Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

akcja z ingramem mega. widac, ze fajna atmosfera w organizacji. oby FAs to dostrzegli...

 

@Doniu qrwa jakie tankowanie?! stracili 4 z 6 najlepszych grajkow. nawet warriors przy takim oslabieniu ssa.

moze gdyby alczyli jeszcze o po, troche mocniej cisneliby na powrot balla czy ingrama ale fakty sa takie, ze nie potrzebuja tego. swoje zrobili, 19/20 miejsce w lidze na koniec sezonu jest bardzo spoko i ponad przewidywania wielu przed sezonem. pick dla philly nie bedzie jakis mega wysoki, nie trafi tez raczej do bostonu, wiec nie jest zle. do tego niedawno pozyskalismy pick cavs, wiec to tez fajny bonus.

 

powoli mozna brac sie za rozliczanie calego sezonu.

imo luke walton sie obronil. przede wszystkim zaskoczyl mnie tym, ze byl w stanie tak ustawic zespol w defensywie. w ataku moze mial problem z rotacja (randle na lawce, duze minuty ennisa) ale zespol tez nie mial jakichs duzych problemow w ofensywie. problemem byly straty ale to kwestia graczy, przy mlodym zespole, szybkim tempie, straty to normalka i przerabialismy cos podonego z lakers w okolicach 2006 roku...

 

randle sezon na 5+. zamknal usta krytykom, gral fenomenalnie po obu stronach parkietu. jezeli za rok tez zrobi postep nikt nie bedzie nawet myslal i onnym wysokim. jesli uda sie go podpisac za rozsadne pieniadze, jestem na tak.

 

ingram sezon na 5-. jednak nie jest bustem. poprawil sie w %, poprawil sie w kreowaniu partnerow i przede wszystkim byl w stanie wziac ciezar przelamywania 1 lini obrony na siebie. momentami byl tez gtg. szkoda kontuzji, ktore ograniczyly ilosc jego spotkan ale generalnie na duzy plus.

 

kuzma sezon na 5. gdyby mial isc dzis w drafcie pewnie poszedlby w top5.

 

lonzo 4. poza rzutem niewiele mozna mu zarzucic, topowa defensywa, impact na gre. tylko fakt, ze poszedl z 2 w drafcie powoduje, ze nie dostal 5.

 

hart 4. kolejny steal, jak dostal minuty i miejsce w s5 zaczal robic DD. fajny defensor, pewny strzelec.

 

lopez, KCP takie 3+/4-. z nimi mam problem, przede wszystkim z KCP, spodziewalem sie czegos wiecej. lopez w systemie sie odnalazl, nie robil problemow ale nie byl to all star...

 

IT ciezko ocenic, troche mala dawka. byl moment kiedy wygladal fajnie jako scorer Xfactor z lawki. ale trwalo to krotko. posypalo sie wraz z posypaniem rotacji.

 

 

magic z pelinka tez na solidne 4+. pozbyli sie graczy, ktorych nie widzialem w lakers w przyszlosci... niemniej nie byli w stanie pozbyc sie denga. teraz zobaczymy co zrobia w offseason...

 

reasumujac. rok temu bylismy w dupie.

teraz mamy mlody trzon zespolu, obiecujacy i miejsce w salary na jakas gwiazde moze 2 jak sie sytuacja dobrze potoczy. generalnie duzy skok do przodu. oby to byl ostatni sezon bez lakers w po...

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy And1 fani krzyczeli Ingramowi "dziadkowi" MVP  :nevreness:  Rzut też ma jak taki koleś po 50 przychodzący porzucać na orlik ale najważniejsze, że wpada. Fajną przygodę chłopu zgotowali na stare lata bo wątpie aby gdzieś udało mu się załapać, chyba, że na 2way contract. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie: co robi w tej druzynie ten wyłysiały Caruso? nie ma lepszych gości na tej planecie ktorzy by godniej nosili purple yellow?

 

Po 1: Purple and Gold*

 

Po 2: Jest koniec sezonu, nie ma już szans na nic to warto dać pograć nawet głębokim rezerwom.

