Skocz do zawartości

Kto mowi nie czyli wlasne propozycje trejdow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=gv2rwrx

 

Dlaczego ten trade miałby się odbyć? Lakersi po odejściu Bryanta potrzebują nowej twarzy organizacji, a taką mógłby być Rondo. Czołowy PG ligi, czterokrotny uczestnik ASG, czterokrotnie wybierany do All-Defensive, trzykrotny lider asyst w lidze, charyzmatyczny, doświadczony w PO, posiada mistrzowskie doświadczenie, co jest bardzo ważne.

Z kolei Bullsi by dostali parę młodzików do ogrywana, jako, że aktualnie i tak są poza PO. 

Jakbym był GM Lakers przyjąłbym taką ofertę Bulls z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henson za boguta str8 up

 

Mavs dostaja goscia w miare mlodego z w miare przyjaznym kontraktem przez jeszcze 3 lata z drugiej strony z ryzykiem ze nic wiecej juz nie pokaze, pozbywaja sie boguta ktorego i tak nie podpisza we FA z racji zblizajacej sie wielkimi krokami przebudowy (chyba ze cubanowi do konca odbilo i bedzie robil reload wokol barnesa). Od biedy tego hensona moze gdzies puszcza za 2rd pick na co nie ma szans z bogutem bo go juz w mavs nie bedzie.

Bucks dostaja goscia ktory (jesli zdrowy) ustawi im obrone, da wiecej na tablicach, a z gala w reku rozrzuci cos z high elbow do scinajacych albo na give and go.

Maja juz australijczyka w skladzie zeby mu nie bylo smutno :] Ktos wie czy bogut obrazony jest na waukee czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma zrobić? RFA

Gratulacje sa bycie 4 osoba w tym watku, ktora na to zwrocila uwage ;-)

 

Qualifying Offer, tak jak Monroe zrobił.

Ale to bylo dawalo Sixers kolejny sezon zeby nim handlowac z tanim kontraktem.

 

Dlaczego ten trade miałby się odbyć? Lakersi po odejściu Bryanta potrzebują nowej twarzy organizacji, a taką mógłby być Rondo. Czołowy PG ligi, czterokrotny uczestnik ASG, czterokrotnie wybierany do All-Defensive, trzykrotny lider asyst w lidze, charyzmatyczny, doświadczony w PO, posiada mistrzowskie doświadczenie, co jest bardzo ważne.

Gdyby mialy sie liczyc wyroznienia z przeszlosci i bycie twarza organizacji to by podpisali Kobo ;-)

A poza tym...

darujcie sobie te fantazje fanow pt "oddam smieci z mojej ulubinej druzyny za gwiazde z innej" bo od tego sa watki poszczegolnych zespolow ;-)

 

Cavs Suns trade jestem na tak

Frye grał PF bo był Mozgov

Tera to center jest

Ale musi tam grac ze wzgledu na swoje ograniczenia czy ze Cavs doslownie nie maja innego centra poza TT?

Nie moglby grac obok Tysona jak gral obok Mozgova?

 

1)

Cavs out : C.Andersen, M.Williams, I.Shumpert, M.Dunleavy

Cavs in : T.Chandler, PJ Tucker

Suns out : T.Chandler, PJ Tucker

Suns in : C.Andersen (waive), M.Williams (waive), I.Shumpert, M.Dunleavy

 

Nie jestem przekonany do tej wymiany. Cavs po kontuzji JR Smitha raczej nie powinni oddawać 2 obwodowych w zamian za 1, dodatkowo 30 mln na duet TT-Chandler to nie jest najlepszy interes.

Uwzglednij jeszcze dwa zwolnione sloty, na ktore mogliby podpisac wlasnie obwodowych.

 

Chyba powinni po prostu poszukać taniego wysokiego z jakiś przyszłościowy 2nd round pick. Z kolei w Suns Chandler jak dla mnie jest ostatni do oddania z weteranów. Poza Lenem nie ma kto grać na środku, do wywalenia jest przede wszystkim Knight, a Tyson ma chyba najlepszy wpływ na młodych poza boiskiem. Jeśli chcą go oddać to Blazers wydawali by się lepszym kierunkiem.

