Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Marcos kilka uwag:

1. Powinna być data krytyczna tzn. do której ankiety dot. obecnego sezonu (np. do 30.09) a które już kolejnego.

2. Opcja zerojedynkowa odpowiedzi jest dobra w pytaniach typu tak/nie (np. slot IL - btw nie mieliśmy tego przegadać w preseason?) czy today/tommorow, ale kiedy ustalenia dotyczą np. pozycji/slitow, budżetów, dat itd. to dosyć spore ograniczenie i zawsze padnie pytanie (jak u mnie - czemu nie 1 a 2 tyg albo 3)

3. Choć u nas frekwencja w ankietach jest niezła, to pułap 75℅ często może powodować sytuację że jak wynik będzie niekorzystny po czyjejś myśli to usunie swój głos i np. z opcji 10 do 5 zrobi się 10-4 i głosowanie nieważne. Niższy pułap zawsze motywuje jakoś resztę do głosowania ;) Więc jak już chcesz opcje bliską 2/3 (sensowna wartość) to chyba lepiej zrobić 13 osob (65%) niż 15 (75%) jak zauważył jackso.

4. Proponuje aby wybór keeperow był możliwy w terminie max. 2-3 dni przed draftem, które wystarcza na korektę strategii. 10 dni to mega dużo czasu i jak (zawsze) pokazują mecze pre season dopiero widać czy ktoś wyleczył kontuzje czy nie, nie mowiac już o tych co je właśnie złapali. Co Wy na to?

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powinna być data krytyczna tzn. do której ankiety dot. obecnego sezonu (np. do 30.09) a które już kolejnego.

Wydaje mi się że to jest uwzględnione, bo skoro jest minimalny czas ankiety 14 dni to wiadomo że jak nie dasz jej do 16.09 to zmiana nie wejdzie w tym sezonie.

Wpisałem tam że ankiety muszą się w tym czasie zakończyć.

 

2. Opcja zerojedynkowa odpowiedzi jest dobra w pytaniach typu tak/nie (np. slot IL - btw nie mieliśmy tego przegadać w preseason?) czy today/tommorow, ale kiedy ustalenia dotyczą np. pozycji/slitow, budżetów, dat itd. to dosyć spore ograniczenie i zawsze padnie pytanie (jak u mnie - czemu nie 1 a 2 tyg albo 3)

Myślę że to jest do dopracowania najpierw w trakcie dyskusji na forum żeby wyklarowały się jakieś dwie opcje do wyboru, bo inaczej będzie problem jak żadna nie będzie miała +50% głosów.

 

3. Choć u nas frekwencja w ankietach jest niezła, to pułap 75℅ często może powodować sytuację że jak wynik będzie niekorzystny po czyjejś myśli to usunie swój głos i np. z opcji 10 do 5 zrobi się 10-4 i głosowanie nieważne. Niższy pułap zawsze motywuje jakoś resztę do głosowania ;) Więc jak już chcesz opcje bliską 2/3 (sensowna wartość) to chyba lepiej zrobić 13 osob (65%) niż 15 (75%) jak zauważył jackso.

Takie ryzyko zawsze istnieje, ale można wprowadzić jak w Belgii przymus głosowania :smile:

A za brak głosu będzie odejmowane po 5$ z budżetu ;) Frekwencja będzie 100% - jak na Białorusi.

Przy 13 głosach rozkład 7 na 6 wygląda trochę słabo, choć zakładam że w sprawach na styku głosuje się chętniej.

Ale nie upieram się przy tych 15,choć wlałbym żeby zawsze było 20 ;)

 

4. Proponuje aby wybór keeperow był możliwy w terminie max. 2-3 dni przed draftem, które wystarcza na korektę strategii. 10 dni to mega dużo czasu i jak (zawsze) pokazują mecze pre season dopiero widać czy ktoś wyleczył kontuzje czy nie, nie mowiac już o tych co je właśnie złapali. Co Wy na to?

