Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2016/17


Dude

Rekomendowane odpowiedzi

No popatrz to akurat musze posprawdzać - aczkolwiek jeśli chodzi o boxscorowe plusy minusy to czekam TP-TM bo facet od dwóch lat wygrywa na ABR prognozowanie sezonu bazujac na tym a tam to się czasem mocno różni od tego co ma Engelmann

Niemniej on/off wygląda to inaczej całkowicie i ciekawi mnie czemu  choć eye test akurat poza Andersonem jest bardziej zbliżony do tego. Anderson dość dobrze broni w tym sezonie i nie zakładam że on jest aż tak ujemy w obronie

 

Zresztą wiesz 4 najczęściej grających zawodników Houston to Harden- Ariza -Anderson i Gordon jeśli 3 z nich jest tak ujemnymi obrońcami to naprawdę dziwne że mają obronę lepszą niż kiedykolwiek było to w czasach NOP

A ja go nie robię bustem - tu akurat jest Twoja nadinterpretacja - ale co roku ludzie widzą go w TOP 3 ( popatrz na listę Boguta chociażby gdzie Davis był wyżej niz Harden)

 

A ja nie uważam go za gracza TOP 10 prędzej 11-15

 

I raczej mi chodzi o to że coś jest z nim nie tak - bo zawsze albo ma mega słąbą obronę albo atak - w sensie drużyny i zawsze to niby wina kompanów. A ja oglądam dużo Pelikanów i mam wrażenie że facet nie dżwiga drużyny wtedy kiedy tego potrzebuje

 

http://www.e-nba.pl/topic/5039-top-50-graczy-nba-1617-wg-forum-e-nba/page-8

 

Antek na pozycji 7/8 (fakt - przed Hardenem, ale teraz chyba brodacz rozwiał wszelkie wątpliwości), więc tak z tym, że "co roku ludzie widzą go w TOP 3" to bym nie przesadzał. Nie jest tym kim miał być wg. zapowiedzi, ale też nie zawiódł jakoś strasznie, ot zapowiada się taki wieczny drugi sort (pierwszy to ofc prime Lebrony, Duncany, Bryanty, Garnetty, Dirki itp) grajków - bo jeśli nie zrobi jakiegoś dużego progresu to "nowa fala" (Jokice, Kristapsy, Townsy) może prześcignąć już niedługo i zająć miejsca na samym szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-nba.pl/topic/5039-top-50-graczy-nba-1617-wg-forum-e-nba/page-8

 

Antek na pozycji 7/8 (fakt - przed Hardenem, ale teraz chyba brodacz rozwiał wszelkie wątpliwości), więc tak z tym, że "co roku ludzie widzą go w TOP 3" to bym nie przesadzał. Nie jest tym kim miał być wg. zapowiedzi, ale też nie zawiódł jakoś strasznie, ot zapowiada się taki wieczny drugi sort (pierwszy to ofc prime Lebrony, Duncany, Bryanty, Garnetty, Dirki itp) grajków - bo jeśli nie zrobi jakiegoś dużego progresu to "nowa fala" (Jokice, Kristapsy, Townsy) może prześcignąć już niedługo i zająć miejsca na samym szczycie.

Jokić to dla mnei fenomen i już pewnie piąty raz napiszę że go przepraszam że wątpiłem .Facet jest fenomenalny w ofensywie , w kreowaniu. Niestety obrona u niego trochę nawala i przydałby mu się ktoś do pomocy pod koszem. Ale ofensywnie w tej chwili hmm wyżej niż Towns czy Łotysz. Te jego podania jednorącz prosto pod kosz są niewiarygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie, że u niego to trochę głowa nawala przede wszystkim (mimo bardzo wysokiego bball IQ) - co go oglądam to łapie masę niepotrzebnych (i czasem dość brzydkich fauli)

w obronie ma też jakby pecha, bo co odpuszcza słabiutkich shooterów to oni jakoś seriami trafiają :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z Gordonem i Andersonem w NOP był taki, że praktycznie nie było ani jednego sezonu, w którym obydwaj byliby w pełni sił (również psychicznych, bo historia z dziewczyną Ryana na pewno miała na niego wpływ). Davis przecież też co roku opuszcza sporo spotkań, więc trudno to jakoś bezpośrednio porównywać do sytuacji w houston, gdzie najwyraźniej mają lepszy sztab medyczny. zresztą o to nietrudno, bo w NO jest chyba najgorszy w całej lidze, na dobrą sprawę to oni nigdy nie mieli pełnego składu od kiedy przyszedł AD, bo Holiday z Evansem też co raz wypadali.