Zaskoczyliscie mnie z ta preferencja zeby Knight lecial w pierwszej kolejnosci przed Tysonem, ale w takim ukladzie w/w propozycja dziala z tym pierwszym zamiast tego drugiego.

 

BTW, dzieki za takie podsumowanie wszystkich propsow, czytelniej i moze wiecej osob tak zrobi ;-)

Plus pominales moja modyfikacje propozycji Juliusa - Sergio, Ilyasova i Covington za Rossa, Josepha i pick Raptors.

 

henson za boguta str8 up

 

Mavs dostaja goscia w miare mlodego z w miare przyjaznym kontraktem przez jeszcze 3 lata z drugiej strony z ryzykiem ze nic wiecej juz nie pokaze, pozbywaja sie boguta ktorego i tak nie podpisza we FA z racji zblizajacej sie wielkimi krokami przebudowy (chyba ze cubanowi do konca odbilo i bedzie robil reload wokol barnesa). Od biedy tego hensona moze gdzies puszcza za 2rd pick na co nie ma szans z bogutem bo go juz w mavs nie bedzie.

Bucks dostaja goscia ktory (jesli zdrowy) ustawi im obrone, da wiecej na tablicach, a z gala w reku rozrzuci cos z high elbow do scinajacych albo na give and go.

Maja juz australijczyka w skladzie zeby mu nie bylo smutno :] Ktos wie czy bogut obrazony jest na waukee czy nie?

Wg mnie Bucks mowia "nie" z tego samego powodu dla ktorego Mavs by mowili "tak" ;-)

Skoro handluja Monroe to wlasnie po to by zwolnic minuty dla swoich mlodych centrow, a nie by sciagnac starego.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje sa bycie 4 osoba w tym watku, ktora na to zwrocila uwage ;-)

 

Ale to bylo dawalo Sixers kolejny sezon zeby nim handlowac z tanim kontraktem.

 

Gdyby mialy sie liczyc wyroznienia z przeszlosci i bycie twarza organizacji to by podpisali Kobo ;-)

 

Ale musi tam grac ze wzgledu na swoje ograniczenia czy ze Cavs doslownie nie maja innego centra poza TT?

Nie moglby grac obok Tysona jak gral obok Mozgova?

 

Uwzglednij jeszcze dwa zwolnione sloty, na ktore mogliby podpisac wlasnie obwodowych.

 

Zaskoczyliscie mnie z ta preferencja zeby Knight lecial w pierwszej kolejnosci przed Tysonem, ale w takim ukladzie w/w propozycja dziala z tym pierwszym.

 

BTW, dzieki za takie podsumowanie wszystkich propsow, moze wiecej osob tak zrobi ;-)

Plus pominales moja modyfikacje propozycji Juliusa - Sergio, Ilyasova i Covington za Rossa, Josepha i pick Raptors.

 

Wg mnie Bucks mowia "nie" z tego samego powodu dla ktorego Mavs by mowili "tak" ;-)

Skoro handluja Monroe to wlasnie po to by zwolnic minuty dla swoich mlodych centrow, a nie by sciagnac starego.

Jeśli zawodnik podejmuje Qualifying Offer to może zawetować każdą wymianę ze swoim udziałem. Więc Noel poszedłby w takiej wymianie tylko tam gdzie by mu pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam propozycje ciut wariacką ale co mi tam

 

Jazz otrzymują

Lillarda Gibsona i Vonleha

 

Blazers otrzymują

Rondo , Exum, Carter-Williams, Favors i McDermott plus pick Byków z 2017 top 14 chroniony ( na 2018 tylko top 12 a potem Top10 i top 8) i pick Golden z 2017

 

Bulls dostaje

Turner, G.Hill, Lyles

 

Jazz krótkoterminowo jest zwycięzcą bo dostaje najlepszego zawodnika w wymianie. Ryzykuje bo nie wiadomo czy będzie ich stać na podpisanie Gibsona latem a wtedy zostają tylko z Gobertem jako podkoszowym. Ale mogą grać JJ w small ballu .

