Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm, faktycznie. Ciekawe co sie dzieje...

 

Ojoj, cos z aplikacja Yahoo?

 

Coś w ustawieniach budżetów było nie tak i standardowe 200$ brał pod uwagę.

Choć sprawdziłem to jak poprawiałem keeperów.

No dobra! Biorę ten bajzel na klatę.

Washko poustawia keeperów i budżety żeby nie było znowu na mnie ;)

 

Dzięki za szybkie ustalenie w ankiecie nowego terminu draftu i wyszło że nowy termin to

19.10 o godzinie 22:00

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po drafcie. Było słabo. Wszyscy szaleli, 99% zawodników przepłacona, ale takie realia. Osobiście nie kupiłem nikogo z tych co chciałem. Byłem przekonany, że 98$ spokojnie starczy na zestaw w stylu Klay, Dragić, Embiid, a poszli za ponad 130. Skończyło się na drogaśnym Arizie, żeby trójki ratować. Niestety ten ruch wymusił ograniczenie się tylko do graczy z minimum przyzwoitym fg% do końca draftu. Najbardziej żałuję, że w panice przepłaciłem Randolpha, żeby potem patrzeć, jak na samym końcu taniej idzie Jamychal Green. Ale to był jeden z nielicznych steali, więc trudno było przewidzieć. Najbardziej się cieszę... chyba z Solomona Hilla (liczę na grube minuty) i McDermotta (ktoś musi rozciągać grę w CHI), ale jak to są główne plusy, to wiesz, że to nie był dobry draft :/
 
Nie wiem czy jest sens wklejać całość, skoro w poście marcosa jest link. Dorzucam tabelki yahoo.
 
projekcjeyahoo.jpg

prostatsyahoo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A yahoo jak zwykle nie docenia mojej ekipy ;)

 

Ogólnie przed draftem przewidziałem większość ruchów (kto będzie wysoko, kto będzie miał problem), trochę zawiódł mnie Marcos i Leszczur (wg. prognoz moich dużo niżej niż w yahoo,bo za dużo overkillów ma), którzy jak na dostępną kasę mogli zdecydowni elepsza ekipę mieć.

 

JA po kontuzji Reggiego stwierdziłem, że idę tylko w zawodników o wartości odpowiedniej do produkcji oraz polowałem na parę stealów, co średnio mi się udało ;)

 

Ktoś powie, że kasa mi została - fakt, ale po 40$ za Dragica, 52 Walla, 33 Holidaya (sic!), 30 Schoedera czy Russela płacić nie zamierzam, bo potem czajenie sie na graczy po 1$ nie ma sensu... Pytanie który z nich ma opcje być "fajnym" keeperem? Bądźmy szczerze  - ŻADEN, chyba że Russel/Schroeder nauczą się bronić i rzucać... a Holiday z cudownie ozdrowiałą żoną nie złapie kolejnej kontuzji. A o niektórych cenach wysokich już krążą legendy   ;)

 

Czy bym coś zmienił - tak, wprowadził opcję reklamacji - przez error umknął mi Curry, a przy Teletovicu się zawiesił net. Jedynie zamiast jednego PG mógłbym swingmana mieć (chętni?) i oby Noah grał!

 

Shevcu świetny draft - choć trudno było go zepsuć, to poza Haywardem (stać cię było) pilnowałeś budżetu i za to Ci chwała.

 

PS. Ogólnie chyba warto coś zmienić, żeby zwiększyć konkurencję w sezonie, bo widać że te +34-38$ w połączeniu za jakimś 1 fajnym keeperem dają z jednej stron mega przewagę (patrz LAL, BOS) , a z drugiej mamy potem kuriozalne licytacje. Może zmniejszymy o połowę premię? 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przed draftem przewidziałem większość ruchów (kto będzie wysoko, kto będzie miał problem), trochę zawiódł mnie Marcos i Leszczur (wg. prognoz moich dużo niżej niż w yahoo,bo za dużo overkillów ma), którzy jak na dostępną kasę mogli zdecydowni elepsza ekipę mieć.

Tiaaaa. Ja też dzień po losowaniu zawsze trafiam szóstkę w Lotto ;-)

Moj plan był prosty jak zwój drutu - skoro mam DeAndre to tankuję FT%, pilnuję ppg i trójek żeby nie zatankować przy okazji (nie do konca sie udało) i muszę mieć 2-3 mocnych PG's przy czym Wall jest w kategorii "must have".

