Skocz do zawartości

Jazz: trade czy nie?


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Harpa Sloan nie puści i wcale sie nie dziwię. bo w Jazz brakuje doświadczonych zawodników.

jeśli udało by sie wymienić Girę, którego też lubię i szkoda mi gościa jak patrzę teraz na niego, oraz Collinsa z Przybillę i np Harta za Arroyo mielibyśmy niezłą pakę. Okur z ławki może być przydatny, chłopak gdzieś zgubił swoja forme i nie może sie odnaleść. ale myśle że nie powiedział ostatniego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ewentualnego transferu. Nie wiem, czy dzisiejsza nieobecność Memo oznacza utratę zaufania Sloana czy też po prostu spowodowana jest jakimiś problemami Turka. Jeżeli to pierwsze, to być może zaczyna nam się kroić sytuacja na miarę DeShawna Stevensona czy też Carlosa Arroyo

niestety, to tylko kontuzja:

 

The last thing the Jazz needed as they took the court Wednesday trying to snap a four-game losing streak was an absent Mehmet Okur. An hour before tipoff, though, they had to concede that Okur's injured left shoulder was not going to cooperate.

After Okur left Tuesday's loss to Portland with a strained trapezius muscle, the Jazz said he would be able to play against the Suns. But Okur said the shoulder stiffened on the trip to Phoenix and felt even worse once he woke up in the morning.

Okur underwent treatment with ice, electric stimulation and ultrasound before he was ruled out. His absence left the Jazz with only 11 available players with rookies Morris Almond and Kyrylo Fesenko on assignment in the NBA Development League.

"It's really hard,'' Okur said. "I want to go out there and play. But I guess this is part of the job."

Okur was injured with 4:47 left in the third quarter when Portland center Joel Przybilla came down on his shoulder. If Okur's shoulder is slow to improve, the Jazz could opt to recall Fesenko from the Utah Flash. Okur is listed as day-to-day.

Po raz kolejny bowiem mam nieodparte wrażenie, że idealnym ustawieniem naszego frontcourtu byłoby zestawienie następujące:

 

C - Carlos

PF - Kirilenko

Sf - Millsap

jeśli chodzi o AK, to nie zawsze to ustawienie by sie sprawdziło (zależy od gabarytów czwórek) ale przy niektórych PF jak np Marion czy nawet Garnett to nadaje się na czwórkę idealnie..myślę, że dużo lepsze by były efekty w obronie, gdzie nie ustępowałby tak szybkością a i w ataku mógłby nadrabiać ruchliwością i sprytem

 

przyznam się jednak, że nie bardzo za to jakoś widzę Millsapa na 3...on ma taką nieco przysadzistą niczym trochę Barkley budowę ciała i nie sądzę żeby miał jakiekolwiek szanse nadążyć za takimi Pierce'em czy McGradym....ja bym go zdecydowanie widział przede wszystkim jako nieco undersized PF z Boozem (jeśli grają razem) na C....byłyby też z tego plusy, bo centrzy są z reguły gorsi od PFów i Booz mógłby trochę odpocząć w obronie, a Milli by odwalał całą czarną robotę przeciw gwiazdorom rywali (w czym jest coraz lepszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony temu chcieliśmy sie wszyscy pozbyć Boozera, ile to było propozycji wymian... a dziś chyba nikt nie wyobraża sobie Jazz bez niego. w poprzednim sezonie było narzekanie na AK47, fakt nie gra rewelacji, ale podporządkował sie taktyce Sloana i wiele wnosi do gry. myśle że podobnie będzie z Okurem. trzeba dać mu czas, może odpali jeszcze w tym sezonie. np wróci do dobrej dyspozycji na play off.

sensownym transferem byłby podobny do tego gdy w Jazz wylądował Fisher. czyli ciekawy zawodnik za mięso. a nie pozbywanie się wartościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensownym transferem byłby podobny do tego gdy w Jazz wylądował Fisher. czyli ciekawy zawodnik za mięso. a nie pozbywanie się wartościowych.

problem w tym ze nikt racze nie chce robic frajerskeich transferów, no chyba że musi oczyścic sobie salatry cup. Gdyby jeszcze Hart grał naprawde dobrze albo miał super przebłyski to co innego, a tak raczej nikt go nie weźmie, no chyba że jak mówiłem w pakiecie z Okurem np. takie Seattle , gdzie Rindour popadł w niełaske trenera a Watson nie ma soldnego zmiennika i wtedy bierzemy Luka i jakieś mięsco podzkoszowe (choćb Kutrh Thomas). I to by było dla nas dobre wyjście, ale jak znam życie i niechęć Sloana do transferów to i tak raczej nic z tego nie wyjdzie !!

