Skocz do zawartości

Denver Nuggets 17/18 czyli "Andrzeju, to może się udać"


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde nie rozumiem managerów w NBA... 21 baniek rocznie za niezłego, ale jednak rolsa, którego defensywa jest delikatnie mówiąc przereklamowana... W tym sezonie tak mało ekip ma cap space dostępny (mała szansa, że gdzie mu daliby te 20 baniek długoterminowo) a rozdawnictwo dalej się pojawia.

A jak pisałem, że RoCo zasługuje na 18 to że gruba przesada i z 12 powinien się cieszyć. No bez jaj. Wprawdzie Harris jest lepszy w ofensywie, ale defensywnie to przepaść jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj gosciu napisal jak to wyglada jesli chodzi o cyferki

 

https://www.reddit.com/r/nba/comments/74zdbx/why_the_nuggets_gave_harris_84_million/

 

 

Gary Harris is the youngest qualified player in history to shoot at least 50% from the field and 40% from 3: https://www.basketball-reference.com/play-index/tiny.fcgi?id=M0Mrs

List of 22 year old or younger players that shot above 41% from 3 with at least a PER above 15 (Sorted by TS%): http://bkref.com/tiny/zyR8x

Gary Harris

Stephen Curry

Kevin Love

Rashard Lewis

Kyrie Irving

Michael Redd

Kevin Durant

Stephen Curry

Gordon Hayward

Paul Pierce

(Requiring 100 3 point attempts and 1000 MP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj gosciu napisal jak to wyglada jesli chodzi o cyferki

 

https://www.reddit.com/r/nba/comments/74zdbx/why_the_nuggets_gave_harris_84_million/

Nie jestem wielkim fanem RPM, ale że tak go wielbicie tutaj na forum to zerknijcie na Harissa: http://www.espn.com/nba/statistics/rpm/_/page/12/sort/DRPM

 

Najlepsze są tam konetarze ;)

 

 

[–]LakersBoyWhoCrapped 1 punkt

4 godziny temu 

Josh Richardson is def better in 2k17 and he costs 10 million less to sign

 

[–]LakersBoyWhoCrapped 1 punkt

4 godziny temu  

Josh Richardson is def better in 2k17 and he costs 10 million less to sign

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle rac***ecie te 84/4. 74 ma gwarantowane 10 to różnego rodzaju bonusy. Więc to nie do końca tak, że to 21 na rok.

 

Dając mu ext już teraz niwelują ryzyko, że gdyby był RFA to np Bulls rzucą mu kontrakt jak Nets za Portera. 106/4 to byłby dopiero ból gdyby chcieli to wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym roku niewiele zespołów ma kasę, i mam wątpliwości czy Bulls mając Dunna czy LaVine'a, albo Sixers, faktycznie daliby gruby kontrakt Harrisowi.

 

Denver jest w podobnej sytuacji co Washington - kilka słabych lat, zbierania młodzieży, dobrze skorzystali z wolnego salary przez te rookie kontrakty i podpisali Millsapa - i teraz do wyboru mają albo przepłacić i płacić, albo odpuścić i tracić sportowo. ciekawe jak zachowają się jedni i drudzy gdy się jednak okaże, że płacą fortunę na dobre zespoły które jednak nie mają szans na status prawdziwych contenderów.

 

Harris wygląda koszmarnie w statystykach w obronie, jeden z najgorszych obwodowych w lidze jeżeli chodzi o dfg% wg synergy (wśród grających duże minuty; nie wiem czy wśród starterów nie jest w top3 najgorszych), w on/off bardzo osłabia i tak słabą defensywę Nuggets - zastanawia mnie skąd wśród fanów Nuggets bierze się opinia o Harrisie jako dobrym obrońcy.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle rac***ecie te 84/4. 74 ma gwarantowane 10 to różnego rodzaju bonusy. Więc to nie do końca tak, że to 21 na rok.

 

Dając mu ext już teraz niwelują ryzyko, że gdyby był RFA to np Bulls rzucą mu kontrakt jak Nets za Portera. 106/4 to byłby dopiero ból gdyby chcieli to wyrównać.

A czemu by Chicago miało to robić skoro mają LaVine do podpisania? Będą mieć dwa grube kontrakty na młodego sg?

 

Harris w teorii potrafi bronić tylko w tak zdeorganizowanej obronie jak Denver miało ostatnie 2 lata miota się jak jakiś wolny elektron. Próbuje łatać dziury a efekt jest taki ,że cała drużyna na tym cierpi plus ma przez to zaniżone dfg o którym wspomina BMF

 

Nie jest przypadkiem, że drugi rok z rzedu jest na minusie w zaawansowanych statystykach ale w Denver praktycznie wszyscy wyglądają źle poza o dziwo Jokicem , który jakimś cudem jest najmniej minusowym a nawet czasem plusowym graczem - choć jak się ogląda go na parkiecie to trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje bo obrońcą wybitnym nie jestem

 

Przecież nawet dobry w obronie Nurkić miał minusowe statystyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - obrona Nuggets to systemowa patologia. Duze nadzieje, ze sama obecnosc Millsapa to bedzie skok jakosciowy.

