Skocz do zawartości

Kto mowi nie czyli wlasne propozycje trejdow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Brewer i Harris to moze średnie nazwiska, ale nadzieja ze za Noela 76 wyrwą jakis wysoki pick, albo dobrych ludzi do grania dla mnie jest średniorealny.

Lepiej poczekac na oferte ze slabym pickiem czy mlodym graczem niz przyjac ta dwojke starych rezerwowych ;-)

 

A ja stawiam, że coś mniej więcej takiego może nastąpić.

 

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=zqb9uer

 

Bulls wypinają się na Rondo i wysyłają go z kimś z młodych do Suns ( Ja podałem Portisa ale poza McDermottem może być to każdy moim zdaniem). Phoenix pozbywa się guarda którego mają i tak podobno chęć oddać otrzymując młodego gracza ( i być może jakiś pick - pytanie jaki pozostawiam otwarte dla lepiej obeznanych w formie Rycerza). Rondo jest zaraz po wymianie zwolniony, szkoda na niego czasu i nerwów, w następnym sezonie ma tylko 3 mln gwarantowane, czyli prawie nic. Suns mają latem więcej hajsu na poszukiwanie kogoś na SF. Bullsdodają kogoś kto może lepiej niż Rondo pasować do Wade'a i Butlera. Co myślicie?

Knight za Rondo, Portisa i pick wg mnie koncepcyjnie trzyma sie kupy.

Zastanawiam sie tylko czy nie byloby dealbreakerem dla Suns, ze juz maja dwoch mlodych PFow?

Musieliby wierzyc w Portisa podobnie jak w Chrissa i Bendera, a nie mieliby jak grac cala trojka, nie?

To mi sie wydaje glowna przeszkoda, ale solidna propozycja, wiec dzieki ;-)

 

Swoja droga, Knight moze sie czesto przewijac w tej zabawie bo sa duze szanse, ze zostanie sprzedany.

Pytanie tylko ile w zamian oczekuja Suns i jaka ma wartosc trejdowa, ale na pewno mniejsza niz pick Lakers...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam, że coś mniej więcej takiego może nastąpić.

 

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=zqb9uer

 

Bulls wypinają się na Rondo i wysyłają go z kimś z młodych do Suns ( Ja podałem Portisa ale poza McDermottem może być to każdy moim zdaniem). Phoenix pozbywa się guarda którego mają i tak podobno chęć oddać otrzymując młodego gracza ( i być może jakiś pick - pytanie jaki pozostawiam otwarte dla lepiej obeznanych w formie Rycerza). Rondo jest zaraz po wymianie zwolniony, szkoda na niego czasu i nerwów, w następnym sezonie ma tylko 3 mln gwarantowane, czyli prawie nic. Suns mają latem więcej hajsu na poszukiwanie kogoś na SF. Bullsdodają kogoś kto może lepiej niż Rondo pasować do Wade'a i Butlera. Co myślicie?

Myślę, że odłożyłem w biurze Suns słuchawkę z widelec i w sylwka nikogo nigdzie nie wyślę

Knight za rondo tak jak rak płuc za raka jąder

Az tak źle wam nie życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odłożyłem w biurze Suns słuchawkę z widelec i w sylwka nikogo nigdzie nie wyślę

Knight za rondo tak jak rak płuc za raka jąder

Az tak źle wam nie życzę

Mistrz!

Jesteś najlepszy uratowałeś mojego Sylwestra hehe

P.S. Zamieniłbym Portisa z Miroticem i trade ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyson Chandler i PJ Tucker za Shumperta, Dunleavy, Mo Williamsa i Andersena.

[suns wywalaja niegwarantowane kontrakty Jenkinsa i Jonesa zeby tymczasowo zwolnic dwa sloty, a pozniej waivuja Mo i Andersena, wiec moga znow podpisac tych mlodziakow lub innych].

 

Cavs to klepia zeby wzmocnic jakosc i glebie lawki [dostaja 2 solidniakow za 1 plus pozbeda sie 2 niegrajacych zawodnikow bez placenia za nich podatku, wiec zwolnia kase i miejsce na 2 weteranow za minimum].

Suns to klepia zeby dac wiecej minut mlodym na SF i C, a przede wszystkim zeby sie pozbyc kontraktu Tysona. Tzn Shump ma niby niewiele nizszy, ale jest mlodszy, wiec mniejsze ryzyko i latwiej mozna go pchnac w jakiejs nastepnej wymianie.

 

Kto mowi nie?

