Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

a Holiday z cudownie ozdrowiałą żoną nie złapie kolejnej kontuzji

 

Nie wypada pisać takich rzeczy. Są rzeczy ważniejsze niż sport czy fantasy.

 

Natomiast patrząc na to z perspektywy gry, to pieniądze nie miały tu większego znaczenia. Mogłem jechać z Holidayem, albo odpuścić i zostać całkiem bez PG i z 20$ na waivery, bo dalej już niemal nikt nie został. Biorę pod uwagę, że Jrue może wcale nie grać w tym sezonie. Uważam, że stać mnie, by sobie pozwolić na sprawdzenie tej sytuacji. Natomiast jeśli zagra choć pół sezonu, to ma upside gracza top25. Nie jest kontuzjowany. Jest w CY. Do tej pory w NOP za wiele nie pograł, więc myślę, że postara się zarobić na nowy kontrakt i tak pomóc swojej rodzinie. Serio Danny, biorąc pod uwagę Twoją sytuację na guardach to nie czepiałbym się innych :P

 

Ewentualnie biorę pod uwagę rozmienienie któregoś z keeperów. Trójki, polepszenie procentów i ograniczenie strat mnie interesują. Jak ktoś miałby jakiś pomysł ciekawy, to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa. Ja też dzień po losowaniu zawsze trafiam szóstkę w Lotto ;-)

 

Eeee przecież ja zaprognozowałem przed draftem... ;)

 

 

Nie wypada pisać takich rzeczy. Są rzeczy ważniejsze niż sport czy fantasy.

 

No przecież nie pisałem o nim personalnie (zrobiłbym dokładnie to samo - a niestety miałem taką sytuację w życiu i mega że team go wspiera bardziej niż Pat - Bosha), ale pisałem o wartości, która jest wyższa, niż jego produkacja z połowy zeszłego sezonu, w przeliczeniu wartościowym na cały sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis to chyba byla wspolna decyzja, ktora wynika z zapisow naszego regulaminu. Fakt faktem fajnie wybrnales w drafcie. Podoba mi sie optymizm wzgledem mlodych. DAR, Ben, Exum to moga byc dobrzy keeperzy na kilka sezonow. Lyles pod warunkiem pewnych zmian w Utah na pf;-) nie mam Favorsa nigdzie to Ci tych zmian zycze.

 

Patrzac na posty wyzej, to na Twoim miejscu szedlbym w tank w tym sezonie. Zbieral kase na nastepny sezon i probowal wyciagnac Crowdera od barcy lub Krisa od Tochecka. Cena bedzie wygorowana ale moze warto sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny ja kompletnie nie rozumiem tych Twoich żali odnośnie cen. 

Jak ktoś brał miarę z ligi 15 drużynowej, 13 slotów i 200$ budżetu to rzeczywiście ceny były kosmiczne.

Ale przecież my mieliśmy łącznie 4324$ do wydania czyli 216,2$ na team.

I tu tylko teoretycznie możesz sobie podejść do tematu podobnie jak w innych ligach czyli np. w ninji wpisać że masz 20 temów, po 11 pozycji i 216$ na team i biorę ranking. I masz jakiś poziom cen. 

Tyle że te ceny nie uwzględniają że np. taki Hassan kosztował Diga 14$ a w wolnej licytacji pewnie dobił by spokojnie do 60$ (inni grubo poniżej wartości to np. Porzingis za 12$, Lin za 10$, Crowder za 10$, Draymond za 14$). Przez to pojawia się kolejna gruba kasa która potem jest pożytkowana na średniaków.

 

Czyli u nas zadziałała prosta zależność między popytem a podażą. Było mało dobrych PG na rynku, były środki to ich cena była wysoka. I tyle. 

A to że np. Davis czy DMC poszli w cenach w jakich chodzą w zwykłej lidze 15 drużynowej to inna sprawa.

Po drafcie każdy mądry, a po sezonie to już mędrców i jasnowidzów będzie jeszcze więcej ;)

 

A co do strategii na sezon to czas pokaże jak te zebrane składy grają, kto ma na coś szanse a kto od razu jest w tyle.

Wg mnie nawet jak ktoś planuje tankować sezon to czemu nie może kupić drogich grajków a potem w sezonie ich sprzedawać do contenderów za tanich keeperów szykując się na kolejny sezon. Oczywiście że dodatkowa kasa na waiverach też może się przydać ale to już mniej pewne.