 

w każdym razie przez niecałe pół sezonu Harden już spędził na parkiecie więcej minut z Andersonem oraz Gordonem niż AD przez cały zeszły rok:

 

YEAR	MIN	NET	ORTG	DRTG
2017	512	12,9	117,7	104,8
2016	459	4,4	112,3	107,9
na pierwszy rzut oka to są istotne różnice na niekorzyść NOP, ale też zobacz jak te trójce były uzupełniane:

2017HOU Ariza 487 minut, Capela 222, Harrell 133

2016NOP Holiday 199, Ish 165, Gee 154

 

czyli rotacja rockets jest znacznie stabilniejsza i prawie cały czas grają z Arizą, który przecież jest super rolesem. support Hardena jest też lepszy w D, co po części tłumaczy różnicę po tej stronie boiska, ale uważam, że trenerzy również mają tu znaczenie, bo to nie przypadek, że Asik z defensywnego anchora nagle stał się kimś przeciętnym w obronie.

 

co do samego Davisa, to nie chce mi się rozpisywać, bo to kolejna (po KG i LJ) w tym wieku historia marnowania mega talentu przez nieudaczność włodarzy klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 - wywołałeś mnie do dyskusji, a następnie nie odpowiedziałeś na pytanie. ;] czy fakt, że przy ~połowie sezonu Pelicans mają 6. defensywę ligi, a Davis wygląda bardzo dobrze w on/off, zaś w DRAPM jest 7. w lidze jeżeli chodzi o zawodników grających >30 minut - przekona Cię do tego, że jest bardzo dobrym obrońcą? do tej pory Twoim argumentem przeciwko defensywie Davisa było, że ''okej, fajnie wygląda w statystykach, ale Pelicans słabo bronią" - teraz bronią dobrze, pomimo tego, że ich rotacja to Hill, Moore, Cunningham, Frazier, Holiday, Jones i grający 16 minut na mecz Asik. no, tak sobie generalnie.

​zaś co do ofensywy:

1) Pelicans mieli w sezonie 14/15 ósmą ofensywę ligi pomimo tego, że Holiday, Gordon, Evans, Davis i Anderson ... opuścili ponad 120 spotkań. ;] w najmocniejszym składzie pewnie mieli pewnie atak na poziomie top5 ligi, oczywiście zbudowany wokół Davisa. Davis to nie jest poziom Hardena w ataku, ale dalej jest świetny, i można na nim zbudować bardzo mocny atak.
​2) w ilu zespołach poza Pelicans w obecnej lidze Frazier byłby drugim najlepszym ofensywnie zawodnikiem? w dwóch?

​czy nie jest tak, że wokół Davisa można stworzyć bardzo dobrą defensywę oraz ofensywę - co pokazują zresztą nawet sezony w Pelicans - a to, że nie dzieje się to symultanicznie, powodowane jest faktem, że Pelicans to naprawdę kiepska organizacja i najlepszy zawodnik jakiego Davis dostał przez 4 lata gry w NBA to ... Tyreke Evans, który oczywiście jest wiecznie kontuzjowany?

​nie wiem czy Davis to top10 ligi (biorąc pod uwagę, że obecnie do top10 nie łapie się pewnie Butler/Kawhi, choć w sumie nie robiłem wyliczanki - ta głębia jest ogromna), ale to dalej najbardziej perspektywiczny jej zawodnik.

​ps

Ariza jest dużo lepszy niż Gordon.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ~połowie sezonu Pelicans mają 6. defensywę ligi, a Davis wygląda bardzo dobrze w on/off, zaś w DRAPM jest 7. w lidze jeżeli chodzi o zawodników grających >30 minut

podejrzewam że chodzi ci o DRPM, a to będzie przeceniało zawodników jak Davis (czyli mających bardzo dobre średnie DRB, STL i BLK). niedługo powinien pojawić się DRAPM i zdziwię się jeśli AD nie wypadnie w nim sporo gorzej.

 

co do on/off to -4,8 oraz 105.6 drtg (przy 106.9 całej drużyny) nie jest jakimś świetnym wynikiem i wygląda na to, że Holiday (być może Cunningham również) więcej znaczy dla obrony pelikanów:

 

ON	OFF	NET	PLAYER
105,6	110,4	-4,8	Davis
101,2	110,3	-9,1	Holiday
108,9	--	--	Davis on, Holiday off
99,5	--	--	Holiday on, Davis off
po trzecie, oglądam właśnie mecz z hawks i z czysto wizualnej perspektywy jego defensywa jest niestety słaba, nawet Dwight ogrywa go w praktycznie każdej akcji (po trzech kwartach DH ma 4/5 FG, 2 wymuszone faule i 2 ORB vs AD).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

 

Tak właśnie myślałem że tylko cyferkami mnie zaatakujesz

 

Widzisz 2 lata temu też miał 3 a NOP miało 22 obronę. Rok temu 1,2 i mieli 27 trzy lata temu też 27 a miał 2,2

 

Problem z AD jest taki że w DRPM czy DRAPM wypada bardzo dobrze a na boisku to ja widzę faceta który pod koszem pozwala na wszystko. Często schodzi w bok by nie trafić na plakat w pomocy jest spóźniony do 6 feet pozwala na 57%

A taki Embiid 45 Porzi 45 Gobert 40...

