Skocz do zawartości

Jazz: trade czy nie?


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

A mi sie totalnie niepodoba, po pierwsze Odom jest strasznie kontuzjogenny ciezko bedzie budowac druzyne w oparciu o niego i o AK bo niewiadomo co im kiedy wypadnie, dalej watpie zeby byl wielkim entuzjasta przejscia do Utah, no bo niby dlaczego mialby byc chlopak nie jest na tyle inteligentny zeby dostrzec uroki grania dla Utah Jazz :), Price jest lepszy od Farmara a co do Arizy to mnie to malo obchodzi po chlopak i tak jest jako przystawaka w tym daniu. Fajnie by bylo wykombinowac cos z jakoas druzyna gdzie szukaja zmiany, maja zapchany sklad zawodnikami ktorzy dubluja sie na pozycjach czy maja za duzo mlodych szukaja doswiadczonych zaqwodnikow takicj jak AK czy Booz, mysle tu o Memphis nowej druzynie w Oklahoma, np. wykąbinowac trejd w ktorym pozyskalibysmy Gaya badz Greena ( z chlopaka bedzie niezly grajek tak cos czuje), albo wyciagnac tego goscia Lee z NYK, ja bym go wziol nawet za Booza jak by chlopak pocwiczyl to spoko na centra by u nas mogl grac, takie transfery mi sie marzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też Odom w Jazz to nie za dobry pomysł. wymienić Boozera to za kogoś z trójki Kaman, Bogut, Okafor. pewno w grę by musiała wejść jakaś wymiana z trzecim klubem. np Miami które chętnie widzi Carlosa u siebie. np Marion, pewno by salary sie zgadzało i cala reszta. przy wymienionych zawodnikach Okur przechodzi na swoją ulubioną pozycje czyli silnego skrzydłowego i mamy kogoś kto postraszy zdrowo blokiem i jest w stanie zdobyć pewną określoną ilość pkt. każdy z tych wymienionych byłby bardzo dobrym transferem, no może jedyne wady to kontrakty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeden cytat z SLC

 

http://www.sltrib.com/jazz/ci_10320530

 

Gdyby faktycznie tak, to mielibyśmy Noca + Gordona/Hinricha, za AK - 47 i może Noah'a :roll:

 

Wtedy oznaczałoby to, że Boozer zostaje i dostaje przedłuzenie na 130 baniek :shock: :!:

 

A może po prostu NIC nie robić :?: :roll: Może niech Boozer se jeszcze pogra i spuścić go po kiju, a zająć się trzonem ekipy AK/Memo/Millsap/Korver/D-Will/Harp/Brew + młodzież, rozwijać naszych centrów, wdrażać Almonda i CJ-a i grać swoje. A w 201o r. zapolować z dużą kasą w kieszeń, z zaoszczędzoną kasą z Booza, spadającego Harpa, utemperowanego AK, spłaconego Korvera i nowego kontraktu - mniejszego zapewne - dla Okura :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też raczej nie widzę tej wymiany z LAL, na co nam Odom , ni to SF ni to PF , skoro mamy juz AK-47 ? Poza tym Lamar chyba najlepiej czuje się w LAL, nie wiem czy odnalzałby sie w Salt Lake City.

 

ja nuparcie powracam do dealu z La Clippers, oni maja teraz Cambyego więc Kaman nie jest im aż tak potrzebny, za to po odejściu Eltona mają na PF dużą dziurę. Więc oddac tam Boozera i collinsa za Kamana i tima Thomasa i gitara gra, mamy dwóch doświadczonych i broniących grajków na C i Pf !!

 

A jak nie to dogadywac się z Memphis, bo oni chca pozbyc się Milicica. Chciałbym bardzo wymian z udziałem Okafora lub Ala Jeffersona, ale one sa mało realne, watpię czy ich kluby by pusciły takich grajków z długimi kontraktami za spadający kontrakt Boozera ! Ala Jeffersona brałbym z zamkniętymi oczami jakby Minnesota się na taką wymianę zgodziła !

