Skocz do zawartości

Jazz: trade czy nie?


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

oddam kazdego z naszych oprocz dwilla i booza za kogos kto broni! mamy dobrą druzyne ale i tylko dobrą. szkoda zeby przez nastepne 10 czy tam 5 lat nabijali zwyciestwa jak w latach 90tych i nie potrafili nic zdzialac w PO. oconorze widzisz to wiec dzialaj. mamy wielu niezlych zawodnikow ktorych mozna wymienic. boston pokazal ze ta liga jest taka ze jesli masz tylko paru sper zawodnikow to potrafisz niezle jechac. my mamy dwoch wspaniach ale nastawionych na atak dwilla i booza. oni sa fenomenalni ale zeby to sie wyruwnalo musimy miec C z prawdziwego zdarzenia, ktory umie tylko dobijac po innych w otaku i pakowac po ofensywnych zbirkach ale za to w obrnie zeby straszyl, zbiorki ibloki!!! no i oczywiscie SGiSF. jeden z nich rowniez musialby byc dobrym D przy czym drugi musi trafiac z pol i z dystansu. wtedy bedziemy mieli odpowiednia mieszanke, jaka maja sas i inne. a czy jestesmu niepoukladani? nie wiem, ale skoro gramy tym skladem juz ponad sezon a nieco innymi ale z tymi samymi ludzmi od 3 to nie wydaje mi sie. poza tym atak jest swietny.wiec tam umią sie poukładac?nawet atak jest za swietny bo traci rzuty ak i brew na rzecz np memo ktory moglby byc defensywnym centrem. to jest i bedzie ładny sezon z wieloma zwyciestwami, jak w pierwszej polowie lat 90 aler jak oconor osiądzie na laurach a miler nie wysupła na jeszcze coś, ponad norme, to zostaniemy na tym polapie. historia sie powtarza i stockton z malonem tez grali w PO o pietruszke, dopiero prpzy hornacku i po wielu probach i z ogromnym doswiadczeniem (10letnim) potrafili zajsc do finałow. pozdrawiam wszystki, jasne ze mozna sie bawic i ogladac jazz ale w PO z taka obrona to moga max pierwsza runde przejsc a jak widac ich obrona sie nie poprawia a nawet pogarsza (okur,milsap). tyle z mojej strony. bez ruchow bedziemy mieli ładna i fajna druzynke ktora bedzie miala te 60% w sezonie i czasem wyra z najlepszymi ale w PO bedzie polegała. pozdro

myślę, że czas najwyższy już założyć ten temat a jako wstęp posłużę się dzisiejszym komentarzem hmm z naszej strony

 

Jazz przegrali w tym sezonie na razie 3 mecze z potentatami (SAS, Dallas i Houston), będąc wyraźnie gorszymi w każdym z tych meczów, tracąc w każdym po ponad 100 pkt...pytanie jest takie czy to już oznacza, że należy zrobić trejd Memo? zapewne nie oznaczałoby, bowiem te 3 mecze to tylko mała część ciężkich meczów z potęgami zachodu, które rozegrają w sezonie Jazz.....nie oznaczałoby jednak, gdyby nie fatalna obrona Utah, obecnie 18-najgorsza defensywa NBA....defensywa drużyny, która była przecież w czwórce najlepszych w zeszłym sezonie...

 

Jazz w meczach, w których pozwalają rywalom rzucić powyżej 100 punktów mają bilans 4-7....oznacza to, że tylko jeden jedyny raz (z Clevaland 99:94) przegrali powstrzymując rywali na poziomie <100 punktów....wygrane w 9 innych takich przypadkach mówią jasno gdzie leży klucz do zwycięstw

 

i tu jedno jest pewne - atak Jazz funkcjonuje jak świetnie naoliwiona maszyna...mamy obecnie 3-najlepszy atak NBA, bijemy się z Phoenix (potentatem NBA) o pierwsze miejsce w największej liczbie asyst i najlepszej skuteczności....to jako drugi czynnik wskazuje na to, gdzie leży problem....i dlaczego możemy sobie pozwolić sobie na oddanie Memo

 

pomimo nawet utraty tych 12 punktów i konieczności zmiany stylu gry w ataku o czym pisałem w innym temacie (defensywa rywali będzie mniej rozciągana, być może Boozer będzie musiał grać przeciw PFom a nie najczęściej centrom)....potrzebujemy kogoś, kto zablokuje 2 rzuty w meczu, zmieni kilka innych i w co drugim/trzecim meczu uzbiera na swoim koncie 10 zbiórek, w tym kilka ofensywnych...

 

oto lista kandydatów, którzy wydają sie spełniać te założenia, z klubami których O'Connor powinien rozpocząć pertraktacje z założeniem, że gdyby była taka potrzeba, do dorzucenia do Memo (kontrakt $8,5 mln, jeszcze 2 lata) jest każdy oprócz Williamsa, Boozera, Brewera i Millsapa:

 

 

:arrow: Samuel Dalembert, chyba najlepszy kandydat w całej NBA...niskie IQ ale dobre umiejętności obronne i przyzwoita gra w ataku..kontrakt $9,7 na jeszcze 4 lata, 26 lat, 11ppg/8,6rpg/2,2bpg

 

:arrow: Darko Milicic - drugi najlepszy wg mnie kandydat...Serb robi spore postępy odkąd przeniósł się do klubów, w których może grać..wciąż ledwie 22 lata a już 5 sezon w NBA...obecnie już 7,7ppg/6,7rpg/1,9bpg...obecnie $6,5, kontrakt na jeszcze 2 lata

 