Lillard jest im potrzebny by wejść na poziom kandydatów do tytułu i jest zabezpieczeniem na wypadek gdyby Hayward jednak odszedł

 

Bulls-  oni w obecnym składzie nie mają rozegrania. Ich skład nie pasuje do siebie nie mają ławki i nie mają rzutu za 3. Hill idealnie do nich pasuje, Turner jest z Chicago i da im rozegranie z ławki. A Lyles ma dobry rzut. Jest niestabilny jak to młodziak ale z jego kozłem i rzutem lepiej pasuje do nowoczesnej koszykówki niż podkoszowi Bulls.

 

Blazers - obecny skład jest kosztowny fatalnie broni i nie daje gwarancji nawet na PO za to gwarantuje podatek od luksusu. Blazers oddaje swoją największą gwiazdę ale schodzi z ponad 45 baniek na rok . Dostaje porządnego rim protectora , dwóch młodych rozgrywających dobrze broniących . Rondo pozbywają sie za rok a jako bonus mają dwa wybory w mocnym drafcie. Oddając Lillarda pewnie by mieli trzy wybory z czego dwa w loterii

 

Blazers na przyszły rok ma 133 banki ( a co gorsza 122 banki na 7 zawodników w 2018) i to bez podpisania Plumlee którego najpewniej utracą . Pewnie i tak by próbowali oddać McColluma zamiast Lillarda ale za niego tyle nie dostaną. Oczywiście dodatkowo muszą spuścić kontrakty Laymana i Quartermana

 

Ale i tak największe ryzyko jest dla nich. Bo dużo zależy od zdrowia Favorsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawodnik podejmuje Qualifying Offer to może zawetować każdą wymianę ze swoim udziałem. Więc Noel poszedłby w takiej wymianie tylko tam gdzie by mu pasowało.

Prawda, ale obie te rzeczy sa zbiezne. Przeciez najwiecej da za niego taka druzyna, ktora bedzie go chciala na startera, wiec Noel nie bedzie mial zadnego motywu by ja wetowac tylko zapyta gdzie podpisac. Albo ujmujac to inaczej, zeby chcial zawetowac wymiane to musialby trafiac do gorszej sytuacji niz w Philly, wiec ciezko sobie wyobrazic taki trejd.

 

[...]

Blazers otrzymują

Rondo , Exum, Carter-Williams, Favors i McDermott plus pick Byków z 2017 top 14 chroniony ( na 2018 tylko top 12 a potem Top10 i top 8) i pick Golden z 2017

[...]

Blazers - obecny skład jest kosztowny fatalnie broni i nie daje gwarancji nawet na PO za to gwarantuje podatek od luksusu. Blazers oddaje swoją największą gwiazdę ale schodzi z ponad 45 baniek na rok . Dostaje porządnego rim protectora , dwóch młodych rozgrywających dobrze broniących .

Ale marnie rzucajacych co jakby stwarza im taki sam problem jaki maja teraz Bulls.

BTW, czy Blazers moga postawic na McColluma jako full-time PG?

 

Blazers na przyszły rok ma 133 banki ( a co gorsza 122 banki na 7 zawodników w 2018) i to bez podpisania Plumlee którego najpewniej utracą . Pewnie i tak by próbowali oddać McColluma zamiast Lillarda ale za niego tyle nie dostaną. Oczywiście dodatkowo muszą spuścić kontrakty Laymana i Quartermana

 

Ale i tak największe ryzyko jest dla nich. Bo dużo zależy od zdrowia Favorsa

O ile sytuacja finansowo-sportowa faktycznie sugeruje wieksze zmiany to wg mnie Blazers mowia szybkie "nie" i rzucaja telefonem [X] bo ta propozycja ma w sobie dwa kontrowersyjne zalozenia:

- duzo lepiej by wygladala gdyby Favors byl w 100% zdrowy i nie mial tylu niepokojacych kontuzji na koncie. A w obecnej formie mozna miec watpliwosci ile pomoze w tym sezonie i jak dobry bedzie na nastepnym kontrakcie, wiec to za duze ryzyko by oddawac najlepszego gracza... a propos...

- Lillard jest ostatnim graczem jakim beda handlowac. Predzej w tego typu wymianie puszcza McColluma, nie?

