Skocz do zawartości

Aborcja, eutanazja - Etyka


vasquez

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem na Onet jakieś półtorej godziny po twoim poście. Być może widziałem inny artykuł niż ty, ale jest to wątpliwe (po co by mieli tworzyć dwa różne artykuły o odrzuceniu projektu w tak krótkim odstępie czasu). Jeżeli faktycznie Onet napisał, że PiS oszukał wyborców (i nie był to cytat z jakiegoś działacza pro-life) to daj po prostu linka.

Zdajesz sobie sprawę, że tytuły artykułów na onecie się nie raz zmieniają kilka razy w ciągu godziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na Onet jakieś półtorej godziny po twoim poście. Być może widziałem inny artykuł niż ty, ale jest to wątpliwe (po co by mieli tworzyć dwa różne artykuły o odrzuceniu projektu w tak krótkim odstępie czasu). Jeżeli faktycznie Onet napisał, że PiS oszukał wyborców (i nie był to cytat z jakiegoś działacza pro-life) to daj po prostu linka.

To chyba nie był artykuł, tylko relacja na żywo. W takich tytuły zmieniają się 4 razy na godzinę, w zależności od tego, co się aktualnie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie był artykuł, tylko relacja na żywo. W takich tytuły zmieniają się 4 razy na godzinę, w zależności od tego, co się aktualnie dzieje.

???

 

Przecież w takich ,,relacjach na żywo" z gorących wydarzeń nie ma nigdy pisaniny w stylu ,,Macierewicz się skompromitował i opuścił mównicę sejmową" tylko suche newsy, że ten powiedział to, ten tamto a Sejm zdecydował o tym i o tym. W takich relacjach redaktory z Onetu nie bawią się w publicystykę i jakieś ocenianie jak w felietonach.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 socjalizm rajem; sprawiedliwość to zabieranie tym, którym się chce coś robić i rozdawanie tym, którym się nie chce; tolerancja to słuchanie tego, co mówimy i ignorowanie przeciwnych punktów widzenia

 

Bardzo trafna charakterystyka Prawa i Sprawiedliwości.

 

no i oczywiście pamiętaj, że zarzucenie komuś faszyzmu, nazizmu (ale w żadnym razie komunizmu!), antysemityzmu, rasizmu (chyba że jest czarnym), ksenofobizmu, seksizmu, fanatyzmu religijnego (chyba że jest żydem lub islamistą), zaściankowości oraz nietolerancji pozwoli ci wyjść w glorii chwały z każdej dyskusji.

 

Komuch jest zarezerwowany dla każdego spoza fanklubu PiS.

 tego lewa strona nie widzi, dla nich liczą się tylko uogólnienia i chwytliwe hasła (często agresywne), czego zresztą Vasquez jest doskonałym przykładem.

Wy macie Macierewicza i Pawłowicz, my mamy Ryśka Petru i vasqueza. Ale my przynajmniej nie robimy ze swoich klaunów ministrów albo profesorów.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byla relacja life, ilekroc wchodzilem byl inny tytul (tej samej relacji)

jak sobie teraz ja zlukasz to jest tam wpis o oszukiwaniu wyborcow. wzieli to na tytul po czym zmienili.

 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sejmowa-debata-ws-projektu-dotyczacego-zakazu-aborcji/7h3bk5

 

Tu jest całość i nie widzę tam takiego wpisu. Zresztą tam w ogóle nie ma żadnego komentarza redakcji Onetu, bo te relacje polegają na suchych newsach i niczym więcej. Onet dał tylko dwa CYTATY o oszustwie (zatem nie jest to opinia redakcji jak sugerowałeś):

 

Wstyd mi za polityków, którzy oszukali swoich wyborców - powiedział Dzierżawski, podsumowując przebieg dzisiejszego posiedzenia.

Wojciech Bakun (Kukiz'15): PiS oszukało pół miliona obywateli, którzy podpisali sie pod projektem ws. zakazu aborcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego to ty sie dopatrzyles u Macierewicza, ze stawiasz go w gronie klaunow Artlan? mozesz zalinkowac jakies jego wypowiedzi (wideo lub audio a nie sprawozdania z tego, co niby powiedzial), ktore by do takiego wniosku sklonily?

