Skocz do zawartości

Największy talent młodego pokolenia


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

at rim DFG%

Gobert 42,7

Embiid 42,6

 

co do statów podanych przez ciebie, to przecież w sporej mierze zależy też od teammates, a poza tym Embiid jest bardziej mobilny i więcej broni na obwodzie oraz midrange (np. D3PAp36 3,5 vs 1,5!), więc jego volume w pomalowanym musi być niższy. jeśli już chcemy patrzeć na takie drużynowe miary, to po prostu należy użyć drtg:

 

Gobert 103,3

Embiid 104,8

 

tylko półtora punktu różnicy przy lepszym defensywnym supporcie jazz robi wrażenie. a że jak pokazałem wcześniej Joel jest kiepski w bronieniu trójek, to ten impact na D musi pochodzić głównie z aktywności w pomalowanym, a więc mimo niższego volume niż Gobert i tak jest tu na jego poziomie pod względem efektywności.

No ale odkąd wróćił Noel to pomalowane broni 76ers lepiej bez Joela niż z nim

 

Jeśli piszesz o obronie pomalowanego to patrz jaki to ma wpływ na drużynę. I z Embiidem ta obrona nie jest elitarna i nawet Joel nie jest najlepszym obrońcą

 

Bo indywidualne statystyki nie mówią ci wszystkiego. Popatrz jaki procent rzutów możliwych broni Joel . Ile tych rzutów broni.

 

A że od kolegów zgoda ale dlatego podałem ci różnicę on/off

 

Gobert grając w świetnej defensywnej drużynie sprawia że rywala mają o 3,3% mniejszą skutecznosć  i rzucają aż 4,5 % mniej rzutów

Embiid sprawia że 1,9 % mniejsza skutecznośc i 2,8% mniej rzutów

 

Do tego od powrotu Noela 76 ers broni bez Embiida pomalowane 56,0 % i 30,8% rzutów a z nim 60,8 i 29,2

 

Gobert bez Hilla, Favorsa i Hooda pomalowane zatrzymuje na 58% i aż 33,6% rzutów jest z tej strefy ( bo wtedy Jazz nie ma kim bronić szybkich guardów)

Ba Gobert nawet w najgorszych lineupach obronnych nie pozwala rywalom trafiać z pomalowanego więcej niż 59%

 

Na razie nie widzę gdzie to elitarne bronienie pomalowanego . Zespołowo 76ers pomalowego nie broni dobrze z Embiidem . Z Noelem lepiej

 

Indywidualnie niby wyglądają podobnie ale jak popatrzysz na ilość rzutów które bronią, na to ile procentowo rzutów kontestują to wyjdzie ci czemu z Rudym nigdy Jazz nie pozwala rywalom na skuteczność spod kosza powyżej 60% a Embiid nawet z Noelem ma powyżej 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, ilości rzutów zależą przecież i od teammates i od formy aktywnosci wysokiego. dlatego też przywołałem D3PA, bo to pokazuje, że Embiid pokrywa większy obszar boiska i dlatego też w tych volume danych at rim będzie wypadał gorzej, ale w efektywności (co pokazuje DFG%) to jest już poziom Goberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś więcej napisać o Bookerze?

plz god no

Na chwilę obecną DB to taki zakwas koszykarski

Ofensywnie ciekawy, wielowymiarowy, acz nieskuteczny. Wiele opcji kończenia.

Defensywnie leniwy, silny, niezbyt szybki

Fizycznie nisko lata, wygląda na misiowaty body fat, potrzebuje masy mięsniowej

nie ma zabójczego instynktu, techniki czy warunków fizycznych

jakby przestał słuchać autorytetów i chce często sam się wozić z piłką bez zauwazania partnerów

nie kreuje, trochę zbiera, nie napędza kontr szybkimi krokami/podaniami

solista, acz ma zadatki na "nieegoistę"

mam nadzieję, że urośnie ze 2 cm, przeniesie się na niskie skrzydło i ustabilizuje trójkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysocy w natarciu...

 

ja tam od jakiegos czasu mam oko na kellego oubre jr.

z ingramem wygladaja jak blizniacy

oubre powoli zaskakuje, jakis czas temu jak mg byl w polsce, mowil, ze oubre ma papiery by byc najlepszym grajkiem wizards.

nie wiem czy spodziewa sie transferu walla/beala ale faktycznie im wiecej go ogladam tym bardziej widze potencjal, ktory w nim drzemie.

fajny grajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ktoś może wydzielić i zrobić jakąś ankietę.

 

Embiid robi 24-11-4-2 i jest IMHO early DPOTY candidate.

 

Porzingis idzie na tytuł najlepszego shotblockera ligi grając obok Kantera (wiem, że mało jako C, ale docelowo tak będzie grać IMHO).

 

Towns wygląda jak legit allstar.

