Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Mudiay w pierwszych 3 spotkaniach 2 trymestru W 34 min 22,7 pts 4 reb 7 ast 1,7 stl Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Swoją drogą, czy to nie powód by okienko zaczynało się w trakcie trymestru dotychczasowego ze skutkiem na przyszły?

 

Przez obecny system kupujemy dobre mecze o których mamy już wiedzę. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie urządzić prywatę. ;) Panowie, mamy od jakiegos czasu caly czas 2-3 wolne miejsca w Simbaskecie, na początku może ta rozgrywka wydawac się trochę pokręcona, ale ogólnie jest bardzo spoko i mozna poczuć się jak realGM, a nie wymaga praktycznie wcale czasu. Więc jak ktoś jest zly na to jaki ktoś dał mu bilans to zapraszam, tam o wynikach decyduję komputer :)

 

Jakby ktoś byl chętny to dajcie znać na PW, objaśnie dokladniej o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czy to nie powód by okienko zaczynało się w trakcie trymestru dotychczasowego ze skutkiem na przyszły?

 

Przez obecny system kupujemy dobre mecze o których mamy już wiedzę. 

Ja już podnosiłem ten temat w zeszłym sezonie, w kontekście Januarego, któremu Ingram połamał się w 6 meczu trzeciego trymestru, Butler połamał się w 7 meczu trzeciego trymestru, a January przed 3 trymestrem zaorał drużynę, bo wiedział, że się połamią, chociaż teoretycznie w momencie wykonywania wymian nie miał prawa wiedzieć, że Butler i Ingram się połamią ( dlatego cały czas podnosiłem, że Butler by zażądał wymiany, bo w momencie orania drużyny, zdrowi byli wszyscy najważniejsi gracze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ale to w trakcie pisania telefon padł i nie podniósł strony poprawnie

 

jeśli pisałeś w wersji mobilnej, to Ci raczej nie odzyska

 

dlatego odpalasz pełną wersję, wchodzisz do tego semego tematu i klikasz w miejsce, które tak zgrabnie zaznaczyłem:

 

34o7g9x.png

 

więc zawsze nawet najdłuższy post można odzyskać w każdym momencie, o czym ludzie nie wiedzą, a powinni, bo to strasznie irytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ten opis Flubera jednym okiem, przeskakuję do proponowanego bilansu. 

... 15-13... no fajnie się zaczyna, dobry znak

...16-12... w sumie terminarz niezbyt wymagający może, zastanowię się... 

... dolna granica przyzwoitości... wtf?

--- 18-10... cooooo?

- ta drużyna nie ma szans przekroczyć 20 wygranych... nie ma szans na 60W pace z Terrym Rozierem i CJ McCollumem? *głosem Rudzkiego* naaaaaaprawdę?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans na 60W pace z Terrym Rozierem i CJ McCollumem? *głosem Rudzkiego* naaaaaaprawdę?

 

:smile:

Nie ma żadnych szans nawet na 50W pace z Terrym Rozierem i McCollumem, tylko że terminarz w 1 trymestrze jest naprawdę banalny, więc to że ktoś mi da 20 wygranych nie oznacza, że ja mam pace na 60 wygranych, bo go nie mam. To tylko efekt szczęśliwego terminarza. Jeżeli ktoś w ogóle nie uwzględnia terminarza tylko uważa, że wszystkim drużynom uwzględnia taki sam średni terminarz to moja drużyna kręci się w granicach 14-16 wygranych.

...16-12... w sumie terminarz niezbyt wymagający może, zastanowię się... 

... dolna granica przyzwoitości... wtf?

 

Może trochę przegiąłem ze sformułowaniem, poprawione.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu usuwacie posta z tipem, który może każdemu zaoszczędzić czasu i nerwów, z 5 minut straciłem by z uplodować ten screen

 

pojebało Was już do końca?

 

dobra jest po prostu nie da się go namierzć po przeniesieniu, psychozy przez Was dostanę ;]

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam teraz na wyśmianie pace Januarego na 72-10 z opisu:) 

 

 

Ale ja się nawet nie zaśmiałem czytając Twój opis, znaczy pobieżnie przeglądając po otworzeniu 1 oka dopiero - trudno wtedy o śmiech, za wcześnie :P Po prostu taka sekwencja i poprowadzenie wywodu mnie tak fragmentarycznie rozłożyło :) 

 

Ale faktycznie masz dość łatwy terminarz, dużo grania z Raptors czy Pistons. Choć wciąż uważam, że wspominek o 20 W jest trochę dziwny, no ale... Też nie jest to aż tak miarodajne, w sensie suche X W, bo chyba rl NBA nie była aż tak podzielona na dwa obozy i trudno przewidzieć jakie mogłyby być wyniki. Czy w takiej lidze 60W byłoby odpowiednikiem 50-55 aktualnych? Czy może te słabe drużyny zawsze robią jakiś stepup i uprzykrzają życie, ktoś zawsze załapie przy dodatku lekceważenia przez mocniejszą ekipę? Ja zakładam zawsze tę drugą opcję. Nie ma u mnie bilansów typu 26-2 więc stąd moje zdziwienie na te 18W i oczko w stronę 20. Natomiast jeśli u kogoś normą jest 26-2 no to te 18 wtedy nie wygląda aż tak mocarnie. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi tu chodzi.