Good job, idź pić

Shump kurewsko tak ,Chris też, Chandler jest zbędny Cavsom o ile nie uwolnią środka dla tysona na 20 minut na mecz

Potrzbujecie Tuckera na def 3/small ball 4 i gówno na 1/2 na ławkę

ergo Knight i Tucker to zajebisty pakiet na krótką acz efektywną ławkę cavs

17 baniek

Shump i Chris 11 baniek, dajcie Dunleaviego na amnestię, kasa na 95% się zgadza, obie strony maja dobrą chemię , dobrych graczy do roto, Cavs mają mistrza, Suns rozwijają młodzież

natalia szreder ma extra cyca, przez nią Ibisza nie zauwazyłem prawie

pozdro wino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ciosem, bo jedno klepnięte

gay, pick 2 rnd vs warren i dudley, pick 1 rnd

sacto tryb po now, by kuzyn nie poszedł

warren daje prospect, cuty i trójkę oraz charakter stricte nie zabierający światła

dudley daje strecz, ławkę i opcję na czwórkę

 

gay daje lepszą obronę przy bookerze, ma swoje minuty, ma za soba tuckera i zmienia sukcesywnie środowisko

kings dostają pick z 1 rundy, więc biorą kogoś niskiego do roto i starają się tego nbie spierdolic

suns biorą 2nd round i don europy go na kiszenie

 

kings wchodza do po z równiejszym składem

suns mają lepszy mix doświadczenia i młodości

 

tyson/len/andersen

bender/chriss

gay/tucker

booker/shump/knight

b;edsoe/ullis/barb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brook Lopez za Taja Gibsona, 2 1-rd picki i rajona rondo.

 

Bo Nets nie maja pickow, a chca sie przebudowac. Nikt im nie da dwoch 1rd pickow i to juz w przyszlym drafcie. Do tego homeguy Taj, którego mogliby sobie zostawic na dluzej po sezonie jako niezaprzeczalny wzor dla mlodych graczy, ktorych by sobie pozyskali w drafcie i ktorych maja juz teraz. Rondo tylko dla wyrownania kontraktow, wiec mogloby go sobie zwolinic czy whatever.

 

Bulls musza sie pozbyc pułapki jaka jest a raczej bedzie Taj. 33 lata na karku, a nie widze powodu dlaczego nie mialby dostac kasy takiej jak Noah w poprzednie lato. Taj lepszy nie bedzie, teraz gra CY i sezon ma bardzo bardzo dobry, ale po zgarnieciu +15baniek za sezon obnizy loty. Swietna opcja jako mentor dla mlodych (Deng w Lakers).

 

Bulls maja duzo mlodych, ktorym zmarnowali talenty. Jesli mialbym znow patrzec na to jak papraja kariere nastepnych rooksow to juz wole niebroniacego Lopeza, ktory jednak od razu da to czego Bulls tak bardzo potrzebuja. Jednoczesnie dorzuci punkty spod kosza i bedzie swietnym gosciem od spacingu. Jest w miare mlody i ma brata w Chicago. Same pozytywy dla niego i dla Bulls tez.

 

Aha i jego kontrakt konczy sie wtedy, kiedy Bulls beda mogli sie gruntownie przebudowac bo na rynku beda PG i DMC

Edytowane przez mycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ciosem, bo jedno klepnięte

gay, pick 2 rnd vs warren i dudley, pick 1 rnd

sacto tryb po now, by kuzyn nie poszedł

warren daje prospect, cuty i trójkę oraz charakter stricte nie zabierający światła

dudley daje strecz, ławkę i opcję na czwórkę

 

gay daje lepszą obronę przy bookerze, ma swoje minuty, ma za soba tuckera i zmienia sukcesywnie środowisko

kings dostają pick z 1 rundy, więc biorą kogoś niskiego do roto i starają się tego nbie spierdolic

suns biorą 2nd round i don europy go na kiszenie

 

kings wchodza do po z równiejszym składem

suns mają lepszy mix doświadczenia i młodości

 

tyson/len/andersen

bender/chriss

gay/tucker

booker/shump/knight

b;edsoe/ullis/barb

Kierunek cavs-suns to najbardziej prawdopodobny. W jakiej konfiguracji? Cavs maja do oddania mcrae, birdmana, dunleaviego, mo, shumpa. Shump ma bardzo przyjemny kontrakt.

Knight I tucker - bralbym, ale to brzmi mega zyczeniowo, chyba ze griffin opuscil phoenix z "teczka tyminskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brook Lopez za Taja Gibsona, 2 1-rd picki i rajona rondo.

