Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, january napisał:

Primo, to sprawa Fultza wiadomo jaka jest

Primo Jasiek, to Ty za Fultza wciskałeś Butlera, nawet udostępniłeś tę odrzuconą przeze mnie wymianę, śmiejąc się wtedy niesamowicie z tego jakim to idiotą nie byłem. Rozumiem, że to było tylko szczęście? No bo przecież Eryk nie mógł zrobić dobrej wymiany ;)

I generalnie z perspektywy czasu to śmieszne, że LBS twierdził że jestem drugim kontem LAF'a z gwiazd basketu (?!), a Jasiek pisał że jestem kompromitacją. Być może nabierzecie trochę pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, january napisał:

 

A za kompromitację uznany zostałeś, jak byłeś gotów klepnąć wymianę : Paul George <-> Crowder, Evans, Dedmon. Myślę że to kończy temat, jak chcesz się spinać.

Kompromitacją to jest odrzucenie pozyskania Anthony'ego Davisa za Russella i Ingrama:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

Pokazywałem jaki deal odrzuciłeś, a jaki klepnąłeś.

A za kompromitację uznany zostałeś, jak byłeś gotów klepnąć wymianę : Paul George <-> Crowder, Evans, Dedmon. Myślę że to kończy temat, jak chcesz się spinać.

W żadnym wypadku nie mam zamiaru się spinać. Prawda, robiłem głupie ruchy, miałem nawet zamiar oddać Browna za Wigginsa. Tylko koniec końców po dłuższym czasie moje ruchy są rozpatrywane bardzo pozytywnie. Po prostu sądzę, że niezbyt przyjemnie się wtedy zachowałeś, a osobiste wycieczki powinniśmy zachowywać dla siebie. Tyle. Bo jak przeglądam stare dyskusje to fajnie się ze mnie śmialiście, ale teraz to trudno napisać, że miałem rację. Nie mam o to żalu czy coś. Bądźmy po prostu bardziej obiektywni i przyjaźni, nie każdy ma taką samą opinię czy koncepcję drużyny. A w tym dziale z tego co kojarzę powstawała masa kłótni, ale czy były one konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Eryko napisał:

W żadnym wypadku nie mam zamiaru się spinać. Prawda, robiłem głupie ruchy, miałem nawet zamiar oddać Browna za Wigginsa. Tylko koniec końców po dłuższym czasie moje ruchy są rozpatrywane bardzo pozytywnie. Po prostu sądzę, że niezbyt przyjemnie się wtedy zachowałeś, a osobiste wycieczki powinniśmy zachowywać dla siebie. Tyle. Bo jak przeglądam stare dyskusje to fajnie się ze mnie śmialiście, ale teraz to trudno napisać, że miałem rację. Nie mam o to żalu czy coś. Bądźmy po prostu bardziej obiektywni i przyjaźni, nie każdy ma taką samą opinię czy koncepcję drużyny. A w tym dziale z tego co kojarzę powstawała masa kłótni, ale czy były one konieczne?

Olej. Tutaj mało kto wraca do starych trejdów aby kogoś pochwalić. Najczęstszym jest "woooo, jo bym Ci wincyj doł". 

41 minut temu, january napisał:

 

Ogólnie z wymianą Fultz za spadającego PG13 jak napisałem - nie jest tak jednoznacznie, bo by utrzymać PG13 Eld musiał naprawdę wtedy rozbić bank po Westbrooka, który po roku ma ledwie lekko pozytywne trade value u nas. Także skomplikowana sprawa (zwłaszcza, iż case Fultza jest unikatowy w historii NBA), która dalej dla Bostonu może mieć tragiczne skutki za jakiś czas.

 

Wspomnieć o trade value Westbrooka, nie wspomnieć o tym jakie trade value ma teraz Paul George dzięki tamtemu "rozbiciu banku".

Januarostwo pospolite.

@Principe jak zechce i pociągnie za spust już teraz, czy nawet za rok to Boston będzie miał o wiele lepszą sytuację niż miał tylko ze swoimi pickami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, january napisał:

Nie bardzo, to był test od Tomka wtedy...

O matko flu :P Nudzisz już :D . DLO ma no-trade clause ze względu na obietnicę GMa, EoT. (im not Danny Ainge).

 

Ogólnie z wymianą Fultz za spadającego PG13 jak napisałem - nie jest tak jednoznacznie, bo by utrzymać PG13 Eld musiał naprawdę wtedy rozbić bank po Westbrooka, który po roku ma ledwie lekko pozytywne trade value u nas. Także skomplikowana sprawa (zwłaszcza, iż case Fultza jest unikatowy w historii NBA), która dalej dla Bostonu może mieć tragiczne skutki za jakiś czas.

