Skocz do zawartości

Aborcja, eutanazja - Etyka


vasquez

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/patryk-jaki-mamy-bardzo-powazny-problem-w-polsce/bbs3wk

 

nie wiem ile w tym prawdy, bo politykom wierzyć nie wolno, ale jeśli akurat tu nie kłamie, to przerażające pod kątem człowieczeństwa.

Na pewno ponad 90% aborcji to aborcje "eugeniczne". W 2012 roku 3 razy przerwano ciążę w wyniku gwałtu, 23 razy z powodu stanu zdrowia matki i 718 razy z powodu podejrzenia choroby płodu.

 

W zeszłym roku liczba legalnych aborcji wyniosła już ponad 1800. 2 w wyniku gwałtu, około 30 z powodu zdrowia matki, a pozostałe ponad 1700 przypadków w wyniku podejrzenia nieodwracalnych zmian płodu. Wraz ze zwiększeniem powszechności badań prenatalnych rośnie liczba aborcji eugenicznych. Pozostałe rodzaje pozostają na mniej więcej stałym poziomie.

 

Trudno powiedzieć, czy aborcja eugeniczna to przypadki dzieci z zespołem Downa, bo zazwyczaj diagnozuje się wadę genetyczną, a tych jest przynajmniej tyle, ile człowiek ma chromosomów. Oczywiście statystycznie najczęściej występuje zespół Downa. Ponadto aborcję eugeniczną wykonuje się również wtedy, kiedy mamy do czynienia z wadami innymi niż genetyczne (gdzieś czytałem, że podział jest mniej więcej pół na pół).

 

Zdecydowaną większość aborcji eugenicznych wykonuje się w drugim trymestrze ciąży. Wcześniej trudno o diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i PISuar się przewrócił.

 

tydzień temu unosił się honorem i głosował "przeciw MORDOWANIU DZIECI", a dzisiaj już "MORDOWANIE DZIECI" mu nie przeszkadza. Polityczny d,pościsk z powodu ulicznych protestów i ogólnoświatowego obciachu okazał się znacznie lepszą motywację. Oto polski katolik, fałszywy, zakłamany, cyniczny śmieć. 

 

smutne jest także to, że polityczne koonfitury z tego  wydarzenia mogą zeżreć takie bezdennie nędzne partyjne twory jak Platforma i Nowoczesna, pełne bezjajecznych chłopców i histerycznych na pokaz bab, którzy dojdą do władzy i będą petryfikować ten kompromis, który po 89 zawarła klasa polityczna z Kościołem pokazując faka kobietom i w ogóle społeczeństwu.

 

Europosłanka PO, w otoczeniu koleżanek i kolegów - w ub tygodniu : "PE to nie jest miejsce na dyskusję o kwestiach światopoglądowych" [na wieśc o tym, że PE zamierza dyskutować o sytuacji kobiet w Polsce]

 

ta sama Europosłanka PO, w otoczeniu tych samych koleżanek i kolegów - dzień PO Czarnym Proteście : "PE to najlepsze i jedyne miejsce na dyskusję o kwestiach światopoglądowych"

 

Platfus już przebiera nogami, żeby zebrać owoce całego eventu. Niedoczekanie. Oni wszystko robią w jednym celu : usadzić d,py na tronie i d,py kilkunastu tysięcy swoich 'misiewiczów" na stołkach za publiczne pieniądze.

 

PO i PIS to jedno i to samo. Dopóki Polska nie popędzi w piz,du tych dwóch nowotworów żerujących na organizmie narodowym, to będzie źle, gorzej i najgorzej. Mimo wszystkich turbokompromitacji w ostatnich 10 latach : PIS 35 % poparcia, PO ok 20 %. Brawo, Polacy, jesteście niezrównani. I do tego PSL, mafia na swoim - zawsze 5-10 %, ale to mafia rodzinna na siebie sama głosuje. Policzmy : 35 + 20 + 5-10... tak jakoś około 65 % wychodzi. Dodajmy 15-20 % Nowoczesnej, która od PO rózni się tylko tym, że dopiero chce się napchać groszem publicznym, a poziom przygotowania do pełnienia funkcji publicznych ma dokładnie tak samo niski - i mamy 85 % glosów, które idą na skończonych obłudników, cyników i zwykłych zaprzańców. 