 

Bo Nets nie maja pickow, a chca sie przebudowac. Nikt im nie da dwoch 1rd pickow i to juz w przyszlym drafcie. Do tego homeguy Taj, którego mogliby sobie zostawic na dluzej po sezonie jako niezaprzeczalny wzor dla mlodych graczy, ktorych by sobie pozyskali w drafcie i ktorych maja juz teraz. Rondo tylko dla wyrownania kontraktow, wiec mogloby go sobie zwolinic czy whatever.

 

Bulls musza sie pozbyc pułapki jaka jest a raczej bedzie Taj. 33 lata na karku, a nie widze powodu dlaczego nie mialby dostac kasy takiej jak Noah w poprzednie lato. Taj lepszy nie bedzie, teraz gra CY i sezon ma bardzo bardzo dobry, ale po zgarnieciu +15baniek za sezon obnizy loty. Swietna opcja jako mentor dla mlodych (Deng w Lakers).

 

Bulls maja duzo mlodych, ktorym zmarnowali talenty. Jesli mialbym znow patrzec na to jak papraja kariere nastepnych rooksow to juz wole niebroniacego Lopeza, ktory jednak od razu da to czego Bulls tak bardzo potrzebuja. Jednoczesnie dorzuci punkty spod kosza i bedzie swietnym gosciem od spacingu. Jest w miare mlody i ma brata w Chicago. Same pozytywy dla niego i dla Bulls tez.

 

Aha i jego kontrakt konczy sie wtedy, kiedy Bulls beda mogli sie gruntownie przebudowac bo na rynku beda PG i DMC

Ja bym nawet to klepnął tylko nie wiem czy w Chicago są gotowi oddać na już dwa picki w 1 rundzie draftu. Tak od ręki raczej by to nie poszło. Wymagałoby dogadania szczegółów. Te picki to oba z tego roku czy jeden z 2017 a jeden 2018? Tak czy siak Brook jest gościem w którego Bulls powinni celować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odłożyłem w biurze Suns słuchawkę z widelec i w sylwka nikogo nigdzie nie wyślę

Knight za rondo tak jak rak płuc za raka jąder

Az tak źle wam nie życzę

W tej propozycji chodzi o kupienie prospekta i picku, a nie Rondo, ktory jest tylko po to by sie pensje zgadzaly ze strony Bulls. W razie gdyby Suns mieli taka opinie jak Ty to przeciez moga dac mu szybki buyout.

 

Chandler jest zbędny Cavsom o ile nie uwolnią środka dla tysona na 20 minut na mecz

Jako rezerwowy dla Tristiana moze robic.

Zwlaszcza, ze za nim nie maja nikogo kto potrafi bronic i musza grac ultraofensywne lineupy.

 

ergo Knight i Tucker to zajebisty pakiet na krótką acz efektywną ławkę cavs

17 baniek

Shump i Chris 11 baniek, dajcie Dunleaviego na amnestię, kasa na 95% się zgadza, obie strony maja dobrą chemię , dobrych graczy do roto, Cavs mają mistrza, Suns rozwijają młodzież

Wg mnie Suns by na to nie poszli bo za duzo zaplacili za Knighta by go teraz oddawac jak salary dump.

Albo ujmujac to inaczej, gdyby Cavs dostali takiego propsa to powinni go jak najszybciej zaklepac.

 

gay, pick 2 rnd vs warren i dudley, pick 1 rnd

sacto tryb po now, by kuzyn nie poszedł

warren daje prospect, cuty i trójkę oraz charakter stricte nie zabierający światła

dudley daje strecz, ławkę i opcję na czwórkę

 

gay daje lepszą obronę przy bookerze, ma swoje minuty, ma za soba tuckera i zmienia sukcesywnie środowisko

kings dostają pick z 1 rundy, więc biorą kogoś niskiego do roto i starają się tego nbie spierdolic

suns biorą 2nd round i don europy go na kiszenie

Czyj ten pick z 1 rundy? Suns bedzie za dobry, wiec musi byc jakis inny. A ogolnie wydaje mi sie to drogo za Gaya... zwlaszcza dla druzyny tankujacej. Nie trafi on na pewno do jakiegos contendera?

 

Aha i jego kontrakt konczy sie wtedy, kiedy Bulls beda mogli sie gruntownie przebudowac bo na rynku beda PG i DMC

Po nowym CBA zmniejszyly sie mocno szanse, ze beda, wiec na to bym nie liczyl...

 

Brook Lopez za Taja Gibsona, 2 1-rd picki i rajona rondo.