 

[X] przyslowie brzmialo "rzucanie sluchawka", a teraz co ma byc? Agresywne i nagle przerwanie rozmowy? ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale obie te rzeczy sa zbiezne. Przeciez najwiecej da za niego taka druzyna, ktora bedzie go chciala na startera, wiec Noel nie bedzie mial zadnego motywu by ja wetowac tylko zapyta gdzie podpisac. Albo ujmujac to inaczej, zeby chcial zawetowac wymiane to musialby trafiac do gorszej sytuacji niz w Philly co ciezko sobie wyobrazic.

No tak, tylko chodzi o to, że po podjęciu QO będzie miał już kontrolę nad tym gdzie idzie i na jaką teoretycznie pozycję w drużynie. Jak podpisze nowy kontrakt w Philly to ci go mogą wysłać wszędzie gdzie im się spodoba. QO to po prostu odzyskanie kontroli na jakiś czas nad swoja karierą. Bo zawsze może bez listu pożegnalnego do fanów szóstek odejść po następnym sezonie. Jak podpisze nową umowę to równie dobrze może następne lata jako backup Embiida na 15 minit z lawki spędzić. Bo Philly raczej będzie na to stać. Tyle w temacie z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blazers otrzymują

Rondo , Exum, Carter-Williams, Favors i McDermott plus pick Byków z 2017 top 14 chroniony ( na 2018 tylko top 12 a potem Top10 i top 8) i pick Golden z 2017

 

Bulls dostaje

Turner, G.Hill, Lyles

 

 

Dla Bulls spoko, jesli zamiast Turnera dostaja Aminu i kontrakt Varejao i oddaja dodatkowy pick w 1rd + Portis zamiast McDermott.

Doug wydaje sie byc bustem w stosunku do tego jaki byl hype na niego, ale w Bulls musi zostac.

 

Generalnie G.Hill to jest gosc, ktorym Bulls tak czy siak w lato beda zainteresowani. Broniacy, zajebiscie rzucajacy PG niepotrzebujacy pilki - definicja zawodnika pod Wade/Butlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem propozycję wymiany Jazz-Bulls-Blazers to w głowie zaczęła mi grać muzyka z "X-Files".

 

Miało być na poważnie.

 

Idąc tym tropem, mogę zaproponować wymianę Wiggins/LaVine + Rubio za Noaha, bo TT chciał weterana do drużyny.

 

Następnie oddaję Rose'a do Sacramento za Gaya + WCS.

 

:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Love za Milsapa

w skrócie analiza
Cavs analizując sens wymiany powinni patrzeć tylko pod kątem serii z Gsw. Po wchodzie przejadą się, czy to z Love'm, czy bez Love'a, a w finałach pozytywna produkcja Love'a leci łeb na szyje. Ich szanse w obecnym składzie na misia są stosunkowo mizerne.
Milsap jest lepszym zawodnikiem od Love'a, przede wszystkim lepiej broni, switc***e. Może bronić z TT igoudale i greena.
Dla mnie Cavs po takim transferze są faworytem w serii z GSW

Hawks są za mocni na tankowanie mając Schroeder'a, Bazemor'a, Howard'a, Budenholzera, perspektywicznych Hardaway'a, Muscale, Prince'a. Duo Schroeder&Love odpowiednio otoczone gwarantuje im dalej Po na pare lat. Milsap ma kontrakt do końca sezonu, jego wartość nie jest tak wysoka, jak jego umiejętności. 


 

 

 

The Hawks have reportedly begun "listening" to trade offers for Paul Millsap.  via Marc Stein
Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolves i Celtics mają chyba najwięcej interesujących Hawks assetów (picki+młodzież) i na miejscu obu organizacji nawet trochę bym przepłacił, żeby wziąć Millsapa. liczbę potencjalnych kombinacji oceniam jako wiele, i oddaję to Waszej kreatywnej jak widzę rozwadze.

