Skocz do zawartości

Aborcja, eutanazja - Etyka


vasquez

Rekomendowane odpowiedzi

W polskim KK od jakiegoś czasu było słychać głosy, że ten zapis w projekcie im się nie podoba. Wreszcie wydali oficjalne stanowisko w tej sprawie. Autorzy projektu w wywiadach, chociażby w GN też sygnalizowali, że chcą karać kobiety tylko w sytuacjach, gdy ktoś zachodzi w ciążę po to, żeby dokonać aborcji ( i myślę, że to jest najbardziej odpowiednie stanowisko - karanie kobiet tylko w przypadku aborcji zaplanowanej jeszcze przed zajściem w ciążę)

Z drugiej strony podpisy w sprawie aborcji zbierano w wielu KK za zgodą biskupów niektórych decyzji, więc nawet polski KK jest w tej sprawie podzielony.

 

 

Jeszcze zdanko w kwestii vasqueza. Teraz rzeczywiście zasadne byłoby wrzeszczenie, że PIS i KK sprzedali nienarodzone dzieci dla stołków i kasy, ale głupio by to wyglądało po poprzednim wywodzie :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co zrobi opozycja, ale na onecie już widzę "oszukali wyborców!" (w kontekście pisu)

 

hihi

 

Wszedłem sobie na Onet i widzę taki tytuł artykułu: PiS jednak odrzuca projekt zakazujący aborcji. ,,Ujawnili swoją obłudę" . A z samego artykułu wynika, że drugie zdanie tytułu to nie opinia Onetu, tylko cytat z kolesia z komitetu Stop Aborcji.

 

Pewnie teraz zaczniesz się tłumaczyć jak RappaR, że chodzi ci o inny artykuł, tylko obecnie nie możesz go znaleźć, bo chyba go usunęli. ;)

 

 

BTW: PiS pamięta, że 10 lat temu  rozpierducha dotycząca aborcji nie skończyła się dla nich najlepiej (rozłam w partii, Rydzyk nazwał MK czarownicą itp), więc woleli się jak najszybciej pozbyć tego kartofla.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, aborcja to pasożytnictwo; socjalizm rajem; sprawiedliwość to zabieranie tym, którym się chce coś robić i rozdawanie tym, którym się nie chce; tolerancja to słuchanie tego, co mówimy i ignorowanie przeciwnych punktów widzenia; chrześcijaństwo to zło, bo zbudowało cywilizację zachodu, która od setek lat nie pozwala uciśnionym czarnym i muzułmanom się rozwinąć, co z kolei powoduje, że są oni ofiarami rasizmu, choć sami kochają białego człowieka i nie mogą pojąć braku odwzajemnienia tej miłości, dlatego też w rozpaczy spadają w otchłań dragów oraz przemocy; wszyscy są równi, więc należy walczyć o prawa każdego człowieka, chyba że akurat jest białym mężczyzną, a nie daj boże jeszcze chrześcijaninem; no i oczywiście pamiętaj, że zarzucenie komuś faszyzmu, nazizmu (ale w żadnym razie komunizmu!), antysemityzmu, rasizmu (chyba że jest czarnym), ksenofobizmu, seksizmu, fanatyzmu religijnego (chyba że jest żydem lub islamistą), zaściankowości oraz nietolerancji pozwoli ci wyjść w glorii chwały z każdej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem sobie na Onet i widzę taki tytuł artykułu: PiS jednak odrzuca projekt zakazujący aborcji. ,,Ujawnili swoją obłudę" . A z samego artykułu wynika, że drugie zdanie tytułu to nie opinia Onetu, tylko cytat z kolesia z komitetu Stop Aborcji.

 

Pewnie teraz zaczniesz się tłumaczyć jak RappaR, że chodzi ci o inny artykuł, tylko obecnie nie możesz go znaleźć, bo chyba go usunęli. ;)

 

 

BTW: PiS pamięta, że 10 lat temu  rozpierducha dotycząca aborcji nie skończyła się dla nich najlepiej (rozłam w partii, Rydzyk nazwał MK czarownicą itp), więc woleli się jak najszybciej pozbyć tego kartofla.

 

no patrz

 

a teraz jest "W Sejmie debata ws. projektu dotyczącego zakazu aborcji"

 

IT'S MAGIC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, aborcja to pasożytnictwo; socjalizm rajem; sprawiedliwość to zabieranie tym, którym się chce coś robić i rozdawanie tym, którym się nie chce; tolerancja to słuchanie tego, co mówimy i ignorowanie przeciwnych punktów widzenia; chrześcijaństwo to zło, bo zbudowało cywilizację zachodu, która od setek lat nie pozwala uciśnionym czarnym i muzułmanom się rozwinąć, co z kolei powoduje, że są oni ofiarami rasizmu, choć sami kochają białego człowieka i nie mogą pojąć braku odwzajemnienia tej miłości, dlatego też w rozpaczy spadają w otchłań dragów oraz przemocy; wszyscy są równi, więc należy walczyć o prawa każdego człowieka, chyba że akurat jest białym mężczyzną, a nie daj boże jeszcze chrześcijaninem; no i oczywiście pamiętaj, że zarzucenie komuś faszyzmu, nazizmu (ale w żadnym razie komunizmu!), antysemityzmu, rasizmu (chyba że jest czarnym), ksenofobizmu, seksizmu, fanatyzmu religijnego (chyba że jest żydem lub islamistą), zaściankowości oraz nietolerancji pozwoli ci wyjść w glorii chwały z każdej dyskusji.