 

Najważniejsze że byli wszyscy na drafcie, miałbym wyrzuty sumienia gdyby kogoś nie było bo w pierwszym terminie byli wszyscy także dzięki za to.

Udanego sezonu, niech będzie co najmniej tak emocjonujący w walce o TOP jak zeszły sezon.

Paru kandydatów jest, widać ile dają tani keeperzy choć w mojej ocenie SiXers mógł zdecydowanie lepiej draftować.

A ja zebrałem chyba lepszą zgraję niż rok temu, choć zawsze mogło być lepiej. Gasol poszedłby chyba drożej na drafcie, liczę że jednak Ibaka się spłaci, Schroder i Collison powinni być bliżej swojej ceny, Matthews w dobrej cenie, Taj ma szansę jakiej nigdy nie dostał więc liczę na niego, a może się okazać że Len czy Seth Curry to będą fajni keeperzy. 

No risk, no fun! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o wartości, która jest wyższa, niż jego produkacja z połowy zeszłego sezonu, w przeliczeniu wartościowym na cały sezon. 

 

Jasne, ale pokaż mi PG, którzy poszli poniżej wartości... Może pomijając tych florków typu Ish czy Fraizer, gdzie ich wartość może się skończyć w każdym momencie, także mimo że zdrowi, nie są zbyt pewni. Jaką wartość miały te pieniądze na koniec draftu? Przykładowo wydałeś 18$ na Bartona, który cholera wie, który jest teraz w rotacji. 18$ nie wydałeś wcale. Nie wolałbyś za to Jrue, który przynajmniej ma wysoki upside jeśli zagra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny ja kompletnie nie rozumiem tych Twoich żali odnośnie cen. 

Jak ktoś brał miarę z ligi 15 drużynowej, 13 slotów i 200$ budżetu to rzeczywiście ceny były kosmiczne.

Ale przecież my mieliśmy łącznie 4324$ do wydania czyli 216,2$ na team.

 

Jakie żale? Zwykła opinia... (i jak czytam nie tylko moja) - chyba po to mamy forum, prawda? ;)

 

90% graczy sensownych poszło po cenie wyższej - niż produkcja tych graczy w topowym sezonie i budżecie 250-260$. Nie rozumiem tylko kompletnie na jakiej podstawie - bo na drafcie miało sie wrażenie, że niektórzy mając 220-230$ licytowali jakby mieli 300... Rozumiem wyższe ceny rookies - to inna strategia, ale wiele innych to jakaś masakra.

 

Jako ciekawostkę powiem, że wg moich prognoz tylko:

- Houston

- Lakers

- Oklahoma

- Philly

- Wolves

zebrały ekipy których wartość jest większa, niż wydane pieniądze na drafcie i na keepery. Nie muszę chyba mówić, że wszystkie są w top 7 wg projekcji, a inne 2 to BOS (niewiele przepłacił i miał duży budżet) i UTA puntująca FT. BOS i LAL miały największe budżety i ciekawych keeperów, więc mogły przepłacać - a jednak poza pojedynczymi przypadkami (super pasującymi do strategii) się ograniczały, OKC, PHI i MIN (top3 zeszłego sezonu) grały dosyć ostrożnie, aż musiały zacząć wydawać kasę i wiadomo było, że z automatu przepłacą jeśli chcą uzupełnić skład. 

 

Podsumowując - w topie są tylko ekipy z niezłymi keeperami i dużym budżetem lub z dobrymi keeperami, małym budżetem i ostrożną licytacją. Cała reszta szaleństwa na drafcie nie przełożyła się na wyniki i coraz bardziej nasza liga przypomina system: rozpierdolę draft i zatankuję, a za rok powalczę, żeby za rok znów rozpi*****ić draft i za kolejny znów powalczyć. Pytanie tylko czy to bliższe jest keeperowi, czy jednak systemowi jedno-sezonowemu? Po ost dwóch draftach zauważam pewną tendencję, z której wynika, że nie ma sensu się męczyć (poza 3-4 drużynami) - wystarczy co 2 lata zatankować ;)

 

 

Jasne, ale pokaż mi PG, którzy poszli poniżej wartości... Może pomijając tych florków typu Ish czy Fraizer, gdzie ich wartość może się skończyć w każdym momencie, także mimo że zdrowi, nie są zbyt pewni. Jaką wartość miały te pieniądze na koniec draftu? Przykładowo wydałeś 18$ na Bartona, który cholera wie, który jest teraz w rotacji. 18$ nie wydałeś wcale. Nie wolałbyś za to Jrue, który przynajmniej ma wysoki upside jeśli zagra?

