Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2017/2018 Hinkie died for our sins


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Udowodnij to :smile:

 

Na każdego Rose przypada jakiś Perkins, na LaVine jakiś David West, Al Jefferson, Al Harrington lub Amare. 

 

Poszukał bym jakiś procentów, statystyk w podziale na pozycje. Co najczęściej wyłącza guardów, a co bigów ale średnio mam czas. Nie mniej, subiektywnie mam wrażenie że to właśnie krótcy częściej z tego powodu cierpią.

 

Nie mniej, nie odbiegajmy. PG i SG ma mega przeciążenia i to nie podlega dyskusji. Na inną partię ciała niż PF, C ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely.

Nie mogli dac mu maksymalnej umowy na 5 lat za rok czy nie mogli mu dac tej designated?

 

Gdzies czytalem jakies plotki ze agent embiida zagrozil ze embiid nie bedzie uczestniczyl w treningach 5 na 5 na calym boisku dopoki nie podpisze nowej umowy bo nie bedzie ryzykowal kontuzji. Brzmi raczej niewiarygodnie.

Designated można dać tylko przed sezonem. Potem już tylko ten 5 letni maks ale jeśli chcesz zobaczyć różnicę to masz

 

Lillard podpisał DPE i ma 140 na 5 lat

Beal podpisał normalnego maxa i ma 127/5

 

13 baniek różnicy

 

W DPE tylko 5 rok może być opcją

 

Ale to jest teoria - ciekawi mnie co tam są za klauzule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukał bym jakiś procentów, statystyk w podziale na pozycje. Co najczęściej wyłącza guardów, a co bigów ale średnio mam czas. Nie mniej, subiektywnie mam wrażenie że to właśnie krótcy częściej z tego powodu cierpią.

Spoko. Nie interesuje mnie, co najczęściej wyklucza niskich/wysokich, bo to będzie jasne, że takie listy będą się różniły. Pisałeś o tym, że wysocy nie zrywają więzadeł, tak często jak niscy, ale nie potrafisz tego poprzeć żadnymi danymi lub listą nazwisk. Jeśli nie poprzesz tego przykładami, subiektywne wrażenia mnie nie przekonają. 

 

Tak samo, jak nikt mnie nie przekona o słuszności dawania takiej umowy Embiidowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Designated można dać tylko przed sezonem. Potem już tylko ten 5 letni maks ale jeśli chcesz zobaczyć różnicę to masz

 

Lillard podpisał DPE i ma 140 na 5 lat

Beal podpisał normalnego maxa i ma 127/5

 

13 baniek różnicy

 

W DPE tylko 5 rok może być opcją

 

Ale to jest teoria - ciekawi mnie co tam są za klauzule

I tak nigdzie indziej by tego nie dostal. Poczekajmy na te klauzule bo moze sixers teraz woleli podpisywac 5 letniego supermaxa z klauzulami niz za rok wyrownywac 4 lata maxa w pelni gwarantowane lub oferowac samemu 5 lat gwarantowanych. Jezeli jest to uzaleznione od liczby meczow a gwarantowana kwota nie jest duza to powinno sie oplacic. Wlasciwie wciaz nic nie wiemy bo jak sie okaze ze joel bedzie dostawal maxa tylko jak zagra 70 meczow to sie to oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie interesuje mnie, co najczęściej wyklucza niskich/wysokich, bo to będzie jasne, że takie listy będą się różniły. Pisałeś o tym, że wysocy nie zrywają więzadeł, tak często jak niscy, ale nie potrafisz tego poprzeć żadnymi danymi lub listą nazwisk. Jeśli nie poprzesz tego przykładami, subiektywne wrażenia mnie nie przekonają. 

 

Tak samo, jak nikt mnie nie przekona o słuszności dawania takiej umowy Embiidowi. 

 

Znalazłem to samo co Kucio powyżej ale mnie uprzedził i policzyłem na szybko

 

Masz 27 gości PF/C

14 SF

37 gości PG/SG

 

To widać gołym okiem. Nie mniej z PF/C trzeba wybrać nominalnych C bo w końcu porównujemy do Embiida i się zawęża.

 

Poza tym, big man po ACL nie traci tak dużo na swojej wartości jak guard po ACL. Popatrz co było z Nene po ACL ( 2005 ) a co np z Rose...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem jako formę zaufania idącą z obu stron. Po co Sixers mieliby czekać, a Embiid zbytnio się forsować i robić pokazówkę dla kasy. By po jednym sezonie być wrakiem i burzyć ten cykl wieloletnich przygotowań?