 

KOleś od Ordo Iuris, po odrzuceniu ich projektu, uwaga - to cytaty z jednej wypowiedzi :

 

"[...} żal mi tylko tych MORDOWANYCH DZIECI. [...] Przegraly dzis MORDOWANE DZIECI. [...] przegrali co, co nie odwazyli sie powstrzymac zabijania MORDOWANYCH DZIECI. [...]"

 

Co widać na tym obrazku ? ani widać cynicznego d,pka, który tak bardzo wierzy w swój przekaz, że w każdym zdaniu używa frazy "mordowane dzieci". on nawet już zaczał "zabijać mordowane dzieci", taki z niego wykształciuch ukulturalniony. Gostek wie,  ze jest dobrze - pokazali się, wywołali zdrową zadymę, po cichu dostaną kaskę z dotacji rządowych i będzie miodzio. PIS chce mieć ich z głowy, więc zapłaci ile trzeba.

 

generalnie, hucpa na sto dwa.

 

plus, to nadzieja, że w tym kraju zdominowanym przez mentalnośc homo soveticus może się narodzić społeczeństwo obywatelskie i wzrasta świadomośc społeczna. Szkoda tylko, że trzeba ludziom dopiero do majtasów zacząć zaglądać, żeby nauczyli się kopać w d,pę rząd.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep

 

jako genetyczny Polak możesz tego nie zrozumieć, ale w moich żyłach płynie solidna mieszanka krwi czeskiej, słowackiej, rosyjskiej, a nawet hiszpańskiej, więc niejako "z instynktu", jakby to niektórzy wirtuozi słowa i psychologii, napisali - mam dystans do Polski, polskości, a zwłaszcza polactwa, które ty reprezentujesz w sposób tak doskonały, że nawet bym nie śmiał stawac z tobą w szranki.

 

może dlatego, że jestem tak "ukrwiony" i tak wychowany, nie rozumiem czym jest ta staropolska zazdrość, zawiść, cebulactwo, tępy egoizm,postawa zes.raj się, a nie daj się, albo zastaw się, a postaw się,  brak empatii i kombinatoryka stosowana, zwana niekiedy dumnie "cwaniactwem", najważniejsza, wg Polaków, ich zaleta narodowa. Oraz partriotyzm rozumniany już od lat 90-tych, jako masowe kradzieże w sklepach niemieckich, wymiennie z szarżowaniem koniem i szabelką na czołg, ewentualnie przystrajaniem się rycerzy w skrzydła, co na pewno pomagało w walce z wrogiem - wróg, widząc takie dziwadła, umierał masowo ze śmiechu.

 

tak więc, synu polskiego narodu, nie musze sobie pochlebiać. jestem jaki jestem. I ty też masz tak samo, więc weź to na klatę, zamiast swoją złośc upychać nieporadnie w słabej ironii.

 

@fluber

 

wydaje się, ze jedynymi partnerami do dyskusji z tobą są prawodawcy w Nikaraguii, Salwadorze, Chile albo na Malcie. Szlifuj języki.

 

"bez odwolan do katolickiego fundamentalizmu"

 

czyżbyś się wstydził ? Nigdy bym nie przypuszczał, zwłaszcza po tym jak recytowałeś tutaj katolicki katechizm.

 

"chetnie poznam dane ze wiekszosc Polakow idzie sie skrobac"

 

ja nie powiedziałem, że większość Polakow idzie się skorbac. Powiedziałem, że większosć Polakow idzie się skrobać, kiedy ich dotyczy problem niechcianej ciązy. Albo kogoś z ich bliskich. 

 

danych nie mam, ale mam więcej rozumu niż ty gotowców z katechizmu. I powiedzmy, że znam przypadki fundamentalistów, którzy w momencie gdy patologiczna, albo zwykła - niechciana ciąza zaczęły dotyczyć ich córek porzucali natychmiast swoje moralne patosy i robili to, przeciw czemu tak gardłowali.

 

"dane o setkach tysiecy skrobanek rocznie"

 

a to mnie do tego potrzebujesz ? przecież wystarczy wpisać w gugla "podziemie aborcyjne w Polsce", zeby sobie znaleźć wyliczenia organizacji zajmujących się tymi sprawami w sposób profesjonalny, jak również dane o metodologii takich wyliczeń. Dlaczego nie umiesz samodzielnie działać, i we wszystkim potrzebujesz być prowadzony za rączkę ?