 

Po 3: Ten wyłysiały Caruso już pokazywał, że ma wolę walki i potrafi walczyć do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powiedz mi co jest bzdurnego w stwierdzeniu... Chciałem zacytować gościa, ale chyba znowu został wykasowany :nevreness: , że Kuzma nie łapie się do pierwszej piątki rookie, czy coś takiego. Jest co najmniej czterech przed nim: Mitchell, Simmons( choć z niego rookie jak z koziej dupy trąbka), Taum i Fox( zajebiście wygląda jego luz w grze). Jest jeszcze Markkanen, czy Smith Jr. Spierajmy się, ale nie wypieprzajmy z forum gościa tylko dlatego, że ma odmienne zdanie od większości. Niech pisze co chce,  najwyżej nie czytajcie jego postów. Lepiej poczytać wariata, który na forum o NBA próbuje dowieść wyższości Messiego nad Ronaldo. :peaceful:

A propos po wczorajszym meczu Messiego chciałbym zobaczyć jego minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kuzma sezon na 5. gdyby mial isc dzis w drafcie pewnie poszedlby w top5.

 

Nie rób sobie jaj. I Balla i Harta bym wziął w redrafcie wyżej, o pickach innych drużyn nawet nie wspominając. Co prawda powinien trafić do najlepszej piątki debiutantów, ale to nie ma nic wspólnego z tym, z którym pickiem poszedłby w redrafcie.

W takim razie powiedz mi co jest bzdurnego w stwierdzeniu... Chciałem zacytować gościa, ale chyba znowu został wykasowany :nevreness: , że Kuzma nie łapie się do pierwszej piątki rookie, czy coś takiego. Jest co najmniej czterech przed nim: Mitchell, Simmons( choć z niego rookie jak z koziej dupy trąbka), Taum i Fox( zajebiście wygląda jego luz w grze). 

Nie wiem, czy jest podział na pozycje w all rookie team, ale jeżeli tak, to poza Tatumem na skrzydle nie było nikogo lepszego i powinien się spokojnie załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny sezon Lakersów.

 

Był moment, kiedy z Jeziorowcami było naprawdę źle. To było na przełomie roku, zła seria rozpoczęła się od przedświątecznej porażki z Goldenkami. Lakersi wyglądali wtedy fatalnie, przegrali dziewięć kolejnych spotkań i sprawiali wrażenie totalnie zdołowanych. Wtedy przyszło spotkanie z Hawks na przełamanie i wszystko wróciło do normalności. Lakersi grali bez spiny - ani nie groziły im play-offy, ani nie musieli troszczyć się o tankowanie. Skończyły się eksperymenty z Randle'm, Julius dostał większe minuty i zaczął hasać jak dzik.

 

Z plusów - postawa Lonzo, rozwój Ingrama, opchnięcie Clarksona do Cavs i przyjęcie picku w zamian. Mały plus również dla Harta.

 

Czarne chmury opuszczają Los Angeles. Wydaje mi się, że już w następnym sezonie Lakersi wykopią kogoś z obecnej ósemki, ktora teraz załapała się na play-offy. Ingram będzie jeszcze lepszy, Lonzo podobnie. W dodatku Lakersi wzmocnią się latem - to więcej niż pewne, jest kasa do wydania, ktoś się połasi na te grube dolary, pytanie tylko kto?

 

Mając to wszystko na uwadze trzeba być wyjątkowym pesymistą lub naprawdę mocno źle życzyć Lakersom, by nie widzieć ich w play-offach w przyszłym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to był bardzo udany sezon Lakers patrząc z perspektywy początkowego linupu, dealów, problemów ze zdrowiem i ostatecznego wyniku.

 

Lonzo pokazał, że ma ogromny potencjał w ataku i prowadzeniu ekipy, ale bez zmiany techniki rzutu czeka go przyszłosć bardziej a'la Rondo a nie Kidda. Z drugiej strony pokazał pełen profesjonalizm, a grą i determinacją w obronie oraz BBIQ więcej niż chyba ktokolwiek się spodziewał. Teraz czeka go praca, praca i jeszcze raz praca - ale ma od kogo się uczyć! Nie sądzę, aby już za rok był postrachem ligi, ale 2 lata to wystarczający czas aby wszedł na poziom top rozgrywajków ligi. Jest bezsprzecznie najlepszym graczem Lakers pod względem on/off net rtg

 

Pope - chyba nie zawiódł, fajny team spirit poprawił trójkę 38%, zbiórkę i na pewno w przypadku niepodpisania PG13 rozważałbym zostawienie go na kolejny rok, żeby zapolować na Klaya/Kawhi. No i świetnie gra z Ballem.