:arrow: Brendan Haywood - 28 lat, 9,1ppg/10,1rpg/2,0bpg....$5 i jeszcze 2 lata..kolejny kandydat idealny

 

:arrow: Joel Przybilla - 28 lat, 4,8ppg/6,7rpg/1,2 bpg, obecnie $5,8, kontrakt na jeszcze 3 lata

 

:arrow: Ben Wallace (?) - 33 lata, 5,1ppg/9,1rpg/1,6bpg, $15,5, kontrakt na jeszcze 2 sezony...Bulls mogą być z niego nieco niezadowoleni

 

:arrow: Jeff Foster - 30 lat, 7,1ppg/9,5rpg/0,3bpg....dobry zbierający, niski kontrakt $5,7 i jeszcze jeden rok

 

:arrow: Chris Kaman - 25 lat, 18,8ppg/13,8rpg/3,0bpg...$8,6 i jeszcze 3 lata...tak nisko bo jego wyciągnięcie z Clippers jest raczej nierealne..choć może dorzucenie AK i dołączenie 3 klubu mogłoby to zmienić

 

:arrow: Dan Gadzuric - 29 lat, 2,5ppg/3,5rpg,0,5bpg...$5,8 i jeszcze 3 lata...walczak, który mógłby być odpowiedzią na nasze wszystkie bolączki

 

 

to tylko część centrów jacy przychodzą mi na razie do głowy - każdy z nich wniósłby wartość dodaną do obrony Jazz i praktycznie każdy byłby do wyciągnięcia ze swojego obecnego klubu gdyby Jazz zgłosili się do niego z ciekawym pakietem lub pokombinowali trejd z 3 zespołem..w każdym razie zapytać by nie zaszkodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadzuric - ok. facet broni solidnie, zbiera też dosyć dobrze i potrafi blokować. ale... ma wysoki kontrakt i za Okura bym go na pewno nie wymienił. jak by był w pieniądzach Collinsa, brać z otwartymi rękami.

 

Foster- nie umie blokować. a w Jazz właśnie takiego trzeba co by postraszył blokiem.

 

o Przybilli już sam wspominałem kiedyś. to solidny defensor i moze spokojnie mieć blok dwa na koncie w czasie meczu. na zmiennika dla Okura wymarzony facet.

 

Haywood- hmmm... to problematyczny człowiek. konfliktowy i jakos mentalnie nie pasuje do Jazz.

 

Kaman- tego widzę w Jazz. mielibyśmy najlepszą tablice w całej lidze.

 

co do pozostałych jakos nie bardzo ich widzę w Utah. a z moich typów to S. Hunter- obecnie kontuzjowany, ale solidny wysoki, potrafiący blokować i skutecznie wyeliminować groźnych wysokich graczy przeciwników.

 

Mhim- solidny środkowy za nie tak wielką kasę. tylko jego trzeba było brać gdy był wolny w lecie.

poza tym wydaje mi sie że potrzeba drugiego środkowego. Okur na razie powinien zostać w Jazz. jak nie trudno zauważyć co roku któryś z czołowych Jazzmanów ma kryzys formy, albo zwyczajnie zawodzi(Boozer ciągłe kontuzje, AK w tamtym roku był cieniem samego siebie, a teraz Okur) ale to zawodnik którego warto dalej mieć w swoich szeregach.

 

innym problemem jest brak solidnego zmiennika dla D-Willa. piszecie że Hart jakoś przecholuje piłkę i jakoś ją rozegra. widać jak brakuje kogoś takiego jak Fisher. przydał by sie solidniejszy rozgrywający. mi osobiście podoba sie gra Arroyo i bardzo chętnie bym go widział w Utah z powrotem . wolny jest Boykins, a to naprawde ciekawy zawodnik.

podsumowując chyba parę zmian musi nastąpić. do listy zawodników nie do sprzedania dołożyłbym jeszcze jednak AK i Okura mimo wszystko. to że gra teraz słabiej nie znaczy że po połowie sezonu nie będzie miał statystyk 16pkt. 8 zb. przychodząc do Jazz też nie grał żadnej rewelacji, a jednak z czasem rozkręcił się. po prostu potrzebny jest dobrze broniący środkowy i ktoś na rozegranie co trzymał by gre gdy Deron odpoczywa, lub nie idzie mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delambert - robi fajne statystyki, ale mysle ze sa one troche efektem braku ułozonego stylu gry 76ers, nie potrafie go sobie wyobrazić w Jazz, chyba bylby jakis szybki konflitk z Sloanem, ale.. gdyby sie udalo go utemperowac, zmusić do nauczenia kilku jazzowych zagrywek... cud miod i orzeszki

 

Milic - ciagle mi sie kojarzy z takim troche nieporadnym olbrzymem, za dwa czy trzy lata bylby idealny, ale teraz nie jest, a nam jest potrzebny ktoś do gry od zaraz więc .. żegnamy

 

Haywood - idelany dla mnie, Paul mowiles coś o jego problemowości, ale to chyba Thomas jest przyczyną tego konfilktu a nie Hay, dobre staty, fajny kontrakt czegoż jeszcze trzeba? ta, szcześcia zeby go Wizz oddali

 

Przybilla - super tylko to jest jak dla mnie kandydat na zmiennika a nie podstawowego centra, ale jakby za niego Blaz dołozyli jeszcze Jacka.. mielibysmy obie dziury zalatane

 

Wallace - bez marzeń panowie, swoja droga i tak bym go nie chcial, za duzo trzeba byloby za niego oddac

 

Foster - bleee

 

Kaman - z nim po Misia idziemy, tylko nie da rady go raczej wyciagnac z Clipps, przy połamanym Brandzie chyba nie ma po co podchodzić