Ja bym nawet to klepnął tylko nie wiem czy w Chicago są gotowi oddać na już dwa picki w 1 rundzie draftu. Tak od ręki raczej by to nie poszło. Wymagałoby dogadania szczegółów. Te picki to oba z tego roku czy jeden z 2017 a jeden 2018? Tak czy siak Brook jest gościem w którego Bulls powinni celować.

Jak fan Bulls by to klepnal to brzmi obiecujaco ;-)

Ciekawy props, ale jestem ciekaw dlaczego uwazacie to za wzmocnienie dla Chicago?

Bo mi sie wydaje, ze "nie" poszloby od ich strony i Nets by to brali z pocalowaniem reki.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę przykuła trójstronna wymiana pomiędzy 76ers - Mavs - Rockets. 

 

Po co brać pośrednika (Mavs) do tej wymiany skoro zakładając, że Houston potrzebuje rim protectora to nie lepiej dogadać się bezpośrednio z Sixers za młodszego zdrowszego Noela?

 

Chociaż z drugiej strony Bogut = doświadczenie, ale ja raczej postawiłbym na młodszego Noela i z chęcią popatrzył jaki duet stworzy z Hardenem skoro tak ładnie współpracował ze Smithem rok temu.

 

Kto mówi nie dla p'n'r Harden-Noel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w czym jest c***owy Brandon Knight ? 

Widziałem go w zyciu tyle co kot naplakał, statsy ma niezłe - niby na niskiej efektywnosci, ale całkiem solidnie wygląda. Ale fakt, że jako 25latek gra już w 3 klubie, a szuka się dla niego 4 nie świadczy o nim najlepiej... Widziałbym go w Sixers na ten sezon, brakuje nam często gęsto jeszcze jakiegos ballhandlera z trójką na obwodzie i taką rolę zastępczo musi pełnić Stauskas...

 

Co do Noela - dajcie spokój z wymianami go za vetów - ja rozumiem jeszcze takich żywych, przed 30, ale mooocno pastprime nie Devin Harris, czy Corey Brewer. Jeszcze na c***owych 2 letnich kontraktach. Brakuje tylko oddania picku Kings na dopełnienie c***owości takiej wymiany dla Phiilly :P

 

Swoją drogą próby gry Joel-Okafor powoli odchodzą i odchodzić będa myślę do lamusa. Nie gra to zupełnie, ja czekam, aż Brett wypuści w koncu do gry więcej Joel-Noel, o czym marzę od początku, bo to musi zaowocować przynajmniej fajną obroną. Plus Noel jest naprawdę niezłym finisherem pod obręczą - mając Simmonsa , czy jakiegoś PG z draftu za rok może mocno ożyć - to dobry, współczesny C , który może służyc za zabezpieczenie w przypadku odpukać kontuzji Embiida. 

 

Okaforowi trzeba szybko szukać nowej chaty, szukać desperatów - problem polega na tym, że ostatnio w wysokich mocno obrodziło i nie widać zbyt wielu kierunków dla centra tego typu... Cholera wie, może u boku Townsa w Wolves nie wyglądałoby to najgorzej ? KAT strec***e w ataku, potrafi grać obrońce na PF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy props, ale jestem ciekaw dlaczego uwazacie to za wzmocnienie dla Chicago?

 

 

Bulls maja mnostwo problemow. Bylo to do przewidzenia. Malo kto jednak wie, ze do pewnego momentu sezonu Bulls mieli top5 atak NBA. Dzialo sie to, poniewaz Wade, Butler i ludzie, ktorzy nie mieli rzucac - rzucali. Teraz Bulls cierpią, bo forma rzutowa spadła, a raczej się ustabilizowała. Wade, Butler cisną tą jedna trojke na mecz na 33% - OK, tak miało byc. Problem w tym, ze Nikola i Doug mieli robić 2 na +40%, a jak jest, kazdy widzi.

 

Lopez załatwia Bulls 3 rzeczy. Pierwsza z nich, to akcje dwójkowe. Ciekawa sytuacja była podczas wczorajszego meczu i pojawia się bardzo regularnie w innych. Standardowa akcja pnr. Butler/Wade przy piłce, zaslone stawia Felicio/Portis. Ekipy wiedza, ze moga sobie odpuscic 'rolujacych' kosztem podwojenia Jimmego lub Dwyane, bo - doslownie - felicio czy portis czesto maja problemy z konczeniem akcji pod koszem i wystarczy, ze jest na nich tylko ktos z pomocy i powodzenie akcji uwarunkowane jest tym, czy wade/butler beda w stanie odpalic jakies magiczne podanie z podwojenia, ktore dojdzie do CENTRALNIE rak Bobbego/Cristiano bo jesli nastapi chociaz drobna niedogodnosc, to pilka odbije sie od czola jednego lub drugiego i wyladuje na trubunach. Majac Lopeza, Bulls moga miec swoj pomysl na atak w postaci grania pnr/pnp z Lopezem non-stop. Gosc w tym sezonie niesamowicie rzuca i od zawsze byl uwazany za goscia, ktory potrafi zlapac pilke, podac, czy wykonczyc akcje.