Kiedyś nyloncalculus miał rim protection i tam każdorazowo było że AD kontestuje tylko 20-25 % możliwych rzutów przy średniej dla centra ok 40

 

Jego zaawansowane statystyki lubią ale obrońca z niego jest przeciętny albo słaby i nie mam pojęcia czemu wypada w tym tak dobrze. Zawsze jako najlepszy obrońca Pelikanów tylko że na parkiecie jest z tym różnie

 

Ciężko mi poszukać mecz w którym on kogoś zgasił

 

To co pisałem o Townsie to niestety czasem jak żywo przypomina mi Davisa. Z tym , że Towns mimo wszystko daje więcej ale w DRPM wypada gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszy mecz powinien być ostatnim meczem Gentry'ego jeśli cokolwiek jeszcze chcą ugrać w tym sezonie. Kolejny raz swoimi fatalnymi decyzjami psuje dobrą grę sadzając na ławce bardzo dobrze grających zawodników, a trzymając na parkiecie kulejącego Davisa, bo nie ma komu trafić do kosza.

Z Orlando było dobrze bo w kocu odstawił Motiejunasa i wrócił do rotacji 9 osobowej, a tu dzisiaj znowu zagrał i w 4 minuty Brooklyn zrobił 10- punktowy run i zaczęli grać bardzo dobrze. Sama porażka nie jest jest jeszcze najgorsza. Najgorszy jest jej styl cała 4 kwarta to już garbage-time w meczu u siebie z Brooklynem do tego grającym bez 3 ważnych zawodników. Zero pomysłu na obronę i słabo w ataku.

A teraz  kolejne mecze to Cavs, Thunder i Spurs i trudno liczyć na cokolwiek po takiej klęsce.

Zresztą to już kolejna kompromitacja po porażkach z Mavs i 76-ers ( wtedy jeszcze byli słabi).

 

Czas Gentry'ego już definitywnie się zakończyć powinien i będzie pamiętany jako pasmo porażek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamacze królów powrócili ponownie. Tylko w Twoim mieście, gdy uważasz się za contendera. W ciągu tygodnia druga ofiara snajpera i Warriors cieszą się, że grają z Pelsami dopiero na prima aprilis. 8 kwietnia

 

Btw ostatnia kwarta przegrana przez Spurs 34-19, zupełnie jak 20 lat wcześniej Bulls przegrali z Raps. Ja Wam mówię, to je znak, Spurs wygra miszcza na plecach zmęczonych i zmanierowanych wojowniczych kawalerzystów

 

a, i śniło mi się, że Tim odwiesił buty na kołku na ostatni miesiąc regulara i w po grał średnio po 10-15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego zaawansowane statystyki lubią ale obrońca z niego jest przeciętny albo słaby i nie mam pojęcia czemu wypada w tym tak dobrze. Zawsze jako najlepszy obrońca Pelikanów tylko że na parkiecie jest z tym różnie.

a jesteś w stanie wskazać przykład drugiego zawodnika, który świetnie wygląda w statystykach, w nim na parkiecie drużyna ma 4. defensywę w lidze, a bez niego 23. - a mimo to jest słabym obrońcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tegoroczny K.Love

ok, ale Love chyba tylko w tym sezonie tak dobrze wygląda w statystykach, u Davisa to miałaby być kilkusezonowa tendencja.

 

i o ile nie uważam, że Davis to jakiś świetny obrońca, a już na pewno nie grający na miarę potencjału, o tyle dosyć wątpliwa wydaje mi się teza, że Davis to słaby obrońca, ma świetny wpływ w statystykach na defensywę Pelicans, a ci mają dobrą obronę pomimo tego, że nawet w defensywie ten ich skład jest jednak dosyć przeciętny. z tego co kojarzę, Twoim argumentem było pierwotnie, że Davis swietnie wygląda w tych zbiorczych zaawansowanych statystykach, ale nie przekłada się to na obronę Pelicans, ale w tym sezonie, owszem, przekłada się, bo Pelicans bronią bardzo dobrze, a dobrymi obrońcami tam są chyba jedynie Hill, Asik i Holiday.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale pick by z tego roku i tak został w Pels. Demps nie zwariował i oferował coś w rodzaju 2018 lotto protected, co w sumie za Okafora tragiczną ceną nie jest.

oferował pick '18, ale jeszcze chciał wcisnąć Asika w tym dealu, na co Sixers nie chcieli się zgodzić. Więc obstawiam, że Colangelo, aby wziąć Asika pewnie chciałby pick '17 albo Holidaya. Może nawet jedno i drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O jebani. Davis i Cousins to najlepszy duet podkoszowy od stu lat. A może nawet od czasów Admirała i Fundamentala w sąsiednim stanie.

Talentu w ch*j. Tylko jak to wyjdzie w praniu? Nie spodziewałem się takiego trade w wykonaniu NOP. Z tym charktekiem DMC nigdy nic wiadomo...

Wg ESPN Cousins nie podpisze extension w tym roku i będzie czekał do 2018 wtedy zostanie FA. Więc jest spore prawdopodobieństwo , że może odejść ;)

 

P.S Pels też gadali z Indy o PG13. Wiec kto wie czy on też nie zmieni barw klubowych choćby na bostońska zieleń.

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.