 

Co do Januarego to nie wiem, jeszcze nie czytałem, ale no minęła 12 więc rozbudzony już mogę się zaśmiać :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nawet nie zaśmiałem czytając Twój opis, znaczy pobieżnie przeglądając po otworzeniu 1 oka dopiero - trudno wtedy o śmiech, za wcześnie :tongue: Po prostu taka sekwencja i poprowadzenie wywodu mnie tak fragmentarycznie rozłożyło :smile:

 

Nie był to przypadkowy wywód, bo obawiam się, że wielu GM-ów już zaszufladkowało moją drużynę w połowie tabeli przed sezonem i teraz mogą ignorować dość ważne argumenty, które pojawiły się w trakcie sezonu. Chciałem zwrócić uwagę na zdrowie, na rolesów, którzy przed sezonem byli uznawani za beznadziejnych graczy, na terminarz, bo to wszystko działa na moją korzyść w stosunku do tego, co przewidywano przed sezonem. 

 

 

 

Ale faktycznie masz dość łatwy terminarz, dużo grania z Raptors czy Pistons. Choć wciąż uważam, że wspominek o 20 W jest trochę dziwny, no ale... Też nie jest to aż tak miarodajne, w sensie suche X W, bo chyba rl NBA nie była aż tak podzielona na dwa obozy i trudno przewidzieć jakie mogłyby być wyniki. Czy w takiej lidze 60W byłoby odpowiednikiem 50-55 aktualnych? Czy może te słabe drużyny zawsze robią jakiś stepup i uprzykrzają życie, ktoś zawsze załapie przy dodatku lekceważenia przez mocniejszą ekipę? Ja zakładam zawsze tę drugą opcję. Nie ma u mnie bilansów typu 26-2 więc stąd moje zdziwienie na te 18W i oczko w stronę 20. Natomiast jeśli u kogoś normą jest 26-2 no to te 18 wtedy nie wygląda aż tak mocarnie. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi tu chodzi.

 

Rozumiem, prawdopodobnie na poziomie 20 wygranych masz tę absolutną czołówkę, ale zwróć też uwagę, że na im krótsze okresy dzielisz, tym będziesz miał wyższe odchylenia od normy. Gdybyśmy oceniali co 10 spotkań to na pewno ktoś miałby bilans 9-1, a to jest przecież pace na rekord NBA itd. Zwłaszcza, kiedy terminarze są bardzo nierównomiernie rozłożone, więc te 20 winów przy tym terminarzu wcale nie oznacza, że mam pace na 60 wygranych, bo przy takim samym poziomie gry w kolejnych trymestrach przy trudniejszym terminarzu na pewno będę dostawał mniej wygranych. W 2 trymestrze mam 17 meczów z drużynami z górnej połówki, a 10 z dolnej i wtedy bilans 20, czy nawet 18 wygranych jest absolutnie poza moim zasięgiem i pewnie będę się cieszył z bilansu 14-14. Ogólnie, wszystko pewnie się wyrówna. Gorzej jak ktoś teraz nie da mi więcej wygranych, bo pomyśli o pace, a potem nie będzie miał problemów dojechać mi z bilansem, bo przecież mam trudny terminarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ mamy do tego coś co nazywa się nieoczekiwane zwycięstwo z mocniejszą drużyną i nieoczekiwana porażka ze słabszą drużyną (tego nie da się wyeliminować i występuje takie zjawisko po kilka razy w sezonie). Dlatego ja nie kupuje tego, że ktoś może na koniec sezonu zrobić bilans 6-76 czy 76-6. Dla mnie nie ma takiej opcji. Nawet jakby ktoś miał w składzie 15 centrów to Silver by zareagował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ mamy do tego coś co nazywa się nieoczekiwane zwycięstwo z mocniejszą drużyną i nieoczekiwana porażka ze słabszą drużyną (tego nie da się wyeliminować i występuje takie zjawisko po kilka razy w sezonie). Dlatego ja nie kupuje tego, że ktoś może na koniec sezonu zrobić bilans 6-76 czy 76-6. Dla mnie nie ma takiej opcji. Nawet jakby ktoś miał w składzie 15 centrów to Silver by zareagował :smile:

Dlatego ja zrobiłem algorytm w którym niemożliwe jest dostać bilans lepszy niż 24-4 i gorszy niż 4-24 w 1 trymestrze. Niezależnie od poziomu graczy. Na pewno nie jest do końca sprawiedliwy, ale przynajmniej ogranicza jakieś chore bilanse do minimum i liczenie typu 12-0 ze słabszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.