Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

Ta pompa na tankowanie na naszym forum, jak tylko coś lekko się nie ułoży w zespole, już mnie męczy. Gdyby zebrać te rady dotyczące full tanku, to część z tych mających tankować zespołów skończyłaby za dziesiątką draftu. A wartościowego gracza na lata wcale nie jest łatwo znaleźć w drafcie. Lepiej zapłacić swojemu. 

 

to nie jest tylko problem tego forum, ale ogolnej mentalnosci w NBA teraz ktora jest spowodowana nie tyle tym co np sie w 76ers dzieje i tym ze fani i ogolnie "swiat NBA" tankowanie akceptuja teraz jako cos normalnego, ale tez w duzej mierze tym jakiego potwora stworzyli GSW, sporo fanbaseow po prostu wie ze nie ma realnych szans zeby z nimi walczyc, wiec od razu mysla ze trzeba probowac sie budowac wysokimi pickami i myslec o tym co bedzie za 4 lata a nie 4 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale po odejściu CP oni powinni walić w tank. Teraz są bez szans na awans do po a jednocześnie są za mocni na dno ligi. Marazm z dwoma wysokimi, jednym bez mózgu i drugim bez zdrowia...

 

Rozumiem, że CP3 jest mega zawodnikiem, ale za niego Clippers dostali 4 zawodników do rotacji. Pat to starter, Lou może wchodzić z ławki, Dekker to ciekawa 3. Harrell z ławki też może dać kilkanaście dobrych minut. Mając Lou i Jamala, mogą spokojnie odpuścić Reddicka. Blake o ile się nie połamie może spokojnie robić za point foward.Jak dla mnie na chwile obecną Clippers to zespół na ~50 zwycięstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matek ale to nie jest coś nie tak tylko ucieczka najlepszego i najbardziej wartościowego gracza przy jednoczesnym pchaniu się w 173 banki dla kolesia który jest mega podatny na urazy, prime ma za sobą i każdy wie, że wokół njego nic nie zbuduje.

Nawet rozumiem takie podejście, ale szanuję to, co zrobili Clippers. Nie sztuką jest pozbycie się wszystkiego, co wartościowe, i później budowanie od zera. To proces na długie lata, z małą szansą na powodzenie. 

 

to nie jest tylko problem tego forum, ale ogolnej mentalnosci w NBA teraz ktora jest spowodowana nie tyle tym co np sie w 76ers dzieje i tym ze fani i ogolnie "swiat NBA" tankowanie akceptuja teraz jako cos normalnego, ale tez w duzej mierze tym jakiego potwora stworzyli GSW, sporo fanbaseow po prostu wie ze nie ma realnych szans zeby z nimi walczyc, wiec od razu mysla ze trzeba probowac sie budowac wysokimi pickami i myslec o tym co bedzie za 4 lata a nie 4 miesiace

Jestem ciekawy jakie miny mieliby ci, którzy świadomie olewaliby wzmocnienia zespołu "bo GSW", gdyby w Warriors połamali się np. Curry z Durantem jednocześnie. Okienko byłoby otwarte, ale mimo to nieosiągalne dla łosi, którzy nie próbują podjąć walki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Clippers pokazują, że nie kładą lachy i nie interesuje ich tank, a odpuszczenie Griffina za free, żeby tylko spróbować znaleźć prospectów, byłoby głupotą. BG to ich wychowanek, dużo w niego zainwestowali. Po co odpuszczać gościa? Żeby szukać takiego znowu kilka lat? Lepiej próbować do niego dobrać coś z FA.

 

Ta pompa na tankowanie na naszym forum, jak tylko coś lekko się nie ułoży w zespole, już mnie męczy. Gdyby zebrać te rady dotyczące full tanku, to część z tych mających tankować zespołów skończyłaby za dziesiątką draftu. A wartościowego gracza na lata wcale nie jest łatwo znaleźć w drafcie. Lepiej zapłacić swojemu. 

 

Wielu pisząc o tankowaniu ma na myśli przebudowę przez draft i rozwijanie młodych graczy i nie ma w tym nic dziwnego. Zdecydowana większość all starów, czy graczy all nba zostało pozyskanych nie przez wymiany, nie przez wolną agenturę, a właśnie przez draft. To wciąż pozostaje najlepsza droga do pozyskania franchise playera.

