Skocz do zawartości

Kto mowi nie czyli wlasne propozycje trejdow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum przewijaja sie tematy, ze jakas druzyna powinna sprzedac tego i tamtego zawodnika, ale czesto brakuje w nich szczegolow gdzie mieliby trafic i za co konkretnie, wiec pozwole sobie zalozyc watek zbiorczy na czysto hipotetyczne propozycje trejdow w NBA. Jego celem niech bedzie omawianie pomyslow wymian, ktore nam strzelaja do glowy i ich weryfikowanie przez "komisje" zlozona z opinii innych forumowiczow.

 

Sa tylko trzy zasady tej zabawy:

1) kazdy moze wrzucac propozycje i komentowac te innych, ale nigdy nie pisz "jest gupia" bez podania uzasadnienia dlaczego ja za taka uwazasz. Ba! Nawet jesli jestes pewny ktora strona by odrzucila taka oferte napisz co wg Ciebie trzebaby dorzucic zeby byla sensowna dla obu stron bo w ten sposob mozna rozwijac pomysly innych, a nie tylko krytykowac, ze smieli wystawic kark. Wbrew pozorom to jest trudna sztuka!

 

2) trzeba napisac przynajmniej jedno zdanie jaki bylby powod/motyw wymiany dla OBU stron i autor podejmuje sie bronic sensu propozycji dla OBU. Tzn klepnalbys ta propozycje jako GM OBU druzyn i darujcie sobie te fantazje fanow pt "oddam smieci z mojej ulubinej druzyny za gwiazde z innej" bo od tego sa watki poszczegolnych zespolow ;-)

 

3) proponowana wymiana musi spelniac zasady techniczne/finansowe w NBA.

Nie liczy sie tylko wplyw na boisku bo jak jeden zawodnik zarabia o 20 baniek wiecej niz drugi i druzyna nie ma na niego miejsca w salary cap to wiadomo, ze w takiej formie wymiana nie ma zadnych szans na realizacje bo wtedy NBA ja na pewno odrzuci. Z kolei dokladanie nastepnych wiekszych klockow zwykle mocno utrudnia zadanie. To samo dotyczy wplywu dlugich kiepskich kontraktow.

 

Oczywiscie "wygrane" propozycje beda takie, ktore wypowiadajacy sie uznaja za dobre/akceptowalne dla obu stron ;-) Dodatkowym bonusem tej zabawy jest to, ze predzej czy pozniej ktos rzuci propozycje, ktora faktycznie przejdzie w NBA i to bedzie watek by sie pochwalic jak skorzystali z Twojego pomyslu ;-)

 

Beda jacys chetni na takie cos czy tylko dla mnie to jest fajna rozrywka?

 

Zeby nie bylo tylko teoretycznie rzuce jakis przyklad...

 

Tyson Chandler i PJ Tucker za Shumperta, Dunleavy, Mo Williamsa i Andersena.

[suns wywalaja niegwarantowane kontrakty Jenkinsa i Jonesa zeby tymczasowo zwolnic dwa sloty, a pozniej waivuja Mo i Andersena, wiec moga znow podpisac tych mlodziakow lub innych].

 

Cavs to klepia zeby wzmocnic jakosc i glebie lawki [dostaja 2 solidniakow za 1 plus pozbeda sie 2 niegrajacych zawodnikow bez placenia za nich podatku, wiec zwolnia kase i miejsce na 2 weteranow za minimum].

Suns to klepia zeby dac wiecej minut mlodym na SF i C, a przede wszystkim zeby sie pozbyc kontraktu Tysona. Tzn Shump ma niby niewiele nizszy, ale jest mlodszy, wiec mniejsze ryzyko i latwiej mozna go pchnac w jakiejs nastepnej wymianie.

 

Kto mowi nie?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) kazdy moze wrzucac propozycje i komentowac te innych, ale nigdy nie pisz "jest gupia" bez podania uzasadnienia dlaczego ja za taka uwazasz. Ba! Nawet jesli jestes pewny ktora strona by odrzucila taka oferte napisz co wg Ciebie trzebaby dorzucic zeby byla sensowna dla obu stron bo w ten sposob mozna rozwijac pomysly innych, a nie tylko krytykowac, ze smieli wystawic kark.

Zrobiłbym jednak specjalny wyjątek od tej zasady dla LAFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to ja rzucę swój, który chodzi mi po głowie od dłuższego czasu

Gay + WCS + Collison za Mudiay/Barton + Nurek + Gallo

nie sprawdzałem jak to z kontraktami ale na bank da się coś sklecić

Pensje sie zgadzaja, ale moglbys rozwinac motywacje ze strony Kings? To tankowanie i szykowanie sie na handel Kuzyna?