 

podrzuce jeszcze pare nazwisk: Bogut, Diop, Dampier, Skinner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzuce jeszcze pare nazwisk: Bogut, Diop, Dampier, Skinner?

fakt, zapomniałem o Bogucie, także niezła opcja, już jego nazwisko pojawiało się kilkukrotnie na naszym forum...pytanie tylko czy nie jest za słabym obrońcą (mam trochę zastrzeżenia do jego atletyzmu) choć w tym roku ma imponujące 2,3 bpg...do tego 12,3ppg i 8,7rpg - brałbym w ciemno...wciąż na rookie kontrakcie ($5) i tak jak D-Will jeszcze jeden rok....miodzio biorąc pod uwagę styl gry i kolor skóry :P

 

o Diopie myślałem, że ale to tylko ewentualnie jako backup, trochę brakuje mi u niego jednak IQ.....o Dampie nawet nie pisałem, bo nie wierze, by Mavs zechcieli go oddać, a już na pewno nie za Okura..Skinner to cienizna straszna, nawet nie ma co się rozwodzić, bo ja jednak myślę o podstawowym centrze ze Memo, jako backupów już mamy gości (Fess w ostatnich dwóch meczach Flash 22p/8rb/3bl i 21/7/4 :shock: )

 

o i oczywiscie SGiSF. jeden z nich rowniez musialby byc dobrym D przy czym drugi musi trafiac z pol i z dystansu.

zapomniałem sie odnieść do części o strzelcu - tu akurat uważam, że żadnych wymian już nie należy robić...Brewer dostał 20 meczów i pokazał, że grać potrafi, aż strach pomyśleć jak się rozwinie po sezonie-dwóch takiej gry...nie zapeszając wygląda że będziemy mieli drugiego Howarda czy Iguodalę..jego problemem jest chyba tylko to, że biorąc pod uwagę jego kiepski rzut to on raczej jest jednak trójką a ta jest w Jazz dla niego zamknięta (na razie?)....jako uzupełnienie mamy zawodnika - to jest Almond..kto wie, może jeszcze w tym sezonie dostanie szansę, bo w D-League na razie wymiata i nie jest w ogóle jakimś przypadkowym małym talentem jak Miles, tylko gościem z uznaną przeszłością....25ppg w ostatnim sezonie w NCAA, teraz po dwóch meczach 22ppg w NBDL (rzucił 28 i 16pkt) - gość umie grać, nie ma też 19 lat a prawie 23 i fajnie by było gdyby już teraz mógł zademonstrować swoje umiejętności...nawet jeśli jednak to się nie stanie to i tak wierzę, że w przyszłym sezonie będzie wymiatał tak jak teraz Brewer i kto wie, kto wie czy nie będzie nam rósł taki mały Redd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale strzelec trojkowy by sie przydał i to taki ktory mial by miejsce w pierwszej piatce i mial by okazje rzucac, delambert z tego grona co wypuisałes greg jest chyba naj fajniejszy i efektowny typ jest ale tez ciezko powiedziec czy byl by jakims wzmocnieniem bo on ma super mecze a pozniej totalnie beznadziejne( co zreszta podsomowali trafnie komentatorzy na espn recenzujac jego wystep w ktorym mial 20 ptk i mowili jak dzis mial taki mecz to w nastepnym nie ustrzeli nawet dychy i sprawdzam jego staty z nastepnego spotkania i faktycznie 3 ptk. to taki zawodnik jest) ja jestem wielkim fanem millsapa mysle ze ten chlppak moze cos naprawde wielkiego osiągnac w swojej karieze wiec zal mi ze grzeje lawe booza wiadomo wymieniac bylo by glupie i bezsensu wiec dla paula miejsca nie ma dlatego foruje od paru dni rozwiazanie w ktorym booz by gral na centra a millsap na pf. nie wiadomo jak by to wyszlo ale sprawdzic by mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o wzmocnieniu obrony,a chce sie pozbyć AK... to troszkę nie dorzeczne. to w tej chwili najlepiej broniący zawodnik w Utah. fakt, grają podobnie z Brewerem i potrzebny jest dobry strzelec za trzy, więc jest Almond. chłopak najprawdopodobniej zajmie miejsce Giricka w przyszłym sezonie. rzut ma ciekawy i chyba jest bardziej perspektywiczny od Milesa.

wracajac do tematu Okura, to jeden z najlepszych strzelców Jazz za trzy. fakt broni bardzo marnie, ale dobrze uzupełnia sie z Boozem, potrafi nieraz wygrać mecz. uważam że potrzebny jest drugi środkowy, taki bardziej nastawiony na defensywe, mogący spokojnie grać po 20-30 min gdy zachodzi taka potrzeba. właśnie Przybilla byłby idealnym kandydatem.

z zawodników których bym sie pozbył to : Giricek, Harpring ( ten kontrakt i to zdrowie to powody) Collins, Miles, Hart. choć nie koniecznie wszystkich, jedynie gdy by to przyniosło kożystne transfery dla Jazz.

natomiast nie widzę logicznej przyczyny pozbywania się Milasapa, to by było szaleństwo. chłopak gra solidna koszykówke. fakt moze i troche sie marnuje,ale jest potrzebny w Jazz. daje siłę z ławki, a ta nie jest znów jakaś za mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: na pytanie z tytułu odpowiedziałbym : TAK. Ostatnie mecze są tego świetnym przykładem. Brakuje nam po prostu defensywy. A że tej nie znajdziemy raczej u naszych zawodników, trza w takim razie szukać gdzie indziej.