 

Clippers stracili trzech starterów ( Paul, Redick, Luc ) + czwarty starter ( Griffin ) ma wróci w grudniu. Najlepszy z pozostałych graczy ( Jordan) za rok będzie wolnym agentem, a to co pozyskali za Paula to prawie wyłącznie spadające kontrakty. Można podpisać Griffina i w razie czego nim handlować, ale w tym momencie walka o poprawienie wyniku z zeszłorocznych play-offs będzie abrdzo trudna. Możliwości pozyskania nowych graczy też są ograniczone, bo mimo tego, że nie podpisali Paula i nie podpiszą Redicka, to i tak po podpisaniu kontraktu z Griffinem zostało im wyłącznie MLE na wzmocnienia. Zachód będzie historycznie mocny, a poza Kings żadna drużyna nie będzie tu odpuszczać, bo Nets i Lakers nie mają swojego picku, a Suns powinni już się odbijać od dna. Cała reszta walczy o play-offs, więc moment na powalczenie o dobry wybór w drafcie wydaje się idealny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jakie miny mieliby ci, którzy świadomie olewaliby wzmocnienia zespołu "bo GSW", gdyby w Warriors połamali się np. Curry z Durantem jednocześnie. Okienko byłoby otwarte, ale mimo to nieosiągalne dla łosi, którzy nie próbują podjąć walki.

no ale widzisz w momencie w ktorym budujesz sie z mysla ze mam szanse jesli ktos sie polamie i do tego jak slusznie zauwazyles sam curry lub durant to nawet za malo i liczysz na 2 kontuzje na raz, to jestes chyba na totalnie straconej pozycji czy jak to sie po prostu mowi - w dupie. Kiedy masz do wyboru oddawac assety i budowac sie trzymajac kciuki ze w tym roku lub nastepnym gwiazdy sie polamia, albo te assety zbierac i szykowac sie na przyszlosc to sporo druzyn wybierze opcje nr 2. Ale nie wszystko jest czarne lub biale, wiele druzyn chetnie wezmie po prostu granie w PO i bycie relevant, no ale oni na ogol nie podejmuja walki z tymi najlepszymi tak czy siak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że CP3 jest mega zawodnikiem, ale za niego Clippers dostali 4 zawodników do rotacji. Pat to starter, Lou może wchodzić z ławki, Dekker to ciekawa 3. Harrell z ławki też może dać kilkanaście dobrych minut. Mając Lou i Jamala, mogą spokojnie odpuścić Reddicka. Blake o ile się nie połamie może spokojnie robić za point foward.Jak dla mnie na chwile obecną Clippers to zespół na ~50 zwycięstw.

 

Clippers w poprzednim sezonie mieli 51 wygranych. A Zachód się wzmocnił. 50 wygranych w sezonie 17/18 oznaczałoby, że Clippers zagrają lepszy sezon niż poprzedni. Bardzo wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 3 najwieksze WTF z pierwszej fali newsow to:

- Wolves sprzedali Rubio [27 lat, 29M$/2y] zeby podpisac 29-letniego Teague'a za 57M$/3y??? I to po sezonie, w ktorym Pacers popelnili podobny blad z ocena Teague/GHill??? Chyba Thibs nie slyszal o koncepcji USG%...

 

- George w OKC za Oladipo i Sabonisa. Zenada dla calej konferencji wschodniej. Jesli oceny ze strony Thunder chwala spuszczenie kontraktu Oladipo to na miejscu Pacers lepiej bylo nic nie robic niz to klepac!

Nie kapuje czemu musieli dzialac z tym teraz gdy ta wymiana bylaby dostepna i za miesiac i za dwa...

 

- Tony Snell 46M$/4y. Po co Bucks??? Jako wypelniacz za pare baniek byl fajny, ale mieliscie budowac nowa potege, a nie klecic kontrakty do pilnego upychania w ciagu najblizszego roku...

 

BTW, czy Clippers podpisali Blake'a zeby go sprzedac w grudniu?

Czy byc moze z pary Paul-Griffin wybrali tego drugiego [Chris podobno nie dostal pelnego maxa!]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz na zachodzie to nie łatwo bedzie nabić 50 winów, stawka sie wyrównała, Ktoś musi przegrywać, a niby sam celował w PO. Mówie tutaj o Clippers, Orleanie, Mavs, Memphis, Portland, Denver. Nie zdziwie sie jak pół stawki bedzie sie liczyć do konca w walce o playoffy z bilansem ok 40 zwyciestw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 3 najwieksze WTF z pierwszej fali newsow to:

- Wolves sprzedali Rubio [27 lat, 29M$/2y] zeby podpisac 29-letniego Teague'a za 57M$/3y??? I to po sezonie, w ktorym Pacers popelnili podobny blad z ocena Teague/GHill??? Chyba Thibs nie slyszal o koncepcji USG%...

 

 

Tutaj zdrowie mogło być najważniejszym powodem, Teague jest zdrowy i bardzo solidny, do tego ma kontrakt 2+1, czyli właściwie to samo co z Rubio tylko za 5 milionów więcej. Wygląda to trochę dziwnie, ale to nie jest WTF.