Wybór keeperów musi być na sztywno ustawiony już na początku września, żeby wszyscy zdążyli sobie to przemyśleć i zebrać jakieś info przedsezonowe, bo nie każdy śledzi wiadomości w sezonie ogórkowym.

I żeby potem nie było ze nie zaglądałem przez tydzień a w tym czasie poleciały wybory keeperów.

A termin draftu ustalamy zwykle dłużej bo ankieta trochę trwa i nigdy nie wiadomo kiedy wypadnie.

Wiesz, była propozycja żeby na stałe wpisać że draftujemy 10.10 - taka tradycja, ale Tobie z jakichś dziwnych powodów nie pasowało ;)

Poza tym myślę że wcale nie musi być aż tak łatwo, żeby preseason już zaliczyć i dopiero potem wybierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1Jak ankieta będzie dot. keeperow i trwać do 30.09 to raczej nie może dotyczyć ich wyboru w tym czasie lub nawet wybieranych do 02.10...

Tak samo jak ankieta we wrześniu dot. będzie zmiany wartości/budzetu to nie wprowadzisz jej wyniku np. po wyborze keeperow a tuż przed draftem, prawda?

Ad.3 Wynik 8-7 aż tak bardzo odbiega od 7-6? Dla mnie wygląda równie źle bo znaczy że ludzie są podzieleni.

Ad.4 Marcos a czemu musi być sztywno ustawiony? Glosujemy draft, wybieramy datę i ustalamy regulaminie że ich wybor zatwierdzamy na 2-3 dni przed draftem. W śledzeniu newsów o nich raczej fakt wklepanej daty na poczatku we wrzesniu, nie ma żadnego znaczenia, za to wybór w oparciu o rzetelne info z pre season już tak... Weźmy na tapetę M.Gasola - czy zostawilbys go jako keepera gdybys miał info że lekarze nie dają mu na razie pozwolenia na lekki trening i jest opcja że zagra najszybciej w okolicy Wigilii? A czy gdybyś wiedział że R.Jackson opusci 2 miesiące to nie zostawilbys Isha za 10$? Oczywiscie można mnożyć przykłady, ale idea keepera jest taka że wybierasz ich jak trzon do draftu i sezonu/-ow - więc im więcej info tym większy sens to ma.

Rozumiem że ta gra ma ryzyko kontuzji, ale co innego po drafcie a ci innego zanim się zacznie...

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem rostery i znalazłem jeden błąd. W Niu Jorku Mudiej jest za 10. Powinien być za 14. Reszta wygląda ok. Jak tam Danny, strategia na draft gotowa?

 

Też to zauważyłem, ale reszty już mi się nie chciało. Co do draftu zaraz puszczę moje przemyślenia ;)

 

Poprawiłem Mudiaya, ale nie podoba mi się to że w rosterze są wszyscy.

Zatwierdziłem keeperów i teraz znowu ręcznie trzeba ich wartości wprowadzić bo mają 0$.

Posprawdzam to jeszcze przy okazji

 

Kurde to coś lipa - miało być w jednym ciągu, a nie wklepywanie od zera. Może spytaj yahoo o co chodzi?