 

nawet w takiej opcji z kontraktem Cardinala :

 

http://games.espn.go.com/nba/features/t ... &te=&cash=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i dobre by było poczekać z transferem Booza i może po sezonie lub w jego trakcie, a teraz poszukać solidnych defensywnych zmienników. jakiś rezerwowy środkowy itp.

na pewno bym nie szukał kogoś za AK i chyba pora dać mu trochę swobody i wsparcia w defensywie, a może i większą role w ofensywie i gość wróci do dawnej dyspozycji... mamy kilku ofensywnych zawodników to pora dobrać kogoś kto go wspomoże w defensywie, ale nie pozbywać sie ruskiego, już prędzej Boozera.

a jeśli już to myślę że np pchnięcie do np Miami, a Mariona do L.A.C. lub Charlotte, czy do Koziołków a do Jazz ktoś z wymienianych wcześniej prze zemnie by trafił na pewno by wzmocniło Jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sam nie wiem, to co napisales Max ta druga opcja z nie robieniem niczego jest niestety, wedlog mnie niestety, bardziej prawdopodobna, ja nielubie takich przestojow. Wiadomo tragedi by niebylo nawet gdyby Booz odszedl i gdyby nie bylo wzmocnien dalej Utah byla by bardzo silna z piatka Memo,Millsap/Kirilenko,Brewer,Korver,Williams i tak wyglada mocno gdyby zrzucic Ak to piatka caly czas byla by swietna a kasa wydana nieduza takie rzeczy moga sie dziac tylko w Utah gdzie ludzie zarzadzajacy druzyna faktycznie mysla. Ale wiadomo ciezko by bylo myslec o jakichs fenomenalnych wynikach, chyba ze Millsap okazal by sie pf na miare sir Charlesa co caly czas powtarzam nie jest wykluczone, tylko ze dlamnie jak i dlawas zapewne jakies ruch na rynku bylyby potwierdzeniem jakichs wiekszych aspiracji. Ten trejd z Gordonem z jednej strony nie jest zly ale z drugiej daleko mu do doskonalego, popierwsze to tam jest wiecej niewiadomych niz rzeczy pewnych, jedyna pewna to ta ze Gordon odejdzie a dalej to niewiadomo nic bo nie wiemy czy AK by poszedl, bo maja Denga ktory jest jego kopia, czy Booz moglby odejsc( to juz wedlug mnie mialo by wiekszy sens) i kto dodatkowo, Hinrich, Nocion, Noah, Thomas, o nas Brewer, Harp. Hinrich gralby u nas jako kto sg rezerwowy, to juz niewyglada dobrze wiec jego mozna sobie podarowac, Nocioniego niezbyt lubi to samo z Thomasem gosciu moze ma talent ale jest tlukiem sadze ze zaraz Jerryby go wywalił( chociaz fajnie by bylo gdyby typa uteperowal bo chlopak ma dynamit w nogach), no i na koniec wiem ze wiekszosc z was przyzwyczaila sie do Kyla na lawce ale jak dlamnie chlpak powinien grac jako starter i wcale nie wiem czy nie lepiej by sobie poradzil niz Ben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już się bawimy, to co Wy na to

No dorzuc chlopie jeszcze Okafora za Boozera i wyjdzie transfer idealny, poprostu mazenie. Gerard na sf super, niedosc ze z goscia jest dunker jakich malo to dodatkowo dosyc dobry koszykarz i w obronie i w ataku, jedyny minus to trudny charakter ale powiedzmy ze Jerry by go uteperowal, o Morisonie to sam wspominalem ze by chlopak sie nam przydal, jedyny minus u niego to ta kontuzja niewiadomo w jakiej formie wroci ale poza tym to strzelec naprawde bardzo dobry troche mi Glena Rica przypomina, zachowujac oczywiscie umiar, May z lawki walczak podkoszowy tez by sie przydal, o Okaforze to poprostu Okafor :) Ludzie taki transfer to by nas do mistrzostwa doprowadzil mysle nawet juz w nadchodzacym sezonie, kurcze ale fajnie by bylo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już się bawimy, to co Wy na to

 

http://games.espn.go.com/nba/features/t ... &te=&cash= :P

Maxec, a co nam daje tten transfer ? Ok GW to fajny gracz, ale AK-47 umie wszystko to samo, lepiej podaje i moze opcjonalnie grac na PF. Morrison to chyba niespełniony talent, nie wiem czy chłopak się pozbiera, a May to jedna wielka kontuzja, nawet jak jest zdrowy to niewiele daje pod bronionym koszem. Ja wiem że spadłby nam kontrakt AK-47 i to jest jedyny plus tej wymiany, choć moze Sloana z GW by się dogadał, ale na SF ma juz u nas kto grać. My dramatycznie potrzebujemy podkoszowego, broniącego i blokujacego cielska, takiego Przyblille, Kamana czy Boguta, pozyskiwanie kolejnych SF NIC NAM NIE DAJE !!