 

Aha i patrząc na gre Humpriesa widac jak bezsensowne ruchy wykonuje sztab Jazzmenów, szkolą zawodników i potem brak im cierpliwości , nie czekają na wyniki a Ci zaczynają grac , ale juz gdzie indziej. Tak było z Mo williamsem, Rają Bellem, K. Snyderem i wieloma innymi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korcze wychodze tu na jedzynego obronce j harta , ale dlamnie ten typ to naprawde solidny rezerwowy, i przypomne w zeszłym sezonie nie najgorsze numery 9 ptk 5 asyst mysle ze jak ma sie takiego rozgrywają cego jak deron to hart wystarcza, bo wiadomo d will musi swoje 35 min minimum dostac ciezko jest znalezc kogoś naprawdę wartosciowgo na ławke zeby grał ogony, no i pozatym ten chłopak nie jest najwiekszym problemem jazz, znacznie wiekszy to ten ze niektuzy gracze , wiemy o kogo chodzi, ktozy potrafią grac w kosza i na ktorych liczy się naprawde ze pociągną druzynę, zawodzą. no i k thomas to typ ktory tutaj bez zadnych zartow by sie utah przydał bo to walczak ktory umie bronić i zbierać moze nie najmłodszy ale myśle ze jeszcze swoje potrafi zrobić na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w połowie meczu z portland miałem nienajgorszą mysl ze memo mogł by byc jak sam perkins gosciu wypisz wymaluj w stylu gry przypominającu okura tez center ktory w defensywie nie był najlepszy nie był tez specjalnie wielkim atletą ale potrafił wejsć z ławki i walnąc pare trojek pod rząd moze to nie wyszło by utah na złe, ale po zakonczeniu tego spotkania to jednak doszło do mnie ze cos trzeba zmienic bez zartow 0/12 za trzy i ta obrona tam niema ani jednego tak naprawde dobrego obroncy moze millsap nie jest najgorszy potrafi uprzykzyc zycie rywalowi ale nikogo nie mozna nazwac obroncą z prawdziwego zdazenia( ak nie wiem ale gosciu powinien kryc tylko typow grających blisko kosza tak to mozna sobie obejzec jak sie z nim rywale bawią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie charles barkley tak mamy go w druzynie zmienił co prawda wygląd i nazwisko na millsap ale to on , cholera ten chłopak naprawdę potrafi wszystko i dodatkowo to prawdziwy walczak, obaj jak bedą z boozem grac to utah ubedzie problemow, i jakis strzelec z ławki jak dobrze zauwarzył ktos w komentarzach by sie przydał taki korver jak najbardziej ale pewnie zadnych wymian nie bedzie wiec warto by było dac szanse gordanowi albo morisowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie , a dlaczego niby nie miało by byc żadnych wymian ? Własnie Detroit zrobiło super wymiane z Bobcats, i za Nazara Mohhameda pozyskali Primoza Brezeca i Waltera Hermanna ! Kurcze , jak sobie pomyslę że Ci gosci mogliby znaleźć się w utah to az mnie trzęsie że GM znowu nic nie zrobił ! Po pierwsze to P. Brezec może i jest nieco drewniany, ale to typowy gracz podkoszowy, który wie jak korzystac ze swego wzrostu, jak dostanie minuty to potrafi wykręcic całkiem niezłe cyferki. No i jest biały :-)

 

Co do Waltera Hermana to tez by się nam przydał, bo gość pokazał w końcówce poprzedniego sezonu że umie grać naprawde nieźle, pozatym jak na gościa o wzroście 2.08 ciepie całkiem niexle trójki. A tego Jazz trzeba, ludzi którzy umieją rzucać za trzy.

 

Mozna sie było dogadac z Bobcats i za Okura i np. CJ. Milesa lub Price wziąć Brezeca, Hermana i np. Matta Carolla, to by nam rozwiązywało problem zarówno pod koszem jak i na obwodzie !!

 