 

Druga sprawa to alternatywa. Alternatywa dla "planu B" offensywy Bulls. Czesto jest tak, ze wyzej wspomnianej zaslony nie ma kto postawic, wiec wade/rondo czy butler kozlują, Mcdermott biega bez celu, Mirotic stoi na 8 metrze i czai sie na kolejna cegle, sekundy mijaja, kazdy kibic, ktory wykupil drogi bilet i drogi popcorn zajada go zastanawiajac sie kiedy bedzie ich podwyzka ceny, Rainsdorf przelicza hajsy i smieje sie wszystkim w twarz, a Taj Gibson czy Rolo stoja na 5 metrze na baseline i czekaja na rzut z midrange. I wszystko byloby dobrze, gdyby nie to, ze to cholernie nieefektywny rzut i wykonuja go goscie, ktorzy niekoniecznie maja do tego predyspozycje. No ale jesli nie ma sie wgl talentu rzutowego, to trzeba polegac na wysokich. Nie zrozumcie mnie zle, Rolo i Taj to MVP tej druzyny, ale nie daja easy points, nie daja jakichs zagrywek. Oni i tak trafiaja zaskakujaco duzo tych rzutow, ale poleganie na rzucie z midrange jest troche slabe. Lopez daje mozliwosc grania 1on1. Jest wielki, ma umiejetnosci, potrafi kocznyc akcje w post. Ze stylem. Taj tez skonczy, ale wczesniej musi miec 5 sekund na przepchniecie kogos, porobienia fakow, rzucenia, zebrania, sprzedania kosy pod zebro przeciwnikowi, ponownego rzucenia i zebrania, zrobienia upandunder i moze trafienia. Kocham Taja, ale widac, ze chlop stara sie niemozebnie, bo ma CY i z tego starania wychodzi 12ppg. Damn. Lopez ma latwosc zdobywania punktow, o ktorej nikt nie mowi, bo wszystcy sa zrozpaczeni jak musza ogladac Nets. Fajnie byloby zobaczyc na co go stac w innej druzynie. Szczegolnie takiej, ktora go potrzebuje. 

 

No i trzecia sprawa no to ten spacing. Lopez trafia ponad 2trojki na mecz na prawie 38% - dla Bulls to jest jak manna z nieba, a dostaja to od wysokiego, czyli automatycznie nie ma problemu ze "ktos stoi w pomalowanym i zabiera miejsce na wjazdy Butlera i Wade".

 

Lopez to jest perferct fit dla Bulls - pod kazdym wzgledem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał trejdować Noelem, to poszukałbym czegoś takiego:

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=jd8s2lc  , albo http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=jb5wrct

 

Co prawda ma to dziury, które możnaby załatac, a deal podszlifować... ALE:

 

W 1 przypadku Sixers dostają SG/SF w postaci Rossa, który troche za plecami DeRozana jest stłamszony, a jako 6th man gra na świetnej efektywności, do tego gość jest na rozsądnym kontrakcie i dość młody, z doświadczeniem w PO. 

 

Do tego Cory Joseph, który w obliczu kontuzji Baylessa wzmocniłby nam backcourt. 

 

Sixers wprawdzie tracą Ilyasovę, który gra bardzo dobry sezon, ale odmulają deski i mogą grać: 

 

Embiid/Okafor/Holmes

Simmons/Sarić/Holmes

Covington/Ross/Sarić

Ross/Stauskas/Joseph

Sergio/Joseph/McConnell

 

Gdzie widzę kilka naprawdę opcji zamieszania tym wszystkim - przede wszystkim zyskujemy sporo jakości na obwodzie nie od starych dziadów, a gośli, którzy z tym zespołem mogą trochę zostać. 

 

Raps zyskują mobilnego C z potencjałem DPOTY - swietnego na niskie, szybkie lineupy, do tego strech 4 w postaci Turka, który albo sie przyjmie, albo spuszczają go po sezonie. 

 

Druga opcja zawiera McConnela i Hendersona żeby załatać dziury i minuty po Josephie i Rossie. 