 

jak już to ja optowałbym za takim transferem, zyskujemy chociaż mięso podkoszowe :

 

http://games.espn.go.com/nba/features/t ... &te=&cash=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Gaiger wykombinowales, z tym transferem Maxa to mowilem dorzucic okafora za Booza i masz wszystko, ale nawet bez Emeki to GW jest lepszym sf niz kira i kontrakt ma o wiele nizszy, wiec to juz jest zawsze jakis plus, No a twoj trejd to oddawanie przeplaconego ale sporo wartego AK za bande przeplaconych ale malo wartych gosci, Simons z tego towarzych jest wart najwiecej ale tez jak dlamnie koszykarz totalnie na dorobku a kontrakt ma olbrzymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że trzeba spróbować pozyskać kogoś z pary Okafor, Bogut, bo Boozio krzyknie sobietyle samo , lub więcej niż oni,albo wypnie tyłek jak kiedyś na Cavs bo poczuje więcej zielonych. jakoś przeżyć ten sezon, dwa, podpisać rozsądne kontrakty z Okurem,AK, Korverem i zatrzymać Millsapa i Brewera. a potem poszukać solidnego zmiennika D-Willa, jak miał kiedyś Stock w osobie Eisleya.solidnego rezerwowego środkowego z doświadczeniem, bo Collins dla mnie to ani jedno ani drugie choć gra sporo lat w tej lidze. ja bym jeszcze spróbował ściągnąć do Jazz JJ Redricka, chłopak będzie za nie wielką kasę i będzie chciał sie pokazać że naddaje sie do tej ligi, a trzecia strzelba za trzy sie przyda...

wracając do następcy ewentualnego za Boozera wolałbym Boguta. chłopak czai klimat Utah, Sloan go ceni, ciągle sie rozwija, myślę ze jest przy Williamsie zdobywać ok 17-20 pkt. a do tego spokojnie 9-11 zb, oraz ok 2 blk.mogli by obaj stwożyć naprawde zabójczą parę

kolejnym ciekawym graczem do wzięcia jest D. West, solidny szybki dobrze broniący, może zagrać na obu pozycjach obrońcy. choć moim faworytem jest E. Watston, ten zawodnik dałby stabilizacje i solidną obronę gdy Williams odpoczywa, choć na pewno łatwo go nie będzie dostać. myślę ze to grac pokroju D. Fischera i takiego właśnie potrzeba/

ze środkowych naddających sie na rezerwowego żałuje Turiafa. facet od czarnej roboty i być może by sie sprawdził w szeregach Jazz. ciągle bym popytał o S. Huntera od najbliższego rywala z Denver. ktoś taki na 10-15 min solidny w obronie dający naszym wysokim wytchnienie i robiący co do niego należy (nie sprawdził się w Nugets).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, tak a propos zmian w składzie - właśnie luknąłem sobie na nasz megadraft z 2005 r., czyli wybór D-Willa co najważniejsze, oraz CJ Milesa, a także Dee Browna i przypomniałem sobie jeszcze jednego takiego gościa z tegoż draftu, który całkiem byłby teraz przydatny - pamiętacie Roberta Whaley'a :?: :P

 

http://www.themightymjd.com/uploaded_im ... 788073.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętacie Roberta Whaley'a :?: :P

No kurcze ja nie zabardzo :) :) :) :) Co do transferow i przeszlosci to najbardziej szkoda ze wytrejdowalismu D. Willkinsa z nim to pewnie mieli bysmy juz na koncie pare mistrzostw, jak pare lat temu przegladalem wybory w drafcie i zobaczylem ze on mogl grac w Utah to o malo nie padlem z zalu ze tak sie nie stalo :)

PS. Zeby tak uszeregowac to najczejsciej przewijaja sie nazwiska Boguta i Okafora, no i ja sie pod tym podpisuje bardzie pod drugim ale obie opcje sa niezle, w sumie mozna dac sobie spokoj z wymienaniem ich nazwisk przy teoretycznym transferze bo wszyscy wiemy ze sa na liscie zyczen. Wogole tak dodam ze moze bysmy zrobili wlasnie liste gosci ktorych najbardziej w Utah bysmy chcieli np. 5 takich graczy ale bez zadnego kombinowania z trejdami poprostu nazwiska, niewazne czy mniej czy bardziej realne ( no chociaz tekie bardziej realne wiekszy sens maja :) ), ja bym dal tak:

nr 1- Okafor

nr 2- Deng

nr 3- Lee ( ten z NYK)

nr 4- Jamison

nr 5- Joe Johnson

O to taka moja lista na szybko przygotowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja podam swoja piatkę :

 

1/ Bogut

2/ Ch. Kaman

3/ Przybilla

4/ Okafor

5/ Ch. Bosh

 

to sa zawodnicy podkoszowi których widziałbym najchętniej w Utah. Do tego dołozyłbym może D. Lee pod warunkiem ze odszedłby Boozer.