wtady pod dziura byliby Brezec, Collins i Ferasenko, na SF/PF z ławki byłby Herman a na SG Matt Caroll ze świetnym rzutem !! Może Brezec pod koszem dostarczałby mniej punktów niż Okur, ale więcej zbiórek no i ławka byłaby mocniejsza !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy widziałeś jak broni Brezec? gość jest słaby w obronie i bez wyrazu w ataku. i jak bym miał go zamienić za Okura, to.. miał chłopak sezon lub dwa co zdobywał po kilka pkt. ale to nie jest zawodnik jaki potrzebny jest w Jazz. co do Mata Carolla to ok, facet ma dobry rzut za trzy. za np Girę czemu nie można by go ściągnoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak koszykowka interesuje sie od 94 r a z utah od 96 i niepamietam ani jednego sezonu zeby w jego trakcie była jakas powarzna wymiana, mogę sie mylic ale nie pamietam, dlatego pisze ze zapewne zadnej wymiany nie bedzie. i dobra jeszcze raz powtarzam memo gra marnie ale ten typ jest naprawdę sporo warty i mysłe ze zanim sie go skresli trzeba poczekac do konca sezonu zasadniczego zobaczymy co w najwazniejszych meczach pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest własnie ból że Sloan nie lubi robic transferów w trakcie sezonu bo nie wie czego sie po graczach spodziewać, a on zawsze lubi mieć wyrobiona opinię. Ale mi przyszedł do głowy inny pomysł na trade, skoro Mamphis dalej graja taka cienizne i nawet pozyskanie Nawarro i Milicica niewiele im pomogło to może by sie tak dogadac i za Okura i Kirilenke i Pricewyciągnąc Milicica i M. Millera i T. Kinseya lub Andre Browna (faji, perspektywiczni zawodnicy). A w zamian Memphis zyskaliby pasującego do ich ofensywnego stylu Okura i broniącego ale mającego tez amicje w ataku Kirilenkę. A u nas Mike Miler wraz z Harpringiem tworzyliby doskonałe duo skrzydłowych a Milici dawałbvy wsparcie Bozerowi pod koszem !! A T. Kinsey to wielki talent strzelecki, zawodnik w którego warto zainwestoewać , podobnie jak wspomniany Brown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że "Wczoraj wieczorem organizacja Memphis Grizzlies zwolniła z kontraktu Tarence'a Kinseya, by zrobić miejsce dla Jeremy'ego Richardsona. Kinsey, który grał znakomicie w końcówce ubiegłego sezonu jest natomiast bliski podpisania umowy z New Orleans Hornets.

 

 

Pod koniec sezonu 2006/07 kontuzja wykluczyła z gry Mike'a Millera. Wtedy też w rotacji Grizzlies znienacka pojawił się Kinsey, który rozegrał kilkanaście bardzo dobrych spotkań, rzucając średnio blisko 20 punktów. "

 

mówię - brać Kinseya i się nie zastanawiać. Jak Sloan gościa nie podpisze to jest dupa !! To jest własnei ktos taki kogo teraz potrzebujemy, gośc który wejdzie z ławki i rzuci te 10 a nawet więcej punktów, w tym jakąś trójke, to naprawde wartościowy nabytek który może walczyć w przyłości z almondem o prymat pierwszego SG w drużynie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie róbmy łapanki i kogo dany klub chce wymienić to do Jazz!

jeśli moze tu ktos trafić, to musi być zawodnik mentalnie pasujący do tego miejsca, tej drużyny. no i oczywiście być przydatnym.

z drugiej strony Sloan powinien dać szansę obecnym rookie, obaj mają potencjał i powinni dostać po kilka minut. skoro Gira, Miles, Price, Collins nie sprawdzają się, daję szansę młodym. a jakieś wymiany to potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy, ale ja uważam że dobrego defensywnie środkowego Utah już ma. Cyryl, bo o nim mowa jest bardzo zagubiony w ataku, widać że nie zna zagrywek, taktyki, ale w obronie pokazuje nie przeciętne umiejętności. bardzo bym sie cieszył gdyby chłopak załapał sie do meczowej dwunastki na dłuższy czas. jemu potrzeba ogrania. mogło by to w w pewnym sensie zakończyć problem z środkowym, szpecem od obrony. choć ja bym chętnie widział w Jazz S. Huntera. to typowy wyrobnik od czarnej roboty i wydaje mi sie że lepiej by sie sprawdzał niż Collins.

inna kwestia to Giricek. chyba jego czas w Jazz dobiega końca. trochę szkoda.myśle że do wymiany z nim nie dojdzie, tylko włodarze z Utah poczekają do końca jego kontraktu. i na tej pozycji powinien dostawać parę min Almond, bo też chłopak ma potencjał.

poważny brak to moim zdaniem drugi rozgrywający. Hart gra słabo, Price nie za bardzo umie rozgrywać. i KOC powinien zacząć sie rozglądać za kimś na tą pozycje. D-Will pokazał że miewa słabe okresy gry. to w końcu młody zawodnik i dobrze by było gdyby czasem miał wsparcie jakiegoś bardziej doświadczonego gracza. bo jeśli awansujemy do play off może kogoś takiego brakować. doskonale wiemy jaką rolę odgrywał Fisher i jak wielkie miał znaczenie. taki zawodnik to chyba priorytet w tej chwili.

wogóle przydało by sie wzmocnić ławkę, bo kopa z niej daje tylko Millsap. a to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy, ale ja uważam że dobrego defensywnie środkowego Utah już ma. Cyryl, bo o nim mowa jest bardzo zagubiony w ataku, widać że nie zna zagrywek, taktyki, ale w obronie pokazuje nie przeciętne umiejętności. bardzo bym sie cieszył gdyby chłopak załapał sie do meczowej dwunastki na dłuższy czas. jemu potrzeba ogrania. mogło by to w w pewnym sensie zakończyć problem z środkowym, szpecem od obrony.

