Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, fluber napisał:

1.Chcesz go puścić samego w tej wymianie i boisz się tylko, że będziemy traktować to jako dwie odrębne wymiany i rzucanie graczami jak workami z kartoflami, czy chcesz go puścić z innym graczem gdzieś dalej i nie chcesz czekać 2 miesięcy?

Chce go puścić z innym graczem za dwóch innych graczy lub samego za dwóch innych graczy - to wymaga rozszerzenia snt i Marc od razu laduje w docelowej druźynie, a nie jest tylko przerzucany z miejsca na miejsce.

18 minut temu, fluber napisał:

Technicznie można robić sign and trade z większą liczbą zespołów, więc wszystko rozchodzi się o to,  czy można zmienić ofertę sign and trade w kwestii tego, kto gdzie idzie po reofertach. Na pewno taka zmiana ma wpływ na głosowanie, bo na decyzję Bledsoe, czy się zgodzić na sign and trade może mieć wpływ to, z kim będzie grał w Warriors ( teoretycznie).

Właśnie w przypadku Bledsoe to nie ma żadnego wpływu. Stąd w ogóle pomysł rozszerzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wooden napisał:

Chce go puścić z innym graczem za dwóch innych graczy lub samego za dwóch innych graczy - to wymaga rozszerzenia snt i Marc od razu laduje w docelowej druźynie, a nie jest tylko przerzucany z miejsca na miejsce.

Jezeli samego to mozesz go od razu wrzucic jednoczesnie praktycznie z snt. Tu nie widze problemu.

Z tymi 2 graczami, niech Rada podejmie ostateczna decyzje, ja uwazam ze to powinienes zrobic najpozniej na etapie reoferty bo glosowanie sie juz zaczelo a zmiana graczy w trade moze wplynac na: 

1) decyzje graczy, legalnosc wymiany, przeplyw salary. 

Tzn w tym przypadku to nie powinno miec zadnego znaczenia, ale mozna stworzyc precedens gdzie to potem bedzie mialo znaczenie.

Jezeli z gory mowisz gasolowi ze jego docelowy team to... i uprzedzasz nas predzej to nie poqinnismy tego traktowac jak rzucanie " workiem z ziemniakami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Tzn w tym przypadku to nie powinno miec zadnego znaczenia, ale mozna stworzyc precedens gdzie to potem bedzie mialo znaczenie.

Rozwiazanie Marcusa wyżej wyklucza precedens, dokładniej sformułowanie

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał:

oczywiście z zastrzeżeniem, że nie może się zmiana tyczyć graczy którzy byli poddani pod głosowanie.

To dopuszcza zmianę przy takim Bledsoe który jest poza głosowaniem lub przy stronie wymiany która dostaje tylko ludzi pod kontraktami i jest po prostu optymalne w naszych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 09:07, Wooden napisał:

Witam,

Potrzebuję opinii tutejszych najwyższych autorytetów!

W regulaminie nic na ten temat nie ma. Rada ( @ozzy110 @MarcusCamby ) nie jest pewna. Ojciec gry @january nie jest pewny. Go - to autorytet w sprawie CBA do którego mnie przekierowano @karpik twierdzi że mogę tak zrobić, ale jego decyzja nie jest wiążąca. Stąd wrzucam na forum, żeby Rada dostała przekrój opinii przed podjęciem decyzji.

Chcę rozszerzyć ewentualny sign and trade Kevina Duranta.

Wymiana została ogłoszona przy składaniu oferty snt dla KD i Erica Bledsoe.

Rozumiem że snt jest ogłaszane  ofercie w szczegółach istotnych dla gracza czyli po stronie drużyny go pozyskującej - ma to na pewno wpływ na decyzje gracza przy wielu ofertach - po stronie KD w tym przypadku, który chce wiedzieć z kim będzie grał po wymianie.

Ale po mojej stronie nie ma to kompletnie wpływu na decyzję Bledsoe a deal oficjalnie jest przeprowadzany dopiero po pierwszej turze FA.

Dlatego nie rozumiem czemu nie miałbym teraz móc hipotetycznie puścić Marca dalej do trzeciej drużyny o ile wyłączy się jej głos w sprawie KD żeby nie była stronnicza. Przecież między ogłoszeniem wymiany a trade call z ligą często są jeszcze przesuwani gracze - jak Napier z Nets do Wolves np już po info o wymianie KD za DARa w RL NBA.

