Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

A to jak oceniasz?

Przeciez PG po 30stce ma wieksze ryzyko niz taki jak Rubio [pare lat po powaznej kontuzji, ale wciaz w swoim prime].

 

 

Teague opuszcza wyjątkowo mało spotkań, a Rubio gra zawodowo od 15 roku życia i za juniora był strasznie eksploatowany, więc możliwe, że przebieg ma większy niż Teague.

 

 

Moze nie w prozni, ale wg mnie jest odnosnie budowania druzyny. Przy trzech gosciach z wysokim USG% pozostali gracze pierwszej piatki powinni byc mocni w czyms innym, a to jest glowna przewaga Tiga nad Rubio... Moze ta decyzja bedzie miala swoj ciag dalszy tzn sprzedanie Wigginsa?

 

 

Teague już w Pacers pokazał, że może fajnie funkcjonować przy zmniejszonym, jak na niego Usage, wynik w granicach 20% nie powinien być dramatem. Do tego Teague jeżeli chodzi o asysty to Teague mocno od Rubio nie odstaje ( choć wiadomo, że nie są to asysty takie, jak potrafi zaserwować Rubio). No i ciut lepiej rzuca za trzy, a to w Minnesocie strasznie kulało rok temu.

 

 

Moze proponowali, ale wtedy Pacers mieli wyzsze oczekiwania? Albo nie sa fanami D'Angelo.

 

Lakers powinni z radością oddać do tego jeszcze dwa picki z trzeciej dziesiątki, wymiana Pacers nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia.

 

 

To ruch contendera, ktory nie ma szans na cap space i wypelnia glebie skladu, a nie druzyny, ktora niedlugo bedzie musiala szukac gwiazdy obok Giannisa. Ba! Przeciez przy zdrowym Middletonie Snell bedzie zwyklym rezerwowym!

 

 

 Bucks są w tym momencie mocnym kandydatem do TOP 4 na Wschodzie. Poprzedni sezon cały zagrali bez jednego z duetu Middleton/Parker, a cała ich drużyna to właściwie młodzież, która jeszcze powinna się rozwinąć. Taki ruch ma sens, kontrakt nie jest dramatycznie zły, a potem w jakichś wymianach po gwiazdy mógłby się przydać ( myślę, że dużym problemem Celtics jest w tym momencie brak takich umów)

 

 

Dlatego zapytalem czy go podpisali z intencja "to dla nas na nastepne 5 lat" czy "za rok go nie bedzie w naszym skladzie" ;-)

Jak już podpisali to raczej na 5 lat dla siebie. Chyba, że zaliczą straszny regres, to wtedy pewnie Griffin sam zechce stamtąd uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wymiana CP3 i teraz George'a uświadomiła mi, że gracze podpisując ostatnią umowę z ligą o supermaksach wydymali Silvera i resztę. Kontrakty miały ich zachęcać do pozostawania w swoich zespołach na długie lata.

Uwzglednij, ze Clippers podobno NIE zaoferowali pelnego maxa Paulowi!

To oznacza, ze druzyna nie skorzystala z tego narzedzia, a nie, ze nie zadzialalo jak powinno.

 

Założenie dobre, ale teraz każda gwiazda ze średniego klubu dopomina się wymiany, by nie stracić praw Birda. I podpiszą supermaksy, ale już dla innego klubu.

Jest teraz tyle wersji maxow, ze to moze sie mieszac - George mogl podpisac najwiekszy mozliwy kontrakt tylko z Pacers, wiec...

 

Czas chyba zmienić regułę, że prawa Birda przechodzą z graczem razem z wymianą. Spowodowałoby to wielką rewolucję, ale może coś unormowało. Albo chociaż, że oprócz praw Birda to musisz w danym sezonie być przez co najmniej 2 sezony, by móc podpisać supermaksa, a jak jesteś krócej to 'zwykłego' maksa?

... po trejdzie do OKC George bedzie mogl dostac tylko oferty "zwyklych" maxow [tzn dostepne dla wszystkich z jego grupy doswiadczenia].

 

Wg mnie jesli juz to te nowe supermaxy pokazaly prawdziwa twarz druzyn, gdy nagle podniesiono poprzeczke maxow ze smiesznie niskich sie okazalo, ze GMowie/wlasciciele machaja reka na zatrzymywanie gwiazd nie oferujac pelnych maxow [Horford, Millsap, Paul, Kuzyn].