mam dokładnie takie same wrażenia po jego dwóch ostatnich meczach...już widać, że Fess jest dobrym obrońcą i dobrze walczy pod koszami...w ataku nie raz widziałem już jak zajmował dobrą pozycję do zbiórki tylko miał pecha, bo akurat te rzuty naszych były celne...miał dwa bardzo fajne bloki na Doolingu, dobrze wypychał i zastawiał Howarda, raz dobrze ustał mu jeden na jeden (co w tym sezonie jest ogromnie trudne)...generalnie sprawiał bardzo dobre wrażenie...w ataku pozycyjnym widać to co mówi Paul, że jeszcze sporo nauki go czeka, no ale trudno się dziwić, nie łatwo jest poznać system gry Jazz po miesiącu bycia z zespołem..generalnie Fess popełnia jeszcze trochę błędów (głównie fauli) ale nie jest to nic niezwykłego wziąwszy pod uwagę jego staż w lidze..nie zapeszając wygląda na to, ze trafiliśmy na kolejną małą perełkę w drafcie....choć akurat w jego przypadku słowo "mała" nie bardzo pasuje - on był nawet większy i szerszy niż Howard, ten chłopak ma naprawdę imponujące warunki....i co tutaj ważne, on nie jest w żadnym wypadku drewniany...pytanie tylko jak szybko będzie zdolny do bycia rezerwowym centrem na 20 mpg a potem kto wie, może nawet starterem....tak czy inaczej wygląda na to, że chyba rzeczywiście poszukiwania centra możemy odłożyć na bok, byleby tylko Ukrainiec grał na zmianę z Memo....bo Fess także powinien dostać szansę gry po 15-20 min w kilkunastu meczach z rzędu, byśmy mogli ocenić jego umiejętności...nie sądzę bowiem, by przy jego i Collinsa obecnej dyspozycji osłabiło to zespół...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja , ja myslę ze w ataku tez by sobie poradził ale to jest tak ze ten chłopak musi się ograc bo widac ze czasem sie totalnie gubi,zobaczymy za sezon dwa co zniego bedzie, sądze ze się nie zmarnuje bo ma serce do gry widac ze mu zalerzy a to połowa sukcesu, a co do trejdów to sam się na to złapałęm ze gdy patrzyłem nakogo mozna by wymienić naszych zawodników to mi było zal kazdego, naprawde rzadko się zdarz zeby niebyc podjaranym trejdami i wiadomo jakie to są emocje, ale ja z tego składu napradę lubie wszystkich gosci, zresztą utah zawsze miała farta do fajnych zawodników, więc moim zdaniem niech kira popracuje nad rzutem z dystansu chociaż patrząc po ostatnich meczach to moze pracować już nie musi, a memo niech popracuje nad formą ogólnie i bedzie wporzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdanie coraz bardziej widać brak drugiej solidnej jedynki w szeregach Jazz.Ciekawym kandydatem, na pewno nie łatwym do ściągnięcia jest E. Watston. Solidny obrońca, zachowujący zimną krew w trudnych sytuacjach, nie najgorszy rzutowo, dobry przegląd sytuacji i co najważniejsze solidnie broni, a tego Jazz brakuje. Innym zawodnikiem z tego samego teamu jest D. West. też solidny obrońca, bardzo szybki, moze jedynie małe doświadczenie, ale myśle ze fajnie by pasował do Jazzmanów.

 

Można by jeszcze sie zastanowić nad środkowym, ale tu po prostu powinien dostać szansę młody Cyryl i ogrywać się stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem ostatnio dwa mecze Orlando i w szczególności przyglądałem sie grze C. Arroyo. facet dobrze rozgrywa, wie kiedy przyspieszyć,a kiedy zwolnić akcje. moim zdanie to byłby naprawdę dobry zmiennik dla Derona. ma już spory bagaż doświadczenia (z Jazz i Pistons). potrafi nie źle asystować, a i w obronie nie jest gorszy od np Harta. sam nie wiem dlaczego wtedy tak łatwo sie go pozbyto. nie jest to lider jak pierwotnie miało to być w Jazz, ale bardzo solidny zmiennik, będący w stanie w razie kontuzji( odpukać) czy słabszej dyspozycji zagrać te 30 min.

a Sloan powinien dać szanse Price'owi bo chłopak ma wielkie chęci do grania. szkoda że talentu trochę brak, ale to i tak może być przydatny zawodnik.

co do pozycji środkowego, to chyba nie ma co kombinowac. kosztem minut Okura i Collinsa powinien grywać coraz więcej Fres. chłopak ma spory potencjał i powinno sie mu już dać szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.