 

Do dzis nikt mi nie wyjasnil jakim cudem Jok ma tak wysokie DRPM (bo poza b.dobra zbiorka i dosc szybkimi rekami to jest kiepsciuchnyyy). To tylko pokazuje, ze "zaawansowane" statsy tez potrafia klamac :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu by Chicago miało to robić skoro mają LaVine do podpisania? Będą mieć dwa grube kontrakty na młodego sg?

 

Mówimy tutaj o logice. Logika i Chicago to nie pasuje w tym samym zdaniu.

 

A co do obrony Nuggets to szkoda tracić prąd na temat czegoś czego nie było.

 

Choć w tym sezonie powinno być lepiej Millsap + Malone nie będzie potrzebował pół sezonu, żeby odkryć, że Mudiey szkodzi zespołowi gdy jest na boisku jako S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - obrona Nuggets to systemowa patologia. Duze nadzieje, ze sama obecnosc Millsapa to bedzie skok jakosciowy.

 

Do dzis nikt mi nie wyjasnil jakim cudem Jok ma tak wysokie DRPM (bo poza b.dobra zbiorka i dosc szybkimi rekami to jest kiepsciuchnyyy). To tylko pokazuje, ze "zaawansowane" statsy tez potrafia klamac :)

najwidoczniej daje radę w team D, bo statsy w synergy indywidualnej obrony ma podobnie jak Harris słabiutkie. bo przecież on/off jest dosyć prostą statystyką.

 

z Harrisem problem jest taki, że on wygląda gorzej niż inni obwodowi Nuggets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej daje radę w team D, bo statsy w synergy indywidualnej obrony ma podobnie jak Harris słabiutkie. bo przecież on/off jest dosyć prostą statystyką.

 

z Harrisem problem jest taki, że on wygląda gorzej niż inni obwodowi Nuggets.

 

Nuggets nie mieli w zeszłym sezonie team D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jestem wielkim fanem RPM, ale że tak go wielbicie tutaj na forum to zerknijcie na Harissa: http://www.espn.com/nba/statistics/rpm/_/page/12/sort/DRPM

 

 

 

nie zeby mnie tam RPMy i inne rzeczy mocno interesowaly, ale czegos tu nie rozumiem

mowisz o RPM a wrzucasz link do DRPM, a to zupelnie 2 inne rzeczy. Wg RPM ktore bierze pod uwage i defensywe i ofensywe Harris widze ze jest na plusie 0,49 co daje mu 119 pozycje w lidze, czyli nie jest wybitnie i nie jest zle, ale jak no na plus

 

 

Nie jest przypadkiem, że drugi rok z rzedu jest na minusie w zaawansowanych statystykach ale w Denver praktycznie wszyscy wyglądają źle poza o dziwo Jokicem , który jakimś cudem jest najmniej minusowym a nawet czasem plusowym graczem - choć jak się ogląda go na parkiecie to trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje bo obrońcą wybitnym nie jestem

 

znaczy jak mowisz o samej defensywie to okej, bo to co tam wyzej juz napisalem, zerkajac teraz na ten RPM to Harris (i pewnie jeszcze ktos sie znajdzie) akurat jest na plus

 

a jesli chodzi o defensywe to nie ma sie w sumie co dziwic, najgorsza obrona ligi to i statystyki zaawansowane jak i kazde inne musza pokazac ze nikt tam w tym wzgledzie roboty nie robi, bo jakby robil to by nie szorowali dna tabeli jesli chodzi o obrone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofensywie rok temu Harris był bardzo na plus co niwelowało jego nadreaktywność w obronie. On jako jeden z nielicznych się stara tylko że nie ma pojęcia i nie ma go kto nauczyć kiedy warto reagować a kiedy załamuje w ten sposób obronę.

 

Ogólnie cały obwód Denver to jest koszmar w obronie - nawet dziś to mają jednego dobrego Sapa, i potem w sumie to już nic.

Zawodnik D-PTPM Danilo Gallinari -0.95 Darrell Arthur -1.38 Emmanuel Mudiay -3.12 Gary Harris -2.57 Jamal Murray -1.73 Jameer Nelson -2.43 Juan Hernangomez -1.45 Kenneth Faried -0.18 Mason Plumlee -0.12 Nikola Jokic -1.52 Will Barton -2.14 Wilson Chandler -1.05 Trey Lyles -0.06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

nie zeby mnie tam RPMy i inne rzeczy mocno interesowaly, ale czegos tu nie rozumiem

mowisz o RPM a wrzucasz link do DRPM, a to zupelnie 2 inne rzeczy. Wg RPM ktore bierze pod uwage i defensywe i ofensywe Harris widze ze jest na plusie 0,49 co daje mu 119 pozycje w lidze, czyli nie jest wybitnie i nie jest zle, ale jak no na plus

No jak pisze o słabej (przereklamowanej) obronie Harrisa to co mam staty ofensywne pokazywać? Przecież RPM to nic innego jak DRPM+ORPM :)

 

Zresztą RPM ma kiepskie jak na kontrakt za 21 mln...

