Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam tego, bo po tej wymianie LAL z gównem może zostać - wyrzucić nie wypada, a śmierdzi i nieprzydatne. Jak w pierwszej 3 pójdzie JJ, Ball i Fultz, to co Lakers po nr 4? A zysk dla Jeziorowców to będzie może jakieś 7mln w salary - no szału nie ma. Nr 2 w drafcie jest na tyle rzadką sprawą, że wyp... go ot tak, żeby pozbyć się jakiegoś przepłaconego kołka jest mega słabe. Zwłaszcza, że jakoś bardzo leszczarsko wybory w top 3 nie wyglądają. Skoro ani Ball, ani JJ nie pasują do Lakers, to co wybór z nr 4 będzie bardziej pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale Lakers nie muszą się pozbywać Denga w wymianie, żeby mieć kasę na George'a.

 

Plotki z ostatniego insidera są inne:

 

#2 za #4 i pick 2018 (Suns lub Heat)

#2 za #5 i #10

 

Ile w tym prawdy, cholera wie, chociaż skoro o tym piszą, to przypuszczam, że sprawa już zdechła.

 

Lakers też prawdopodobnie będą mieli workout z Tatumem

 

Podobno to podejście do przedłużenie Cp3 i lbj w 2018.

 

Nie sądzę, by West był potrzebny do zatrzymania CP3. A LeBron w Clippers jest praktycznie nie do wykonania bez gigantycznych paycutów. Myślę, że to po prostu próba obudowania podstarzałego trzonu drużyny po tym, jak Rivers spartolił sprawę.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal będą mieli na liście płac gościa z Suns - np.: Dudleya z 10mln, czy Knighta z 15mln. Raczej nie podejrzewam Suns o trade w stylu nr 2 i Deng za nr 4. Raczej coś w stylu nr 2 i Deng za nr 4 i ... Dudley-Barbossa, albo Knight. Może coś jeszcze na osłodę (pick w 2018, czy wybór w II rundzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Suns maja cusnienie na Balla to dadza dupy z dealem i da sie ich wypompowac. Co do dealu Kings to tylko oni sa w stanie cos takiego odjebac, ale zeby Fox szedl z 2? To jest wrecz niemozliwe. Na sile bym Mozgova i Denga nie spuszczal bo szkoda mlodziezy. Clarkson plus jeden z nich sa gdzies do lykniecia. Na drugiego strech i bedzie ok. W najgorszym wypadku sceneriusz Jendrasa i tez damy rade w 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal będą mieli na liście płac gościa z Suns - np.: Dudleya z 10mln, czy Knighta z 15mln. Raczej nie podejrzewam Suns o trade w stylu nr 2 i Deng za nr 4. Raczej coś w stylu nr 2 i Deng za nr 4 i ... Dudley-Barbossa, albo Knight. Może coś jeszcze na osłodę (pick w 2018, czy wybór w II rundzie).

 

Ale sprawa jest bardzo prosta - to Phoenix chcą pozyskać lepszy pick, więc muszą na tej wymianie coś stracić. Lakersom trade down opłaca się tylko w sytuacji, w której pozwoli im to na zejście z kontraktu Denga/Mozgova. Tylko w tej złodziejskiej konfiguracji 2 + Deng za 4 pick, Lakers wyjdą na plus. Inna sprawa, że to z kolei niezbyt opłaca się Suns, dlatego nie chce mi się wierzyć w takie rozstrzygnięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uważasz, że Suns zatankowaliby pod kurek w salary, tylko po to, aby wspiąć się 2 pozycje wyżej? Po czym sam powątpiewasz w sens tego dla nich? To o czym my tu dyskutujemy? Po co męczyć klawiaturę dla omówienia potencjalnego transferu, który dla zadnej ze stron nie wydaje się OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sama wymiana 2 na 4 nie ma sensu jeśli faktycznie LAL miota się między Ball-JJ. Bo żaden z nich do nr 4 może nie dotrwać. Ponadto ja nie pisałem o gołym nr 2+Deng na nr 4. Od początku pisałem, że to nie da mobilności płacowej na już, tylko za jakiś czas. Sam Geronimo też wspomniał, że jakieś umowy Suns musiałyby iść w drugą stronę. Czytajmy proszę posty do końca i ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy od poziomu prospectów dostępnych z tymi numerami. 

 

Jeżeli Lakersom jest wszystko jedno, kogo z grupy Ball, Jackson, Fox itp. dostaną to owszem, wymiana jest dobra.

 

W przeciwnym razie - bierzemy upatrzonego zawodnika i nie oglądamy się na kontrakty.

 

Dlatego na poprzedniej stronie wspomniałem właśnie o tym, że jednym z dwóch argumentów przeciwko trade down, jest ogromna wiara pokładana w talent Jacksona/Balla :)

 

@calagan

 

Nawet jeżeli zakładamy, że Lakers muszą przyjąć coś w zamian, to 9,5 bańki Dudleya przez rok będzie dużo prostsze do opchnięcia niż 18 milionów Denga przez dwa lata (licząc od przyszłorocznego FA). Tylko wtedy znowu wszystko rozbija się o to jak Lakers wartościują tegorocznych prospectów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wybór padnie na JJ. Stare powiedzenie, że atak zaczyna się od obrony. Z Ingramem będą niszczyć w defensywie. Pozycja nie ta co prawda ale przypomina mi Garnetta trochę. Na pierwszy rzut oka wygląda mi na najbardziej gotowy produkt z największym potencjałem.

 

Nie rozumiem fenomenu Fulltza. Gość dla mnie poprostu nie jest już w stanie poprawić jakoś bardzo swojej gry i wygląda mi na kompletnego przeciętniaka a jarają się nim wszyscy i stawiają go za zdecydowany numer 1.

 

Lonzo... jeszcze miesiąc temu to był mój numer 1 ale im dłużej oglądam JJ tym coraz mniej mnie przekonuje Ball. Ten jego pokraczny rzut, srednia defensywa i mam wrażenie ze On+Tata i DLO to o jednego samca alfa za dużo.

 

Mój typ to JJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sama wymiana 2 na 4 nie ma sensu jeśli faktycznie LAL miota się między Ball-JJ. Bo żaden z nich do nr 4 może nie dotrwać. Ponadto ja nie pisałem o gołym nr 2+Deng na nr 4. Od początku pisałem, że to nie da mobilności płacowej na już, tylko za jakiś czas. Sam Geronimo też wspomniał, że jakieś umowy Suns musiałyby iść w drugą stronę. Czytajmy proszę posty do końca i ze zrozumieniem.

 

Oczywista sprawa, że ten trade ma sens tylko wtedy, gdy Lakers nie widzą różnicy między Ballem/Jacksonem, a zawodnikami prognozowanymi z dalszymi numerami. Ja zakładałem, że pewnie w takiej wymianie trzeba byłoby przejąć jakiś dłuższy kontrakt Suns (na pewno nie Knighta, ale Dudleya być może już tak), choć z tego co widzę wśród amerykańskich ekspertów nie wszyscy widzą taką konieczność. Co by nam to dało? Zrzucenie JD w ostatnim roku 10 milionowego kontraktu to nie byłby przy tym poziomie salary cup jakiś wielki kłopot w przyszłym roku, umowa Denga zmuszałaby nas do poświęcenia assetów, a tego bym nie chciał.

 

Z plotek, Ball i Jackson nie wprawili naszych w zachwyt, Magic et consortes zakochani w Fultzu, podobnie jak i Sixers (o czym szerzej napisano już w temacie draftowym). Szedłbym chyba niżej, jeśli tylko Suns czy Kings będą zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.