDanielsa, którego jednak widzę bardziej na SF.

Na jakie minuty może liczyć Harrell po podpisaniu Drummonda? Nie wiem, nic nie mogę obiecać, ale mogę napisać to samo co Ty - spokojnie może powalczyć o bycie back upem.

Jeszcze jedno, rozumiem, że jakbym przegrał Drummonda to osobiście zrobisz wszystko bym dostał Harrella? Bo na tym polega Twoja argumentacja.

 

Nie będę umierał za Harrella, przedstawiłem argumenty, sprostowałem Twoje, wybierze jak wybierze.

-Harrell w ostatnich latach spędzał w RL odpowiednio 96%, 100%, 99%,98%, 100%,93% swoich minut grając na centrze. Jaki z niego PF i jakie minuty na PF?

-Z Clarkiem moja wina, przyznaje że błędnie założyłem ze chcesz grac nim na centrze a to nie jest to oczywiste.

- Harrell poszedł do Sixers, bo Doc Rivers, bo pick and rolle z Hardenem, bo rotacja pod koszem to Embiid i Tucker na PFie. Ty próbujesz zgarnąć Harrela, gdzie pod koszem masz Embiid, Clarke, Lyles,  sporadynie McDaniels plus Drummond(sprutke do ludzi o Drummonda u Ciebie też cofam, bo nie wiedziałem że gral już u Ciebie rok temu. Zakładam, że trafi do Ciebie, ja akurat cenie ciągłość i chęć pozostania w jednym zespole i sam bym głosował na Ciebie).

 

Jako agenci głosujemy dla dobra Zawodnika, ja tu widzę gigantycznie wieksza szanse na minuty w Warriors, gdzie Looneya trzeba oszczędzać i lubi się połamać, czy rookiego który nie wiadomo jak bardzo będzie playable od początku, vs Embiid, Drummond na C plus Clarke, plus Lyles. McDaniels na PF a nominalnie Clarke. No to nie są porównywalne minuty, bo u mnie ma dwóch gości do konkurencji do grania, w tym jednego lamliwego i rookiego. U Ciebie ma może nawet 5, jeśli chcesz dzielić mu minuty na pf i C.

 

Bez Drummonda miałoby to sens, ja się sprzeciwiam po prostu podpisaniu ich obu, bo Harrell wyraźnie poszedł tam gdzie mniejsza konkurencja i minuty w realu.

 

Sam Harrell nie gra na PF od 5 lat w NBA, więc jak oferujesz mu tam minuty to też raczej srednio jest zadowolony z tego jaki masz na niego pomysł.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LAF napisał:

Tak @Szulim Dragic zapomniał jak go @tangiers wymienił w drugim ruchu 😄

Możesz mi pokazać gdzie i kiedy to było?

ja znalazłem tylko wymianę z początku poprzedniego sezonu gdzie MIA zapłaciło ATL pickiem i cashem za Dragica i do końca sezonu grał w MIA - nie znalazłem nigdzie tego "drugiego ruchu" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

@tangiers objął Miami od początku Goran był w składzie i w drugim ruchu wymienił go za Parkera

o panie, toż to jakoś chyba daleko - ja sprawdzałem 2 lata wstecz i dla mnie wygląda to na dobrą zapłatę na rzecz powrotu Gorana w zeszłym sezonie - więc myślę, że mogło to zrobić wrażenie na zawodniku, że GM tak dopłacił do jego powrotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Szulim napisał:

no i wiesz @Regis taka argumentacja przekonuje mnie do zmiany ;) 

jeszcze rozważę za i przeciw ale skłaniam się ku tobie bardziej teraz

Ale on zaoferowal kontrakty Bagley,  Olynyk, Morris plus Harkless ktory tez moze grac jako PF. Jak taki zawodnik ma do tego podejsc skoro wie ze poza nim klub rozmawia jeszcze z trzema na jego pozycji. Niepowazne to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

still, średnio ta argumentacja do mnie przemawia

a dlaczego w Socie chcą go bardziej niż w Heat? jest jakaś miara tego gdzie "go najbardziej chcą" ?

odwracając - Mia kupiło go z powrotem za najniższą wartość wg ciebie, dając mu szansę na minuty i grę w kontenderze - czemy nie miałby być z tego tytułu zadowolony, że jego były klub sięgnął po niego, żeby nie dziadział w tankującej ATL?