 

Tym ruchem obie strony pokazują, że mogą dalej szykować Embiida na spokojnie.

 

Słusznie zauważył już to wcześniej barcalover. Lepiej dać maxa Embiidowi, który zdrowy jest przekotem na którym można zbudować coś wielkiego niż w jakiegoś Wigginsa, który nie wiem czy kiedykolwiek będzie wnosił połowę wartości tego co zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przejrzałem listę od Kucia i mega mnie zaskoczyło, że Lowry i Crawford mieli zerwane ACL. W sumie nie widać po nich. Powierzchownie przychylałbym się do tego co pisze Eld, że masowanie się z klocami wcale nie eksploatuje organizmu bardziej niż gra guardów. Tu też fajne byłyby dane dotyczące czasu trwania karier i wieku w jakim kończą guardzi / skrzydłowi / bigmeni.

 

Jednak jak wrzuciłem dane Kucia do excela to wcale nie widzę tej przewagi guardów wśród pozrywanych wiązadeł. 

 

PG 16

SG 4

Backcourt (PG/SG + SG/PG) 11

SF 8

Swingman (SG/SF + SF/SG + SG/SF/PF) 10

PF 4

Frontcourt (SF/PF + PF/SF + SF/PF/C) 8

C 8

Bigman (C/PF/SF + C/PF + PF/C) 17    

 

Guards 31

Wings 30

Bigs 25

Edytowane przez havlicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to samo co Kucio powyżej ale mnie uprzedził i policzyłem na szybko

 

Masz 27 gości PF/C

14 SF

37 gości PG/SG

I w jaki sposób to potwierdza twoje zdanie o tym, że wysocy nie zrywają co chwilę więzadeł w przeciwieństwie do niskich? Różnica jest prawie żadna, co wykazał ładnie havlicek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jaki sposób to potwierdza twoje zdanie o tym, że wysocy nie zrywają co chwilę więzadeł w przeciwieństwie do niskich? Różnica jest prawie żadna, co wykazał ładnie havlicek. 

Ja naliczyłem 38 gości, którzy mieli przy nazwisku znaczek PF lub znaczek C ( jak ktoś miał SF/PF to go tutaj wliczałem) i 41 gości, którzy mieli znaczek PG/SG (jak ktoś miał SG/SF to go tutaj wliczałem). 

 

Zaskakujące, bo miałem identyczne wrażenie, jak Eld, że to guardzi dużo częściej zrywają więzadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie tam klauzule są w tym kontrakcie, ale jak zobaczyłem tę umowę dzisiaj, to aż oczy otwarłem. Gość nie zdołał nawet zagrać pół sezonu bez połamania się i dostaje taką kasę? Ja rozumiem, że to wielki talent, ale czy nie lepiej było poczekać chociaż rok? Zupełnie tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest to czy on ma talent i czy się łamie ale on jeszcze ani razu nie przekroczył 30 minut w meczu. A jak dostał zgode na grę powyżej 28 minut to w ciągu tygodnia mu spuchły kolana i do dziś się nie wykurował

 

Przecież Phila robiła wszystko by spokojnie wszedł w zeszły sezon a jego ciało  i tak nie dało rady to niby co ma się stać by nagle był w stanie grać po 70 meczów w sezonie na pełnym kontakcie 33-35 minut na mecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kontrakt Embiida to po prostu czyste szaleństwo. Facet od ostatniego sezonu w NCAA nie rozegrał zdrowego sezonu, wszystko wskazuje na to że takiego w swojej karierze nie rozegra, a mimo to dostaje kontrakt zarezerwowany dla supergwiazd. 76-era nic nie ryzykowali czekając rok, w najgorszym razie wyrównaliby kontrakt niegorszy od tego. Ta decyzja za 3-4 lata będzie owocować - niestety obawiam się, że zapchanym budżetem gdy pozostali młodzi z tego składu będą domagać się swoich maxów, a na wartościowych weteranów nie będzie miejsca.

 

Colangelo niewiele czasu potrzebował, aby przyszłość solidnego fundamentu zespołu jaki skomponował mu Hinkie storpedować. Well done.

 

 

 

Edytowane przez PangLoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.