 

Przykro powiedzieć ale jest ich niewielu nie licząc tych po 1$ - D.Williams, J.Teague (żałuję, że nie licytowałem dalej), Jennings. 

 

Jeśli chodzi o Jrue - to zdrowy i bez problemów rodzinnych był moim 100% keeperem za 28$ na min. 2 lata (kosztowałby wtedy 32), Ty dałeś 33$ wiedząć, że może nie zagrać nawet meczu, a życząc mu jak najlepiej może znów pociągnie 40-50 meczy na dobrym poziomie co bedzie równoważne wartości 16-17$ - dla mnie to było za dużo, mając jeszcze Collisona i Jacksona do keepowania.

 

Na Bartona (o którego się nie boję, bo przy kontuzji Harrisa będzie starterem na SG, a po powrocie 6th manem na którego już z 5 teamów poluje w NBA) wydałem 11$ (jako keeper był za 10$) więc super! 18$ wydałem na Dunna i choć liczyłem na mniej niż 15$, to mając kasę podbiłem - jeśli MIN sprzeda Rubio lub LaVine, to i tak będzie steal, jak nie to pójdzie na draft za rok ;)

 

Co do Ish-a to po kontuzji był must have gracz, więc z założenia jest back upem Reggiego, natomiast Tima wziałem od razu pod handel z Tobą ;) Tobie się przyda PG back up Jrue i na wypadek potencjalnej kontuzji Giannisa,a ja chętnie uzupełnię braki na sg/sf -pasuje? Jak tak, czekam na info na prv ;)

 

PS. 18$ się przyda na W - trzeba być czujnym w tym sezonie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostaliście dzisiaj maila na Yahoo o tytule:
"OklahomaCity Thunder accepted your trade offer in E-NBA Roto Keeper League 16/17"

 

Zanim się załadował nerwowo próbowałem sobie wmówić że ten drink wczoraj nie mógł być aż tak mocny że nie pamiętam żebym cokolwiek wysyłał  ;)

Chyba Yahoo nie zamierza tak przy każdym trejdzie stresować i to poprawią.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może za chwilę dannygd uzmysłowi wam jak słaba jest to wymiana (choć jeszcze nie wiem dla kogo się okaże słaba) :smile:

 

A niby czemu miałbym to robić marcos?

 

Zastanawia mnie tylko czemu tak szybko (pewnie po kilku tyg. więcej byłoby chętnych do tankowania ;)) Tocheck oddał świetnego keepera za kolejnego... (5) C w swojej ekipie, bo Smart jakoś mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawia mnie tylko czemu tak szybko (pewnie po kilku tyg. więcej byłoby chętnych do tankowania ;)) Tocheck oddał świetnego keepera za kolejnego... (5) C w swojej ekipie, bo Smart jakoś mnie nie przekonuje.

 Żeby dalej handlowac?

 

Do oddania PF/C  - do wyboru do koloru, nie tylko dla tankujących. Nawet Jokic jest do wzięcia... Taki kiper na kilka lat, który waży 10$ i ma upside na top 20 ligi. Ciekawe jakie teraz propozycje się posypią. Niby każdy gotowy krytykowac deal po fakcie ale jak jest konkretna oferta na stole to proponujecie jakichs bolków, że nie warto spojrzec na propsa..

W zamian oczekuję top PG/SG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łałałiła Tocheck, w żadnym razie nie chodziło mi o to by cię krytykować. Wnosisz dużą wartość do ligi, bo masz oko do wyłapywania keeperów i co roku walczysz o tytuł. Po prostu zdziwił mnie pośpiech. A z drugiej strony cieszy, że drużyna poniewierana przez dwa lata, wreszcie znalazła przyszłościowego właściciela w postaci Regisa. Byłbym jednak bardzo zawiedziony, gdybyś postawił wszystko na ten sezon i stracił chęć gry w kolejnych. Tym bardziej, że ten rok będzie należeć do mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że ten rok będzie należeć do mnie ;)

Pozyjemy, zobaczymy ;-)

 

Mi ten trejd sie podoba. Regis spokojnie wylapal keepera, ktory z Benem bedzie siedzial sezon na lawie a przed przyszlym sezonem bedzie go mial za przyjemna kase. OKC az takiego zysku nie ma wg mnie bo mnie Smart jakos nie przekonuje no a Monroe to zagadka. Mimo wszystko to i tak wzmocnienia na lawke wzgledem tego co bylo przed wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.