Bo Gay/Gallo odchodza w offseason, a jak nie maja minut dla WCS tak samo nie beda mieli dla Nurkicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pensje sie zgadzaja, ale moglbys rozwinac motywacje ze strony Kings? To tankowanie i szykowanie sie na handel Kuzyna?

Bo Gay/Gallo odchodza w offseason, a jak nie maja minut dla WCS tak samo nie beda mieli dla Nurkicia.

motywacją Kings jest walka o PO by mieć szansę na zatrzymanie DMC, pozbywają się Gay, który ich sabotuje, nie wiem czy chcieliby Mudiaya ale już Barton to jest łakomy kąsek nie tylko dla nich, typ jest top5 ligi ezy jak gra z ławki, Nurek mógłby powalczyć z Koufosem o minuty a może i jego granie obok Cuza na PF miałoby sens.

 

no, ale głownie liczę na to, że Kings to klepną bo jest tam Vivek, rzecz jasna

 

można jeszcze kombinować z Wilsonem, ale jego nie chciałbym oddawać z wiadomych względów

 

ps. ogólnie to myślałem, że nie chciałbym Lawsona, wiadomo, ale za to siano? gdzie ma się odrodzić jak nie w Baryłowie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym jednak specjalny wyjątek od tej zasady dla LAFa.

Wg mnie od tego jest punkt drugi tzn jak bedzie wrzucal jednostronne propozycje to wiecznie bedzie musial bronic ich sensu z punktu widzenia innego niz Clippers.

 

motywacją Kings jest walka o PO by mieć szansę na zatrzymanie DMC, pozbywają się Gay, który ich sabotuje, nie wiem czy chcieliby Mudiaya ale już Barton to jest łakomy kąsek nie tylko dla nich, typ jest top5 ligi ezy jak gra z ławki, Nurek mógłby powalczyć z Koufosem o minuty a może i jego granie obok Cuza na PF miałoby sens.

 

no, ale głownie liczę na to, że Kings to klepną bo jest tam Vivek, rzecz jasna

Czy jako GM Kings klepnalbys ta propozycje czy przyjmujesz, ze popelnia blad przez wlasciciela?

 

Bo po tej wymianie zostaja tylko z Lawsonem na PG, wiec wg mnie Kings to odrzuca. Mudiaya gra tak, ze raczej nikt go nie kupi by walczyc o playoffy w tym sezonie [jesli przyjmujesz, ze Denver wola Collisona to tak samo trzeba zalozyc dla Kings].

 

BTW, tez kombinowalem nad PG dla Denver i najwiecej probowalem z Bledsoe, ale ostatecznie nic nie sklecilem ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=j5hhxuf

 

nie wiem czy to sprawiedliwe ale

Dallas zyskują młodego podkoszowego, który bedzie mógł grać wieksze minuty

Houston zyskują dobrą obrone na PO. Będzie tego z 15 minut, bo Boguta juz nie stać na wiecej ale zawsze to coś, szczegolnie jak Rakiety liczą na coś więcej w tym roku

76 zyskują jako takiego weterana na rozegraniu który w tym roku może coś wiecej pograć, a w przyszłym za rozegranie weźmie sie Simmons. Ale Harris nie potrzebuje tak dużo piłki w rękach wiec nie widze przeszkód. Do tego Brewer który załata(?) mizerie na pozycjach 2,3 jako gracz z ławki. Jeżeli Phila chce sie odbić od kompletnego dna to powinni znaleźć pare takich kontraktów, bo wiadomo ze topowi weterani do nich nie przyjdą

 

o wymianie dodatkowych picków nie myślałem, choć wiadomo ze Mavs i 76 nie oddadzą nic z pierwszej rundy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, tez kombinowalem nad PG dla Denver i najwiecej probowalem z Bledsoe, ale ostatecznie nic nie sklecilem ;-)

Latem była plotka, że Nuggets byli zainteresowani Bledsoe za duet Barton - Faried, ale pewnie niewiele w tym prawdy :nevreness:

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=j5hhxuf

 

nie wiem czy to sprawiedliwe ale

Dallas zyskują młodego podkoszowego, który bedzie mógł grać wieksze minuty

Houston zyskują dobrą obrone na PO. Będzie tego z 15 minut, bo Boguta juz nie stać na wiecej ale zawsze to coś, szczegolnie jak Rakiety liczą na coś więcej w tym roku

76 zyskują jako takiego weterana na rozegraniu który w tym roku może coś wiecej pograć, a w przyszłym za rozegranie weźmie sie Simmons. Ale Harris nie potrzebuje tak dużo piłki w rękach wiec nie widze przeszkód. Do tego Brewer który załata(?) mizerie na pozycjach 2,3 jako gracz z ławki. Jeżeli Phila chce sie odbić od kompletnego dna to powinni znaleźć pare takich kontraktów, bo wiadomo ze topowi weterani do nich nie przyjdą