 

Czy jest chociaż jeden logiczny powód ruchu Pacers? Ja nie znajduję.

Maja zalozenie, ze Oladipo jest dobrym mlodym zawodnikiem z upsidem, ktorego nikt inny im nie oferowal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas raczej też powinno być słabsze, więc powiedzmy, że jedenastą. Lepszych gości od Hilla na rynku na PG to już nie ma, więc nic innego nie pozostało tylko po niego atakować. Millsap też dobra opcja, choć Hawks oczekują sign and trade

Ale nie ma potrzeby na siłę podpisywać pegieka, Murray może spokojnie wchodzić w tę rolę, a i zakładam, że Mudiay dostanie jeszcze szansę. PF i ew. uzupełnienie SF jeśli Gallo dostanie dobrą ofertę, która go przekona, choć i tutaj mamy opcję żeby wypełnić minuty Wilsonem, Juancho i tym rookasem, którego nazwiska jeszcze się nie nauczyłem.

 

Lowry, Holiday nawet Teague, ale Hill imo zbędny.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teague opuszcza wyjątkowo mało spotkań, a Rubio gra zawodowo od 15 roku życia i za juniora był strasznie eksploatowany, więc możliwe, że przebieg ma większy niż Teague.

OK, nawet jesli przyjmiemy te spekulacje... jaka masz pewnosc, ze w przez najblizsze 3 lata Rubio opusci istotnie wiecej spotkan od Teague'a? Serio to jest blisko 100% co by sugerowaly Twoje wypowiedzi?

 

Teague już w Pacers pokazał, że może fajnie funkcjonować przy zmniejszonym, jak na niego Usage, wynik w granicach 20% nie powinien być dramatem. Do tego Teague jeżeli chodzi o asysty to Teague mocno od Rubio nie odstaje ( choć wiadomo, że nie są to asysty takie, jak potrafi zaserwować Rubio). No i ciut lepiej rzuca za trzy, a to w Minnesocie strasznie kulało rok temu.

... i jest znaaaacznie gorszy defensywnie co ma wieksze znaczenie niz te wszystkie "ciut" na plus ofensywnie.

 

Lakers powinni z radością oddać do tego jeszcze dwa picki z trzeciej dziesiątki,

Jasne, ale dlatego czepialismy sie wczesniej tej decyzji Lakers, za wczesnie klepneli ten trejd i tyle.

 

Bucks są w tym momencie mocnym kandydatem do TOP 4 na Wschodzie.

Takie zdanie NIE oznacza contendera tylko pozytywne myslenie ;-)

Zwlaszcza, ze wschod jest tak marny, ze to moze oznaczac z 45 wygranych...

 

Poprzedni sezon cały zagrali bez jednego z duetu Middleton/Parker, a cała ich drużyna to właściwie młodzież, która jeszcze powinna się rozwinąć.

Mieli szanse na maxowy slot w 2018, a teraz nie maja bo... musieli zatrzymac meh rezerwowego?

Wg mnie to zle zarzadzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma potrzeby na siłę podpisywać pegieka, Murray może spokojnie wchodzić w tę rolę, a i zakładam, że Mudiay dostanie jeszcze szansę. PF i ew. uzupełnienie SF jeśli Gallo dostanie dobrą ofertę, która go przekona, choć i tutaj mamy opcję żeby wypełnić minuty Wilsonem, Juancho i tym rookasem, którego nazwiska jeszcze się nie nauczyłem.

 

Lowry, Holiday nawet Teague, ale Hill imo zbędny.

Dla mnie Mudiayi jest już skończony, za 3 lata może go nie być w NBA. Millsap to jest dobra opcja, ale rozgrywający, mimo skillu Jokicia, bardzo by się w Denver przydał. Teraz jest tam dosłownie nikt. Murray to jest jakaś opcja, ale też nie jestem przekonany.

 

 

Zastanawiam się nad planem Timberwolves. Zamiana Rubio na Teague'a sprawia, że wciąż mają jakieś 16 milionów w salary i potrzebę sprowadzenia strzelca z dystansu. Mogą rzucić 64/4 Redickowi, a on powinien na to pójść

OK, nawet jesli przyjmiemy te spekulacje... jaka masz pewnosc, ze w przez najblizsze 3 lata Rubio opusci istotnie wiecej spotkan od Teague'a? Serio to jest blisko 100% co by sugerowaly Twoje wypowiedzi?

 

... i jest znaaaacznie gorszy defensywnie co ma wieksze znaczenie niz te wszystkie "ciut" na plus ofensywnie.