Akurat robiłem sobie analizę pod draft i tak kilka myśli mi przyszło:
1. dannygd - Minnesota Timberwolves - budżet na sezon 2016/2017 - 200$
Siebie ocenia się najtrudniej - generalnie maiałem niby keeperów do wyboru i koloru, ale zdarzenia losowe wszystko zmieniły. Miał być Jure z Diengiem i KATem a do nich zależnie od sytuacji tani swingman (Barton/Covington) lub drożsi combo(Collison/Jackson). No i zaczęło się - najpierw zmiany w roosterze postawiły w znak zapytania swingmanów (PHI mocno się uzbroiła w Sarica i Simmomnsa oraz Baylissa, a DEN wzięło Murraya, Chandler wrócił, zero trejdów), potem chora żona Holidaya, niewidoma kara Collisona i trochę z braku opcji (był on de facto na ost. miejscu w mojej hierarchi) wziałem R.Jacksona, który okazał sie falstartem. Tym samym draft będzie mega trudny, bo liczyłem, że te 103$ spokojnie starczą na dobrego swingmana, PG i FC, a tu się okazuje że musze mieć 2 PG... oraz rezerwy. Wcześniej myślałem o podium, dziś tylko steale cenowe mnie uratują - a jak nie to zatankuje, żeby wygrać za rok ;) 
2. SiXers/Rinus7 - Philadelphia 76ers - budżet na sezon 2016/2017 - 202$
Kolega ma prawie kompletny skład, świetnych keeperów (tylko pomyślećże D.Schroeder za 14S musiła pójść out!?!?!) i 98$ do wydania... To na PG i zmienników aż nadto. W zeszłym sezonie o włos, w tym brak wygranej też będzie niespodzianką ;)
3. Tocheck - Oklahoma City Thunder - budżet na sezon 2016/2017 - 204$
Pewniak do top3 od poczatku keepera ;) W tym sezonie gdyby nie pech z Krisem to praktycznie nie byłoby rozmowy, ale z jego nieobecnością będzie gorzej. Trochę drogi Millsap i niby 99$ do wydania, ale potrzeba solidnych PG/SG/SF i ich zmienników. Kluczowe pytanie czy pójdzie od razu deal z Middletonem czy jednak zaryzykuje walkę z nim na BEN?
4. Lew - Washington Wizards - budżet na sezon 2016/2017 - 206$
Świetny i... drogi core a tylko 62$ do wydania - będzie walka o steale ze mną co nie wróży dobrze cenom ;) 
5. Dig - Houston Rockets - budżet na sezon 2016/2017 - 208$
WOW!!! Co za ekipa: wprawdzie CP3 i Rubio przepłaceni, ale z tanim Haasanem to możliwe. Za 55$ cokolwiek (na SF/PF) nie wezmie będzie faworytem do wygranej (praktycznie 3 kat wygrane AST, STL, BLK, szansa na wygraną w REB, a FG i FT przy tym skałdzie powala)! Mega odważnie - ale tak trzeba!
6. barcalover - Toronto Raptors - budżet na sezon 2016/2017 - 210$
Ciekawa baza z nastawieniem na puntowanie BLK i budżetem 138$ da ponownie walke o podium. 
7. BlackMamba/Marcin - Indiana Pacers - budżet na sezon 2016/2017 -212$
Mega drogi Wiggins, który podobno ma grac lepiej i blisko 3/4 budżetu na 3 graczy wydane, a poza PTS i STL trudno szukać wygranej w innych kategoriach poza AST. Jeśli 65$ wyda dobrze, będzie walka, ale znalezienie dobrego PF/C i PG + rezerwy w tej kwocie będzie naprawde trudne.
8. Thompkins - San Antonio Spurs - budżet na sezon 2016/2017 - 214$
Tu miałem problem z oceną - niby 2 gwiazdy i mega solidny Fournier są super podstawą, ale moim zdaniem zdecydowanie za drogą jak na efekt (praktycznie tylko punkty i 3p oraz mocne STL są). Do wydania 75$ a potrzebni są naprawdę solidni PF i C, oraz 3 UTL i choć to możliwe, to na rez raczej zostana gracze po 1$, a kontuzja Kawhi lub Damiena to katastrofa ;/ Chyba powinien był ktoś z 2 Bayless/Casspi zostać za 10$ a nawet J.Parker za 25$ wydaje się mega opcją w tym składzie.
