Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2016/17


Dude

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mecz pokazał na co nadają się wielomilionowe inwestycje Dempsa. Asik i Hill nadają się na ławkę na kilka - kilkanaście minut, za góra 10 mln obaj, a nie na starterów za prawie 25 na rok. Właśnie pozycje centra i skrzydłowego są najgorzej obsadzone i trzeba czekać na Pondextera, bo to on powinien być starterem zamiast Cunninghama. Tylko niestety nikt nie zastąpi Asika i Ajinci i będziemy musieli z nimi się męczyć. Dziś całkiem nieźle zagrali Moore, Frazier i Jones i pokazali, że nadają się do rotacji, a ich kontrakty są całkiem dobre.

Zobaczymy, czy to tylko wypadek przy pracy i zaraz znowu zaczną się porażki, czy jednak będzie próba walki o PO. Choć moim zdaniem  powinno się spokojnie tankować ,bo walka o PO jest raczej skazana na porażkę i tylko przeszkodzi w walce o wysoki pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn kontrakt Fraziera jest nawet więcej niż dobry. Co prowadzi do pytania czy nie powinny iść właśnie wymiany (Jrue, Tyreke + może udałoby się upchnąć którąś z złych umów) by spokojnie tankować. No tylko zostaje kwestia jak na to Davis zareaguje.

 

Ja właśnie jestem za tym, aby Evansa z kimś spakować (Asik, Ajinca )  i wymienić za cokolwiek. Holiday'a absolutnie bym nie ruszał bo uważam, że jest zbyt ważnym graczem, a po tym co przeszedł myślę, że będzie chciał zostać w Nowym Orleanie.

 

Chociaż teraz jak wraca Jrue i niedługo ma wraca Evans, to zapewne spróbują jeszcze walki, tylko ja niestety nie widzę wielkich szans na to i tylko będzie marnowanie szans na wysoki pick.

 

Ale może duet Holiday - Davis zaskoczy i jednak coś się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeszcze Boston się pojawia. :rugby:

 

Ja myślę, że jeszcze Davis poczeka sezon i jak za rok nie będzie poprawy wtedy powie dość. Stosunkowo niedawno podpisał nowy kontrakt i nie sądzę, że tak szybko zacznie się buntować. A za rok nowy trener(obowiązkowo), zawodnik z top5 draftu, zdrowy Pondexter i Holiday i może powalczymy o co więcej.

Davis (plus któryś kaleka który do Houston nie poleciał)  pójdzie do San Antonio za LeSmarkusa plus jakis 20-któryś numer draftu plus jakiś Anderson/Mills.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wszyscy już zjechali NOP od góry do dołu, tymczasem Pelikany wygrały już 3 mecze z rzędu, 4 z ostatnich 5 i chyba idzie ku lepszemu. tym razem zblowoutowali na wyjeżdzie Atlantę i to bez Davisa, który odniósł kontuzję pod koniec pierwszej kwarty. wrócił Holiday i ta drużyna zaczyna sensownie wyglądać. co jeszcze śmieszniejsze gracze jak Frazier, Jones czy Moore zaczynają wyglądać jak zawodnicy NBA.

w tej chwili NOP (pomimo startu 0:8, od tego czasu 5:2) przeskoczyli już Minnesotę, a jeśli Davis dalej będzie grał na takim poziomie,1 strzelec ligi ze średnią prawie 32 pkt (choć średnie mu pewnie spadły jak zszedł w 1 kwarcie z Atlantą i już nie wrócił na boisko) to nie wykluczam, że Pelikany z takim liderem wejdą do PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy już zjechali NOP od góry do dołu, tymczasem Pelikany wygrały już 3 mecze z rzędu, 4 z ostatnich 5 i chyba idzie ku lepszemu. tym razem zblowoutowali na wyjeżdzie Atlantę i to bez Davisa, który odniósł kontuzję pod koniec pierwszej kwarty. wrócił Holiday i ta drużyna zaczyna sensownie wyglądać. co jeszcze śmieszniejsze gracze jak Frazier, Jones czy Moore zaczynają wyglądać jak zawodnicy NBA.

w tej chwili NOP (pomimo startu 0:8, od tego czasu 5:2) przeskoczyli już Minnesotę, a jeśli Davis dalej będzie grał na takim poziomie,1 strzelec ligi ze średnią prawie 32 pkt (choć średnie mu pewnie spadły jak zszedł w 1 kwarcie z Atlantą i już nie wrócił na boisko) to nie wykluczam, że Pelikany z takim liderem wejdą do PO.

Mistrzu

Davis grał 18,5 minuty, długie te pierwsze kwarty

Poza tym tak szczerze -kogo ty chcesz dźwignąć w walce o PO? Jazz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu

Davis grał 18,5 minuty, długie te pierwsze kwarty

Poza tym tak szczerze -kogo ty chcesz dźwignąć w walce o PO? Jazz?

Davis wrócił w czwartej kwarcie i trochę sobie pograł jeszcze.

A z taką grą jak ostatnio i bez kontuzji( to jest podstawa, plus powroty Pondextera i Evansa) to spokojnie mogą walczyć z Jazz, Lakers, Portland czy Thunder.

Przecież po powrocie Holiday'a pokonali łatwo Portland i Atlantę i wygrali z mocnymi Charlotte. To już zupełnie inna drużyna niż na początku gdzie zaczęli 0-8. Sam w to nie wierzyłem, ale z Jrue ta ekipa jest w stanie walczyć i wygrywać z niezłymi zespołami.

Teraz jeśli do końca miesiąca wygrają przynajmniej  3 z 4 meczów( a są spore szanse DAL, LAL,POR, MIN), to już będą bardzo blisko miejsc gwarantujących grę w PO.