 

"dlaczego Kosciol mialby byc przeciw ochronie zycia"

 

czyjego : zarodka , który nie ma samoświadomości, czy ciężarnej kobiety, która np. ma już dziecko albo i niejedno ? KOściół broni praw zlepka komórek, a ma w d,pie prawa kobiet. Jest zatem klasycznym przykładem polskiego zakłamanego ciula.

 

"dane na temat liczby niepełnosprawnych kobiet ktore beda usuwaly ciaze"

 

nawet jesli jedna tylko zostanie zgwałcona i zajdzie w ciąże - powinna mieć prawo do usunięcia. Twoje pytanie jest typowe dla ludzi, któtzy nie znają życia : zależy wam na liczbach. Indywidualne dramaty nie mają znaczenia. Jak tow. Stalin powiedział ? "jedno zabójstwo, to zbrodnia, milion to statystyka" ? gratuluję wzorców, homo soveticus mindset.

 

nie dociera do ciebie ciągle, ze tutaj chodzi o prawo do decydowania o sobie, podstawową wolność człowieka ? dlaczego chcesz zmuszać upośledzoną kobietę, ktorej sytuację ktoś wykorzystał i zgwałcił, do noszenia, urodzenia i wychowania np. dziecka, które będzie jak warzywo ? dlaczego chcesz zmuszac ludzi do heroizmu, na który ty sam nie miałbyś jaj ? Bo masz fuksa i nigdy nie będziesz taką kobietą ? Bo jesteś impotentem i potencjalne ojcostwo warzywa c nie zagraża ?

 

"legalizowac przestepstwo zeby podziemne grupy nie mogly zarabiac"

 

nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

a] nikt nie mówi o przestępstwie, bo skrobanie zarodka to nie "mordowanie dziecka"

b] jak napisałem : chodzi o zdrowie i życie kobiet, które muszą mieć prawo do aborcji i jesli będzie ona legalna, to zagwarantowane będą miały profesjonalną opiekę, a nie chałupnicze metody, celowe poronienia, znachorów, albo cynicznych cwaniaków, którzy ciąze usuną, ale w sposób tak paskudny i niefachowy,że kobieta może zejść

 

jesli masz to w d,pie, a liczy się dla ciebie tylko zarodek, to dlaczego bronisz się przed nazywaniem ciebie fundamentalistą katolickim ? co ciebie od nich rózni ? nawet katechnizm cytujesz jak zawodowy ministrant.

 

"utraty zdrowia podczas ucieczek przed policyjnymi poscigami"

 

dobrze, że mężczyźni nie mogą zachodzić w ciążę. Dzieki temu każdy czereśniak internetowy może sobie drwić z problemów i dylematów, zagrozeń zdrowia i życia ciężarnych kobiet.

 

świat jest piękny, prawda, panie Dowcipas ? Módl się do swojego bozia, żeby baby nie zaczeły rządzić światem, bo jak wpadną na pomysł, zeby chłopów kastrować, to może ci się uruchomii empatia. Na razie jesteś jak bałwan śnieżny, nic do ciebie nie dociera. Zamknąłeś się na strychu i wychodzisz tylko na posiłki.

 

PS : poza tym, zachodzi pytanie : dlaczego "mordowanie dziecka' czyli zarodka Ordo Iuris wycenia tylko na 3 lata więzienia ? Ten facet z Legnicy, ktory zabił kilkuletnie dziecko siekierą dostał 25. Coś tu nie gra. A padały nawet opinie, że matka w ogole nie będzie karana. Tylko lekarz. Tak jakby lekarz ją zmusił. Tu pojawia się pytanie, czy sklep który sprzedal siekierę mordercy dziecka nie powinien również za to beknąć. Jak prawo ma być w tym kraju spójne, to trzeba zacząć działać.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, czy aborcja eugeniczna to przypadki dzieci z zespołem Downa, bo zazwyczaj diagnozuje się wadę genetyczną, a tych jest przynajmniej tyle, ile człowiek ma chromosomów. Oczywiście statystycznie najczęściej występuje zespół Downa. Ponadto aborcję eugeniczną wykonuje się również wtedy, kiedy mamy do czynienia z wadami innymi niż genetyczne (gdzieś czytałem, że podział jest mniej więcej pół na pół).