 

No tak fajnie się mówi, gdyba, ale tak naprawdę nasze tutaj rozmówki mogą być pustymi listami życzeń, jeśli nic nie zrobi Kevin O'Connor - tak ten sam, co ostatnio ma nosa do zawodników wybieranych w drafcie. Niestety musi zrobić jeszcze jedną rzecz możliwe, że najważniejszą, zatrudnić właśnie centra-defensora. (ten akapit - takie moje już delikatne podenerwowanie ;) )

 

Co do zawodników, którzy zostali wymienieni chyba już nikogo nie trzeba dodawać (naprawdę sporo ich). W tym zbiorowisku pojawiło się wiele ciekawych nazwisk, z którymi nasza trumna, stałaby się prawdziwą trumną, a nie ożywieniem dla wielu zawodników jak to się działo rok temu i jak się dzieje nadal. Bardzo fajnie ujął zaś drużynę Jazz hmm: poza tym atak jest swietny.wiec tam umią sie poukładac?nawet atak jest za swietny bo traci rzuty ak i brew na rzecz np memo ktory moglby byc defensywnym centrem. No właśnie z tym jest problem: za wiele bogactwa w ofensywie, ogromne braki na drugim końcu. Trzeba w końcu zmniejszyć różnice poziomów. Jazzmani w ataku to bardzo ścisła czołówka ligi w ataku - pierwsza trójka. Tak jak podaje Greg00 statystyki mówią same za siebie: asysty, skuteczność, ilość punktów rzuconych. Zaś defensywa to ...

 

Wymienionych centrów, można zaliczyć do trzech kategorii: "możliwy transfer", "na pewno nie odejdą" i "nie nadawałby się"

 

"możliwy transfer":

 

Darko Milicic - wydaje mi się, że małe są szanse na jego odejście, w końcu niemało się namęczyli Memphis, by ściągnąć go w te lato, ale jeśli zaoferowano by za niego Okura (wiadomo, dostajemy wtedy kogoś jeszcze) i uświadomiono Iavaroniemu, że idealnie Turek nadawałby się do preferowanego przez Marca stylu gry, to może... Nie zgodzę się z opinią Luki. Chyba za bardzo pamiętasz okres z Detroit. Jest to jeden z moich ulubionych typów. Choć przeszkodą byłaby pewnie różnica wieku pomiędzy nim a Fessem.

 

Brandan Haywood - nie wiem czy tu, czy w "nie nadawałby się" - w Wizards gra w pierwszym składzie... a Thomas, no właśnie co z Thomasem? Haywood jak najbardziej, choć nie wiem czy potrzebny im kolejny strzelec w postaci Okura.

 

Joel Przybilla - tak i na pierwszą piątkę. Bardzo dobra opcja. W końcu kotś by rzucał w Portland.

 

Jeff Foster - skąd te bleee? Jakby nic nie wychodziło, można się o niego spytać ;) Ma bardzo dobrą zbiórkę. Ale chyba naśladuje Reggiego.

 

 

"nie nadawałby się"

 

Dan Gadzuric - w koncu rekord kariery w blokach miał przeciwko Utah, więc z kim miałby pobić :D

 

Chris Mihm - i za kogo? A tak w ogóle to nie. Czy ktoś się boi zostać zablokowanym przez Mihma?? I jeszcze się może połamać...

 

DeSagana Diop - brakuje mu reputacji...

 

Brian Skinner - patrz wiadomość powyżej

 

 

"na pewno nie odejdą"

 

Samuel Dalembert - brak powodów, dla których Phila miałaby się ich pozbywać, nie wiem ale chyba wierzą jeszcze w rozwój tego zawodnika

 

Ben Wallace - marzenie..

 

Chris Kaman - chyba jeszcze większe marzenie, dla mnie czołówka ligi na C w tej chwili - zero szans na transfer, ale pomarzyć można ;) pomyślcie sobie tylko, gdyby Brand był zdrowy to byłby dopiero frontcourt w Clippers 8) Aż się boję o tym myśleć :D

 

Andrew Bogut - dlaczego Bucks mieliby to robić??

 

 

To tyle.

Wszystkie opcje są w oparciu o odejście głównie Okura, nie wierzę by KOC był tak skłonny na jakiekolwiek transfery z innymi w tym momencie, w sumie z Okurem pewnie to samo...A szkoda..

 

Co do strzelców to zgadzam się chyba ze wszystkimi, że nie rozumiem dlaczego Almond nie dostanie minut. Nie wiem dlaczego tak jest, dlaczego tak podchodzi Sloan do młodych, może w tym jest metoda - jednak jakoś wszyscy jesteśmy sceptyczni co do tego. Tego u pana Sloana nie rozumiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no odejscie bena walleca z bulls jest nawet wiecej niz prawdopodobne przeciez on sie tam zre ze wszystkimi od poczatku swojego przyjscia a teraz dodatkowo wyniki sa do bani kontrakt ma gigantyczny a gra po 20 min na mecz jak to oczyms nie swiatczy to ja nie wiem, a z transferami to jest tak ze to mi sie wydaje troche bezsensu mowiec ze bedziemy mieli dwoch centrow jeden umie rzucac a drugi bronic memo w tym sezonie ma 11ptk i 41% a w obronie jest do bani booz tez wielkim obronca nie jest natomiast rzucac umie i to nie tylko z pod kosza , jak by przeanalizowac te nasze mecze to widac ze przeciwnicy robia w pomalowanym ca chca i drugi problem nie odpowiadamy za trzy( bez kity srednia trzy celne trojki na mecz to naprawde marnie) wiec przyjscie takiego delamberta i korvera wydawało by sie rozsadne. a o przybilli jak ktos widzial co on robił w meczu z dallas w zeszłym tygodniu to nigdy by nie zyczył utah takiego zawodnika on jest totalnie drewniany i w ataku i w obronie.