 

Hart - już przed draftem pisałem, że to świetny fit i pokazał to w sezonie. Bez problemu może zastąpić Popa na SG, ale równie dobrze grał na SF. Blisko 40% za 3 i porównywalna defensywa do Popa. Jak zdobędzie doświadczenie może być nawet lepszy.

 

Ingram - świetny progres, nowa technika i selekcja rzutów daje efekty. Cel na off season: dalszy trening rzutowy i oczywiście poprawa siły/masy. On musi przy swoim wzroście i zasięgu grywać na PF. Nie mam obaw co do jego przyszłości. Trochę szkoda opuszczonych meczy przez kontuzję.

 

Kuźma - co tu dużo pisać, po drafcie pisałem że jest NBA ready i pokazał to. W ofensywie instynkt killera ma, trochę nonszalanco osobiste wykonuje (jak Randle) - do poprawy, ale jumper, post, drive naprawdę jest się czym zachwycać. Natomiast on musi pracować nad defensywą, bo stanowi za dużą dziurę. Jeśli ją poprawi to aż strach pomyśleć jak może grać - warto jednak pamiętać, że jest już dosyć ukształtowany i trudno mu będzie pewne nawyki defensywne złapać. 

 

Randle - progres bezsprzeczny, przede wszystkim lepsza kondycja i siła, to co robi ofensywnie pod koszem to jest w końcu ten gracz jakim miał już być sezon temu... Poprawił też defensywę, dobrze switc***e, potrafi ustać C, poświęca się dla ekipy. Trochę jednak na koniec wyleję zimnej wody: faktyczne poprawił efektywność rzutu, ale nie poprzez poprawę techniki - tylko selekcją, gdzie nie ma już tylu głupich jumperów czy udawania że rzucam za 3 w czym się jednak pogorszył, podobnie w FT jest bez szału i wciąż te głupie straty... Co do obrony to rewelacyjny był z ławki (istny bulterier), ale jak zaczął grac w S5 większe minuty to obrona znacznie się pogorszyła... Na przestrzeni sezonu Drtg ma -4,3, ale wpływ na to ma m.in. słaba końcówka gdzie i on i Lopez mieli b.słabą defensywę bez Balla i Ingrama. On już chyba nigdy nie będzie rim protectorem, ale może świetnie grac w perimeter i zespołowo. Niemniej ogromny plus - pytanie tylko ile jest wart realnie? Moim zdaniem te ograniczenia rzutowe , straty i brak obrony w pomalowany to wciąż spore znaki zapytania pomimo ogromnego progresu (contract year w końcu). Wg mnie kontrakt do 12 mln rocznie jest bezpieczny, ale każdy pow. 15 to wciąż ryzyko.

 

Lopez - sam nie wiem co z nim. Najpierw dziwna rotacja, potem brak minut, pod koniec odrodzenie w końcówce klapa. Na pewno gracz warty kontraktu, ale trochę mnie zawiódł w defensywie. Z ważnych rzeczy - kiepsko wygląda z Ballem i Kuźmą (w obu przypadkach ok. -5 net rtg, z Randlem -3,4 (dużo lepiej z Nancem gdzie mieli o 11 lepszy Drtg). Ciekawy jestem jak grałby z Favorsem? Dłuższy kontrakt chyba tylko jako MLE.

 

Z pozostałych graczy nieźle grał Caruso (Ennis mimo końcówki to brak przyszłości), w dalekiej rotacji może być Wear, Zubac raczej kariery wielkiej nie zrobi, ale poprawnie w końcówce grał w defensywie. IT2? Chyba tylko jako opcja krótkoterminowa na 1 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exit interviews za nami. 

