Skocz do zawartości

Jazz: trade czy nie?


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

oglądałem ostatnio dwa mecze Orlando i w szczególności przyglądałem sie grze C. Arroyo. facet dobrze rozgrywa, wie kiedy przyspieszyć,a kiedy zwolnić akcje. moim zdanie to byłby naprawdę dobry zmiennik dla Derona..

Tylko musze Cię zmartwić. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to iż, właśnie Arroyo będzie pierwszym rozgrywającym Magic. Przy nim grają lepie, przy nim grają z głową, przy nim graja lepiej w D. To Nelson pierwszy wyleci, nie Aroyo, który chyba dziś zostanie nominowany na starting PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musze Cię zmartwić. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to iż, właśnie Arroyo będzie pierwszym rozgrywającym Magic. Przy nim grają lepie, przy nim grają z głową, przy nim graja lepiej w D. To Nelson pierwszy wyleci, nie Aroyo, który chyba dziś zostanie nominowany na starting PG.

Naturalna kolej rzeczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Arroyo tego się spodziewałem... ale mimo wszystko takiego zawodnika nam potrzeba.

a co do Kovera to nie jestem jakoś bardzo zachwycony. mamy obstawione pozycje dwa i trzy bardzo mocno. chyba ze ktoś wypadnie z obiegu po sezonie. bo naprawdę za gęsto na tych pozycjach sie robi, a są spore braki gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno czytałem wypowiedź Arroyo i jakoś na Jerego bardzo nie brzęczał :wink: na pewno byłby cennym zmiennikiem i to bez dwóch zdań. ilość asyst Harta pokazuje klasę zawodnika...

a co do ostatniego transferu, to odejście Giry po części nie dziwi. ale nie spodziewałem sie że za Kovera. to ciekawy zawodnik, tylko poziom jego obrony jest podobny jak u Okura. ale może faktycznie się sprawdzi w Jazz.

ten transfer chyba jest częścią jakiego planu, bo jak na razie zapchaliśmy salary i mamy większy tłok na dwójce i trójce. ciekaw jestem kto może odjechać następny. Harp? AK? Okur? czy podpiszą z wszystkimi młodymi kontrakty? coś czuję że zanosi się na malutką rewolucje w składzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no od okura troche lepszy zeby wzniesc sie do poziomu memo to trzeba miec talent a tak pozatym to roni price tak fajnie wypadl w tej czwartej kwarcie ze nie wiem czy on by sie nie nadal ale pewnie szansy nie dostanie bo sloan lubi takich wyrobnikow jak hart, a co do korvera jeszcze jedno, moze wkoncu zaczniemy wygrywac mecze jesli obrona jest taka slaba to teraz przynajmniej mamy sporo zawodnikow ktorzy rzucac potrafią z korverem na obwodzie, ogolnie chcial bym zobaczyc jak mu wyjdzie pierwszy mecz, teraz to moze byc naprawde interesujace jesli wszystko pojdzie po dobrej mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy co będzie. na pewno jest to spore wzmocnienie ławki. a na niej oprócz Millsapa to ostatnio trochę słabo. taki strzelec wchodzący do gry będzie na pewno wnosił sporo. to taka 4-5 opcja w ataku. wielkim atutem jest jego rzut za trzy pkt. to ze umie ładnie grać piłką po obwodzie, a takiego zawodnika ostatnio w Jazz brakowało.

 

ale chyba jeszcze w trakcie sezonu, lub po, dojdzie do jakiejś poważniejszej wymiany. wydaje mi się że KOC,Sloan i Miller szukać będą kogoś solidnego pod kosz. a tez będzie szukanie oszczędności na podpisanie z Williamsem, Millsapem (nie wyobrażam sobie by go puścili) i Milesem. ciężki orzech do zgryzienia będą mieli, chyba że jakaś strategi juz gotowa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta nasza lawka slaba jest milsap wogole jest zadobry na lawe dalej miles ktory pokazuje ostatnio kawal dobrej koszykowki korver mam nadzieje dostanie szanse gry po 30 min teraz gdy ak ma ten uraz, nie wiem kiedy wroci ale jesli nie w najblirzszych meczach to mam nadzieje ze kyle go zastapi, ten typ to absolutny seryjny strzelec jesli memo dorzucil by do tego pare trojek to utah ma naprawde wielka sile ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korver co dopiero sie pojawił, Miles ma od pewnego czasu prezentuje sie solidnie i jedynie Paul jak do tej pory to solidny zmiennik. może i za dobry na ławkę, ale takich warto mieć tam. a do tej pory nie było rewelacji. Harp spuścił z tonu i nie jest tak skuteczny jak był do niedawna. chyba powoli to już tylko mentalny przywódca będzie i dzięki swojemu doświadczeniu ma pewną pozycję w Jazz.