No jak chciałeś oddać Browna za Wigginsa, George'a za Crowdera+Evansa+Dedmona to nie chodziło przecież wtedy o koncepcję ekipy nawet ówcześnie, tylko o to że Boston zostałby totalnie zaorany i trzeba to było wtedy ratować i jeden deal (PG13, bo Alonzo przy Lou Williamsie spadającym pozyskanym za Randle'a i 1st rounder to troszkę mocno przesładza), który część uznaje za bdb George'a tego nie zmienia. Przecież jakby zamiast PG13 byli Evans, Crowder i Dedmon to inna byłaby chyba dyskusja... Okresy ochronne dla nowych GMów (sprawa hardawaya jakiegoś np) nie wzięły się znikąd. 

 

btw @MarcusCamby oddaj złodzieju nowemu GMowi @BMF Griffina z powrotem! Nie znał się, trzeba było go chronić!

Ziom, nie zapominaj, że jak pozyskałem PG miałem DMC rozgrywającego świetny sezon. Moje późniejsze ruchy były skutkiem kontuzji DMC (Lou, Barnes). Przecież gdyby nie kontuzja DMC byłbym jednym z głównych faworytów do przynajmniej ECF, a George prawdopodobnie by został. Gdyby nie kontzuja DMC, Eld nie miał by problemów by zatrzymać PG.

A co do koncepcji i wizji zespołu - chodziło mi l ogół naszej społeczności beGM i żeby nie tworzyć kłotni przez decyzje różnych gm'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, january napisał:

 

No jak chciałeś oddać Browna za Wigginsa, George'a za Crowdera+Evansa+Dedmona to nie chodziło przecież wtedy o koncepcję ekipy nawet ówcześnie, tylko o to że Boston zostałby totalnie zaorany i trzeba to było wtedy ratować i jeden deal (PG13, bo Alonzo przy Lou Williamsie spadającym pozyskanym za Randle'a i 1st rounder to troszkę mocno przesładza), który część uznaje za bdb George'a tego nie zmienia. Przecież jakby zamiast PG13 byli Evans, Crowder i Dedmon to inna byłaby chyba dyskusja... Okresy ochronne dla nowych GMów (sprawa hardawaya jakiegoś np) nie wzięły się znikąd. 

 

ale Randlea też po sezonie trzeba było przedłużyć, podobnie jak Lou Wiiliamsa. Wg zasady (nieco parafrazując) - jak nie możesz kogoś pokonać, to go pozyskaj - ruch po Lou Williamsa mi sie bardzo podobał .Chwile wcześniej Eryko pozyskał Barnesa, a miał tez Miroticia, zatem w takiej sytuacji oddanie Randlea nie było niczym nieprzewidywalnym. Możliwe, ze nie było potrzeby oddawać 1st picku (tu przyznaję, przy opisie tego wszystkiego mogłem to podkreślić), ale okazał się on dość szczęśliwie jednym z ostatnich w I rundzie draftu, gdyż Eld i Principe wygrali wtedy 58 meczy. Eryko pozyskał tez prawa Birda do Lou, razem z graczem przecież i mógł go spokojnie przedłużyć. 

Natomiast o ewentualnym pozyskaniu Evansa, Crowdera i Dedmona za Georgea - nie bardzo chce mi sie wierzyć, ze Eryko by na coś takiego poszedł .Przecież to niepoważny trade. Brown za Wigginsa też nie jest zbyt dobrym pomysłem ale real Wolves byli chyba wtedy w playoffs, możliwe, że były jeszcze osoby, które cały czas wierzyły w Wigginsa. No i okazuje się Jasiu, że tez mógłbyś wtopić - Fultz za Jimmiego ;) 

Fultz wygląda naturalnie na busta, ale jeszcze cały czas możemy się łudzić, że będzie grał. W lutym Magic oddali za niego słaby 1st pick jednak jakby na to nie patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Alonzo napisał:

Natomiast o ewentualnym pozyskaniu Evansa, Crowdera i Dedmona za Georgea

Była taka akcja. Tomek robił test i klepnięcie tego dealu uznaliśmy wszyscy, że Eryko bardziej trolluje niż chce grać.

Zwłaszcza, że wymiana po Lou Williamsa też została fatalnie odebrana i Eryko proszony o wyjaśnienie unikał tematu.

Co nie zmienia faktu, że za ściągnięcie Paul George należą mu się wielkie brawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Nie wiemy jakie ma u nas, w RL Clippers z godfather offer pozyskiwali też Kawhiego. A Brown+Nurkic+Lou+brak kontroli swych picków 22-25... Ciężka sytuacja Bostonu, niektórzy o trade-request PG13 się już dopominali.

Principe miał już oferty zawierające młodego, dobrego prospecta, spadający kontrakt, trzy pierwsze rundy bez protekcji, dwie drugie rundy a i tak miał podobno lepsze ofety od tego.