 

Ciekawa wypowiedź Lopeza :)
 

Laker Film Room‏ @LakerFilmRoom 8 godz.8 godzin temu

Brook said that he loves what's going on here, and there are great young guys in place in LA. He said when they were healthy they could've been a playoff team w/o the injuries.
 
Brook said this was his most challenging year, being thrown into a new situation on a team that was trying to find his identity. Says his best basketball is ahead of him and he'd love to keep contributing in LA.
 
Brook was asked if he'd take a significant paycut if the "stars aligned", he said that would be hard to pass up if the team looked like it would be a contender. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem co tam panowie powiedzieli, nie ma fajerwerkow ale nikt nie powiedzial tez poki co nic glupiego

 

cieszy, ze mlodzi wiedza, ze maja zapie....c

pytanie czy juz jutro beda na sali treningowej, tak jak rok temu. ciesza slowa harta,

Dan4BzAU8AAl1q9.jpg

 

reasumujac, wiedza nad czym maja pracowac, co poprawic,

nie bedzie tragedii jak nie przyjdzie zaden all star

ale przyspieszyloby to pewnie powrot do playoffs...

 

btw. randle, kuzma i ingram skonczyli sezon ze srednia 16.1 ppg

jezeli wszyscy trzej dobiliby do tych 20ppg....

 

pozostaje czekac na offseason. sam jestem cholernie ciekaw jak to wszystko sie rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon ogólnie myślę, że pozytywny, mam trochę niedosyt bo ostatecznie drużyna była lepsza niż te 35W, ale kontuzje, rotację z początku sezonu i skończyło się jak skończyło.

 

Zdecydowana większość zawodników na +, Lopez i KCP, na których narzekałem jakoś w połowie sezonu trochę się poprawili zwłaszcza KCP jak te jego problemy natury prawnej się zakończyły zaczął trafiać świetnie z dystansu. Największy problem i zaraz wydaje się najprostszy do poprawy do skuteczność z liniii osobistych na przekroju sezonu, nawet Lopez i KCP, którzy poprzednie sezony byli powyżej 80% teraz spadli.

 

Na pewno super niespodzianki w osobach naszych debiutantów Kuzmy i Harta, naprawdę rewelka trafić pod koniec 1 rundy dwóch gości, ktorzy już w pierwszym roku pokazują, że mogą być wartościowymi zawodnikami rotacji i grać spore minuty.

Lonzo – mega pozytywne zaskoczenie w defensywie,  z drugiej strony gorzej ze zdobywaniem punktów w zasadzie w jakikolwiek sposób czy to z bliska, z dystansu czy z linii... z dwojga złego to zdobywanie punktów powinno być łatwiejsze do skorygowania niż gdyby był tyczką w obronie. Całościowo na plus, naprawdę fajny, pozytywny wpływ ma na drużynę kiedy jest na parkiecie. Lakers muszą popracować nad nim latem, wzmocnić go fizycznie co powinno pozwolić mu lepiej kończyć przy kontakcie i miejmy nadzieję lepiej unikać kontuzji.

 

Randle – tutaj nie powiem, że to jak świetnie wyglądał było dla mnie niespodzianką, liczyłem na to J chociaż jego wpływ na defensywę nawet mnie pozytywnie zaskoczył.  Nie wyobrażam sobie Lakers w następnych latach bez niego, uwielbiam tą jego fizyczną grę, obijanie rywali i nadawanie tonu drużynie. Mam nawet gdzieś czy będzie rzucał jumperki wystarczy jak wolne będzie trafiał na 75-80%.

Ingram – ten chłopak robi niesamowite postępy, nawet nie tylko między 1 a 2 sezonem, ale równiez w trakcie widać było jak pracuje nad swoimi słabościami.

 

Luke – mam swoje zastrzeżenia, ale młodzi zawodnicy się uczą i podobne kryteria trzeba chyba stosować dla trenera, ogólnie na plus, zawodnicy go cenią, grają dla niego.

 

Co do lata to priorytet nr 1 dla mnie to zatrzymanie Juliusa i polowanie na PG. Lopez jak chce zostać za rozsądną kasę to też fajnie. Potrzebny też solidny zmiennik dla Lonzo bo Ennis niestety może być co najwyżej trzecią opcją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.