 

Generalnie najchętniej zrobiłym jednak tego deala z Okaforem zamiast Noela - w momencie, kiedy Brett doszedł do wniosku ze Jahill+Embiid nie ma prawa razem grać - jego wartość dopiero zacznie spadać, a jak wróci Simmons i okarze się, że z nim tez nie wygląda to będzie juz mega c***owa. 

 

Zaraz poszukam jakiegoś deala dla Jahlila, ale może być cięzko z jakis sensownym value w drugą mańkę. 

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maria

Oddanie Josepha i Rossa to zostawienie Wright i Powell na obwodzie Raps

Ergo brak obwodu z ławki i 1st round out

 

Knight nie kreuje, gra 1-2 z najbliższym partnerem, jest seryjnym puktującym,nie ma siły na dwójkę po obu stronach parkietu i ma średni ball handling na jedynkę. Z ławki na 25 minut max w poukładanym zespole spoko, w młodym teamie bez alfa psa nie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w czym jest c***owy Brandon Knight ? 

Widziałem go w zyciu tyle co kot naplakał, statsy ma niezłe - niby na niskiej efektywnosci, ale całkiem solidnie wygląda. Ale fakt, że jako 25latek gra już w 3 klubie, a szuka się dla niego 4 nie świadczy o nim najlepiej... Widziałbym go w Sixers na ten sezon, brakuje nam często gęsto jeszcze jakiegos ballhandlera z trójką na obwodzie i taką rolę zastępczo musi pełnić Stauskas...

 

No właśnie widać że nie oglądasz Knighta.. Jego jedyny atut ( poza oczywiście 2 ostatnimi miesiącami w Bucks) to zodbywanie punktow. W obronie fatalny. nie potrafi kreować, z kozłowaniem u niego jest tak sobie. Phoenix jest umoczone w niego i nikt ich nie zbawi . Zresztą przez niego ogólnie Suns ma problem na pozycjach 1-2 . Z nim Booker wygląda źle bo praktycznie nie jest w stanie się uwolnić a obaj dają taka fatalną obronę że chyba nikt nie ma tak złej. Knight co gorsza ostatnio nawet nie potrafi trafiać do kosza. Jego wartość jest zerowa. Nie ma gorszego młodego guarda w tej lidze.

 

A co do wymian z Toronto to by musieli stracić zmysły. Dopóki tam Masai odbiera telefony to nie ma szans na tak jednostronny deal. Para Noel-Valanciunas przy DeRozana który nie potrafi rzucać za 3 to właściwie zabicie ich ofensywy. Do tego tracą swój główny atut w postaci ławki. Raptors oddaje dużo nie rozwiązując swoich głównych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej propozycji chodzi o kupienie prospekta i picku, a nie Rondo, ktory jest tylko po to by sie pensje zgadzaly ze strony Bulls. W razie gdyby Suns mieli taka opinie jak Ty to przeciez moga dac mu szybki buyout.

 

Jako rezerwowy dla Tristiana moze robic.

Zwlaszcza, ze za nim nie maja nikogo kto potrafi bronic i musza grac ultraofensywne lineupy.

 

Wg mnie Suns by na to nie poszli bo za duzo zaplacili za Knighta by go teraz oddawac jak salary dump.

Albo ujmujac to inaczej, gdyby Cavs dostali takiego propsa to powinni go jak najszybciej zaklepac.

 

Czyj ten pick z 1 rundy? Suns bedzie za dobry, wiec musi byc jakis inny. A ogolnie wydaje mi sie to drogo za Gaya... zwlaszcza dla druzyny tankujacej. Nie trafi on na pewno do jakiegos contendera?

Suns mają młody core i nie potrzebują kolejnych prospektów i picków. Kolejne wybory to albo konkret łatający braki w roto (mamt własny "process" i Portisy tej ligi są nam zbędne po wybraniu Dragana, Markiza i kurczowym trzymaniu się Lena) albo stash w euro. 

Knight w Bulls to kompletne powielenie pozycji DW, tylko 3 razy gorsze. Skazanie ich na męki tantalowe w takim dealu

 

W Cavs na środku masz TT, ofensywnie też musi ganiać tam Czajnik, który defensywnie nie nadąży za czwórkami. Ergo - albo TT schodzi na czwórkę albo dla Tysona nie ma minut. TC jest jeszcze zbyt dobry i ma zbyt wysoki kontrakt, by nim robić 10 minut

 

Knight jest spalony w każdej organizacji, w której by miał kisić gałę i robić coś innego poza okazjonalnym rzutem z ławki. W Cavs by się przydał (LBJ by go mógł szybko do pionu ustawić), w innych "zarośniętych" na pozycjach 1/2 zespołach nie ma sensu

 

Pick Suns idzie w okolicach top5, ergo guard, ergo EB dostaje zdolnego zmiennika albo ktos z duetu EB/BK wylatuje w wymianie. EB  ma wartość, historię urazów, jakość na parkiecie. Knight ma niedowagę. 