 

 

Mieli szanse na maxowy slot w 2018, a teraz nie maja bo... musieli zatrzymac meh rezerwowego?

Wg mnie to zle zarzadzanie.

 

Ale przy Wigginsie i Butlerze w s5, Rubio wybitnie nie pasował. Wydaje mi się, że trade Rubio oznacza, że Wiggins zostanie. Teague lepiej pasuje do duetu Butler - Wiggins

 

Bucks nie są magnesem na wolnych agentów i raczej wyszli z założenia, że będą zatrzymywać swoich ludzi, więc ten cap space i tak jest im całkowicie zbędny.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teague trafia jedną trójkę na mecz na 35% poza jednym sezonym, to nie jest wystarczający upgrade jeżeli chodzi o rzut. IMHO tutaj nie chodzi o to, że pożegnanie Rubio było złym pomysłem, a to, że Teague to będzie 12-6 type of a guy tam z przeciętną obroną który nie daje wystarczająco dobrego rzutu.

 

Czyli Thibodeau nie był fanem Rubio w tym składzie personalnym, ale w jego miejsce wziął rolesa, który też tam pasuje tak sobie. Mocno przeciętny ruch.

 

Co do Reddicka, mają dać 64/4 kolesiowi który będzie tam grać ~20 minut z ławki? To byłby kolejny mało sensowny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Free-agent guard Jrue Holiday has agreed to a five-year, $126 million deal to stay with the New Orleans Pelicans

od Wojnarowskiego

 

Sporo, ponad 25mln na sezon.

o mój Boże

Ja wiem ze w sumie pelikany nie mieli wielkiego wyboru, bo bez niego byłyby w czarnej dupie, ale taki kontrakt? Przecież to poziom Blazers!

Jeśli chcieli uniknąć sytuacji PTB IMO powinni poczekać. Nowy orlean to piękne miasto, mieli szansę zawalczyć na rynku, tym bardziej że sytuacja zaczynała iść ku normalności, ale pelsi znów zakrecili karuzela z pieniędzmi...

 

 

BTW

Curry jest pierwszym (chyba się nie mylę) graczem, który za rok dostanie więcej niż Jordan w ostatnich dwóch sezonach z Bulls

Trochę to trwało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers i Nuggets ciągle się czają i bardzo o nich cicho. Ciekawy jestem, co zaplanowali, bo zaraz mogą się obudzić z ręką w nocniku.

Sixers podobno gadali z J.J. Redickiem. Może czają się na RFA, a na nich nie ma sensu polować teraz, bo macierzyste organizacje będą miały czas na wyrównanie aż do 6 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sixers podobno gadali z J.J. Redickiem. Może czają się na RFA, a na nich nie ma sensu polować teraz, bo macierzyste organizacje będą miały czas na wyrównanie aż do 6 lipca.

Ale UFA też nie można podpisywać przed 6 lipca, a kluby są już i tak podogadywane z graczami. Poza tym rynek RFA w porównaniu do UFA jest w tym roku dość biedny, bo najlepsi i tak podpisali przedłużenia wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sources: Nene, Rockets unable to finalize an agreement on his contract. He has reentered free agency.

 

 

- David West na rok znowu w GSW, to ma być jego ostatni sezon.

 

- Rockets podpisali Zhou Qi, chińskiego centra którego wybrali rok temu w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- David West na rok znowu w GSW, to ma być jego ostatni sezon.

 

- Rockets podpisali Zhou Qi, chińskiego centra którego wybrali rok temu w drafcie.

Nene nie może podpisać umowy przez regułę Over 38? O co w tym chodzi konkretnie? Na czym to polega? Myślałem, że dotyczy to tylko umów maksymalnych. Czy ktoś inny może mu dać 4-letnią umowę na 15 milionów, że Nene zaczął marudzić na trzyletni kontrakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langston Galloway podpisał z Pistons 21mln / 3 lata... wybór Kennarda, teraz Galloway czyżby KCP na wylocie ??

 

a także - German forward Daniel Theis has agreed to a two-year deal with the Boston Celtics, league sources tell ESPN

No właśnie, coraz więcej tych ubezpieczeń Detroit Pistons na wypadek odejścia KCP. Wygląda na to, że podstawowy rzucający obrońca Tłoków zmieni organizację. Z drugiej strony Galloway i Kennard to bardzo słabo obsadzona pozycja numer dwa..

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.