Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga III Atlantic


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejne 3 prezenty od ligi dostalem.

 

Jak sie okazalo ostatecznie warto bylo pobrac Zubaca chociaz wczesniej w trakcie sezonu zrobil to enigmos to jednak zwatpil w niego co Ja wykorzystalem. Co prawda nie jest jeszcze pewne czy bedzie z niego taki pozytek jakiego bym oczekiwal bo wlasnie zeszlej nocy zagral piach (zeby bylo ciekawiej we wczesniejszym jego meczu gdzie nabil niezle statsy akurat nie wystawilem go do skladu) ale licze na to ze nabije mi do konca sezonu odpowiednia ilosc zbiorek i blokow ktorych potrzebuje a ze mam tez Hernangomeza i Townsa to jestem wzglednie spokojny ze uda mi sie wywalczyc sporo punktow w tej kategorii.

 

Dzisiaj zastanawialem sie czy pobrac Ingles'a czy Valentine i ostatecznie padlo na tego drugiego. Mialem nadzieje ze jednak Wade bedzie dlugo pauzowal i wiekszy pozytek na dluzej bedzie wlasnie z niego a nie Inglesa. No i stalo sie. Wade nie zagra az do PO a tym samym Valentine moze liczyc na nawet 30 minut w meczu a ze w ostatnim tygodniu pokazal ze moze dac sporo trojek i zbiorek to moge miec z niego pocieche.

 

Potrzebowalem trojek (roznice w tabeli w tej kategorii sa niewielkie) to pobralem wczesniej Ellingtona i zrobilem to w dobrym momencie (ostatnio 4 trojki na mecz) do tego pobralem Crawforda ktory tez troche tych trojek sypie a dostaje nawet sporo minut jak na zawodnika co dostal 10-dniowy kontrakt a teraz Valentine... tak wiec z trojkami mam juz chyba spokoj i mam nadzieje ze to wystarczy na utrzymanie wysokiej pozycji w tej kategorii.

 

Trzeci prezent to Ulis. Pobralem go wyrzucajac Lina i juz kiedy mialem zaczynac zalowac tego ruchu (Lin zaczal grac naprawde niezle mimo nie duzej ilosci minut) to teraz kiedy Bledsoe nie zagra do konca sezonu Ulis moze zaczac krecic niezle cyferki zwlaszcza jesli chodzi o asysty ktorych tez bardzo potrzebuje zeby ugrac w tej kategorii spora ilosc punktow. Mysle ze potrzebujac asyst wiecej da mi teraz Ulis niz Lin.

 

Troche martwi mnie slaba gra Butlera (moze teraz bez Wade'a zacznie dobrze grac), Setha i Johnsona a cieszy coraz lepsza gra Draymonda.

 

W tabeli bardzo ciasno i walka o podium i awans nabiera rumiencow. Jeszcze wczoraj bylem na drugim miejscu w tabeli razem z Kemizo i Piotrkiem a po pietach depcza tez Ronnieartestics i Chytruz. Jaram sie ze bedzie taka ciekawa ta koncowka sezonu.

 

A co tam u Was? ;)

 

Pzdr Y'all !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyduje wtedy ilosc zdobytych pierwszych miejsc w poszczegolnych kategoriach. Jak i tu jest remis to potem decyduje osc drugich miejsc w poszczegolnych kategoriach itd.

 

Przykladowo gdy dzisiaj konczyl sie sezon to pomimo remisu trzech druzyn to Piotrek zajalby 3 miejsce Kemizo 4 a Ty Ronnie 5

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac dopiero jak spytales to sprawdzilem to w regulaminie :P

Pod tym katem patrzac to wlasnie Piotrek ale przede wszystkim Chytruz sa w najlepszej sytuacji sposrod druzyn rywalizujacych o 2 i 3 miejsce. Maja najwiecej 1-szych miejsc w poszczegolnych kategoriach. Chytruz juz ma dwa 1-sze miejsca a Piotrek w zasadzie tez bo Niepelnosprytnych na pewno w punktach przegoni.