@LAF

no i nadal nie rozumiem argumentu BB :D co ma piernik do wiatraka 

jak negocjujesz umowy w RL NBA to myślisz, że zawodnik patrzy na to, że klub zaproponował innego zawodnikowi więcej? raczej patrzy na siebie i swoją perspektywę a nie to czy jego kolega będzie zarabiać więcej 

+ dla jasności - BB dostał 3,3mln za sezon - Goran 2,9mln

to jest tak mała różnica, że nie ma żadnego znaczenia dla niego - jakby to było 6mln za sezon vs 3mln to może by ten argument bardziej mnie ruszał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bogans2 napisał:

Ale on zaoferowal kontrakty Bagley,  Olynyk, Morris plus Harkless ktory tez moze grac jako PF. Jak taki zawodnik ma do tego podejsc skoro wie ze poza nim klub rozmawia jeszcze z trzema na jego pozycji. Niepowazne to

Ale co jest niepoważne, że chce uzupełnić skład. Nie mam żadnego (no może poza Nancem) PF-a, więc to chyba oczywiste że kogoś na ławkę muszę ściągnąć. Powinienem zostać z 10 graczy w składzie, czy z jednym PF? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi. Priorytety są jasno określone - i w kolejności ofert i z tego co piszę chyba jednoznacznie wynika, że to Bagley jest celem nr 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Regis napisał:

Ale co jest niepoważne, że chce uzupełnić skład. Nie mam żadnego (no może poza Nancem) PF-a, więc to chyba oczywiste że kogoś na ławkę muszę ściągnąć. Powinienem zostać z 10 graczy w składzie, czy z jednym PF? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi. Priorytety są jasno określone - i w kolejności ofert i z tego co piszę chyba jednoznacznie wynika, że to Bagley jest celem nr 1. 

Niepowazne jest to ze na koniec tury mozesz miec 5 pfow w skladzie 🙂🙂🙂 no ale ok rozumiem ze musiales sie skupic na wzmocnieniu tej pozycji

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Regis napisał:

 

 

Nieprawda. Walczę o niego właśnie po to, aby grał u mnie jako S5 PF, bo tutaj mam największe braki. Gdybym go nie uważał za PF to bym szukał innych, jak widać po ofertach to Bagley był w tej turze opcją nr 1 u mnie. 

Gruszki na wierzbie. Takie obietnice powinny być zakazane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę rzucić bez konsekwencji, ze bagley jest lepszy od collinsa ( wszak nance to lepszy zawodnik) i ze będzie grał w s5 w takim razie duże minuty? I to na lepszej dla siebie pozycji, cxyli centra?     Kabaret ogólnie z ta obietnica regisa, a podkoszowy rockets powinni właśnie składać trade request.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik

Trochę zakręciłeś w temacie Jonesa i Olynyka, bo z argumentów wynika, że w sumie zarówno jeden, jak i drugi ma być tym trzecim wysokim w składzie. 

Trochę to wygląda tak jakbyś chciał zjeść cały tort sam, kiedy są drużyny, które potrzeby mają wcale nie mniejsze, a nawet i większe. 

Bo tak patrzę u Ciebie. Są AD i Zion oczywiście. Jest jeszcze Otto na 4. Jest trójka młodych Poku, Jackson, Reed, z których chociaż jeden może odpalić, by być nie najgorszą rotacyjną opcją w mocnym teamie. Dojdzie jeszcze na pewno jeden gracz, a może dwóch podkoszowych. 

A tacy Bucks na ten moment mają Giannisa, Klebera i... nic. Mają szansę na jednego gracza w tej turze + RFA jest Dean Wade. O wiele gorzej to wygląda i pytanie czy jednak tego jednego gracza nie wyrwą w tej turze (dla mnie powinien tam trafić Drummond, o czym już pisałem, ale nie wiem czy tak się nie stanie, chyba jednak nie, dlatego się zastanawiam czy właśnie Jones tam nie pójdzie zamiast do Ciebie, widząc sytuację). 

Przy Olynyku raczej mam lekko wyżej Ciebie niż Sixers, którzy wzięli już turę wcześniej Lylesa, a dojdzie im jeszcze na pewno jeden center. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Braveheart22 napisał:

Trochę zakręciłeś w temacie Jonesa i Olynyka, bo z argumentów wynika, że w sumie zarówno jeden, jak i drugi ma być tym trzecim wysokim w składzie.