a i ps. o millsapie racja siła z lawki sie przydaje tylko ze on juz w tym roku potwierdził ze trzymanie go na ławie to marnowanie talentu gosc ktory w obronie jest naprawde dobry a gdy dostanie czas na parkiecie wykreca numery w okolicach 20 ptk i 10 zb. nie powinien siedziec na lawie. i jeszcze jedno na koniec co wy tak z tym milicicem przeciez on marny jest jak sobie pomysle ze byl przed anthonym i wadem to zemdlec mozna ale nawet nie to on nawet nie jest solidnym centrem, to bardzo przecietny zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no odejscie bena walleca z bulls jest nawet wiecej niz prawdopodobne przeciez on sie tam zre ze wszystkimi od poczatku swojego przyjscia a teraz dodatkowo wyniki sa do bani kontrakt ma gigantyczny a gra po 20 min na mecz jak to oczyms nie swiatczy to ja nie wiem

No tak i spośród wielu ofert z klubów NBA, wybierze tą z zimnego Salt Lake City?? Nie wydaje mi się. Po prostu nie widzę tego zawodnika w koszulce Jazz.

 

 

a o przybilli jak ktos widzial co on robił w meczu z dallas w zeszłym tygodniu to nigdy by nie zyczył utah takiego zawodnika on jest totalnie drewniany i w ataku i w obronie.

I po jednym meczu wyrobiłeś sobie o nim opinię :roll: :?

 

wy tak z tym milicicem przeciez on marny jest jak sobie pomysle ze byl przed anthonym i wadem to zemdlec mozna ale nawet nie to on nawet nie jest solidnym centrem, to bardzo przecietny zawodnik.

Ja widzę w nim lepszego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po jednym meczu tylko miedzy innymi po tym spotkaniu aniby czlowieku co mnie mialo zachwycic w tym typie 4 ptk i 6 zb. tobie te numery dzialaja na wyobraznie, a poza tym widzialem goscia w trzech meczach w tym sezonie bo c+ sie pasjonuje pokazywaniem portland i w kazdym gral do dupy ten typ nawet by polskiej reprezentacji nie pomogl w me a co dopiero jazzmanom w walce o cokolwiek wiecej niz tylko o ladny wynik w regularce, a milicic no to naprawde co wiecej oprocz niecalych 9 ptk i 6 zb. na mecz , mowia ze czasami liczby nie oddaja wszystkiego ale w wypadku tych gosci mowia cala prawda , a co do walleca to takie gadanie ze utah to zimnie odludzie dlatego niby taki ben za cholere by sie tam nie wybral otoz gosc ktory za swoja gaze moze sobie kupic wyspe na fidzi mysle ze na pierwszym miejscy gdzie grac przedklada poziom druzyny i czy bedzie w niej mial swoje miejsce niz to czy mu przez poł roku tyłek nie zmarznie, a pozatym dla zainteresowanych według tegorocznego rankingu usa today salt lake znalazło sie na pierwszym miejscu jako najlepiej rozwijające sie miasto w stanach i stwarzające najlepsze warunki do osiedlenia sie, opisywali tez masowa migracja ludzi z californi do utah w zwiazku z tym, moze i z walecem to nie ma duzo wspolnego ale warto docenic to miasto bo niektorzy maja o nim marne pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o przybilli jak ktos widzial co on robił w meczu z dallas w zeszłym tygodniu to nigdy by nie zyczył utah takiego zawodnika on jest totalnie drewniany i w ataku i w obronie.

nie po jednym meczu tylko miedzy innymi po tym spotkaniu aniby czlowieku co mnie mialo zachwycic w tym typie 4 ptk i 6 zb. tobie te numery dzialaja na wyobraznie, a poza tym widzialem goscia w trzech meczach w tym sezonie bo c+ sie pasjonuje pokazywaniem portland i w kazdym gral do dupy ten typ nawet by polskiej reprezentacji nie pomogl w me a co dopiero jazzmanom w walce o cokolwiek wiecej niz tylko o ladny wynik w regularce

drewniany, nie drewniany a nam ile wczoraj rzucił? 6 pkt (2/3 z gry, 2/2 z osobistych), 10zb, 5bl i my zatrzymani dopiero drugi raz w sezonie <90pkt - czy my byśmy czegoś więcej potrzebowali od centra? lepiej mieć 9 pkt (na 3/10 z gry), 5 zb i 0 bloków Memo? obecny Przybilla to niemal kopia Ostertaga, który jeśli się nie mylę to jednak nam przez te parę lat nie najgorzej pomagał...28 lat, nie najgorszy kontrakt jak na centra....jakby dać za niego Girę+Collinsa to by było marzenie, nawet Harpa bym oddał jakby było trzeba....i bym dał Przybillę do pierwszej piątki i Memo może lepiej by szło z ławki - jakby trafiał to by się go zostawiało w grze, jak nie to wchodzi Joel..ustawienie marzenie jak dla mnie....i młody miałby się od kogo uczyć walki podkoszowej ,zastawiania, zasłon i bloków....kurde, żeby tylko O'Connor ruszył wreszcie tyłek i z kimkolwiek zagadał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym dla zainteresowanych według tegorocznego rankingu usa today salt lake znalazło sie na pierwszym miejscu jako najlepiej rozwijające sie miasto w stanach i stwarzające najlepsze warunki do osiedlenia sie, opisywali tez masowa migracja ludzi z californi do utah w zwiazku z tym, moze i z walecem to nie ma duzo wspolnego ale warto docenic to miasto bo niektorzy maja o nim marne pojęcie.