a tu dalej brak solidnego środkowego. jeśli by sie kogoś udało pozyskac to nawet Okur może wylądowac na ławce. z tą kondycją i formą tylko tam jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okur mimo wszystko bylby mysle lakomym kaskiem dla niejednej druzyny. sek w tym ze skonczyl sie w nba czas wielkiej posuchy na centrow i nie ma na nich takiego cisnienia. anyway giricek poszedl (dla mnie to dobry krok) i gdybym ja tam rzadzil teraz rozgladalbym sie za chetnymi na okura - nam potrzeba kogos do obrony (ale odkrywcze ;)) - bloki, zbiorki, ale przede wszystkim straszenie na pomalowanym. to nie moze tak byc ze sg pobijaja sobie rekordy strzeleckie przeciwko jazz. tak jak czesto bodaj greg pisze - moglby to byc klocek pokroju ostertaga - w ataku mamy inne opcje. zreszta to stara szkola sloana - czy u niego gral kiedys dobry ofensywnie center ? sloan umie ustawic druzyne na pf+pg i dobrze o tym wiemy, ale reszta musi byc solidna i to przede wszystkim w obronie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności z LoveBeerem 8) Dokładnie, myślę, że będą trwały teraz gorączkowe analizy i jak już paul napisał, zaczyna w Jazz śmierdzieć jakimś dużym dealem. Swoją drogą jak wypalił transfer marzeń GG za KK to może wypaliłby Memo za Boguta :roll: Swoją drogą, jeżeli Kover będzie grał swoje, Miles szedł do przodu jak idzie, a Millsap zapieprzał jak zapieprza - to po co nam trójki/punkty/zbiórki Okura :?:

 

EDIT: właśnie przeczytałem, iż Atlanta chce się pozbyć Zazy Pachulia i to za picki w draftach :!: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczulia to marny zawodnik to juz lepiej fesa szkolic i dawac mu czs niz sobie zapychac sklad takimi typami, a co do milsapa to ten typ jest naprawde dobrym obronca i skoro booz nie jest slabszy od mysle wiekszosci centrow zreszta jak millsap kryl howarda( niby kto mogl by byc ciezszy do obstawienia) to czemu mieli by niegrac razem ale to tylko gadanie bo jerry tak tego nie widzi a szkoda, a memo mogl by sie przydac z lawki miotal by te trojki itp. i jedno jeszcze jak sie sprowadzi jakiegos typa w stylu bogut to napewno dla takiego millsapa miejsca nie bedzie a watpie zeby typ z takimi umiejetnosciami chcial spedzic swoja kariere ze srednia 20 min na mecz, ale jak mowilem jak sloanowi nie przyjdzie to do glowy to pewnie predzej czy pozniej go stracimy, a bylo by szkoda bo niewim czy od boozera nawet nie jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że fajnym zawodnikiem byłby S. Hunter. gość nie może odnaleźć sie w Denver. dosyć solidny środkowy, może grac na skrzydle, coś tam zawsze zablokuje, przydatny gdy trzeba kryć takich zawodników jak Duncan i chyba nie przeszkadzał by w rozwijaniu sie Fressa.

jeśli by faktycznie udało się zamienić Okura na Boguta, biorę w ciemno! to typowy środkowy i wcale by nie zabierał minut Millsapowi.

ale z drugiej strony mimo że Okur ma słaby sezon, to jedyny zawodnik z Jazz co ma doświadczenie w finałach. to tez sie przydaje.

ale na pewno nie skończy sie na tej ostatniej wymianie, bo Jazz muszą trochę wyczyścić salary by mieć kasę dla Williamsa. bo jakoś nie wieżę by Miller chciał płacić dodatkowy podatek.