Wad genetycznych jest sporo więcej niż 46, chyba że masz na myśli tylko mutacje w liczbie chromosomów. W takim wypadku chyba nic z płciowych nie podlega aborcji, a z reszty tylko chyba trisomie 21 i 18(może jeszcze jakiś są w stanie przeżyć ciążę nie licząc kazuistycznych przypadków) i reszta przypadków podlega naturalnej aborcji - czytaj poronieniu. A chyba tylko ciąża z Downem jest w stanie być donoszona w większości przypadków z anomalii liczby chromosomów(oczywiście nie licząc płciowych). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dziesieciolecia totalnej dominacji skrzydlatych Polskich Panów nad roznymi mieszancami i kundlami"

 

no właśnie. Minęło kilkaset lat, mieszańce i kundle mają najnowocześniejszą broń, także ekonomiczną i finansową, a Polski Pan nadal na koniu i ze skrzydłami przypiętymi do d,pska w podartych portkach.

 

te skrzydła są symbolem śmieszności polskiego oręża. nic dziwnego, ze w Polsce czci się same klęski a'la PW albo idiotyczne Monte Cassino, którego nikt normalny nie chciał szturmowac, wiec posłano tam polskich oszołomów, żeby oddali życie za porządek jałtański.Oczywiście, czy PW czy Monte Cassino - Polak zawsze miał skrzydła przyczepione do przedziałka.

 

Polscy Panowie...

 

ze szlachetnym korzeniem chłoporobotniczym. 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep

 

jako genetyczny Polak możesz tego nie zrozumieć, ale w moich żyłach płynie solidna mieszanka krwi czeskiej, słowackiej, rosyjskiej, a nawet hiszpańskiej, więc niejako "z instynktu", jakby to niektórzy wirtuozi słowa i psychologii, napisali - mam dystans do Polski, polskości, a zwłaszcza polactwa, które ty reprezentujesz w sposób tak doskonały, że nawet bym nie śmiał stawac z tobą w szranki.

 

 

 

I wlasnie dlatego jako efekt  miedzynarodowego gwaltu zbiorowego nie jestes w stanie pojac tego naszego pieknego polactwa , cebularstwa i zawisci. Jestem teraz w stanie zrozumiec dlaczego tak walczysz z przeciwnikami aborcji ..stad te twoje z dupy przyklady- gwaltow ,downow -ktore mozna zmkanc w promilu.  Jako biedny zlepek DNA niewiadomej jakosci i pochodzenia wiesz z autopsji jakie zycie jest ciezkie. Ale glowa do gory jako ze w tobie kawalek ruska , czecha i hiszpana - mozesz pic na umor , nie wierzysz w zadne zabobony i ruchasz czesti i mocno . W dzien ojca to ty masz przejebane ....

Jarek po prostu słucha woli narodu w przeciwieństwie do poprzednich władz. brawo

 

chyba nie, w sondazach narod byl za aborcja , jarek zrozumial ze z mediami nie wygra.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@fluber

 

wydaje się, ze jedynymi partnerami do dyskusji z tobą są prawodawcy w Nikaraguii, Salwadorze, Chile albo na Malcie. Szlifuj języki.

 

"bez odwolan do katolickiego fundamentalizmu"

 

czyżbyś się wstydził ? Nigdy bym nie przypuszczał, zwłaszcza po tym jak recytowałeś tutaj katolicki katechizm.

 

"chetnie poznam dane ze wiekszosc Polakow idzie sie skrobac"

 

ja nie powiedziałem, że większość Polakow idzie się skorbac. Powiedziałem, że większosć Polakow idzie się skrobać, kiedy ich dotyczy problem niechcianej ciązy. Albo kogoś z ich bliskich. 

 

danych nie mam, ale mam więcej rozumu niż ty gotowców z katechizmu. I powiedzmy, że znam przypadki fundamentalistów, którzy w momencie gdy patologiczna, albo zwykła - niechciana ciąza zaczęły dotyczyć ich córek porzucali natychmiast swoje moralne patosy i robili to, przeciw czemu tak gardłowali.

 

Nie przeczę Twojej inteligencji. Czyli swoje dane opierasz na tym, że znajomy nibykatol usunął ciążę. Ok.

 

 

 

"dane o setkach tysiecy skrobanek rocznie"

 

a to mnie do tego potrzebujesz ? przecież wystarczy wpisać w gugla "podziemie aborcyjne w Polsce", zeby sobie znaleźć wyliczenia organizacji zajmujących się tymi sprawami w sposób profesjonalny, jak również dane o metodologii takich wyliczeń. Dlaczego nie umiesz samodzielnie działać, i we wszystkim potrzebujesz być prowadzony za rączkę ?