witam, to mój debiut na tym forum. Jako zagorzały kibic Jazz od kilkunastu juz lat wiem że nie kazdy zawodnik chce grac w Utah i bynajmniej nie ma to związku z samym SALt Lake City, który może i jest miastem przyjaznym dla ludzi, ale opinie w Stanach ma nienajlepszą, podobnie jak trener Sloan - który może i jest wybitny, ale ma w sobie coś z Urlepa (zamordyzm na treningach i totalna dyscyplina) i czasami odstrzasza to coponiktórycyh zawodników do gry w Jazz. Dlatego ja szukałbym wzmocnien w Europie, wsród zawodników dla którycxh gratką bedzie sama gra w NBA. Czemu nie wziąć np. takiego Lawrynowicza albo Tiago Splittera ??

 

A jesli już z zawodników grających juz w NBA, to Przybilla nie byłby zły, nie tylko dlatego że jest biały i nie boi sięgrac w zimnych miastach , ale też dlatego że umie cos bronić pod kosze i to jest teraz dla Jazz podstawa !! Jak dla mnie Milicicć z Memphis też byłby idealny, choc jeszcze bardziej wolałbym Gasola !! No ale to raczej w sferze marzeń, choć kto wie bo hiszpan jest coraz bardziej sfrustrowany brakiem sukcesów ! A jeśli juz nei ten kierunek to może by uderzyc do Atlanty po gruzina Zaze Pachulia, który w zeszłych dwóch sezonach wykręcał całkiem niezłe cyferki i to nie tylko a obronie ale i w ataku - 7,9 zb., 1,7 as, 1,1 przech i 0,5 bloku oraz aż11,7 punktu a w ostatnim odpowiednio 6,9, 1,5 , 1,1 0, 6 i 12,2 punktu na mecz. W tymsezonie siedzi na ławie i myślę że byłby do wyciągnięcia, może nawet w pakiecie z Shonem Williamsem który cos nie sprawdza się w Atlancie, więc o jakims ciekawym dealu możnaby było pomysleć !!

 

Bo ani Kamana, ani Dampier i wydaje mi się (niestety) że Delamberta to ich kluby nie puszczą i o takich centrach możemy tylko pomarzyc, a ja juz cos z Washingtonu to pręcdzej Ethan Thomas a nie Haywood !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziazc takiego splitera to by był na pewno dobry ruch tylko ze z tym angarzem gosci z europy jest problem bo kluby nba maja tylko mozliwość wykupu kontraktu za max 500 tys $ dlatego te przenosiny tych typów trwaja zazwyczaj tak długo. a co do sloana zamordysty no to pewnie troche prawda( troche mowie zeby go nie obrazic) ale jak jakis zawodnik ma lep na karku to wie ze z takim trenerem mozna duzo osiagnac. a ztym moim wywodem o salt lake to tak chciałęm poprawic reputacje tego miasta bo niektorzy fani i to nie jest zarzut moga niekturych rzeczy o nim nie wiedziec, no i ludzie szykujcie sie bo ztego co w tym artykule pisało ( oby to była prawda) to salt lake bedzie niedługo prawdziwa potega.

elo pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym i najbardziej realnym byłby Przybilla. jeśli faktycznie udało by sie go wyłuskać z Portland za np Giricka i Collinsa, to było by to mistrzostwo świata! obaj z naszym turkiem tworzyli by ciekawy duet. takiego chłopa w Jazz potrzeba. bo AK o ile broni przyzwoicie, to jest trochę osamotniony. Joel może nie ma za dobrego sezonu, ale jest w stanie zablokować te dwa, trzy żuty w meczu. co może urealnić pozyskanie tego zawodnika to fakt że wróci Oden. i działacze Blazers mogli by sie zgodzić na wymianę z Joelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i do przybilli no dobra w tym meczu kontra utah moze nie zagrał zle ale i tak to nie zmienia sytuacji ze jego liczby nie wygladaja dobrze ale tam liczby gra, chociaz zgodzic sie musze ze na lawkę mozna by takiego typa przetestowac, a i co do wymian ktore wiazały by sie z odejsciem harpa to mozna sobie darowac bo on ma pozycję w klubie prawie jak asystent jerrego wiec nie wqazne jak gra i tak zostanie w utah.

Najgorsze w tym wszystkim ze ci ktorzy nie spełniaja w tym sezonie pokładanych w nich nadzieji to fajni goscie i zawodnicy ktorzy naprawdę wiedzą jak się gra w kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do walleca to takie gadanie ze utah to zimnie odludzie dlatego niby taki ben za cholere by sie tam nie wybral otoz gosc ktory za swoja gaze moze sobie kupic wyspe na fidzi mysle ze na pierwszym miejscy gdzie grac przedklada poziom druzyny i czy bedzie w niej mial swoje miejsce niz to czy mu przez poł roku tyłek nie zmarznie, a pozatym dla zainteresowanych według tegorocznego rankingu usa today salt lake znalazło sie na pierwszym miejscu jako najlepiej rozwijające sie miasto w stanach i stwarzające najlepsze warunki do osiedlenia sie, opisywali tez masowa migracja ludzi z californi do utah w zwiazku z tym, moze i z walecem to nie ma duzo wspolnego ale warto docenic to miasto bo niektorzy maja o nim marne pojęcie.

a ztym moim wywodem o salt lake to tak chciałęm poprawic reputacje tego miasta bo niektorzy fani i to nie jest zarzut moga niekturych rzeczy o nim nie wiedziec, no i ludzie szykujcie sie bo ztego co w tym artykule pisało ( oby to była prawda) to salt lake bedzie niedługo prawdziwa potega.