 

Jokic niby (mnie) rozczarowuje, ale to dalej Divac na sterydach, i jest z grubsza świetny.

 

Na podstawie tego sezonu, abstrahując od zdrowia, brałbym ich chyba w tej kolejności.

 

Przez kontuzje nie ma DPOTY Goberta, ale trudno o nim zapomnieć.

 

Do tego solidni starterzy jak Turner (trochę rozczarowanie, ale i tak będzie allstarem), Capela, Nurkic, Drummond, Adams etc.

 

Ze starszych jeszcze Horford, Cousins, wskrzeszony Pau, Howard, Jordan, Whiteside, drugi Gasol.

 

Za rok dojdzie Ayton, Bamba i Jackson, czyli koleś, który może mieć różny impakt, ale będzie robić Cousins-like cyferki, Bamba z sizem i potencjałem w obronie Goberta, i Jackson, którego jestem fanem.

 

I to nie wspominając o tych wszystkich PF jak Davis, Aldridge, Love, Millsap, Griffin czy inny Green. I jeszcze Bagley za rok. :]

 

Głębia obecnej ligi jest niesamowita, nawet w tych wielkich dla centrów latach 90-tych jakoś połowa ligi miała na C pseudo starterów, którzy robili 7ppg i dawali się gwałcić Shaqom etc.

 

Ale piszę tego posta głównie z myślą o czwórce wymienionej na starcie. Embiid, wiadomo, Hakeem-esque potencjał, Porzingis to historycznie niespotykana kombinacja shotblockingu i rzutu, Towns ma rewelacyjny skillset w ataku i zaczyna nieźle bronić. I tylko ten Jokic stoi w miejscu, ale to dalej potencjał na anchora topowej ofensywy i chyba jednak niezły obrońca.

​Świetny jest ten sezon pod tym względem, ogląda się to z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokic mocno poprawil obrone w tym sezonie (to nigdy nie bedzie anchor, ale ze swoim bball iq, zbiorka i szybkimi lapami moze byc swietnym elementem dobrego systemu) - za to w ataku jest mega chimeryczny (a rzutowo to czasem jest masakra). Licze, ze wyreguluje sie to w drugiej czesci sezonu (ostatnie mecze daja na to nadzieje) - jesli nie to mozna zaczac sie niepokoic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julek @bmf

 

Co wy macie z tą obroną Joka? :grin: Gość DFG% < 6ft ma na poziomie 66,7% Jest to najgorszy wynik wśród starterów grających w tym sezonie co najmniej 30 spotkań. Dirk nawet lepiej broni. Chcąc być też trochę bardziej fair wobec niego zawęziłem do minimum 6 prób przeciwnika na Jokiciu i wyszło, że bottom 2 to Vucevic z 61%, a bottom 3 Marcin "Janusz" Gortat z 59% DFG% NIe zmienia to jednak faktu, że jako jedyny z centrów z conajmniej 6 bronionymi próbami ma dodatni diff, czyli ma mniejszy FG% niż przeciwnicy, których broni. Vucevic ma -0,3, Jok ma +4,7.

Generalnie on teraz ma chyba odgorny przykaz switchowania co sie da/jak tylko sie da (czesto wyglada jakby robil to za wczesnie). Wyglada to dosc dziwnie i generuje mase easy lay-upow dla centrow przeciwnika. Obstawiam ze te cyferki to moze by konsekwencja tego.

 

- po co to robia to nie wiem, moze chodzi o nauke, moze chca zeby bronil 4ki na stale. Ja tam Mike'a nawet nie chce zrozumiec :D

 

Poza tym to dalej elitarna zbiorka, bardzo dobre i szybkie rece i duze bball iq (jak sie ustawic itp)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to bardzo możliwe, ale to tylko świadczy o tym, że nadal brakuje mu po prostu fundamentals w obronie.

 

Co do drugiego, pełna zgoda. Ja myślę, że jego wartością będzie w obronie trochę gambling na steal plus niech poogląda Battiera jak offensy stawiać. To raczej max jaki będzie prezentować w obronie. Gdyby nie to, że w ataku potrafi tak kreować to mielibyśmy po prostu serbskiego Al Jeffersona, a tak jest co oglądać i komu się przyglądać na przyszłość, bo może być unikatem.

Clue jest takie ze on ma duzo steali bez gamblingu. Prawilne wybijanie pilki z rak.

 

A fundamentals ma bardzo dobre. Jesli juz to brakuje mu "zimnej glowy" i (jeszcze) kondycji/szybkosci

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No dobra chopaki, to jak dzisiaj wygląda top młodych?

Gannis, Joel, Davis, KAT, Jokić, Porzingis, chyba spokojnie można powiedzieć, ze do tego grona dołączył Simmons, czy również Michell?

Skrobie tam powoli i Ingram, ale on potrzebuje czasu i zdrówka,  wypada za to D'Angelo - zdrówko i główka niestety nie ta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.