Przecież to logiczne i lepiej oddaje realia NBA niż "proponuje graczowi snt i nagle mam związane ręce jeśli ktoś zgłosi się po jeden z przesuwanych assetów".

Zwłaszcza że u nas okienka tak są skonstruowane, że po pozyskaniu gracza latem mógłbym go przesunąć tylko 1za1 przed sezonem, a np 1 za dwa dopiero w trakcie sezonu. To oznacza, że od razu ktoś się przyczepi za to że przerzucam zawodników jak worki ziemniaków, że continuity brak, że szacunku nie mam... a w RL NBA w tym czasie, nawet jakby trzeba było odczekać obowiązkową karencję między wymianami, to by ogłoszono kolejny deal od razu, a oficjalnie by poszedł dopiero gdzieś w sierpniu itd - to jest zresztą procedura jaka ewentualnie została by użyta przy wymianie Chrisa Paula gdyby Thunder zdecydowali się go przesunąć przed sezonem.

Dlatego tym bardziej uważam że powinienem móc rozszerzyć snt KD, bo to będzie najbliższe realnej lidze, a chyba tego chcemy. 

Proszę o opinie wszystkich ligowych mądrych głów.

Panowie Rada @ozzy110 @MarcusCamby... Potrzebuję decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam baardzo się staram być osoba bezkonfliktową i baaaardzo mocno doceniam pracę Marcusa i Ozziego obaj wykonują dla nas fantastyczną pracę. Rozumiem, ze to jest tylko gra i należy iść na rękę grającym, ale pewne decyzje, które są na rękę jednym, bardzo utrudniają sytuację drugim. Możecie się tu wkurzać na Jaśka (nie pamiętam jak było z głosem C_M w przypadku Butlera), ale jak zabraknie mu tego jednego głosu, to może mieć tu rację. 

Ignasiowi cofnięty został deal o godz. 0.01, a u nas przechodzi oferta Irvinga, bo C_M "zapomniało się" wysłać reofertę z PO dla jednego ze swoich liderów. Tylko to mogło być bardzo kluczowe odnośnie decyzji Leonarda, a co za tym idzie - tego trójgłowego Smoka o nazwie Knicks mogło nie być. 

Nie chodzi mi tu o krytykę nikogo - nic z tych rzeczy. Jednak, po tym jak odszedł Tomek, może warto, żeby January i Karpik wrócili do Rady. W 4 Panowie łatwiej Wam będzie podzielić się rolami. Ozzy i Marcus nie zawsze mają przecież czas na zajmowanie się wszystkimi aszymi problemami w BeGM, kiedy akurat my tego potrzebujemy - jak każdy mają przecież swoje życie i swoje prywatne sprawy. Nie zamierzam tu nikomu nic narzucać, ale warto wykorzystać Waszą wiedzę - January i Karpik w udoskonalaniu naszej gry i konsekwentnym przestrzeganiu regulaminu. Ileś dni na reofertę, czy głos to sporo czasu - wiadomo, że są różne przypadki losowe - przecież zawsze można wysłać info przed terminem z wytłumaczeniem, że  w danym terminie możemy nie być w stanie z jakichś tam względów. Lub napisać zwyczajnie do kogoś z Rady z taka prośbą - to powinno wg mnie być dozwolone akurat.

Jasiu, masz bardzo dużo cennych uwag, ale łatwiej by było, gdybyś był członkiem Rady. Zresztą i tak tylko Ty masz możliwość moderowania u nas wszystkiego w dziale BeGM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie były łatwe i szybkie decyzje i bycie w radzie to naprawdę nie jest moje marzenie, ale staram się być człowiekiem patrząc na intencję GMów z ofertami i jest to też ostatni raz, gdy takie coś dopuściłem.

Bardziej zachęcam do pisania odnośnie takich rzeczy tak jak zrobił to @Wooden, bo nie jest to miłe jak widzi się źle wpisane oferty od niektórych ludzi.

Oczywiście jest to też moje pierwsze FA jako członek rady i wiadomo, że moje doświadczenie jest znikome, więc moje decyzję mogą być kontrowersyjne no, ale niestety tylko 2 osoby w radzie to bardzo słaba sytuacja i większa liczba na pewno pomogła zmniejszyć margines błędu.

Prawda jest taka, że nikt w tej radzie być nie chce i warto się zastanowić dlaczego. No i wiadomo w dwójkę też łatwo się decyzji nie podejmuje.

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.