Kucio rok temu dostał rok temu sporo za Westbrooka i dzięki temu udało się zatrzymać PG13 - January pisze "okrutnie przepłacony"

RL Clippers przepłacają bardziej PG13 - godfather offer bo Kawhi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

Nie wiemy jakie ma u nas, w RL Clippers z godfather offer pozyskiwali też Kawhiego. A Brown+Nurkic+Lou+brak kontroli swych picków 22-25... Ciężka sytuacja Bostonu, niektórzy o trade-request PG13 się już dopominali.

I SGA. Jak na 0 wyjdzie Boston, to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Alonzo napisał:

ale Randlea też po sezonie trzeba było przedłużyć, podobnie jak Lou Wiiliamsa. Wg zasady (nieco parafrazując) - jak nie możesz kogoś pokonać, to go pozyskaj - ruch po Lou Williamsa mi sie bardzo podobał .Chwile wcześniej Eryko pozyskał Barnesa, a miał tez Miroticia, zatem w takiej sytuacji oddanie Randlea nie było niczym nieprzewidywalnym. Możliwe, ze nie było potrzeby oddawać 1st picku (tu przyznaję, przy opisie tego wszystkiego mogłem to podkreślić), ale okazał się on dość szczęśliwie jednym z ostatnich w I rundzie draftu, gdyż Eld i Principe wygrali wtedy 58 meczy. Eryko pozyskał tez prawa Birda do Lou, razem z graczem przecież i mógł go spokojnie przedłużyć. 

 

Co do wymiany Lou, to ja wiedziałem, że go nie przedłużę przez napięte salary, więc musiałem go sprzedać, a value, które za niego uzyskałem było aż nadto satysfakcjonujące. 

Randle (wymieniony później na 1st pick Orlando), 1st pick Bostonu i 2nd pick Bostonu. Czyli, za wcześniej wspomnianego Lou na spadającym kontrakcie dostałem 2 pierwszorundowe picki i jeden drugorundowy :)

Edytowane przez Sylvinho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

I SGA. Jak na 0 wyjdzie Boston, to będzie dobrze.

Tylko, że idąc po wynik zawsze odbywa się to kosztem assetów, więc nie rozumiem tej narracji.

Celtics cierpi przez ciągle zmieniającą się politykę, ale na pewno nie przez to, że ściągnął George i Westbrooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

I SGA. Jak na 0 wyjdzie Boston, to będzie dobrze.

BOS out: Harrison Barnes, prawa do Shai Gilgeous-Alexander, prawa do swap pick 1st round 2020 z OKC (lepszy do OKC), 1st rounder Celtics 2021, Jaylen Brown, pick 2023, 2nd rounder Celtics 2019, 2nd rounder Wizards 2019, 2nd rounder PHI/POR/HOU/CLE/ORL 2019

Z czego swap 2020 odzyskany i pierwsza runda 2021 odzyskana.

Zostaje z sensownych rzeczy: Jaylen, SGA, pick 2023 i 25, swap 2022 i 3x druga runda.

Principe odrzucił Sabonisa i 3x 1st round i 2x druga runda. Już teraz miał na zero a podobno ma lepsze oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Tylko, że idąc po wynik zawsze odbywa się to kosztem assetów, więc nie rozumiem tej narracji.

Celtics cierpi przez ciągle zmieniającą się politykę, ale na pewno nie przez to, że ściągnął George i Westbrooka.

No niby tak

ale z drugiej strony można się tylko zastanawiać czy gdyby za ta paczkę, która Eld dał za Rw, nie pozyskały innego superstara? 

Co tez by sprawiło ze Pg by został

Wiadomo ze po fakcie to każdy mądra, ale chyba(?) można było to jeszcze lepiej rozegrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Tylko, że idąc po wynik zawsze odbywa się to kosztem assetów, więc nie rozumiem tej narracji.

No tak to chyba trzeba odbierać bo w beGM największą wartość mają:

1. Picki

2. Assety

3. Dwóch allstarów z czego jeden ściągnięty, drugi zatrzymany.

Teraz, MMM2121 napisał:

No niby tak

ale z drugiej strony można się tylko zastanawiać czy gdyby za ta paczkę, która Eld dał za Rw, nie pozyskały innego superstara? 

Co tez by sprawiło ze Pg by został

Wiadomo ze po fakcie to każdy mądra, ale chyba(?) można było to jeszcze lepiej rozegrać 

Rok temu narracja oparta o innego superstara była by wielce ryzykowna. Chciał skorzystać i skorzystałem z podpisania PG13 przez RL OKC, bo go Westbrook schlał i przekonał.

A przypomnę jedną rzecz. Dołączyłem raptem parę dni przed pierwszą turą FA. Na inne wyjścia po prostu nie było czasu, a co za tym idzie - szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.