 

 

- George w OKC za Oladipo i Sabonisa. Zenada dla calej konferencji wschodniej. Jesli oceny ze strony Thunder chwala spuszczenie kontraktu Oladipo to na miejscu Pacers lepiej bylo nic nie robic niz to klepac!

Nie kapuje czemu musieli dzialac z tym teraz gdy ta wymiana bylaby dostepna i za miesiac i za dwa...

 

 

Czy Mozgov + Russell to gorszy zestaw niż Oladipo + Sabonis? Czy Lakers nie proponowali tego pakietu? Cena jest śmiesznie niska, nie wiem, czy dla Pacers nie lepiej było zostać jeszcze rok z Paulem, albo spuścić go w trade deadline. W tym momencie najdziwniejszy ruch całego offseason. A czas jej przeprowadzenia jest jeszcze dziwniejszy. Czemu w pierwszych godzinach offseason. bali się, że nie dostaną później nic lepszego? bez jaj.

 

 

- Tony Snell 46M$/4y. Po co Bucks??? Jako wypelniacz za pare baniek byl fajny, ale mieliscie budowac nowa potege, a nie klecic kontrakty do pilnego upychania w ciagu najblizszego roku...

 

 

To jest tylko 3 miliony więcej niż MLE, więc ten kontrakt nie jest zły. Snell jest świetnym obrońca i rzuca ponad 40% za 3. Za takich gości trzeba będzie tyle płacić. Spodziewam się umów podobnej wysokości dla Inglesa i Robersona.

 

 

BTW, czy Clippers podpisali Blake'a zeby go sprzedac w grudniu?

Czy byc moze z pary Paul-Griffin wybrali tego drugiego [Chris podobno nie dostal pelnego maxa!]?

 

Nie wiem, czemu Clippers podpisali Blake'a, w tej chwili Clippers stali się średniakiem na 10 miejsce na Zachodzie i perspektywy też raczej średnie. Fajnie, że robią z Griffina symbol organizacji, ale przyszłość Clippers w tym momencie wygląda średniawo, a jak Griffin nie wróci w dobrej formie po ostatniej kontuzji ( a ma wrócić w grudniu ), to ten kontrakt może boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech te śpiochy z Colorado zaczną coś robić, bo za chwilę będziemy 13 drużyną zachodu.

Nuggets czekają aż wszyscy wszystkich przepłacą i wtedy będą działać. Mam nadzieję, że rzucą się na Hilla, póki nie ma on zbyt wielu opcji dla siebie na ten moment ( Knicks mogą mu rzucić 15 milionów na start, innych chętnych brak). A gorsi od Kings, Lakers i Suns raczej Nuggets nie będą, więc z tą 13 drużyną zachodu to nie przesadzaj :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeblem

Jakbym był... Wrzucilbym cie za to do lapu capu, bo przez Ciebie rozlalem kawe

 

50 winow na zachodzie z jordanem i "zdrowym" Griffinem?

Czy ty sledziles oststnie wydarzenia w NBA?

 

Przykro mi z powodu kawy.

 

A cóż to takiego wydarzyło się w NBA. CP3 z Clippers poszedł do Rox w zamian za solidny kawał rotacji Houston . PG13 do OKC - to oni podskakują o kilka zwycięstw. Memphis jest stare i będzie modliło by się utrzymać nad powierzchnią PO, PTB może być trochę lepsze, Minnesota ma spory potencjał (rok temu też mieli), Denver nic nie zrobiło, Suns banda młodzieży - loteria, Lakers myślą o 2018, Kings tankują z młodzieżą, Dallas sub PO team. Pelikany cóż może wskoczą do PO może nie, no i Spurs, który podpisali Pattego Millsa.

 

A słaby wschód nadal jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 12ą, wielka różnica. Hill mi nie pasuje, tzn generalnie jest ok, bo da dobrą D, ale Nuggets żyją z transition i ruchu piłki. Niech już przekładają tego Sapa i dają 85 baniek Gallo, nic nie poradzimy trzeba się zbroić bo wszyscy uciekajo.

Dallas raczej też powinno być słabsze, więc powiedzmy, że jedenastą. Lepszych gości od Hilla na rynku na PG to już nie ma, więc nic innego nie pozostało tylko po niego atakować. Millsap też dobra opcja, choć Hawks oczekują sign and trade. Nie wiem, czy to byłaby lepsza opcja dla Nuggets.