 

BTW http://www.youtube.com/watch?v=69q0l8xIwgE&feature=youtube_gdata_player

on chyba zawsze mowi tak spokojnie i rzeczowo, a do tego tutaj mamy informacje, ktore jakos sie nie przebijaja w mediach: to strona francuska zerwala negocjacje oraz cena byla wyzsza niz inne panstwa uzyskiwaly (czyli pewnie znowu "obrotni" polscy politycy chcieli zarobic pod stolem kosztem wlasnego kraju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzę, że nie znasz teorii Antka o wybuchach i sztucznej mgle.

 

Do tego np. to:

http://wyborcza.pl/1,76842,11582926,Macierewicz__Putin__chyba__przed_Trybunal_Sprawiedliwosci.html

 

Albo mnóstwo wypowiedzi o ruskich agentach jeszcze przed Smoleńskiem np. ten o Ministrach Spraw Zagranicznych III RP:

większość spośród nich była w przeszłości agentami sowieckich służb specjalnych.

 

Nie chce mi się szukać video, ale cytat jest prawdziwy, bo Antek przecież się z tego tłumaczył twierdząc, że to tylko ,,skrót myślowy" i tak naprawdę chodziło o przynależność do PZPR (bo dla niego PZPR i sowieckie służby specjalne to jedno i to samo).

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc z mojej strony ten temat ( bo na jakiś czas pewnie zniknie on z radaru - zaraz zajmą się w mediach i polityce choćby CETA). Moim zdaniem dobrze się stało, że się stało jak się stało. Dobrze, że ten projekt upadł. Takie sprawy jak prawo aborcyjne - sprawa dosyć delikatna w której łatwo kogoś urazić - powinny być załatwiane na spokojnie podczas umówionych prędzej konsultacji i na zasadzie kompromisu który zadowoli jak największą grupę społeczeństwa. Na pewno nie na szybko i nie na zasadzie politycznego szantażu. Teraz czas bardziej edukować społeczeństwo a nie dzielić je kontrowersyjnymi ustawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jedno zdanie to jest parafraza jego wypowiedzi.

 

Taki jest w istocie sens wypowiedzi Macierewicza - ktoś wydał rozkaz, żeby samolot lądował czyli w konsekwencji spadł co jest równoznaczne z celowym doprowadzeniem do śmierci pasażerów (zamordowaniem). 

 

Co z tego, że Antek chyba nigdy nie użył słowa ,,morderstwo", skoro między wierszami właśnie to sugeruje od pięciu lat?

 

Serio lorak uważasz, że wypowiedzi typu ,,ktoś wydał rozkaz żeby samolot podchodził do lądowania", ,,ktoś podłożył bombę", ,,ktoś stworzył sztuczną mgłę" nie sugerują celowego morderstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze takie manipulacje jak powyzsza w GW sa celowe i nie powinno sie nimi podpierac w ocenie kogokolwiek. sluchajac tej jego "cytowanej" we wstepie wypowiedzi wcale nie mialem wrazenia, iz sugeruje "celowe morederstwo" (a sa nieclowe mordy?) lecz ze odpowiedzialnosc za to wydarzenie lezy po stronie rosyjskiej. moze dla GW to zadna roznica, ale dla logiki ogromna. poza tym cytujac kogos wypada po prostu cytowac, a nie wprowadzac ludzi w blad i prezentowac swoja interpretacje jako cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mistrzBeatka

 

"efekt miedzynarodowego gwaltu zbiorowego" ?

cóz, nie każdy ma szczęście miec za tatusia owczarka.

 

"kawalek ruska, czecha i hiszpanki"

niestety, w każdym z trzech przypadków trojkącik pomylił ci się z kółeczkiem. Nic dziwnego, przeciętny polski macho z mentalnym wąsem ma znikome szanse zainteresować sobą Hiszpankę, Czeszkę, Rosjankę, czy jakąkolwiek cudzoziemkę, więc wypiera fakt istnienia takich kobiet. A moim protoplastom wychodziło to co i rusz, co oznacza, iż jestem genetycznie obciążony.

 

@fluber

 

"dane opierasz na tym ze..."