 

Love za Millsapa? owszem, Millsap to rewelacyjny fit w kontekście serii z Warriors, ale to chyba jeden z tych trejdów które przechodzą tylko w fantasy, bo nie oddajesz jako obrońca tytułu w trakcie sezonu grającego sezon życia Love'a.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wolves i Celtics mają chyba najwięcej interesujących Hawks assetów (picki+młodzież) i na miejscu obu organizacji nawet trochę bym przepłacił, żeby wziąć Millsapa. liczbę potencjalnych kombinacji oceniam jako wiele, i oddaję to Waszej kreatywnej jak widzę rozwadze.
 
Love za Millsapa? owszem, Millsap to rewelacyjny fit w kontekście serii z Warriors, ale to chyba jeden z tych trejdów które przechodzą tylko w fantasy, bo nie oddajesz jako obrońca tytułu w trakcie sezonu grającego sezon życia Love'a.

 

Niestety. Mielibyśmy najlepsze finały ever.

 

Dla Wolves Milsap słaba opcja, dlatego, że raczej nie podpisze z nimi po sezonie. A dla jednych Po nie warto tracić Lavine'a. 

 

Celtics wydają się być najpoważniejszym graczem.

 

18' pick nets+smart+Amir+zeller za Milsapa+Humphries'a

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mielibyśmy najlepsze finały ever.

 

Dla Wolves Milsap słaba opcja, dlatego, że raczej nie podpisze z nimi po sezonie. A dla jednych Po nie warto tracić Lavine'a. 

 

Celtics wydają się być najpoważniejszym graczem.

 

18' pick nets+smart+Amir+zeller za Milsapa+Humphries'a

Przecież latem go podpiszą za darmo jeśli uznają że jest im potrzebny. Nie dajesz tyle za pół sezonu gracza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaVine'a? pick Bostonu? za spadający kontrakt Millsapa nie dostaniesz prospekta pokroju LaVine'a czy bardzo wysokiego picku w mocnym drafcie. ;]

 

Wolves mają mnóstw assetów bez których mogą żyć (Dieng, Dunn, przyszłoroczny pick, jakiś Shabazz czy Bjelica+zapychacze) żeby zaryzykować bo w zasadzie ciężko wyobrazić sobie lepszy dla nich fit aniżeli Millsap. i podobnie Boston, raczej proponuję iść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież latem go podpiszą za darmo jeśli uznają że jest im potrzebny. Nie dajesz tyle za pół sezonu gracza

Szczerze wątpię by sam Smart lub pick 18" wystarczyły. 

 

A po sezonie może podpisać, może nie podpisać. Rockets, Spurs, Clippers. Różnie to się może potoczyć, chętni na Milsapa się znajdą w lato. Celci mogliby mu zaproponować więcej kasy w lipcu od innych drużyn ściągając go teraz(poprawcie mnie, jeśli się mylę), a jest to dość mocny argument.

 

 

LaVine'a? pick Bostonu? za spadający kontrakt Millsapa nie dostaniesz prospekta pokroju LaVine'a czy bardzo wysokiego picku w mocnym drafcie. ;]

 

Wolves mają mnóstw assetów bez których mogą żyć (Dieng, Dunn, przyszłoroczny pick, jakiś Shabazz czy Bjelica+zapychacze) żeby zaryzykować bo w zasadzie ciężko wyobrazić sobie lepszy dla nich fit aniżeli Millsap. i podobnie Boston, raczej proponuję iść w tym kierunku.

Mowię o picku 18', nie 17'

 

Dla Wolves nie widzę większego sensu, by tracić cokolwiek z młodego core'u.  JEdne Po nie są tego warte, a Milsap będzie szukał raczej w lato mocniejszego teamu.

Lavine'a napisałem czysto teoretycznie. Nie poszedłbym na to na miejscu Wolves.

 

Szabazz i Bjelica +zapychacze to według mnie za mało by przekonać Hawks. Mogłoby pomóc ewentualnie posiadanie przez Atlante niechcianych wysokich kontraktów, ale takowych nie mają.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie? kasę do wydania będzie miał dół ligi przede wszystkim i Boston.

Edytowałem swój wcześniejszy post. Zakładam, że w San Antonio, czy Houston wiedzą, co to elastyczna księgowość i jak będzie trzeba oddać gasola, czy Gordona, Arize, to to zrobią i kasa się znajdzie.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.