ale z drugiej strony wkurza tez stawianie wszystkich w tej samej linii i generalizowanie, to ze paru lewakow na kazdy zarzut odpowiada faszysta, hitlerowiec itp. to nie znaczy ze wiszyscy tak robia, to jest przesada w druga strone.

ogolnie to zarowno prawica jak i lewica przesadza dlatego imo zawsze srodek jest najlepszy

 

 

Nie wierzę w Boga, ale kiedy widzę poziom ateistów i antyklerykałów, instynktownie próbuje uwierzyć, by załapać się do tej lepszej grupy.

i to jest chyba Twoj problem bo uwazasz sie za lepszego od innych, jak to szło, jestem ze sląska więc jestem automatycznie lepszy od cb? takiego vasqueza to uwazasz za kogos gorszego, a jeszcze nie widzialem zebys sie potrafil przyznac ze w jakiejs sprawie racji nie miales, a przeciez ekspert to ktos kto popelnil juz wszystkie bledy czyż nie? brak pokory, przemadrzalosc, przekonanie o swojej nieomyslnosci, uwazanie sie za lepszego z jakichs powodow to niestety przypadlosci dzisiejszej mlodziezy.
Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale z drugiej strony wkurza tez stawianie wszystkich w tej samej linii i generalizowanie, to ze paru lewakow na kazdy zarzut odpowiada faszysta, hitlerowiec itp. to nie znaczy ze wiszyscy tak robia, to jest przesada w druga strone.

ogolnie to zarowno prawica jak i lewica przesadza dlatego imo zawsze srodek jest najlepszy

 

 

i to jest chyba Twoj problem bo uwazasz sie za lepszego od innych, jak to szło, jestem ze sląska więc jestem automatycznie lepszy od cb? takiego vasqueza to uwazasz za kogos gorszego, a jeszcze nie widzialem zebys sie potrafil przyznac ze w jakiejs sprawie racji nie miales, a przeciez ekspert to ktos kto popelnil juz wszystkie bledy czyż nie? brak pokory, przemadrzalosc, przekonanie o swojej nieomyslnosci, uwazanie sie za lepszego z jakichs powodow to niestety przypadlosci dzisiejszej mlodziezy.

 

Niech zgadnę - ty oczywiście masz poglądy po środku i wcale, ale to wcale nie przesadzasz.

 

 

Za napisanie, że przekonanie o własnej nieomylności to novum, które pojawiło się dopiero w najnowszym pokoleniu aż dam Ci lajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwienstwie do Cb potrafie przyznac komus racje, przyznac się do błędu. nie uwazam sie za nieomylnego i lepszego od kogos. poglady to jedno ale sposob w jakie je wyrazasz to drugie.

 

 

Za napisanie, że przekonanie o własnej nieomylności to novum, które pojawiło się dopiero w najnowszym pokoleniu aż dam Ci lajka. 

gdybym napisał młodziezy zamiast dzisiejszej mlodziezy ulzyloby Ci? 

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwienstwie do Cb potrafie przyznac komus racje, przyznac się do błędu. nie uwazam sie za nieomylnego i lepszego od kogos. 

Zapomniałeś tylko wspomnieć o pokorze i skromności. 

 

 poglady to jedno ale sposob w jakie je wyrazasz to drugie.

Rozumiem, że jakbym chciał znaleźć jakiś wzór, to mam się kierować tym:

 

Twoja dusza to akurat pelna zabobonow albo po prostu brak jej ale u Ciebie, nie u mnie :smile:. nie masz nic ciekawego do powiedzenia ale i tak klapiesz dziobem.  takim ludziom, jak Ty trzeba tlumaczyc wszytsko czarno na bialym, jesli cos nie jest napisane wprost to tego nie rozumiesz niczym prymityw. oczywistym jest ze nie stawia znaku rownosci  miedzy morderstwem a aborcja w tragicznych okolicznosciach i nie musze miec tego napisane wprost zeby to rozumiec, zal mi Cb jesli tego nie rozumiesz.

 

 

gdybym napisał młodziezy zamiast dzisiejszej mlodziezy ulzyloby Ci? 