 

o wymianie dodatkowych picków nie myślałem, choć wiadomo ze Mavs i 76 nie oddadzą nic z pierwszej rundy 

76ers powiedzą nie. Bez picku to nie ma sensu. Biorą dwóch weteranów, których nie potrzebują. Właściwie to powinno im się jeszcze za to dopłacić, a nie mają oddawać Noela :nevreness: Zwłaszcza, że kontrakt Brewera jest gwarantowany w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem była plotka, że Nuggets byli zainteresowani Bledsoe za duet Barton - Faried, ale pewnie niewiele w tym prawdy :nevreness:

76ers powiedzą nie. Bez picku to nie ma sensu. Biorą dwóch weteranów, których nie potrzebują. Właściwie to powinno im się jeszcze za to dopłacić, a nie mają oddawać Noela :nevreness: Zwłaszcza, że kontrakt Brewera jest gwarantowany w przyszłym sezonie.

 

Ile jest wart Noel? Jak masz 3 młodych centrów to starasz sie go opchnąć, dopóki cokolwiek wart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest wart Noel? Jak masz 3 młodych centrów to starasz sie go opchnąć, dopóki cokolwiek wart

 

Proszę Cię. Starasz się go opchnąć dopóki cokolwiek wart za darmo ? To niedorzeczne.

Wydaje mi się, że wart jest całkiem sporo, skoro kibice różnych drużyn tak go chcą. Ty jesteś kibicem Dallas(tak zagłosowałeś w ankiecie) i chcesz go w Dallas. Widziałem wpisy w tematach Portland i Lakers że oni też by go chcieli. Boston pewnie też. 

 

Konkurencja nie jest mała. I na pewno nie pójdzie za przejęcia zbędnych kontraktów. To jest aż absurdalne. Jest RFA, Sixers mają kasę. Czemu mają go oddawać za niepotrzebnych  vetów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest wart Noel? Jak masz 3 młodych centrów to starasz sie go opchnąć, dopóki cokolwiek wart

Harris i Brewer to nie jest cokolwiek, tylko nic :nevreness:  76ers mogą mieć Noela jeszcze przez parę ładnych lat, a w tej chwili jego wartość jest najniższa ever i niżej już nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam tegoroczny pick Blazers + Leonarda za Noela

Blazers zyskują obronę pod koszem, Phila pozbywa się Noela za pick, który może być wysoki i dostają  gładkolicego Leonarda by lepiej wypadali na zdjęciach grupowych. Leonard nie będzie płakał, że siedzi na ławie a może jeszcze coś z niego będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=j5hhxuf

 

nie wiem czy to sprawiedliwe ale

Dallas zyskują młodego podkoszowego, który bedzie mógł grać wieksze minuty

Houston zyskują dobrą obrone na PO. Będzie tego z 15 minut, bo Boguta juz nie stać na wiecej ale zawsze to coś, szczegolnie jak Rakiety liczą na coś więcej w tym roku

76 zyskują jako takiego weterana na rozegraniu który w tym roku może coś wiecej pograć, a w przyszłym za rozegranie weźmie sie Simmons. Ale Harris nie potrzebuje tak dużo piłki w rękach wiec nie widze przeszkód. Do tego Brewer który załata(?) mizerie na pozycjach 2,3 jako gracz z ławki. Jeżeli Phila chce sie odbić od kompletnego dna to powinni znaleźć pare takich kontraktów, bo wiadomo ze topowi weterani do nich nie przyjdą

Zgadzam sie z reakcja flubera, zeby Sixers na to poszli musieliby dostac ze 2 pierwszorundowe picki bo...

 

Ile jest wart Noel? Jak masz 3 młodych centrów to starasz sie go opchnąć, dopóki cokolwiek wart

Ale lepiej go odpuscic za darmo niz przyjac slabych rezerwowych z kontraktami na 2 lata.

Skoro contender jak Rockets handluje weteranem Brewerem to przeciez nie dlatego, ze jest taki dobry ;-)  

 

Latem była plotka, że Nuggets byli zainteresowani Bledsoe za duet Barton - Faried, ale pewnie niewiele w tym prawdy :nevreness:

To chyba plotka byla puszczona od strony Nuggets bo nie wiem po co Suns ten trejd ;-)

 

juz widze jak Noel z nimi podpisuje, wiedząc ze bedzie max 2 opcją na nastepne x lat

Nie ma tu wiele do gadania bo Sixers moga zmatchowac kazda oferte...

 

Dam tegoroczny pick Blazers + Leonarda za Noela

Blazers zyskują obronę pod koszem, Phila pozbywa się Noela za pick, który może być wysoki i dostają  gładkolicego Leonarda by lepiej wypadali na zdjęciach grupowych. Leonard nie będzie płakał, że siedzi na ławie a może jeszcze coś z niego będzie?