 

Męki tantalowe dla tego, który to upchnie komuś z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę przykuła trójstronna wymiana pomiędzy 76ers - Mavs - Rockets.

 

Po co brać pośrednika (Mavs) do tej wymiany skoro zakładając, że Houston potrzebuje rim protectora to nie lepiej dogadać się bezpośrednio z Sixers za młodszego zdrowszego Noela?

Uwzglednij, ze autor tego pomyslu jest fanem Mavs ;-) A poza tym...

 

Chociaż z drugiej strony Bogut = doświadczenie, ale ja raczej postawiłbym na młodszego Noela i z chęcią popatrzył jaki duet stworzy z Hardenem skoro tak ładnie współpracował ze Smithem rok temu.

 

Kto mówi nie dla p'n'r Harden-Noel?

Wg mnie Sixers mowia nie bo Rockets brakuje materialu handlowego na Noela.

Watpie, ze oferta Brewer i pick Rockets bedzie najlepsza.

 

Powiedzcie mi w czym jest c***owy Brandon Knight ?

Za slabo rozgrywa jak na PG, ma za slaba skutecznosc w zdobywaniu punktow jak na SG i za slabo broni na obie pozycje. Tzn piszac z perspektywy dobrego startera, jako 6th man moze moglby sie sprawdzic w innej druzynie choc jego kontrakt jest bardziej starterowy, wiec...

 

Okaforowi trzeba szybko szukać nowej chaty, szukać desperatów - problem polega na tym, że ostatnio w wysokich mocno obrodziło i nie widać zbyt wielu kierunków dla centra tego typu... Cholera wie, może u boku Townsa w Wolves nie wyglądałoby to najgorzej ? KAT strec***e w ataku, potrafi grać obrońce na PF.

Skoro wlasnie podpisali Dienga to chyba nie po to by sciagnac Okafora ;-) 

 

Lopez załatwia Bulls 3 rzeczy. Pierwsza z nich, to akcje dwójkowe. Ciekawa sytuacja była podczas wczorajszego meczu i pojawia się bardzo regularnie w innych. Standardowa akcja pnr. Butler/Wade przy piłce, zaslone stawia Felicio/Portis. Ekipy wiedza, ze moga sobie odpuscic 'rolujacych' kosztem podwojenia Jimmego lub Dwyane, bo - doslownie - felicio czy portis czesto maja problemy z konczeniem akcji pod koszem i wystarczy, ze jest na nich tylko ktos z pomocy i powodzenie akcji uwarunkowane jest tym, czy wade/butler beda w stanie odpalic jakies magiczne podanie z podwojenia, ktore dojdzie do CENTRALNIE rak Bobbego/Cristiano bo jesli nastapi chociaz drobna niedogodnosc, to pilka odbije sie od czola jednego lub drugiego i wyladuje na trubunach. Majac Lopeza, Bulls moga miec swoj pomysl na atak w postaci grania pnr/pnp z Lopezem non-stop. Gosc w tym sezonie niesamowicie rzuca i od zawsze byl uwazany za goscia, ktory potrafi zlapac pilke, podac, czy wykonczyc akcje.

 

Druga sprawa to alternatywa. Alternatywa dla "planu B" offensywy Bulls. Czesto jest tak, ze wyzej wspomnianej zaslony nie ma kto postawic, wiec wade/rondo czy butler kozlują, Mcdermott biega bez celu, Mirotic stoi na 8 metrze i czai sie na kolejna cegle, sekundy mijaja, kazdy kibic, ktory wykupil drogi bilet i drogi popcorn zajada go zastanawiajac sie kiedy bedzie ich podwyzka ceny, Rainsdorf przelicza hajsy i smieje sie wszystkim w twarz, a Taj Gibson czy Rolo stoja na 5 metrze na baseline i czekaja na rzut z midrange. I wszystko byloby dobrze, gdyby nie to, ze to cholernie nieefektywny rzut i wykonuja go goscie, ktorzy niekoniecznie maja do tego predyspozycje. No ale jesli nie ma sie wgl talentu rzutowego, to trzeba polegac na wysokich. Nie zrozumcie mnie zle, Rolo i Taj to MVP tej druzyny, ale nie daja easy points, nie daja jakichs zagrywek. Oni i tak trafiaja zaskakujaco duzo tych rzutow, ale poleganie na rzucie z midrange jest troche slabe. Lopez daje mozliwosc grania 1on1. Jest wielki, ma umiejetnosci, potrafi kocznyc akcje w post. Ze stylem. Taj tez skonczy, ale wczesniej musi miec 5 sekund na przepchniecie kogos, porobienia fakow, rzucenia, zebrania, sprzedania kosy pod zebro przeciwnikowi, ponownego rzucenia i zebrania, zrobienia upandunder i moze trafienia. Kocham Taja, ale widac, ze chlop stara sie niemozebnie, bo ma CY i z tego starania wychodzi 12ppg. Damn. Lopez ma latwosc zdobywania punktow, o ktorej nikt nie mowi, bo wszystcy sa zrozpaczeni jak musza ogladac Nets. Fajnie byloby zobaczyc na co go stac w innej druzynie. Szczegolnie takiej, ktora go potrzebuje. 