Gdybyś napisał wszystkie grupy, poza tą do której ty się zaliczasz ulżyłoby mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to byla odpowiedz do julka ktory sam sie zachowuje podobnie do Cb, wiec odpisalem mu w jego stylu. normalnie nie znizam sie do tego poziomu, ale jesli ktos mi pisze ze nie mam mozgu to co mam odpisac?. dalej nie obrazalem niczych pogladow, po prostu napisalem ze nie umie czytac ze zrozumieniem, zreszta to on mnie pierwszy atakowal. słowa jesli, jak, tez duzo zmieniaja

 

Twoje lajkowanie postow i niesmieszna ironia to serio jest poziom gimbazy, niewazne do jakiej grupy należe Ja czy Ty wazne że mentalnie jestes na poziomie opisanej przez mnie mlodziezy. Twoje cytowanie rowniez jest zabawne, chlopie idz lepiej spac zamiast buszowac po forum i szukac cytatow, na Cb mozna znalezc jeszcze lepsze rzeczy, zachowujesz sie jakbys zostal urazony,  nie mam tak bardzo z garem zeby teraz szukac czegos co Cie osmieszy, a serio mozna by piekne rzeczy znalezc, zreszta nie potrzebuje tak jak Ty dowartosciowania i to w takim marnym stylu

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to byla odpowiedz do julka ktory sam sie zachowuje podobnie do Cb, wiec odpisalem mu w jego stylu. normalnie nie znizam sie do tego poziomu, ale jesli ktos mi pisze ze nie mam mozgu to co mam odpisac?. dalej nie obrazalem niczych pogladow, po prostu napisalem ze nie umie czytac ze zrozumieniem, zreszta to on mnie pierwszy atakowal. słowa jesli, jak, tez duzo zmieniaja

 

Twoje lajkowanie postow i niesmieszna ironia to serio jest poziom gimbazy, niewazne do jakiej grupy należe Ja czy Ty wazne że mentalnie jestes na poziomie opisanej przez mnie mlodziezy. Twoje cytowanie rowniez jest zabawne, chlopie idz lepiej spac zamiast buszowac po forum i szukac cytatow, na Cb mozna znalezc jeszcze lepsze rzeczy, zachowujesz sie jakbys zostal urazony,  nie mam tak bardzo z garem zeby teraz szukac czegos co Cie osmieszy, a serio mozna by piekne rzeczy znalezc, zreszta nie potrzebuje tak jak Ty dowartosciowania i to w takim marnym stylu

Poziom gimbazy to był twój wjazd do tematu i dopierdalanie się do Flubera jako katotaliba nie potrafiąc podać żadnego sensownego argumentu.

Jeśli chodzi o dowartościowywanie się, może i bym uwierzył tobie, gdybyś nie pisał o tym jaki to jesteś inteligentny, rozważny, dojrzały i na wysokim poziomie w co drugim zdaniu, a tak wychodzi z Ciebie marny egotyk, który właśnie tej atencji szuka. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony wkurza tez stawianie wszystkich w tej samej linii i generalizowanie, to ze paru lewakow na kazdy zarzut odpowiada faszysta, hitlerowiec itp. to nie znaczy ze wiszyscy tak robia, to jest przesada w druga strone.

jest, ale to celowy zabieg, aby to tej lewej stronie uświadomić, bo to ona najczęściej stosuje taką retorykę uogólnienia na podstawie małej ilości przypadków. na przykład jakiś tam niewielki % polaków zabijał żydów, to już do nas jako narodowości przylgnęła łatka antysemitów. albo teraz ta cała sprawa z BLM, gdy jednostkowe przypadki wykorzystuje się do ataku na całą policję. to nic, że tak naprawdę białych z rąk policji ginie więcej niż czarnych, mimo że ci drudzy odpowiadają za znacznie więcej przestępstw. tego lewa strona nie widzi, dla nich liczą się tylko uogólnienia i chwytliwe hasła (często agresywne), czego zresztą Vasquez jest doskonałym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że nie jest możliwe żeby jakaś kobieta celowo zachodziła w ciążę tylko po to aby dokonać aborcji.,To tak samo jakbyś powiedział ,że ktoś celowo pije nieprzegotowaną wodę żeby dostać kamicy na nerkach i mieć operacje  usuwania kamieni., 

 

Oczywiście, że jest możliwe W zeszłym roku do czegoś takiego przyznała się chociażby Anna Zawadzka ( ta nawiedzona feministka, z którą nie był kontaktu w "Tak jest"). Ostatnio był jakiś protest ( nie wiem na ile to prawda, a ile to fake), gdzie weganie razili się prądem i naparzali jakimiś biczami w ramach protestu przeciwko zabijaniu krów.

 

A nawet jeżeli jest to niemożliwe, to tym bardziej powinni być wszyscy spokojni, bo żadna kobieta nie zostanie ukarana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/patryk-jaki-mamy-bardzo-powazny-problem-w-polsce/bbs3wk

 

nie wiem ile w tym prawdy, bo politykom wierzyć nie wolno, ale jeśli akurat tu nie kłamie, to przerażające pod kątem człowieczeństwa.

 

tak w ramach dyskusji chciałbym się dowiedzieć co dla Ciebie oznacza "człowieczeństwo". zastanawia mnie jak daleko poszliśmy w hipokryzje (my ,znaczy tłuste społeczeństwa zachodnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.