Niedługo ma wrócić Evans i wtedy się zobaczy czy coś z tego będzie.

Ale jak zaznaczyłem najważniejsze jest zdrowie i gra w pełnym składzie, a nie cały czas 2-4 kluczowych zawodników nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bad. Wiem ze doznał kontuzji w pierwszej kwarcie. 18 min to i tak b.malo jak na Davisa, wrócił na boisko w końcówce jak juz mecz był rozstrzygnięty. Holiday wrócił i od razu inna drużyna. Faktem jest ze mecz im wygrali jones z frazierem a nie Davis i pels odjeżdżali atlancie na 30 pkt właśnie jak ad nie było na parkiecie. Może ze zdrowym Holidayem i evansem, pondexterem ten support nie jest aż tak zly? Jeśli będą zdrowi to kto wie czy nie skończą jako 7-8 drużyna na zachodzie?

Nie wiem kogo może ptb, lal , utah? Te drużyny oprocz lillarda nie mają nawet w połowie tak dobrego gracza, lidera jak ad. Pożyjemy zobaczymy

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers, Portland, Jazz, Thunder nie wyglądają póki co na pewniaków do PO, więc każdy scenariusz łącznie ze włączeniem się ekip jak Pels, Nuggs lub nawet Kings i Wolves jest całkiem realny

 

Generalnie w lidze jest obecnie ok 10 dobrych ekip, reszta jest albo przeciętna albo żenująco słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko wspomnę ze kolejny blowout w backtoback tym razem z Timberwolves i kolejny monster game Davis 45/10/3/2/1 na 17/27 z gry a takze 2/4 za 3 punkty, + 33 kiedy byl na parkiecie, Towns został zjedzony. mamy mocnego kandydata do króla strzelców i MVP jednocześnie.

Jones 17 pts na 7/10 z gry, Moore i Frazier dalej trzymaja poziom, Holiday niesamowicie odmienił oblicze zespołu swoim powrotem. niech jeszcze wraca Evans i NOP idą na PO, zresztą AD sam ich tam zaprowadzi jeśli nie złapie poważniejszej kontuzji, koleś jest niesamowity w tym sezonie, zdecydowanie najlepszy wysoki (albo nawet ogólnie gracz)  póki co w tym sezonie i chyba naprawdę chce zgarnąć 2 główne nagrody za RS. Pels już tylko 2 winy do 6-tych w tabeli OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers, Portland, Jazz, Thunder nie wyglądają póki co na pewniaków do PO, więc każdy scenariusz łącznie ze włączeniem się ekip jak Pels, Nuggs lub nawet Kings i Wolves jest całkiem realny

 

Generalnie w lidze jest obecnie ok 10 dobrych ekip, reszta jest albo przeciętna albo żenująco słaba

 

Ja z tej grupy pościgowej wykreśliłbym chyba Wolves. Przed sezonem widziałem ich jako team, który może zrobić skok na przód, a chyba nic z tego nie będzie. Bo granie dobrze przez 3Q to trochę za mało (tak jak to miało miejsce w spotkaniu z Bostonem 4q 31-12 i przegrana 6 punktami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem ze powrót Evansa mimo ze suma talentu pójdzie w gore, może spowodować spadek jakości gry tu się zgadzam. ale moim zdaniem niektórzy przeceniają kandydatów do PO na zachodzie, jednocześnie nie doceniając NOP, a  przede wszystkim tego jak po raz kolejny olbrzymi postęp zrobił Davis.

 

wiadomo jak ważna rzeczą w lidze jest star power, a żadna z ekip które będą walczyć z Pels o PO czyli Utah, PTB, LAL, Kings (wyjątkiem jest OKC i Westbrook, ale imo lepszy sezon i tak notuje Davis, poza tym OKC widzę bardziej na miejscach 4-5) nie ma takiego gracza, a mówimy o kolesiu, który idzie w linii prostej na MVP, ja bym tego nie lekceważył, AD to potwor, za uszy ich do tych PO wciągnie jeśli support będzie nawalał.

i tutaj sam sie przyznaje do błędu bo przed sezonem nie sadziłem ze AD będzie tak wymiatał, uważałem ze Cousins jest najlepszym wysokim w lidze i, ze zagra dużo lepszy sezon, nic z tych rzeczy.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót Holiday'a do pierwszej piątki i od razu przełamanie klątwy Hilla :orange:  (przed tym meczem 0-10 gdy startował). Mecz rozstrzygnięty praktycznie w 1 połowie gdzie nawet Asik wyglądał jak bestia i nawet udało mu się zadunkować. W drugiej połowie było utrzymywanie wyniku i przewaga cały czas oscylowała wokół 20 punktów. Trochę był to podobny mecz do tego w Atlancie tylko tam już po 1 kwarcie było 20 różnicy.

Gentry wreszcie zagrał Asikiem więcej czasu i skończyło się na pierwszym double-double. Davis był ponownie bestią, a Holiday po powrocie do 1 składu zagrał bardzo dobrze. Tylko teraz ławka została osłabiona i strasznie zostali zniszczeni przez ławkę Lakers.

 

Dziwią mnie tylko tak duże minuty Davisa w 2 połowie gdzie spokojnie mógłby usiąść na kilka minut na przełomie 3-4 kwarty, bo przewaga była bardzo duża i ewentualnie wrócić w razie potrzeby.

 

Słabo ( jak zawsze :offended: ) zagrał Hill, ponownie słabo Moore, a reszta w normie, choć na uwagę zasługuje jeszcze przyzwoity występ Browna.

 

Na koniec informacją, że jeśli dobrze usłyszałem, to Evans ma powrócić w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.