 

Wiele mozna powiedzieć o moim składzie, ale na pewno nie to że jest w trójce najlepszych druzyn w lidze. Yahoo ma pokręcone statystyki i tyle. Według moich wyliczeń jestem między 6 a 8 miejscem.

W zasadzie połowa mojego draftu oparta była o szukanie niskich statystyk nawet kosztem podniesionego ryzyka kontuzji. Na pewno mogłem mocniej iść w PG's drugiego sortu - Teague, Hill, Dragic. Mniejsza o to. Grunt, że jest dobrze, ale nie beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka prawdziwego kipera (a jak widac na drafcie o takich trudno) to zapraszam po Middltona, który będzie ważył 18, a robi ponad 30. W zamian poszukuję solidnego PG. Info na PM please.

 

W temacie draftu to spodziewałem się czegoś takiego, dlatego miałem plan wyrwac trzech solidnych lub ponad solidnych grajków. Miał byc Klay ale poszedł za drogo ale Melo i Dragica już nie odpuściłem. Niestety na trzeciego kasy już nie starczyło. Pożyjemy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też liczyłem na parę uzupełnień w rozsądnych cenach, ale szybko się zorientowałem, że nie będzie to możliwe i po prostu przepłaciłem za wszelką cenę kilku graczy, którzy wg mnie mają upside w tym sezonie i pasowali do mojej ekipy. 

 

Nie widzę siebie w gronie faworytów, ale będę mocno walczył o obronę miejsca w top5.


Rozważę sprzedaż Crowdera ($10 w tym sezonie, $14 za rok), jeśli ktoś nastawia się na tank, a ma kogoś lepszego do zaoferowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to i ja coś napisze od siebie. Po dwóch sezonach w końcu realnie mogę myśleć o walce o pudle a może i końcowy triumf (o ile zdrowie dopisze). Pierwszy sezon naszej przygody już dawno wymazałem z pamięci, a w zeszłym roku zamiast bić się o miejsca 5-8 zatankowałem za cenę keeperów i sporego budżetu na ten sezon, by w końcu znaleźć się w czubie.

 

Keeperzy:

 

1. Jeremy Lin $10

 

Gdyby nie jego przenosiny do smutnego Brooklynu zapewne u mnie by nie był, a w jego miejsce zostawiłbym MKG, ale podpisanie kontraktu w Nets sprawiło, że zmieniłem optykę na Lina. Gość będzie drugim najlepszym graczem swojego zespołu, pewne miejsce w s5, powinien dawać punkty i asysty. Swoją produktywność za $10 powinien zrobić.

 

2. Kristaps Porzingis $12

 

Chyba mój keeper na lata, a jak ktoś stwierdził w czasie draftu do śmierci. Jeden z tych graczy, za których słono przepłaciłem w ubiegłym sezonie i dostawało mi się po głowie (chyba najbardziej od danny'ego :D:D). No ale to powinien być król NY na lata, przyjście Noah nie zmniejszy jego produktywności w ataku, Melo i Rose zdrowie też wątłe więc może Łotysz będzie miał kolejny przyjemny sezon i swoje powinien zrobić w cyferkach. #ŁotyszMVP

 

3. DeMar Derozan $27

 

Gdyby zmienił barwy klubowe pewnie bym go nie zostawił (sytuacja odwrotna co u Lina), ale skoro dalej jest w Toronto, to schemat jego gry się nie zmieni. Piczka w obronie i za linią za 3 punkty, ale swoje z dalekiego dystansu rzuci i po wjazdach pod kosz. Lowry chyba w cy wiec liczę, że współpraca obu panów będzie wyglądała podobnie jak w zeszłym sezonie. Produktywność na skraju, ale w tym drafcie bym go za tyle nie kupił.

 

4. Eric Bledsoe $37

 

Ok, jest przepłacony. Ok, jego zdrowie jest wątpliwe. Ok, nie gra w ekipie, która powinna się bić o PO. Ale..hej to zajebisty obrońca, w tym sezonie podstawowy pg, który nie będzie grał u boku Rycerza a Bookera ;) nadal gracz, który mimo kontuzji wygląda jak czołg. Zajebisty walczak w obronie (stl), dobry punktujący i do tego doda asysty na przyzwoitych cyferkach. Być może jak zdrowie mu da pograć, to miniLebron dostanie szanse gry w innym klubie po jakimś transferze. Liczę, że Bozia da zdrowie i tendencja się utrzyma w jego przypadku (zdrowy sezon-kontuzja- zdrowy sezon- kontuzja-???).