Ale czego tu o Salt Lake City można nie wiedzieć? Że jest zimne, że nie ma tam nocnego życia? Że jest od zarypania Mormonów? Takie są fakty, nie można się z tym sprzeczać. A amerykańscy koszykarze tego nie lubią. Więc ja po prostu nie widzę tam Wallace'a, który co jakiś czas zmienia sobie fryzury, nosi tysiąc opasek, który znany jest z rozrywkowego trybu życia (rozrywkowy nie jest zawsze negatywne ;) ). Ja go po prostu tu go nie widzę.

 

No i co z tego, że się miasto rozwija? Co to ma do rzeczy? Rozwijający się nie oznacza często bardziej rozrywkowy. Również to że jest dodatnie saldo migracji ludności, też nie oznacza, że miasto jest bardziej komfortowe. Dla koszykarza amerykańskiego przy doborze miejsca do gry, bardzo ważna jest rozrywka. Tej naprawdę ciężko znaleźć w SLC (chodzi głównie o nocne życie).

 

niedługo

 

No dla Wallace'a, z którym miało by teraz podpisywać kontrakt, miało by to największe znaczenie ;)

 

poprawic reputacje

 

A co ono ma złą?

 

warto docenic to miasto i

 

Kto tu źle mówił o Salt Lake City?

 

 

Aha no i 5 bloków Przybilli. Można powiedzieć, że to 10 punktów. Do tego dołożyć 6 zawodnika i mamy 16 punktów dla Portland. Okur tylko 9 i do tego na słabej skuteczności. Nie mówię, że Przybilla to super gość, na którego powinniśmy przeznaczyć połowę drużyny, ale zawodnik, który idealnie załatałby dziurę, którą mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze znaczy bo rozwija sie przyciaga coraz wiecej ludzi( w tym wypadku głownie z californi) i ci ludzie chca cos zrobic z wolnym czasem tak to wyglada chyba ze myslisz ze salt lake miało by jakiegos dziwnego pecha do przyciągania samych wrogich szeroko rozumianej rozrywce ludzi dodam ze oni nie sprowadzaja sie tam dlatego ze od tak wpadli na taki pomysł tylko dlatego ze jest tam duzo dobrej pracy (wiec nie jest to jakis okreslony typ człowieka), i ta migracja zmienia to miasto w multi kulturowa aglomeracje, ale nie w tym rzecz moze i racja ze benowi by sie nie usmiechało granie w sl. bo to bezwontpienia nie las vegas tylko ze napisałem tam ze jesli typ jest choc troche inteligentny i tu nie mowie o nim tylko ogolnie, to pierwsze na co patrzy to druzyna i sprawy z nia zwiazane a nie miasto i rozrywki( jego ulubiona podobna jest jezdzenie zdalnie sterowanymi samochodzikami wic w sl chyba mogłby to robic).

a o reputacji i o docenieniu to chodziło mi zeby nie patrzec na nie jako nudne i polorzone gdzies na koncu swiata, nie mowie ze ty tak myslisz ziomek ale czesto takie opinie sie spotyka a sa one krzywdzace( miedzy innymi moj ulubieniec r. horry lubi mowic w ten sposob , ze gdy jest w salt lake to nie wychyla nawet głowy z hotelu, nawiasem mowiac ktos kto gra w sa mowiacy te slowa to ciekawe.)

a do przybilli, mowie zawsze i tylko we wlasnej osobie i nikogo nie staram sie nawracac na swoje pomysły i o to samo bym prosił. poprostu nie uwarzam tego goscia za dobrego zawodnika i podałem parę moim skromnym zdaniem słusznych argumentów, tyle elo pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ewentualnego transferu. Nie wiem, czy dzisiejsza nieobecność Memo oznacza utratę zaufania Sloana czy też po prostu spowodowana jest jakimiś problemami Turka. Jeżeli to pierwsze, to być może zaczyna nam się kroić sytuacja na miarę DeShawna Stevensona czy też Carlosa Arroyo :roll:

 

Krotko mówiąc, po 3 -letniej przygodzie, wobec takiej dyspozycji Memo i takiej dyspozycji Milsapa big trio czyli Larry&Jerry&Kevin doszło do wniosku, że transfer jest konieczny, z różnych zresztą powodów. Jednak, jak slusznie pisali moi przedmówcy :P , zarówno mięso, które możemy, powtarzam możemy a nie chcemy, wytargać, niekoniecznie by nas zadowalało, a na pewno miałoby mniejszą wartość rynkową od Okura.

 

W takim przypadku, byłbym zwolennikiem tezy Grega, choć nieco zmodyfikowanej. Uważam, że Memo powinien mieć czas na odpoczynek, a wyjścia z ławki byłby w jego wykonaniu zmianami na dwóch pozycjach C i PF, tzn. za Boozera/Millsapa/ i ... AK. Po raz kolejny bowiem mam nieodparte wrażenie, że idealnym ustawieniem naszego frontcourtu byłoby zestawienie następujące:

 

C - Carlos

PF - Kirilenko

Sf - Millsap

 

Wówczas mielibyśmy niesamowity back-up dla tych trzech pozycji w postaci Memo/Harpa i Fessa, którzy dawaliby potężnego kopa z ławy. Jednocześnie ustawienie takie pozwalałoby na

 

1) wykorzystanie naturalnych, a nieco przytłumionych umiejętności (vide AK-47)