 

a co do transferów, to znów troche pokombinowałem :-) , i wyszło mi coś całkiem dla Jazz ciekawego, co powodowałoby że pod koszami bylibyśmy potęgą :

 

http://games.espn.go.com/nba/features/t ... &te=&cash=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogut, Okafor, Przybilla, Kaman, to właśnie ktoś z tej grupy jest potrzebny. ale potrzebny w miejsce Boozera jako środkowy. Boscha jakoś w Jazz nie widzę. J. Johnson odchodząc z Phoenix pokazał że jak i dla Boozera ważniejsza jest dla niego kasa. Denga,Lee, Jamisona jakoś wogule nie widzę w Jazz. to nie są zawodnicy tu potrzebni a i kontrakty mają dosyć spore. a do tego do rewelacyjnych obrońców nie należą,a tu właśnie takich potrzeba. myślę że oprócz kogoś ewentualnie za Boozera potrzeba poszukać lepszych zmienników, np za Collinsa, bo jakoś nie bardzo widzę w tej roli młodych ukrainca i greka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz ale naprawde wazna, przestancie mowic o Boozie i o tym ze jest lasy na kase, bo tak naprawde to wyjatki takie jak Stoc Horny Mailman nie stawiali jakichs gigantycznych warunkow, miedzy innymi za to ich szanuje, ale wiekszosc gosci jednak wyciaga lape jak sie tylko da, bez zartow ja Derona uwielbiam ale typ dostal od nas max totalnego nic nas nie oszczedzil wiec nie zartujmy z Boozem, pamietam jak sie wszyscy cieszyli jak wyrolowal Cavs( ktorzy szczerze mowiac sami sa sobie winni i tyle to co mu zaproponowali bylo debilne i na slowo sie umawiali, przeciez to jakis nonsen) teraz niewiadomo zobaczymy jak Bedzie z Boozem, niepodoba mi sie ta krytyka ktora na nigo spada bo chociaz mowie ze mozna, czy powinno sie go wytransferowac to mowie to glownie zewzgledu ze wierze w Millsapa i tyle. Co do Johnsona, Paul to ja mu sie totalnie nie dziwie goscia potraktowali w Phonix jak jakiegos podrzednego grajka, naprawde dobrze zrobil ze dal sobie z nimi spokoj.

Powtarzam Booza mozna krytykowac co najwyrzej ze zawalil koncowke sezonu i za to ze jest dosyc mieki, ale tez jakie my mamy wymagania przeciez non stop go porownujemy do Mailmana, przy Karlu prawie kazdy wychodzi na mieczaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam Booza mozna krytykowac co najwyrzej ze zawalil koncowke sezonu i za to ze jest dosyc mieki, ale tez jakie my mamy wymagania przeciez non stop go porownujemy do Mailmana, przy Karlu prawie kazdy wychodzi na mieczaka :)

Oj, chyba Garnett nie :wink:

 

A wracają co tematu, to zwrócić muszę waszą uwagę na jeden błąd jaki popełniacie moim zdaniem. Musimy rozstrzygnąć - czy chcemy gwiazdy/potencjalnej gwiazdy za zbliżoną do Booza kasę czy chcemy solidnego, dobrze broniącego gracza za 1/2 tej kasy, zwalniając salary. Bo kolesie pokroju Kamana czy Boguta wzmacniali by nas bez wątpienia w defensywie, ale w ataku :?: :roll: A przy tym np. 70 mln $ za Boguta :!: :?: Panowie, c'mmon, bądźmy poważni... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może sie mylę ,ale Bogut sie rozwija i w defensywie i w ofensywie. corocznie czyni postępy tu i tu. a przy takim rozgrywającym jak D-Will myślę że spokojnie może rypać statystyki 20 pkt, 10 zb i 2 blk. to jeden z niewielu środkowych co będą sie liczyć przez najbliższe dziesięć lat.i jakoś mi pasuje do stylu Jazz.

a z innej beczki gdy Boozer by odszedł i nikt za niego by nie przyszedł, co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może sie mylę ,ale Bogut sie rozwija i w defensywie i w ofensywie. corocznie czyni postępy tu i tu. a przy takim rozgrywającym jak D-Will myślę że spokojnie może rypać statystyki 20 pkt, 10 zb i 2 blk. to jeden z niewielu środkowych co będą sie liczyć przez najbliższe dziesięć lat.i jakoś mi pasuje do stylu Jazz

Tak, ale zarabia jeszcze więcej :wink:

 

a z innej beczki gdy Boozer by odszedł i nikt za niego by nie przyszedł, co wtedy?

Bardzo proste - mamy kilkanaście melonów rocznie w kieszeni, nadal dobry team i szanse zatrudnienia wartościowego kolesia w 201o r. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.