Tylko Blazers nie mają w tym roku picku :smile:

Maja tylko nie moga nim handlowac ;-)

A bez picku ta propozycje raczej odrzuca Sixers [chyba, ze sa fanami Leonarda, ale watpie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu wiele do gadania bo Sixers moga zmatchowac kazda oferte...

 

pytanie czy 76 opłaca sie walczyć o Noela skoro mają skład jaki mają. Patrząc na przyszły sezon, potrzebe grania czegoś wiecej niż top3 draftu 6 raz z rzędu i coru Simmons/Embiid potrzebują ławki na pozycjach 1-3. PG sobie znajdą w przyszłym drafcie, mają Ilyasowe, mają Holmesa którego lubie. Brewer i Harris to moze średnie nazwiska, ale nadzieja ze za Noela 76 wyrwą jakis wysoki pick, albo dobrych ludzi do grania dla mnie jest średniorealny.

No i jezeli Noel zostanie do konca kontraktu to na moje wyrównany nie bedzie. Nastepne offseason to znowu morze kasy do wydania, nie zdziwie sie jak ktoś da mu kontrakt bliski maxa. Jest młody, jest podkoszowym. A ja widze ile zarabiają Mozgov, Ezeli, Mahinmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy 76 opłaca sie walczyć o Noela skoro mają skład jaki mają. Patrząc na przyszły sezon, potrzebe grania czegoś wiecej niż top3 draftu 6 raz z rzędu i coru Simmons/Embiid potrzebują ławki na pozycjach 1-3. PG sobie znajdą w przyszłym drafcie, mają Ilyasowe, mają Holmesa którego lubie. Brewer i Harris to moze średnie nazwiska, ale nadzieja ze za Noela 76 wyrwą jakis wysoki pick, albo dobrych ludzi do grania dla mnie jest średniorealny.

No i jezeli Noel zostanie do konca kontraktu to na moje wyrównany nie bedzie. Nastepne offseason to znowu morze kasy do wydania, nie zdziwie sie jak ktoś da mu kontrakt bliski maxa. Jest młody, jest podkoszowym. A ja widze ile zarabiają Mozgov, Ezeli, Mahinmi

Nie muszą o niego walczyć, mają do niego prawa, wystarczy wyrównać ofertę i to wszystko. Super, że mają Ilyasovę, Baylessa, jeszcze Harris i Brewer im są potrzebni... 

Oczywiście, że ktoś da mu wysoki kontrakt, a Harrisowi i Brewerowi nie. Dlaczego? Bo to nie jest wartość Noela, którego mają zaklepane na następne 6 lat bez problemu. Miejsce w salary jest, a Noel na tym nowym kontrakcie również bez problemu będzie wymienialny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą o niego walczyć, mają do niego prawa, wystarczy wyrównać ofertę i to wszystko. Super, że mają Ilyasovę, Baylessa, jeszcze Harris i Brewer im są potrzebni... 

Oczywiście, że ktoś da mu wysoki kontrakt, a Harrisowi i Brewerowi nie. Dlaczego? Bo to nie jest wartość Noela, którego mają zaklepane na następne 6 lat bez problemu. Miejsce w salary jest, a Noel na tym nowym kontrakcie również bez problemu będzie wymienialny. 

 

Nie mają go zaklepanego na 6 lat, tylko na ten sezon i przyszły. Noel może postąpić jak Monroe i zagrać 5 rok na kontrakcie rookiego i odejść za darmo. Więc albo ja nie jestem na bieżąco, albo napisałeś nieprawdę. Wiem, że to jest mało prawdopodobne, ale możliwe.

Fakt, że sam ten trade nic im nie daje, ale może za półtora roku odejść za darmo.

Edytowane przez Ficko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam, że coś mniej więcej takiego może nastąpić.

 

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=zqb9uer 

 

Bulls wypinają się na Rondo i wysyłają go z kimś z młodych do Suns ( Ja podałem Portisa ale poza McDermottem może być to każdy moim zdaniem). Phoenix pozbywa się guarda którego mają i tak podobno chęć oddać otrzymując młodego gracza ( i być może jakiś pick - pytanie jaki pozostawiam otwarte dla lepiej obeznanych w formie Rycerza). Rondo jest zaraz po wymianie zwolniony, szkoda na niego czasu i nerwów, w następnym sezonie ma tylko 3 mln gwarantowane, czyli prawie nic. Suns mają latem więcej hajsu na poszukiwanie kogoś na SF. Bullsdodają kogoś kto może lepiej niż Rondo pasować do Wade'a i Butlera. Co myślicie?

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.