 

powiedziałem ci, ze nie mam danych. Wiem za to, jaka jest praktyka życiowa, a przykład katoli, którzy na codzień udają moralistów, a kiedy problem dotyczy ich samych natychmiast porzucają głoszone zasady na rzecz pragmatyzmu życiowego, przytoczyłem dla zilustrowania rzeczywistości, w której żyjesz takze ty.

 

"pewnie ktos powiedzial o kilkuset i teraz powtarzasz"

 

być może. tyle że jesli ktoś to powiedział, to zapewne dysponował konkurencyjnymi wobec twoich danymi. Bez tego na pewno nie utkwiłoby mi to w pamięci, nawet jeśli się mylisz co do źródła moich szacunków.

 

"Polek jest ok 18 milionow, w ciagu 80 lat..."

 

serio ? żadna nie umiera, żadna nie wyjeżdza, żadna się nie rodzi i nie dojrzewa ?

zresztą, pal licho, nawet 100 tys, to jest liczba potęzna, dowodząca, że nikt z podziemiem abnorcyjnym nie walczy. Dlatego, ze nikomu nie zależy, bo zakaz aborcji ma być na pokaz. Ma być fetyszem władzy i wyższości moralnej pewnych środowisk. Niczym więcej.

 

"ten zlepek komorek ma takie same prawa jak kobieta. Z tego wynika stosunek Kosciola do aborcji"

 

bzdura, panie dzieju.

wedle ostatnich propozycji Ordo Iuris wspieranego Kościołem : baba za wyskrobanie zarodka ma iśc do pierdla na 3 lata.

a zarodek, który przyczynia się do śmierci kobiety w wyniku powikłań ciążowych, ma pozostać bezkarny.

gdzie tu równośc wobec prawa ?

 

"pokazujesz jeden przyklad dla ktorego chcesz dopuscic miliony aborcji"

 

jesli aborcja będzie dotyczyła sytuacji opisanych w tym jednym przykładzie, to ich liczba nie ma znaczenia. ten homo soveticus jakiego pielęgnujesz w sobie, ciągle każe ci mówić o liczbach, danych, statystykach, a nie dostrzegać indywidualnych dramatów ludzkich.

 

"co ty tak ciagle z ta impotencja ? jak mozemy ci pomoc ?"

co to ma być, końskie zaloty ? :]

 

"dla mnie wartosc zycia zarodka jest wyzsza niz wartosc prawa kobiety do pozbawiania go zycia w komfortowych warunkach"

 

w imię równych praw niech się baba wieszakiem skrobie, w ciemnej piwnicy najlepiej :] co dalej ? pogrzeby plemników z odczytywaniem apelu smoleńskiego ?

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze takie manipulacje jak powyzsza w GW sa celowe i nie powinno sie nimi podpierac w ocenie kogokolwiek. sluchajac tej jego "cytowanej" we wstepie wypowiedzi wcale nie mialem wrazenia, iz sugeruje "celowe morederstwo" (a sa nieclowe mordy?) lecz ze odpowiedzialnosc za to wydarzenie lezy po stronie rosyjskiej. moze dla GW to zadna roznica, ale dla logiki ogromna. poza tym cytujac kogos wypada po prostu cytowac, a nie wprowadzac ludzi w blad i prezentowac swoja interpretacje jako cytat.

Czyli sugerujesz, że Macierewicz zarzuca stronie rosyjskiej jedynie niechlujstwo i niekompetencję a nie celowe doprowadzenie do śmierci polskiej delegacji?

 

Ja mam zupełnie inne wrażenie i dlatego tą parafrazę jego wypowiedzi uważam za bardzo trafną. 

 

 

Swoją drogą to od pewnego czasu krąży teoria pewnego polskiego inżyniera lotnictwa, że katastrofy Tupolewa w ogóle nie było. Podobno delegacja w ogóle nie wyleciała z Okęcia tylko została wybita w Polsce. Potem do Smoleńska podrzucono fragmenty ciał i przygotowane wcześniej szczątki samolotu żeby zrobić jedną wielką inscenizację i zasugerować wypadek lotniczy. A my głupie Januszki uwierzyliśmy w lądowanie we mgle, chociaż żaden z nas nie widział tego samolotu nad lotniskiem.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.