9. washko - Golden State Warriors - budżet na sezon 2016/2017 - 216$
Mega ciekawa decyzja - wyrzucony za 88$ brodacz (gdzie CP3 za tyle jest keeperem...) i całkiem tani Gortat, a zostawieni total prospects. Czyżby tankowanie pod kolejny sezon?
10. maryjan - Utah Jazz - budżet na sezon 2016/2017 - 218$
Tania baza G i 188$ do wydania - czego chcieć więcej?
11. evitacre/Pablo - New Orleans Pelicans - budżet na sezon 2016/2017 - 220$ - 13$ = 207$
Połowa budżetu wydana i raptem 2 zawodników dobudowy ekipy i 2 future picks, ale np. Marvin za 10$ out... trochę nie rozumiem, tym bardziej że Lopez jest drogi. Bez stealów będzie ciężko.
12. jordan20/Jakub Sprawka - Atlanta Hawks - budżet na sezon 2016/2017 - 222$ - 1$ = 221$
Dużo dobrych i tanich keeperów, obwód praktycznie kompletny, moc na 3p, FT, PTS i nieźle TO a do tego 131$ do wydania... OMFG to będzie polowanie na Davisa i może pęknąć rekord na drafcie ;) Oczywiście trzeba coś zostawić na solidnego C i rezerwowego PG, oraz SF/PF. Zły draft i brak podium będzie mega niespodzianką i porażką...
13. Jackoso - Detroit Pistons - budżet na sezon 2016/2017 - 224$
Co tu robi Okafor za 24$? Hmmm...
14. pumeks - Brooklyn Nets - budżet na sezon 2016/2017 - 226$
Trochę stracony sezon, bo ani wyniku ani keeperów nie pozyskał - no i czemu B.Knight za 18$ wrócił do puli? 
15. marcos - Chicago Bulls - budżet na sezon 2016/2017 - 228$
Zaskakująco oszczędny wybór keeperów, zostali min. Ish, Len, WCS czy słodki Lou, ale za to konkretny i... zdrowy Marc. Chyba opłaciła się wymiana ;)
16. dvd93/Dawid - Boston Celtics - budżet na sezon 2016/2017 - 230$
Jak tak dalej pójdzie (chłopak urósł, zasięg ramion wzrósł i poza grą ofensywną, pojawia się obrona), to będę musiał "odszczekać" wszystko na temat Bookera ;) Ogólnie sporo ciekawych keeperów, którzy jak wypalą to będzie hit. Polowanie na klasowego PG i C + rez na pozycjach G i F przy budżecie 158$ (sic!!!) nie powinno być problemem, a ich dobór to gwarancja walki o top 3!
17. Leszczur - Dallas Mavericks - budżet na sezon 2016/2017 - 232$ - 4$ = 228$
Zdziwiło mnie wyrzucenie Nurkica i Parsonsa oraz dość wysoka wartość DAJ. Tym samym ratowanie FT za pomocą Brody nie ma sensu, ale plan na draft będzie słodką tajemnicą Leszka z budżetem 164$. Dla mnie faworyci to LBJ i ewentualnie DMC a potem polowanie na low endowych PG z DEN, PHI czy ORL!
18. shevcu - Los Angeles Lakers - budżet na sezon 2016/2017 - 234$
Prawie kompletny skład, a jeszcze 148$ do wydania! Shevcu 2 sezony uczył się i zbierał keeperów i chyba w koncu przyszedł czas na walkę o podium. Tylko koszmarnym draftem i kontuzjami może się cos zepsuć - bo top 5 wydaje się formalnością ;)
19. L.TM/Tomi - Phoenix Suns - budżet na sezon 2016/2017 - 236$
Solidne podstawy, choć nie promocyjne i mega kasy (151$) do wydania ale... dziwię się, że nikt z prospectów jak Capela, Plumlee, Kilpatrick po 10$ czy Embidd za 14$ nie został choć akurat C potrzeba! Tym bardziej, że C jest dosyć mało w puli i cena raczej nie będzie bardziej promocyjna.
20. Regis/Emiel - New York Knicks - budżet na sezon 2016/2017 - 200$
Nowy start i chyba niepotrzebny keeper.
Powodzenia na drafcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. washko - Golden State Warriors - budżet na sezon 2016/2017 - 216$