 

 

Dane różnych organizacji wskazują na wynik od 7 do 100 tysięcy nielegalnych aborcji rocznie. Prawda zwykle leży w środku. Pewnie ktoś powiedział w telewizji o kilkuset tysiącach i teraz powtarzasz. To bzdury.

 

Przeciętna kobieta żyje 80 lat, Polek jest około 18 milionów. 300 tysięcy skrobanek rocznie daje w ciągu 80 lat 24 miliony aborcji, czyli wychodzi, że każda kobieta skrobała się raz, a do tego jeszcze połowa panów też skrobała się po razie. Jak tu z Tobą dyskutować na poważne tematy, jak z inteligentnym człowiekiem, jak wyskakujesz z takimi liczbami?

 

 

 

 

"dlaczego Kosciol mialby byc przeciw ochronie zycia"

 

czyjego : zarodka , który nie ma samoświadomości, czy ciężarnej kobiety, która np. ma już dziecko albo i niejedno ? KOściół broni praw zlepka komórek, a ma w d,pie prawa kobiet. Jest zatem klasycznym przykładem polskiego zakłamanego ciula.

 

 

Nauka KK nie jest aż tak strasznie skomplikowana. Ten zlepek komórek ma dokładnie takie same prawa, jak kobieta, taka jest nauka Kościoła i z niej wynika stosunek do aborcji. Jest to klasyczny przykład związku przyczynowo - skutkowego.

 

 

 

"dane na temat liczby niepełnosprawnych kobiet ktore beda usuwaly ciaze"

 

nawet jesli jedna tylko zostanie zgwałcona i zajdzie w ciąże - powinna mieć prawo do usunięcia. Twoje pytanie jest typowe dla ludzi, któtzy nie znają życia : zależy wam na liczbach. Indywidualne dramaty nie mają znaczenia. Jak tow. Stalin powiedział ? "jedno zabójstwo, to zbrodnia, milion to statystyka" ? gratuluję wzorców, homo soveticus mindset.

 

nie dociera do ciebie ciągle, ze tutaj chodzi o prawo do decydowania o sobie, podstawową wolność człowieka ? dlaczego chcesz zmuszać upośledzoną kobietę, ktorej sytuację ktoś wykorzystał i zgwałcił, do noszenia, urodzenia i wychowania np. dziecka, które będzie jak warzywo ? dlaczego chcesz zmuszac ludzi do heroizmu, na który ty sam nie miałbyś jaj ? Bo masz fuksa i nigdy nie będziesz taką kobietą ? Bo jesteś impotentem i potencjalne ojcostwo warzywa c nie zagraża ?

 

Powiem Ci, że ten akapit mi się niezwykle podoba. Najpierw piszesz, że należy zalegalizować aborcję nawet jeżeli w przyszłości tylko jedna upośledzona zgwałcona kobieta będzie musiała z niej skorzystać, a potem wyjeżdżasz z homo sovieticusem. Pokazujesz jeden przykład (zbrodnia), dla którego chcesz dopuścić miliony aborcji (statystyka). Przecież to Ty jesteś przykładem homo sovieticusa, a nie ja :nevreness:

 

Co Ty tak ciągle z tą impotencją? Jak możemy Ci pomóc?

 

 

 

"legalizowac przestepstwo zeby podziemne grupy nie mogly zarabiac"

 

nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

a] nikt nie mówi o przestępstwie, bo skrobanie zarodka to nie "mordowanie dziecka"

b] jak napisałem : chodzi o zdrowie i życie kobiet, które muszą mieć prawo do aborcji i jesli będzie ona legalna, to zagwarantowane będą miały profesjonalną opiekę, a nie chałupnicze metody, celowe poronienia, znachorów, albo cynicznych cwaniaków, którzy ciąze usuną, ale w sposób tak paskudny i niefachowy,że kobieta może zejść

 

jesli masz to w d,pie, a liczy się dla ciebie tylko zarodek, to dlaczego bronisz się przed nazywaniem ciebie fundamentalistą katolickim ? co ciebie od nich rózni ? nawet katechnizm cytujesz jak zawodowy ministrant.

 

Ja się nie wstydzę bycia katolickim fundamentalistą, ale rozmawiamy o prawie świeckim. Jeżeli ktoś kiedyś będzie chciał nie karać za kradzieże, a ktoś się temu sprzeciwi, to nie będzie znaczyło, że jest katolickim fundamentalistą, któremu katecheta nawciskał do głowy "nie kradnij, nie kradnij".