Ja przecież podpiszę tylko jednego ;)

7 minut temu, Braveheart22 napisał:

Bo tak patrzę u Ciebie. Są AD i Zion oczywiście. Jest jeszcze Otto na 4. Jest trójka młodych Poku, Jackson, Reed, z których chociaż jeden może odpalić, by być nie najgorszą rotacyjną opcją w mocnym teamie. Dojdzie jeszcze na pewno jeden gracz, a może dwóch podkoszowych. 

No jest Otto na 4, ale na 5, czyli pozycji Jonesa i Olynyka jest tylko dwójka młodziaków, a ja mam zamiar walczyć o tytuł. Dlatego potrzebuję i prędzej zaufam weteranowi. Mam nadzieję się mylić, ale nie sądzę, żeby IJax czy Reed byli gotowi do poważnych minut w contenderze w przyszłym sezonie.

I nie, nikt więcej nie dojdzie. Jones/Olynyk zamknie mój roster.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Pardon! Moje niedopatrzenie w ofertach. Jeden jak wyżej napisałem, raczej powinien wylądować w Mavs. Chyba Olynyk. 

No wiem, że powinien ;)

Anyway, moim zdaniem dla obu Mavs to najlepsza opcja, więc głosując na obu po prostu maksymalizując szanse, że jeden z nich wyląduje w Mavs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, człowiek...morza napisał:

To ja mogę rzucić bez konsekwencji, ze bagley jest lepszy od collinsa ( wszak nance to lepszy zawodnik) i ze będzie grał w s5 w takim razie duże minuty? I to na lepszej dla siebie pozycji, cxyli centra?     Kabaret ogólnie z ta obietnica regisa, a podkoszowy rockets powinni właśnie składać trade request.

Oczywiście, każdy kto się nie łapie do S5 powinien składać trade request. 

Nie wiem skąd u Ciebie pomysł, aby innym układać rotację, u mnie to chyba dość oczywiste że Bagley i Nance będą grać najwięcej minut na PF (plus ew. jakieś minuty na C), startował będzie Bagley  i już tylko od niego będzie zależało jak to wykorzysta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, człowiek...morza napisał:

Z niego taki pf w warunkach ligowych bez rzutu jak z koziej dupy trąba. Zwykła ściema z twojej strony i oświadczenia pr-owe

I tak, śliwka jest lepszy aktualnie 

 

4 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Przecież Bagley ma rzut i dużo lepiej wygląda grając na pozycji power forwarda.

Bagley nie ma rzutu i tu akurat CM ma rację. W ofensywie bardziej wypełniał zadania centra. Cade złapał z nim dobrą chemię, bo wreszcie miał komu podać pod kosz, z kimś zagrać pick (Stewart niestety na ten moment praktycznie nic w ataku nie umie). Cade potrafi karmić kolegów, a Bagley dobrze czuł grę nad obręczą czy w okolicach kosza ogólnie, więc z tego efektywnie korzystał i trochę odżył. 

Ale z nim jest generalnie problem. Bo rzutu brakuje, a w obronie nadal są spore kłopoty. Obecnie ciężko go dopasować do drugiego wysokiego, bo powinien być to ktoś, kto bdb broni, rozciąga grę, a i dobrze jakby dokładał jakiś passing. No i generalnie Bam dwa warunki spełnia, ale niestety nie jest stretch, co będzie raczej mocno gryzło tę parę w ofensywie.

Ale mój głos poszedł na Rockets (już Regisa problem jak będzie układał ten zespół), bo to lepsza oferta. Za rok sprawdzi ponownie rynek. A może w międzyczasie dojdą jakieś postępy (rzut, obrona), bo to cały czas młody gracz. Bez tego raczej ciężko, żeby był efektywnym starterem w mocnym teamie. Raczej punktująca opcja, finisher z ławki. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Bagley nie ma rzutu i tu akurat CM ma rację

Nie ma rzutu to Harrell czy Capela, a Bagley to przecież w Kings marnował się często jako stretch four, bo jako finisher grywał Holmes.

W Pistons dostał wreszcie rolę finishera i od razu wyglądał dużo lepiej, ale potrafi rzucić sporadyczną trójkę czy jakiegoś jumpshota. Także można powiedzieć, że w kwestii rzutu ma sporo do poprawy, ale na pewno nie, że w ogóle go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Regis napisał:

Oczywiście, każdy kto się nie łapie do S5 powinien składać trade request. 