 

2) dawałoby przewagę, nienaturalną wręcz, naszym graczom na SF - false small foward Millsap miażdżyłby każdego na tej pozycji, w bezpośrednim straciu, choć musiałby on grać trochę inaczej;

 

3) Booz, o czym była mowa, spokojnie może grać na C. Ostatecznie Malone w latach 1991-6 był do tego wielokrotnie zmuszany, a siła, skoczność i parcie na kosz Carlosa, bez problemu ułatwiałoby mu znalezienie właściwej gamespace przeciw większości centrów w Lidze. Bo przecież zobaczmy ilu mamy klasycznych centrów w NBA, na dodatek solidnych/dobrych/wybitnych? 8, 10, może 12 :roll: A ekip jest 30 :!:

 

Za to byłbym zwolennikiem tradu z udziałem przynajmniej 3 graczy: Giricka (szkoda, bo go lubię, ale się zagubił), CJ Milesa i Harta. Co prawda na forach internetowych by USA, mozna znaleźć sformułowania typu:

let's make a trade 4 Utah players:

1. Collins

2.Collins

3. Collins

4. Hart :lol::lol::lol::lol:

 

jednak, podobnie do poruszanego tu już Harpa, gracze ci, co by o nich nie mówić, szczególnie o Jarronie, dają naszym tak potrzebną defence safety, pewną regularność, stabilność i bezpieczeństwo. Dlatego wracam do tezy gościa z naszej stronki, którego tłumaczyłem - nie miałbym nic przeciw graczowi w typie Korvera w Jazz za tych 2-3 zawodników, ewentualnie szukałbym wzmocnienia na ... PG. Jak słusznie zauważył bowiem karl malone my mamy o wiele większą lukę na PG, gdzie orze przez 35-40 min D-Will (stąd takie zdobycze), nie mając żadnego solidnego zmiennika dla niego. I to jest problem ... :roll:

 

P.S. Ten Anthony Parker to niezły pomysł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ewentualnego transferu. Krotko mówiąc, po 3 -letniej przygodzie, wobec takiej dyspozycji Memo i takiej dyspozycji Milsapa big trio czyli Larry&Jerry&Kevin doszło do wniosku, że transfer jest konieczny, z różnych zresztą powodów. Jednak, jak slusznie pisali moi przedmówcy :P , zarówno mięso, które możemy, powtarzam możemy a nie chcemy, wytargać, niekoniecznie by nas zadowalało, a na pewno miałoby mniejszą wartość rynkową od Okura.

 

C - Carlos

PF - Kirilenko

Sf - Millsap

 

P.S. Ten Anthony Parker to niezły pomysł :roll:

a ja poddtrzymuje swoje zdanie wyrazone w komentarzach do nwesów, a mianowicie :

 

A i podtzrymuje koniecznośc wymiany. Oddałbym Okura, Harpringa, R. J. Harta, R. Prince, C.J. Milesa a nawet A. Kirilenkę. Nie oddawałabym poza Boozem i DWillem jeszcze Millsapa i Brewera, ale poza tym nie miałbym litości. Na 4 w/w zawodnikach budowałbym druzynę (J. Coliinnsa i tak nie wymienimy bo nikt go nie zechce !!). Najchętniej zrobiłbym Deal z 7-6ers, i za Okura, Harpringa, CJ Milesa i J. Harta wziąłbym A. Millera (a czemu nie mógłby grac z DWillem, który jak Wade mógłby grac na SG) nawet z jego sporym kontraktemn, K. Korvera i S. Delamberta pod kosz. Sixers i tak nie mają wiele do stracenia bo graja bryndzę, a taka wymiana byłaby opłacalna do obydwu drużyn. Albo robic wymianę z Seattle, tam jest do wzięcia Szczerbiak, Luke Rindour i sporo mięsa podkoszowego - choćby Kurt Thmomas czy J. Petro !!

 

Te transfery byłyby po prostu idealne. Mozna też pogadać z Toronto i wyciągnąc rzeczonego A. Parkera wraz z Rasho Nesterovicem i jesliby się dało z Kapono na dokładkę. W zamian Okura który pasowałaby do ich ofensywnego stylu i Barganiego , CJ Milesa i Giricka bo oni lubią europejskich zawodników. I wtedy mamy w końcu solidnego SG oraz SF (Kapono) , AK grałby na PF a Booz z Nesterowicem na C. Rasho może i jest drewniany , ale gra jako center, ma manewry centa i cos tam potrafi zablokować, jest już doświadczony więc nie byłaby to chyba najgorsza opcja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ustawieniem to tak by wygładał najlepiej gdyby nie to ze z tej trojki to chyba booz ma najlepszy rzut z dystansu chyba tylko kira pasuje tam gdzie go ustawiłes idealnie troche pogmatfana sytuacja sie zrobiła niewiadomo co by było najlepszym wyjsciem i dobra czy oddanie memo tez bedzie takim dobrym posunieciem az drugiej strony ten millsap ktory musi dostawac te 30 min minimum na parkiecie, trzymanie memo na ławie napewno nie wyjdzie bo gosciu z takiej roli nie bedzie zadowolony zaczna sie kłutnie i tp. no i ten według mnie nie rozwiazany problem ak w niekturych meczach naprawde niemoze sobie znalezc miejsca na parkiecie chłopak. ale ogolnie z takim kwartetem jak d will( ktory wydaje mi sie gra tyle ile powinien nie zajerzdzają go tam) booz roni b. i milli trzeba byc optymistycznie nastawionym na przyszłosc oby juz ta najblirzsza w piatek z portland wygladała dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.