Mega ciekawa decyzja - wyrzucony za 88$ brodacz (gdzie CP3 za tyle jest keeperem...) i całkiem tani Gortat, a zostawieni total prospects. Czyżby tankowanie pod kolejny sezon?

To że ktoś zdecydował się kipować CP3 za 88$ nie czyni jeszcze Hardena wartym tej kasy :smile:

Ba - mam przekonanie graniczące z pewnością iż CP3 na siebie nie zarobi w tym sezonie.

Washko skupił się na tanich uzupełnieniach

 

17. Leszczur - Dallas Mavericks - budżet na sezon 2016/2017 - 232$ - 4$ = 228$

Zdziwiło mnie wyrzucenie Nurkica i Parsonsa oraz dość wysoka wartość DAJ. Tym samym ratowanie FT za pomocą Brody nie ma sensu, ale plan na draft będzie słodką tajemnicą Leszka z budżetem 164$. Dla mnie faworyci to LBJ i ewentualnie DMC a potem polowanie na low endowych PG z DEN, PHI czy ORL!

Nurka wyrzuciłem bo nie kupuję rotacji wysokich w Nuggets. Jasne - chłopak szaleje w preseason, ale gdzieś ta gromadka wysokich będzie musiała się odnaleźć i cholera wie czy nie skonczy się na ulubionych przez wszystkich splitach.

Natomiast Parsons nie miał szczególnie pozytywnego stosunku produkcji do ceny (a przy kiperach to dość istotny szczegół) zwłaszcza w kontekscie jego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To że ktoś zdecydował się kipować CP3 za 88$ nie czyni jeszcze Hardena wartym tej kasy :smile:

Ba - mam przekonanie graniczące z pewnością iż CP3 na siebie nie zarobi w tym sezonie.

 

Tez mam takie przekonanie, ale jeśli ktoś miałby kosztować (na drafcie) 88$ to kto jak nie brodacz? ;)

Nurkic już tak (jak w pre season) powinien grać rok temu, ale niestety kontuzje... a Parsons ma szansę na nową wersje Rudy Gaya w MEM i być pierwsza strzelbą poprawiająca pace ekipy (więc na stare osiągnięcia bym nie patrzył) - chyba na drafcie pójdzie min. 20-25℅ drozej niż kosztował jako keeper.

 

 

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie przekonanie, ale jeśli ktoś miałby kosztować (na drafcie) 88$ to kto jak nie brodacz? ;)

I pewnie będzie kosztował w tych okolicach - ale to też nie znaczy że na siebie zarobi i że byłby dobrym keeperem. :smile:

 

Nurkic już tak (jak w pre season) powinien grać rok temu, ale niestety kontuzje...

Ding, ding, ding! Bingo!

 

a Parsons ma szansę na nową wersje Rudy Gaya w MEM i być pierwsza strzelbą poprawiająca pace ekipy (więc na stare osiągnięcia bym nie patrzył) - chyba na drafcie pójdzie min. 20-25℅ drozej niż kosztował jako keeper.

Parsons ma być nowym LeBronem, ale tylko jeśli będzie zdrowy i w pełni sił. I to właśnie było dla mnie problemem - wieści są zbyt mgliste póki co żeby traktować go jak pewniaka.

Nie wykluczam, że pójdzie drożej niż ja bym za niego zapłacił, ale nie wiem czy to powie więcej o nowym nabywcy, czy o starym właścicielu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9. washko - Golden State Warriors - budżet na sezon 2016/2017 - 216$

Mega ciekawa decyzja - wyrzucony za 88$ brodacz (gdzie CP3 za tyle jest keeperem...) i całkiem tani Gortat, a zostawieni total prospects. Czyżby tankowanie pod kolejny sezon?

To że ktoś zdecydował się kipować CP3 za 88$ nie czyni jeszcze Hardena wartym tej kasy :smile:

Ba - mam przekonanie graniczące z pewnością iż CP3 na siebie nie zarobi w tym sezonie.

Washko skupił się na tanich uzupełnieniach

 

 

Nurka wyrzuciłem bo nie kupuję rotacji wysokich w Nuggets. Jasne - chłopak szaleje w preseason, ale gdzieś ta gromadka wysokich będzie musiała się odnaleźć i cholera wie czy nie skonczy się na ulubionych przez wszystkich splitach.