Nie wiem skąd u Ciebie pomysł, aby innym układać rotację, u mnie to chyba dość oczywiste że Bagley i Nance będą grać najwięcej minut na PF (plus ew. jakieś minuty na C), startował będzie Bagley  i już tylko od niego będzie zależało jak to wykorzysta. 

 

Spoko. To ja tez obiecujuje bagleyowi s5. I od niego zależy czy szanse ta wykorzysta, czy już na etapie obozu przygotowawczego spierdoli. Bo do tego sprowadzają się twoje obietnice. Absurdu. Graczom jak bagley nie obiecuje się s5. W istocie powinno sprowadzać się to do wskazania, czy ma szanse na to s5 czy nie. U ciebie konkuruje z nancem. U mnie z collinsem. Reasumując do kosza te twoje obietnice 

2 godziny temu, Regis napisał:

Oczywiście, każdy kto się nie łapie do S5 powinien składać trade request. 

Nie wiem skąd u Ciebie pomysł, aby innym układać rotację, u mnie to chyba dość oczywiste że Bagley i Nance będą grać najwięcej minut na PF (plus ew. jakieś minuty na C), startował będzie Bagley  i już tylko od niego będzie zależało jak to wykorzysta. 

 

Spoko. To ja tez obiecujuje bagleyowi s5. I od niego zależy czy szanse ta wykorzysta, czy już na etapie obozu przygotowawczego spierdoli. Bo do tego sprowadzają się twoje obietnice. Absurdu. Graczom jak bagley nie obiecuje się s5. W istocie powinno sprowadzać się to do wskazania, czy ma szanse na to s5 czy nie. U ciebie konkuruje z nancem. U mnie z collinsem. Reasumując do kosza te twoje obietnice 

2 godziny temu, Regis napisał:

Oczywiście, każdy kto się nie łapie do S5 powinien składać trade request. 

Nie wiem skąd u Ciebie pomysł, aby innym układać rotację, u mnie to chyba dość oczywiste że Bagley i Nance będą grać najwięcej minut na PF (plus ew. jakieś minuty na C), startował będzie Bagley  i już tylko od niego będzie zależało jak to wykorzysta. 

 

Spoko. To ja tez obiecujuje bagleyowi s5. I od niego zależy czy szanse ta wykorzysta, czy już na etapie obozu przygotowawczego spierdoli. Bo do tego sprowadzają się twoje obietnice. Absurdu. Graczom jak bagley nie obiecuje się s5. W istocie powinno sprowadzać się to do wskazania, czy ma szanse na to s5 czy nie. U ciebie konkuruje z nancem. U mnie z collinsem. Reasumując do kosza te twoje obietnice 

2 godziny temu, Regis napisał:

Oczywiście, każdy kto się nie łapie do S5 powinien składać trade request. 

Nie wiem skąd u Ciebie pomysł, aby innym układać rotację, u mnie to chyba dość oczywiste że Bagley i Nance będą grać najwięcej minut na PF (plus ew. jakieś minuty na C), startował będzie Bagley  i już tylko od niego będzie zależało jak to wykorzysta. 

 

Spoko. To ja tez obiecujuje bagleyowi s5. I od niego zależy czy szanse ta wykorzysta, czy już na etapie obozu przygotowawczego spierdoli. Bo do tego sprowadzają się twoje obietnice. Absurdu. Graczom jak bagley nie obiecuje się s5. W istocie powinno sprowadzać się to do wskazania, czy ma szanse na to s5 czy nie. U ciebie konkuruje z nancem. U mnie z collinsem. Reasumując do kosza te twoje obietnice 

2 godziny temu, Regis napisał:

Oczywiście, każdy kto się nie łapie do S5 powinien składać trade request. 

Nie wiem skąd u Ciebie pomysł, aby innym układać rotację, u mnie to chyba dość oczywiste że Bagley i Nance będą grać najwięcej minut na PF (plus ew. jakieś minuty na C), startował będzie Bagley  i już tylko od niego będzie zależało jak to wykorzysta. 

 

Spoko. To ja tez obiecujuje bagleyowi s5. I od niego zależy czy szanse ta wykorzysta, czy już na etapie obozu przygotowawczego spierdoli. Bo do tego sprowadzają się twoje obietnice. Absurdu. Graczom jak bagley nie obiecuje się s5. W istocie powinno sprowadzać się to do wskazania, czy ma szanse na to s5 czy nie. U ciebie konkuruje z nancem. U mnie z collinsem. Reasumując do kosza te twoje obietnice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.