 

Dla mnie wartość życia zarodka jest wyższa niż wartość prawa kobiety do pozbawiania go życia w komfortowych warunkach. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wad genetycznych jest sporo więcej niż 46, chyba że masz na myśli tylko mutacje w liczbie chromosomów. W takim wypadku chyba nic z płciowych nie podlega aborcji, a z reszty tylko chyba trisomie 21 i 18(może jeszcze jakiś są w stanie przeżyć ciążę nie licząc kazuistycznych przypadków) i reszta przypadków podlega naturalnej aborcji - czytaj poronieniu. A chyba tylko ciąża z Downem jest w stanie być donoszona w większości przypadków z anomalii liczby chromosomów(oczywiście nie licząc płciowych). 

Znalazłem jakieś artykuł, w którym jako choroby związane z mutacją chromosomów i kwalifikujące do aborcji wymienia się:

Zespół Downa (trisomnia 21)

Zespół Edwardsa (trisomnia 18)

Zespół Warkany'e (trisomnia 8)

Zespół Wolfa - Hirschhorna (ubytek chromosomu z 4 pary)

Zespół 13q oraz zespół Patau (aberracja 13 pary)

Zespół Klinefeltera (2 chromosomy X jeden chromosom Y w chromosomach płci)

Zespół Turnera (brak chromosomu X płci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dlatego jako efekt  miedzynarodowego gwaltu zbiorowego nie jestes w stanie pojac tego naszego pieknego polactwa , cebularstwa i zawisci. Jestem teraz w stanie zrozumiec dlaczego tak walczysz z przeciwnikami aborcji ..stad te twoje z dupy przyklady- gwaltow ,downow -ktore mozna zmkanc w promilu.  Jako biedny zlepek DNA niewiadomej jakosci i pochodzenia wiesz z autopsji jakie zycie jest ciezkie. Ale glowa do gory jako ze w tobie kawalek ruska , czecha i hiszpana - mozesz pic na umor , nie wierzysz w zadne zabobony i ruchasz czesti i mocno . W dzien ojca to ty masz przejebane ....

 

naprawdę nie ma co się zniżać do poziomu tego rasistowskiego faszysty vasqueza

ludzi powinno się oceniać po czynach/słowach a nie pochodzeniu (szczególnie że bycie 'pewnym' pochodzenia w roku 2016, szczególnie mieszkając w Polsce gdzie na przestrzeni wieków był duży kocioł kulturowy - spowodowany, między innymi, naszą wrodzoną tolerancją i otwartością - jest dość zuchwałe)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam - wrzucam mój status z fb:

Denerwuje mnie nowomowa odnośnie ostatniego projektu obywatelskiego odnośnie aborcji - że jakieś prawa kobiet, patriarchat, zaostrzenia czegoś tam. Przecież ta dyskusja w ogóle tego nie dotyczy, nie one są podmiotem. Ustawa dotyczy ludzi przez narodzinami - płodów i zarodków i tego kiedy im nadajemy prawa człowieka. Jeśli wybieramy wersję prawicy - prawa człowieka obowiązują od początku, wtedy sprawa jest prosta, po prostu chronimy życie ludzkie. Zakaz aborcji w równym stopniu odbiera prawa kobietom jak zakaz zabójstw, a nakaz urodzenia w równym stopniu gwałci ich wolność jak nakaz pomocy ofiarom wypadku. Jeśli zaś chcemy mieć prawa jak na zachodzie, co postuluje czarny protest, czyli prawa człowieka nabywane przy urodzeniu, wtedy sprawa też jest prosta. Daje to w takim samym stopniu prawa kobietom jak możliwość uśpienia chorego kota czy zabicie niebezpiecznego psa. Żadnego końca "patriarchatu" czy tam "dyktatury mężczyzn"(albo kobiet jak krzyczała Wielgus) nie ma. Stop nowomowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz

 

a teraz jest "W Sejmie debata ws. projektu dotyczącego zakazu aborcji"

 

IT'S MAGIC!

 

Wszedłem na Onet jakieś półtorej godziny po twoim poście. Być może widziałem inny artykuł niż ty, ale jest to wątpliwe (po co by mieli tworzyć dwa różne artykuły o odrzuceniu projektu w tak krótkim odstępie czasu). Jeżeli faktycznie Onet napisał, że PiS oszukał wyborców (i nie był to cytat z jakiegoś działacza pro-life) to daj po prostu linka.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.