oj zapowiada sie ciekawy styczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli by faktycznie udało się zamienić Okura na Boguta, biorę w ciemno! to typowy środkowy i wcale by nie zabierał minut Millsapowi.

no wlasnie zabierze bo mi chodzi o to zeby millsap z boozerem grali pod koszem jak taki bogut przyszedl by to juz miejsca dla millsapa nie straczy w sensie zeby piatka wygladala tak ze millsap w niej wybiega i gra sporo z boozem

zdecydowanie zgodzę się z paulem - wchodzi Bogut do S5 i gra 30 min, Booz swoje 35 i mamy 18+13=31 dla Millsapa - ktoś ma z tym problem? 8) nawet jakby było mniej bo tam się pojawi okazjonalnie Collins czy Fess to nawet na 25 min myślę Millsap na razie nie może narzekać - w końcu ma dopiero niespełna 23 lata, jeszcze się zdąży nagrać...dodatkowo Bogut to co ważne inteligentny zawodnik, nauczył się też nawet blokować (2bpg w tym sezonie), na pewno kusząca opcja

 

ale z drugiej strony mimo że Okur ma słaby sezon, to jedyny zawodnik z Jazz co ma doświadczenie w finałach. to tez sie przydaje.

myślę, że tu bardziej niż jego doświadczenie z finałów, które nie oszukujmy się, przesadnie wielkie nie jest z jego 11,5mpg w tamtych playoffs, ważniejsze są jego ogólne doświadczenie wynikające z gry w kosza od wielu lat na wysokim poziomie (potrzeba takiego zawodnika w drużynie) oraz jego gra w crunch time i stalowe nerwy...dlatego głównie osobiście go jeszcze ostatecznie nie przekreślam w Jazz pomimo żenady w obronie i równie fatalnej ostatnio skuteczności w ataku

 

 

PS:

a bylo by szkoda bo nie wim czy [Millsap] od boozera nawet nie jest lepszy.

let's not get carried away :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie lepiej mieć czterech solidnych zawodników pod koszem? fakt ilość minut była by mniejsza, ale to zawsze zwiększona siła zespołu. zawsze może przytrafić sie jakaś kontuzja itp. Millsap nie narzeka chyba że gra mało, więc w czym problem?

co do wymiany z Okurem to jak na razie widzę dwie opcje. ale to spekulacje. pierwsza z Boguta, bo ten zaczyna być coraz bardziej nie zadowolony z tego co się dzieje w Bucks, a druga to Dalembert. ponoć 76 zastanawiają sie nad opchnięciem tego zawodnika.

a jeśli miałby dojść taki zawodnik drógoplanowy, to S.Hunter. jak już pisałem w Denver nie wypalił, a gość broni nie najgorzej. jest solidnym obrońcą i chyba więcej by z niego pożytku było niż z Collinsa.

Boozer, Okur, Millsap, Hunter to dosyć wielka siła pod koszem, kto wie czy nie najmocniejsza formacja w całej lidze. a jest jeszcze perspektywiczny Fress.

 

a z innej beczki, teraz jestem pewny że transfer Korvera to bardzo dobry ruch. czekam na kolejne takie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zle to powiedziałem, powinno byc ze nie wiem czy niebedzie lepszy za sezon dwa, juz w obronie booza bije na glowe , w ataku musi troche popracowac ale ciezko jest sie wyrobic rzutowo jak sie gra 14 min na mecz i ma dwie trzy okazje do rzutu i dalej obstaje przy swoim millsap to pierwszopiątkowy zawodnik ktory powinien grac minimum 30 minut i to nie tak ze tu 4 w nastepnej kwarcie 5 minut tylko miec swoje zadania na boisku i czas aby je wypelnic tyle, to ze w tym sezonie chlopak jest rezerwowym dobra rozumiem ale taka sytuacja nie moze trwac za dlugo bo jestem pewien ze znajdzie sobie po zakonczeniu kontraktu nowy klub a to byla by wielka strata, a mysle ze obaj z boozem mogli by sie pod koszem zmiescic a wtedy byc moze boguty i inne wyroby z drewna byly by nam zbedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.