Ty Ronnie masz jeszcze szanse na 1-sze miejsce w stealach zas Kemizo rywalizuje bezposrednio z Piotrkiem o pierwsze miejsce w FT.

Ja w sytuacji remisu wypadam chyba najslabiej bo nie mam szans na zadne pierwsze miejsce.

 

To wszystko dalo mi do myslenia. Moja strategia jest jak dotad budowanie druzyny maksymalnie/optymalnie zbilansowanej tak aby w kazdej kategorii zdobyc w sezonie 9-11 pkt roto co daje 81-99 pkt na koniec sezonu a to zazwyczaj oznacza podium.

Ciezko jest to zrealizowac i w tym sezonie rowniez nie do konca mi sie to udalo bo w FT i pkt bardzo u mnie slabiutko. Za to w kilku innych gram powyzej zamierzonego planu co rownowazy sprawe.

 

Za to z punktu widzenia tie breakera w przypadku remisu to i dobra i zla strategia. Raczej nie daje szans na pierwsze miejsca w zadnej z kategorii ale za to zwieksza szanse na wygranie tie breakera jesli remisujace druzyny nie maja pierwszych miejsc w zadnej z kategorii bo wtedy przy mojej strategii moge miec sporo drugich czy trzecich miejsc (tak jak w tym sezonie).

 

Jednak wydaje mi sie ze pod tym katem patrzac lepiej grac tak zeby wygrac w sezonie ze dwie czy trzy kategorie tak zeby miec szanse w przypadku remisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już Wam odpuszczam i nie musicie się już nerwowo oglądać za siebie patrząc jak jestem już tuż tuż.. Tuż tuż.

Bijcie się o tą drugą ligę sami.

Od największego kryptofana króla oczekuję wirtualnego browara za Antka, choć ten szrot który z przyczyn nawet mi nieznanych wziąłem w zamian (a chyba nawet sam zaproponowałen) nawet daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis...nigdy sie nie poddawaj.

Zawsze mozesz walczyc przynajmniej o jak najlepsza pozycje w lidze. Ja tam nigdy nie odpuszczam. W LM chociaz juz dawno mam pozamiatane to wyznaczylem sobie cel zakonczyc sezon na 5 pozycji. Szanse mam znikome zeby nie powiedziec juz tylko iluzoryczne ale wciaz walcze i kombinuje gdzie urwac punkciki kogo wystawic do skladu kogo pobrac nawet na te ostatnie mecze. Nawet jak nie skoncze na 5-miejscu to moze chociaz zamiast aktualnego 9-go bedzie 8 albo 7...

 

Wasza wymiana Antek-Turner to bylo ryzyko z obu stron. Piotrek mial nosa zeby wymienic Turnera poki jeszcze cos wmiare fajnego gral chociaz i tak coraz slabiej ale ponosil ryzyko ze Antek zaraz sie polamie i od tamtej pory juz chyba ze 2-3 razy odnosil drobne kontuzje ale dluzszymi pauzami w grze jak dotad sie nie skonczylo wiec choc moglo byc tak ze odda Turnera "za darmo" a Ty "za darmo" zyskasz troche zbiorek i blokow to jednak skonczylo sie tym ze Piotrek wygral ta wymiane.

 

Prawda jest taka ze z druzyn z top 8 mino ze miales dosc blisko do czolowki to jednak miales najmniejsze szanse na walke o podium wiec akurat na Ciebie sie nerwowo nie ogladalem (przynajmniej Ja mowie za siebie bo nie wiem jak inni) ale jakos mimo to troche razi mnie stwierdzenie raptem na 10 dni przed koncem sezonu ze juz sobie odpuszczasz. 10 dni gry wiele wysilku by cie nie kosztowalo a na 6 miejsce chyba jeszcze moglbys wskoczyc a nawet jak nie to chociaz moglbys nie spasc na 8 co jest realne jesli sobie faktycznie odpuscisz chociaz nie wiem co tak naprawde masz na mysli uzywajac takiego stwierdzenia.

 

Patrz i bierz przyklad z naszego komisza Penetratora. Caly sezon w grupie spadkowej. Zrobil pare wymian byl cierpliwy nie przestawal aktywnie ustawiac skladu potem nadrobil mecze i...nagle 10 miejsce w tabeli z mala bo mala ale szansa na 9 a utrzymanie w lidze juz prawie sobie zapewnil. Szacun i gratki dla niego.