 

No i trzecia sprawa no to ten spacing. Lopez trafia ponad 2trojki na mecz na prawie 38% - dla Bulls to jest jak manna z nieba, a dostaja to od wysokiego, czyli automatycznie nie ma problemu ze "ktos stoi w pomalowanym i zabiera miejsce na wjazdy Butlera i Wade".

 

Lopez to jest perferct fit dla Bulls - pod kazdym wzgledem.

Dzieki za super obszerne wyjasnienie i w sumie mnie przekonales ;-)

Jedyna watpliwosc jaka mam to kto zostaje w Bulls na dluzsza mete? Poza mlodziakami na rookie scale chyba tylko Butler, nie? Czyli branie Brooka byloby stawianiem na nim jako dlugoterminowe #2 druzyny? Czy w tej propozycji traktujesz go tylko jako wypelniacz na dwa sezony, a potem sie zobaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał trejdować Noelem, to poszukałbym czegoś takiego:

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=jd8s2lc , albo http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=jb5wrct

[...]

Raps zyskują mobilnego C z potencjałem DPOTY - swietnego na niskie, szybkie lineupy, do tego strech 4 w postaci Turka, który albo sie przyjmie, albo spuszczają go po sezonie.

 

Druga opcja zawiera McConnela i Hendersona żeby załatać dziury i minuty po Josephie i Rossie.

Wg mnie reakcja Elwooda i ely3 jest przesadnie ektremalna, ale z sednem ich wypowiedzi sie zgadzam tzn Raptors by powiedzieli "nie" bo te propozycje lepiej wygladaja w prozni niz jak sie uwzgledni ich potrzeby i sklad. Zeby Noel mogl grac na centrze wiecej niz rezerwowe minuty musieliby szukac nowego domu dla Jonasa, a wystawianie ich jednoczesnie stwarzaloby zbyt duze problemy ofensywnie.

 

Choc wg mnie linia Sixers-Raptors jest obiecujaca jesli chodzi o przyszle wymiany, wiec moze taka modyfikacja dla propozycji Juliusa - Sergio, Ilyasova i Covington za Rossa, Josepha i pick Raptors? Sixers oddaja dwa wygasajace kontrakty za mlodszych zawodnikow z dluzszymi umowami na pozycjach potrzeby, a Raptors dostaja dwoch stretch 4 do zastapienia Siakama i rezerwowego PG na miejsce Corego. Kto mowi nie?

 

Suns mają młody core i nie potrzebują kolejnych prospektów i picków. Kolejne wybory to albo konkret łatający braki w roto (mamt własny "process" i Portisy tej ligi są nam zbędne po wybraniu Dragana, Markiza i kurczowym trzymaniu się Lena) albo stash w euro.

Tzn czego im potrzeba? Nie musza szukac perelek wsrod mlodych?

 

W Cavs na środku masz TT, ofensywnie też musi ganiać tam Czajnik, który defensywnie nie nadąży za czwórkami. Ergo - albo TT schodzi na czwórkę albo dla Tysona nie ma minut. TC jest jeszcze zbyt dobry i ma zbyt wysoki kontrakt, by nim robić 10 minut

Mialem na mysli okolice 20.

Wg 82games.com w zeszlym sezonie Frye gral glownie na PFie i Cavs tez grali dobrze.

 

Knight jest spalony w każdej organizacji, w której by miał kisić gałę i robić coś innego poza okazjonalnym rzutem z ławki. W Cavs by się przydał (LBJ by go mógł szybko do pionu ustawić), w innych "zarośniętych" na pozycjach 1/2 zespołach nie ma sensu

OK, czy z Knightem czy z Tysonem zgadzamy sie, ze az sie prosi o jakis trejd na linii Cavs-Suns ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.