 

Co do def Jokica to przyglądałem mu się mocniej i wcale tak kiepski nie jest. To po prostu typ defensora jak Pachullia czy Zeller, dobrze gra na nogach, zasłonach i rękami, ale kompletnie nie potrafią bronić kosza (kwestia szybkości i timingu skoku) - stąd bloków brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niepokojace przeczucie, ze decyzje w nuggets z ostatnich kilku miesiecy nie skoncza sie dobrze. To co robia w denver jest dla mnie niezrozumiale.

Czemu?

 

Oni raczej popełnili sporo błedów 2-3 lata temu ale ogólnie to tak

 

Skopali wymiany - Nurkić -tyle,że tu przede wszystkim nie wiem po cholerę dorzucili wybór bo Nurkić i tak się źle czuł w Kolorado. I oddanie Mitchella w sytuacji kiedy nie mają dobrej obrony

 

Ale umowy sa ok. Sap na 2 lata możliwe że 3. Plumlee czy Harris są przepłaceni ale nie jakos koszmarnie. Za rok pewnie zrobią tak że wezma opcję na Jokica i od razu mu dadzą maksymalne extension . Albo zrezygnują i dadza mu maxa jako RFA

Po sezonie 18/19 spada większość umów tych podpisanych 3 lata temu i zostaja z trzonem

Harris-Jokić-Plumlee-Sap i Murray plus Lyles i to co im jeszcze wpadnie z draftu, Nie jest to jakiś słaby trzon. I tylko jeden rok ( jeśli pójda w opcję Jokic jako zastrzeżony) płacą podatek od luksusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany nurkica tylko podpisanie millsapa bylobdobra decyzja. Pozostale decyzje mniej lub bardziej zle. To nie jest nawet pewniak do playoffs a w salary na kolejny sezon blisko 120 milionow...

Ale co złego jest w podpisaniu rezerwowego centra ? Czy jednego z najlepszych sg młodego pokolenia? Że ich trochę przepłacili? Sumarycznie pewnie jakieś 6-8 mln za dużo rocznie ( choć kontrakt Harrisa w sumie to 74+ nieznane premie za 10 baniek ) ale ich problemem są kontrakty Farieda , Arthura czy wcześniejszy zły wybór Mudiaya

 

Tak naprawdę to jedyną mocno złą decyzja to była ta wymiana z Jazz , której osobiście nie rozumiem choć jako fana Utah cieszy, że już drugi raz Denver przegrywa z Jazz wymiane w noc draftową

 

Podpisali graczy , których powinni podpisać a nie przepłacili ich jakoś koszmarnie . Umowy się kończą i to się wszystko ładnie zazębia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona Harrisa. Naprawdę trzeba nie oglądać Nuggets, aby na podstawie statów stwierdzić, że jest jednym z najgorzej broniących sg w lidze. Nie trzeba chyba być wybitnym umysłem aby sobie uświadomić, że granie całego sezonu obok takich tuzów defensywnych jak Nelson, Mudiay, Faried, Gallo czy mimo wszystko Jokić, nie wpływa zbyt pozytywnie na indywidualne. Zwłaszcza Mudiay z Nelsonem robili sabotaż na pickach i po prostu nie ma takiego obrońcy, który to załata, nie mówiąc już o tym, że Harris bardzo często był wysyłany na najlepszych graczy rywali. Dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że kibice Denver uważają go za najlepszego obwodowego obrońce, bo po prostu po nim widać, że ma w tej materii spory upside.

 

Od wymiany nurkica tylko podpisanie millsapa bylobdobra decyzja. Pozostale decyzje mniej lub bardziej zle. To nie jest nawet pewniak do playoffs a w salary na kolejny sezon blisko 120 milionow...

 

a kto z zachodu jest pewniakiem do PO? Wolves, Clippers, Pels, Grizz, PTB i Nuggets mają na ten czas takie same szanse, jedni mogą się wydawać większym faworytem inni mniejszym, ale nikt mi nie powie, że ktoś jest pewniakiem. Podobnie z hajsem, każda z tych drużyn ma jakiś c***owy kontrakt, który blokuje im ruchy i Nuggets na tym tle nie wyglądaja wcale jakoś koszmarnie, bo mają bardzo młody i perspektywiczny skład, a gdy tylko uda się zrzucić takiego Farieda z Arthurem kosztem nawet picku to sprawa się w zupełności unormuje. Inna sprawa czy tak się stanie

 

w ogóle fluber nie obraz się, ale jak już masz wpadać i siać defetyzm za pomocą nic nie wnoszących kilkuzdaniowców, to już lepiej wracaj spamować na 6G, tam widać, że się odnajdujesz całkiem niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.