Natomiast Parsons nie miał szczególnie pozytywnego stosunku produkcji do ceny (a przy kiperach to dość istotny szczegół) zwłaszcza w kontekscie jego zdrowia.

 

Harden za 88 to już gruba przesada, a CP3 za tyle, to będzie zwyczajnie wtopa. Nie ma żadnego powodu, by tyle wydawać na grajków jako kiperów, skoro w drafcie idą oni zwykle taniej, a w najgorszym razie za tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, CP3 nie jest wart 88$, tylko ja wydaję 102$ na dwóch graczy z top10 i nie oglądam się na nikogo. Jakie ceny będą na drafcie to można sobie tylko gdybać i czy będzie tak jak zwykle taniej, to nikt mi tego nie zagwarantuje. Trzeba pamiętać że startowy budżet w tej lidze to 220$ (dodatkowa kasa za zajęte miejsca), czyli ceny wszystkich graczy powinny być teoretycznie 10% wyższe, do tego trzeba dodać jeszcze procenty wynikające z wielkości ligi (czym większa liga tym najlepsi gracze są bardziej rozchwytywani) i kasę zaoszczędzoną z keeperów.

 

Biorąc pod uwagę że połowa ligi ma na drafcie powyżej 148$, pięć drużyn powyżej 185$, a graczy z top100 czy z top50 jest minimum dwukrotnie mniej do wyboru (z top20 jest tylko 6 zawodników) to z cenami może być różnie i nie zdziwię się jak ktoś da za Hardena więcej niż 88$.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dig ma grubą nadwyżkę dzięki Hassanowi, więc może sobie pozwolić na przepłacenie CP3 o kilka dolarów. Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądał draft. Za nami dwa sezony. Kilka drużyn ma już jakiś trzon na mocnych keeperach wyraaaaźnie poniżej wartości. Akurat pula PG wyląda wyjątkowo ubogo w porównaniu z innymi pozycjami. A średnio do wydania będzie ponad 133$ na drużynę. Więc cholera wie, ile by kosztował Paul w tym roku przy takich budżetach, skoro za nim i Hardenem jest duży spadek jakości, jak nie liczyć Walla po operacji obu kolan. Inna sprawa, to czy cały plan z zatrzymaniem CP3 i Rubio ma przyszłość, bo w zeszłym sezonie sporo brakowało do podium, a kasy do wydania na drafcie niewiele.

 

 

2. SiXers/Rinus7 - Philadelphia 76ers - budżet na sezon 2016/2017 - 202$

Kolega ma prawie kompletny skład, świetnych keeperów (tylko pomyślećże D.Schroeder za 14S musiła pójść out!?!?!) i 98$ do wydania... To na PG i zmienników aż nadto. W zeszłym sezonie o włos, w tym brak wygranej też będzie niespodzianką ;)

 

Umawialiśmy się, że w tym roku to ty jesteś faworytem. U mnie za dużo niewiadomych. W tym roku zamierzam zagrać zupełnie inaczej. Totalnie inny plan niż poprzednio. A co do Dennisa, to istotnie szkoda mi było go zrzucać. Niemal do ostatniego dnia miałem go zaznaczonego jako keepera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umawialiśmy się, że w tym roku to ty jesteś faworytem. U mnie za dużo niewiadomych.

 

Jeszcze m-c temu gdyby ktoś powiedział, że nie będę walczył o wygraną to bym się zdziwił, ale jak pisałem... off season nie był łaskawy. Dziś Jacksona i Covingtona bym nie zostawił...

Wbrew opinii niektórych osób uważam, że nie będzie dużego przepłacania. Ludzie sie juz nauczyli, że to droga do nikąd i keepera się tym nie wygrywa. Co nie zmienia faktu, że kilka pozycji na pewno będzie zadziwiająco droga jak co roku - ot statystyka musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.