Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2017/2018 Hinkie died for our sins


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Sixers grają przecież zarówno bez Embiida, jak i Amira (zwłaszcza w b2b), i wtedy bronią kiepsko, więc zupełnie nie rozumiem tej uwagi. 

 

Jokic to pomimo oczywistych mankamentów bardzo solidny obrońca, ale w on/off wygląda aż tak dobrze, bo Nuggets mają kiepskich rezerwowych podkoszowych w defensywie, Sixers z Embiidem mają drugą najlepszą obronę w lidze pomimo zdecydowanie najgorszego terminarza na starcie sezonu. Nie mam pojęcia z czym tu polemizować.

 

Według czego lepiej zbiera?

Wszystkie statystyki, opinia Embiida, opinia Browna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokic to pomimo oczywistych mankamentów bardzo solidny obrońca, ale w on/off wygląda aż tak dobrze, bo Nuggets mają kiepskich rezerwowych podkoszowych w defensywie

 

ale rok temu Plumlee grał tylko 1/3 sezonu w Nuggs (wymienił ponoć dobrego defensywnie Nurka)  a Faried często gęsto grał razem z nim a Jokic i tak wypadał b.dobrze w adv.stats defensywnych (a eye-tetstowo w tym sezonie broni sporo lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę przykłady tych wielu graczy poza statfillerami w kiepskich teamach. :]

Nic nie pisałem o tym w jakim teamie, ale ciekawi mnie definicja "statfillera w kiepskim teamie" do rookasa - bo z reguły top rookie trafia do kiepskiego zespołu w przebudowie ;) To, że Embiid i Simmons grają w "lepszym" jest trochę wynikiem ich kontuzji i rozpoczęcia gry z opóźnieniem, więc nie dokładaj sobie te uśmieszki ;)

 

A z graczy którzy jako rookie/sophomore świetnie się zapowiadali i być może zagrali w 1 roku swój najlepszy sezon wrzuciłbym (poza Evansem):

- Wigginsa (niby młody i jest minimalna poprawa w def., więc może jako 3-4 gracz w S5 zrozumie rolę i coś osiągnie)

- MCW 

- Farieda

- Collisona

- Jenningsa

- Beasleya

- E.Gordona

- A.Throntona

- Bargnaniego

- Roya (który może być odpowiednikiem kontuzji Embiida)

- Frya

- Feltona

- Branda

- B.Gordona

- C.Butlera

- Batiiera

- Francisa

- M.Jacksona

- Abdur-Rahima

- Marburego

- Stackshousa

- J.Smitha

- V.Bakera

- I.Ridera

- Van Excela

- Laettnera

- R.Dumasa

- L.Johnsona trochę case Blejka na dziś, który też chyba najlepszy sezon miał... rookie ;)

- dorzuciłbym jeszcze Pennyego, choć on akurat ma osiągnięcia, choć szybko przerwane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid to jednak błazen, 7/21 z gry i 6 strat, do tego ten niewidzialny faul w końcówce, a ten dalej gada swoje

 

fajnie, że jest taki pamper, bo weselej w lidze, ale powoli mnie zaczyna irytować

 

btw mam nieodparte wrażenie, że Sixers są w tej chwili najbardziej bandwagoniarską drużyną w nba, GSW chyba tym całym wygrywaniem zaczęło się ludziom nudzić - takie tam niepoparte dowodami twierdzenie wynikające z czytania reddita w ostatnich tygodniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę 20,1% TRB u Jokica i 19,9% u Embiida.

Przeciez BMF (moze niezbyt dokladnie, ale to jasno wynika z kontekstu) napisal, ze Embiid 17/18 zbiera lepiej niz Embiid 16/17 - a nie ze Embiid zbiera lepiej od Joka.

 

Ze Jok to top rebounder to sam pisalem (szczegolnie, ze na zbiorce jest dokladna odwrotnoscia takiego RW i tych zbiorek nie "paluje" - nie wiem jak to wyglada u Joela)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers naprawdę są dobrzy w robieniu sobie problemów, nie znajduję nic interesującego w tych Pistons, b2b, +16 po pierwszej połowie, a zrobił się z tego wyrównany mecz w trzeciej kwarcie.

 

Mam nadzieję, że Joel zagra pełen sezon, bo ja nie wiem co wtedy mu będą ci średniacy jak Drummond odpowiadać. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Joel zagra pełen sezon, bo ja nie wiem co wtedy mu będą ci średniacy jak Drummond odpowiadać. :]

Drummond (w koncu) zrobil progres. Pisanie dzis o nim, ze jest "sredniakiem" to takie troche prowo (wiadomo ze nie jest w elicie, ale spokojnie jest to poziom borderline all-stara)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądowo ost. 2 tyg. rookies:

2n24fnc.jpg

 

Popatrzyłem też sobie dokładniej jak wygląda Sixers, wnioski:

- fajnie wygląda ich gra (płynność, ustawienie, chemia w zespole), gdzie dobrze pasują zawodnicy do siebie, ale chciałbym zobaczyć jak ta ekipa trudy sezonu zniesie i jeśli zagra w PO, to jak się tam zaprezentuje.

- Simmons gra lepiej niż chyba większość się spodziewała, jeszcze niewidzimy wszystkich jego wad zbyt mocno (patrz problem z rzutem, taktyka "hack a ben" itd.), ale trzeba też przyznać, że jako "rookie" trafił do drużyny skrojonej dla niego, z dobrymi defensorami (RoCo, Embiid), strzelcami obwodowymi (JJ, RoCo, Bayless), wysokimi grającymi dobrze na dystansie (Saric, Embiid), gdzie on może sobie pozwolić często na grę Point Forwarda blisko kosza. Podobna sytuacja jest z Tatumem, który może się spokojnie rozwijać w BOS. Takiego komfortu nie mają Ball (szczególnie), ale też Fox czy Smith.

- mieli na razie dosyć łaskawy terminarz, bo choć grali w nim z dobrymi ekipami, to wiele z nich osłabiona była (np. HOU bez CP3, WAS bez Walla lub Morrisa, UTA bez Goberta, LAC bez Beva i Gallo). Niemniej jak już trafiali na faworytów (BOS, GSW, CLE, TOR ) to notowali dwucyfrowe wyraźne porażki. Podejrzewam, że im bliżej PO, tym trudniej im będzie grać z ekipami nastawionymi na PO, a nie grali jeszcze np. ze Spurs, Bucks, Wolves czy Pelicans (ciekawią mnie te szczególnie konfrontacje z 3 ost. ekipami, które są dosyć świeżo skompletowane i trudno mówić, że to pewniaki do półfinałów Confy)

 

PS. Nie macie wrażenia, że Embiid gra trochę gorzej (bojaźliwiej) niż rok temu? Naprawdę jestem ciekawy czy on się rozwinie w Hakeema, bo per 36 trochę studzi zapał.

 

PS. 2. Pamiętacie jak 76ers mieli piątkę ze świetnym net rtg? Abstrahując, że spada im ten wskaźnik, to dziś najlepszą piątka pod względem NET RTG i najlepsza w defensywie, z tych co zagrały pow. 50 min. to.... sprawdźcie sami, bo nie uwierzycie...

http://on.nba.com/2AHqMI4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry starter > sredniak.

 

a dobry starter z fajnymi cyferkami to kolo, ktory pewnie wysoko bedzie w glosowaniu do ASG (na dzis pewnie by sie zalapal).

No, może. Tak czy siak, albo Joel się połamie, albo trashtalking Whiteside'ów i Drummondów będzie fun to watch przez lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.