 

A cóż to takiego wydarzyło się w NBA. CP3 z Clippers poszedł do Rox

No jeżeli strata Paula nie sprawi, że Clippers będą mniej wygrywać, to znaczy, że ten Paul jest słabiutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wymiana CP3 i teraz George'a uświadomiła mi, że gracze podpisując ostatnią umowę z ligą o supermaksach wydymali Silvera i resztę. Kontrakty miały ich zachęcać do pozostawania w swoich zespołach na długie lata. Założenie dobre, ale teraz każda gwiazda ze średniego klubu dopomina się wymiany, by nie stracić praw Birda. I podpiszą supermaksy, ale już dla innego klubu. Czas chyba zmienić regułę, że prawa Birda przechodzą z graczem razem z wymianą. Spowodowałoby to wielką rewolucję, ale może coś unormowało. Albo chociaż, że oprócz praw Birda to musisz w danym sezonie być przez co najmniej 2 sezony, by móc podpisać supermaksa, a jak jesteś krócej to 'zwykłego' maksa? No coś trzeba z tym zrobić, bo CP3 podpisywał umowę w imieniu zawodników m.in. i wynegocjował sobie to, by to obejść zgrabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdrowie mogło być najważniejszym powodem, Teague jest zdrowy i bardzo solidny

A to jak oceniasz?

Przeciez PG po 30stce ma wieksze ryzyko niz taki jak Rubio [pare lat po powaznej kontuzji, ale wciaz w swoim prime].

 

do tego ma kontrakt 2+1, czyli właściwie to samo co z Rubio tylko za 5 milionów więcej. Wygląda to trochę dziwnie, ale to nie jest WTF.

Moze nie w prozni, ale wg mnie jest odnosnie budowania druzyny. Przy trzech gosciach z wysokim USG% pozostali gracze pierwszej piatki powinni byc mocni w czyms innym, a to jest glowna przewaga Tiga nad Rubio... Moze ta decyzja bedzie miala swoj ciag dalszy tzn sprzedanie Wigginsa?

 

Czy Mozgov + Russell to gorszy zestaw niż Oladipo + Sabonis? Czy Lakers nie proponowali tego pakietu?

Moze proponowali, ale wtedy Pacers mieli wyzsze oczekiwania? Albo nie sa fanami D'Angelo.

 

Cena jest śmiesznie niska, nie wiem, czy dla Pacers nie lepiej było zostać jeszcze rok z Paulem, albo spuścić go w trade deadline. W tym momencie najdziwniejszy ruch całego offseason. A czas jej przeprowadzenia jest jeszcze dziwniejszy. Czemu w pierwszych godzinach offseason. bali się, że nie dostaną później nic lepszego? bez jaj.

Ta wymiana jeszcze sobie zmniejszyli miejsce pod cap space... kompletnie to bez sensu, czy to robienie na zlosc innym czy jak??? Podobal mi sie ten zart Simmonsa "Would be funny if Pritchard's reason for PG trade was, 'You don't like being on a non contender in a small city? Well watch this dickhead!'" ;-)

 

To jest tylko 3 miliony więcej niż MLE, więc ten kontrakt nie jest zły. Snell jest świetnym obrońca i rzuca ponad 40% za 3. Za takich gości trzeba będzie tyle płacić. Spodziewam się umów podobnej wysokości dla Inglesa i Robersona.

To ruch contendera, ktory nie ma szans na cap space i wypelnia glebie skladu, a nie druzyny, ktora niedlugo bedzie musiala szukac gwiazdy obok Giannisa. Ba! Przeciez przy zdrowym Middletonie Snell bedzie zwyklym rezerwowym!

 

Nie wiem, czemu Clippers podpisali Blake'a, w tej chwili Clippers stali się średniakiem na 10 miejsce na Zachodzie i perspektywy też raczej średnie. Fajnie, że robią z Griffina symbol organizacji, ale przyszłość Clippers w tym momencie wygląda średniawo, a jak Griffin nie wróci w dobrej formie po ostatniej kontuzji ( a ma wrócić w grudniu ), to ten kontrakt może boleć.

Dlatego zapytalem czy go podpisali z intencja "to dla nas na nastepne 5 lat" czy "za rok go nie bedzie w naszym skladzie" ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo pożegnanie się z Rubio jest dla mnie dosyć logiczne, problem w tym, ze Teague jest średnim strzelcem z dystansu, wiec chyba zaważyły osobiste sympatie Tibodo.

 

Snell to typowy kontrakt a'la Pistons i Bobcats - niby niezły gracz, ale w perspektywie takie kontrakty juz ciążą.

 

Co do Clippers, to oni w 2019 roku będą mieli czyste salary, dwa sezony grania o playoffy i atak na np. Klaya?

 

Czy jest chociaż jeden logiczny powód ruchu Pacers? Ja nie znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.