 

Ja za to nerwowo spogladam wciaz na Piotrka Ronniego Chytruza i Kemizo i chyba do ostatniego dnia sezonu nie bede pewny awansu bo wciaz rownie prawdopodobne jest moje 2-3 miejsce jak i skonczenie sezonu na 5-tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to pół żartem, pół serio - także zluzyj bokserki. Zdaję też sobie sprawę, że taki mistrz jak Ty nie oglądał się na takich bolków jak ja, więc luz. Mecze dogram a z jakim skutkiem to zobaczymy.

Powodzenia końcowce, z pewnych względów liczę na to że awansujesz. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie spinam i nie pisalem w formie prawienia moralow chociaz moglo to tak zabrzmiec. Po prostu napisalem co mysle o "odpuszczaniu" niewazne na jakim etapie rozgrywek i podzielilem sie spostrzezeniami co do Waszej wymiany i Twojej pozycji w lidze i to ostatnie tez nie mialo zabrzmiec jako wywyzszanie sie. Wcale nie uwazam sie za mistrza bo ligi nie wygram a nawet wygranie ligi nie zawsze swiadczy o mistrzostwie bo w tej grze wieeele zalezy od szczescia. Stwierdzilem tylko fakt ze akurat miales male szanse na wskoczenie na podium a u mnie nie zapowiadalo sie na spadniecie ponizej 5 miejsca wiec akurat Ciebie a raczej gry Twojej druzyny sie nie obawialem.

 

W takim razie dobrze ze nie odpuszczasz w doslownym tego slowa znaczeniu ale teraz ciekaw jestem z jakich to tajemniczych wzgledow liczysz na to ze awansuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To się porobiło. ...

Jakbym miał ze 2-3 wolne sloty więcej to byłbym spokojniejszy o awans, a tak to będzie ciężko bo stracę 1,5 pkt a fan LeBrona i Funk Volume prwnie coś zyskają.

To się porobiło. ...

Jakbym miał ze 2-3 wolne sloty więcej to byłbym spokojniejszy o awans, a tak to będzie ciężko bo stracę 1,5 pkt a fan LeBrona i Funk Volume prwnie coś zyskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale cały sezon byłem przekonany że awansuje top4. Nawet się zdziwiłem, że niespodziewanie udało mi się na to 4. miejsce wskoczyć i awansowałem do II ligi. Coś mnie jednak tknęło - sprawdziłem pierwszy post tematu a tam stoi jak byk że awansuje top3. Szkoda.

W tym stanie rzeczy ten mój wczorajszy post że jest ciekawa końcówka, a ja mam szanse na awans jest bez sensu bo Chytruz był pewniakiem do zajęcia 3 miejsca, a mnie chodziło o walkę o 4.

 

Gratulacje dla KapitanaPlanety, Mikowala i Chytruza za awans, ja jednak nie za dobrze wyszedłem na wymianach, ale się nie zrażam do trade'ów i jak tylko znajdzie się ktoś chętny to będę ich klepał ile się da, bo bez tego byłoby nudno.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś awansuje z 4 miejsca z trzecich lig, bo był olewacz w pierwszej lidze. Możliwe też, że drugi olewacz z 2 ligi się utrzymał i przez to awansują nawet dwie drużyny z 4 miejsc.

 

Dodatkowo zawsze istnieje dość spora szansa, że ktoś z 2 najwyższych poziomów nie będzie grał za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od tygodnia wiedziałem, że walka o trzecie miejsce w mojej lidze będzie bardzo trudna i od tego czasu analizowałem też sytuację w innych ligach. W pewnym momencie nastawiłem się na zdobycie 15 i 14, bo jedynie w waszej lidze Lebron Haters mógł skończyć na czwartym miejscu z dwoma 15. Na pewno w innych ligach były jeszcze drużyny z jedną 15, ale na ich ostateczne pozycje trzeba poczekać do oficjalnych wyników po korektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.