 

Przechodzimy teraz do draftu. Miałem 148$ do wydania. Wiedziałem, że ceny będą kosmiczne więc taktyka była prosta. Na 7 uzupełnień, 4 miały iść za dolara,a 144 $dolary miałem podzielić na 3 kozaków i w 7 próbować pograć o pudło. Idealne trio za 144 dolce - Horford, Ibaka i Batum. Z takim nastawieniem i celami wchodziłem w draft. Życie zweryfikowało moje oczekiwania, ale oceniam, że i tak wyszło dobrze.

 

5. Al Horford $55

 

Idealny kolo do roto, jeszcze po transferze do C's liczę, że ma paliwa na minimum sezon, a daje mu jeszcze z 2-3 sezony gry na jego poziomie. Gość, u którego kuleją trochę zbiórki, ale daje fajną produkcję w rok w rok. Zdrowie czasem szwankuje, ale może tym razem będzie zdrowy. Cena spora, ale że szybko został wystawiony, to trzeba było się o niego pobić. Zakładałem, że za 5$ mniej kupię, ale z automatu zmniejszyłem budżet na Ibakę.

 

6. Kevin Love $42

 

Po tym jak zmniejszył mi się budżet na Ibakę do 50$, zacząłem się zastanawiać czy na niego w tym szalonym drafcie mnie stać. Stwierdziłem szybko, że nie i swój zainteresowanie przerzuciłem w kierunku Miłości. Love najgorsze chwile w Cavs ma chyba za sobą. Zdrowie wątłe, ale u mnie sporo takich. LBJ może odpoczywać przez RS, co powinno dawać lepsze cyferki Irvingowi i Love. Cena w miarę ok więc nie narzekam. Miałem mało trójek i zbiórek, to jego osoba akurat mnie nie smuci.

 

7. Gordon Hayward $40

 

Na ten pick planowałem mieć 40 dolarów :D (Horford - 50 + Ibaka 55 i reszta na sf). Rzeczywistość jednak skusiła mnie na Gordona. Jest kontuzjowany, ale po powrocie chyba znowu będzie liderem Utah. Chcą się bić o PO, on jest w cy, czego chcieć więcej?? No tak, zdrowia. Ale o to wszyscy pewnie się boją. Batum poszedł za 40$, także jestem z tego zakupu zadowolony.

 

8. Ian Mahinmi $3

 

Odpuściłem BigAla, spierdolił mi sprzed nosa przez apkę Zeller z Hornets, to stwierdziłem że albo Francuz albo Amir z Bostonu. Niby kontuzjowany, ale może na ławce poczekać. Niby rezerwowy, ale cholera wie, jak będzie wyglądać sytuacja Gortata. Być może któryś zostanie wytransferowany, jak nie to zawsze będzie go można wyautować z teamu.

 

9. Joe Johnson $4

 

Ok poniosło mnie, ale chyba pod nieobecność Gordona zagrzeje miejsce w s5. Gość może i stary ale tka cena znośna. Do pewnego czasu swoje mam nadzieję będzie robił, potem po powrocie Gordona ławeczka i ewentualne zastępstwa za Hay'a lub Hooda.

 

10. Jerryd Bayless $3

 

Być może mnie poniosło, być może będzie out of sezon, ale kij z tym. Jeżeli będzie gral to powinien być w s5 i dawać trójki na obwodzie, a to mi wystarczy od niego.

 

11. Cory Joseph $1

 

Jeżeli Lowry wydyma Toronto, to mam keepra za 10$. Casey potrafi kończyć mecze: Jospeh-Lowry-DeRozan-Caroll-Litwn i teraz liczę na podobny scenariusz. Wobec kontuzji na dziś starter w mojej ekipie, za taką cenę nie żałuje.

 

To byłoby na tyle. W tej ekipie dużo zależy od zdrowia, w szczególności zdrowia panów z miejsc 4-8, ale bez nich znowu będzie ogon ligowy. Przy odrobinie szczęścia powalczę o wysokie lokaty. Draft na plus, choć zawsze mogło być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.