Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale chodzi o to, że w punkcie wyjścia masz dokładnie tyle samo - $200 - na gracza, którego chcesz kupić. Możesz zarówno na drafcie wydać $180 na 1 gracza i po kilka $ na resztę, jak i na waiverach wziąć kogoś za $200 i nie mieć kasy. Chodzi o to, że wartość keeperów obliczamy tak samo z W, jak z draftu, więc "pieniądze w puli" powinny być te same. A to, jak kto tymi pieniędzmi będzie zarządzał, zależy od niego.

 

Na drafcie masz na jednego gracza co najwyżej 190, bo na pozostałych 10 musisz wydać po dolarze, ale to szczegół.

Kompletnie jednak nie rozumiem, dlaczego dwie zupełnie różne sytuacje przedstawiasz jako identyczne.

W większości przypadków pobierania waivera, taki gość jest kontuzjowany albo gra słabo. Jego wartość rynkowa jest zatem zwykle znacznie niższa niż wartość, którą za tego samego gracza zapłacono by na drafcie. Dlaczego zatem budżet na graczy wyłącznie słabych i kontuzjowanych miałby być taki sam, jak na wszystkich - i dobrych i słabych? Te budżety powinny się wg mnie różnić, bo na drafcie bierzesz zawsze 11 graczy, ale część z nich jest dobra i bardzo dobra

Dalej - z waivera bierzesz samych beznajdziejnych (bo przecież dobrych nikt nie wywala ;]) albo połamanych, a w dodatku możesz ich wziąć taką liczbę, jaka ci pasuje. Dlaczego zatem budżety miałyby być takie same, skoro jakość pobieranych zawodników i ich liczba są zupełnie różne od jakości i ilości zawodników pobieranych w drafcie?

 

I nie mówię, że budżet nie ma być wyższy, bo tego nie wiem, bo nic nie liczyliśmy, tylko, że argumentacja jest pozbawiona logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drafcie masz na jednego gracza co najwyżej 190, bo na pozostałych 10 musisz wydać po dolarze, ale to szczegół.(...)

I nie mówię, że budżet nie ma być wyższy, bo tego nie wiem, bo nic nie liczyliśmy, tylko, że argumentacja jest pozbawiona logiki.

Po to jest dyskusja - ja na początku myślałem o trochę mniejszym budzecie, ale nie wiem to zabezpieczy sytuacji patologicznych, które chcemy wykluczyć. Niemniej mówimy o porównywalności wartości zawodnika. Pamiętaj, że z W potrafią iść też bardzo dobrzy gracze... więc jak masz max. 50$ to jak możesz w licytacji W dać realna cenę Duranta, Wesbrooka, Currego czy Hardena? Nawet jeśli są kontuzjowani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz promocji pod koniec sezonu, to wystarczy wprowadzić deadline na miesiąc wcześniej, po którym pobrani z waiverów nie mogą być rfa.

Ja się natomiast czepiam rzekomego istnienia powiązania między budżetem na drafcie, a budżetem na waivery, które to powiązanie ma oznaczać, że te budżety mają być takie same. Wg mnie nie ma takiego powiązania, a fakt, że jak jest więcej kasy, to mogą być wyższe ceny, a jak mniej, to niższe, niczego w tym zakresie nie zmienia. To jest oczywisty wniosek, tak samo jak ten, że jak na koniec sezonu zostanie dużo kasy, bo będziemy chomikować, to ceny będą wyższe, niż wówczas, gdy kasy zostanie mało :smile:)

Zgadzam sie z Washko - budzet na draft ma posluzyc do zakupu scisle okreslonej ilosci zawodnikow oraz ewentualnie zasilić budzet FAAB. Natomiast FAAB sam w sobie nie nakłada żadnych obowiązków w kwestii ilosci kupowanych zawodnikow, jego użycie ma charakter dobrowolny i raczej w założeniu ma służyć kupowaniu uzupełnień niż trzonu składu.

 

Ja tez nie widzę potrzeby czterokrotnego podnoszenia budzetów waiverowych. Ba - moze nawet nie trzeba ich podnosic w ogóle. Pomyslmy o odwrotnym podejściu - zamiast podnosic budzet FAAB 4x, zostawmy go na tym samym poziomie, ale zawodnicy kupieni w ten sposob bedą musieli miec cenę podniesioną 4x żeby być keeperami.

Siła nabywcza obu budzetow będzie podobna, ale mam wrażenie że moja propozycja nie znajdzie wielu entuzjastów. Moze dlatego że tych dwóch budzetów nie trzeba zrównywać.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz: jak w takim razie chcesz uniknąć patologii w stylu na m-c i 2 dni przedbkoncem na W ładuje cała top 5, miales max. budżet 50$ na sezon, więc zakładamy ze kitrajac masz właśnie te 50$... Tym samym w jeden sezon okaże się że na drafcie zawodnicy z top 5-20 będą chodzić po więcej kasy niż top 5, co będzie totalnym absurdem przez kilka sezonów aż znów spadną na W i pójdą po 50$...

Wygranymi będą kolesie którzy cały sezon nic nie robili i mają 50$ oraz topowy W priorytet. Gdzie tu sens i logika?

Kasa musi być na tyle wysoka żeby walka na W była (albo teoretycznie mogła być) bliska ich realnej wartości a nie pseudowartosci.

 

Wyższy budżet będzie też dawał opcje stosowania różnych strategii - ci grający o top 3 będą dawać pewnie więcej i za czasowych zastępców, Ci z dołu tabeli beda polować na perły przez cały sezon. Wg mnie to dobre rozwiązanie.

 

Tłumaczenie ze na drafcie licytujesz cały team to nie ma nic do rzeczy, bo jak spadać na W będą gracze top 10 to na 2 wydać możesz kasę. Twoja wola.

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz: jak w takim razie chcesz uniknąć patologii w stylu na m-c i 2 dni przedbkoncem na W ładuje cała top 5, miales max. budżet 50$ na sezon, więc zakładamy ze kitrajac masz właśnie te 50$... Tym samym w jeden sezon okaże się że na drafcie zawodnicy z top 5-20 będą chodzić po więcej kasy niż top 5, co będzie totalnym absurdem przez kilka sezonów aż znów spadną na W i pójdą po 50$... Wygranymi będą kolesie którzy cały sezon nic nie robili i mają 50$ oraz topowy W priorytet. Gdzie tu sens i logika? Kasa musi być na tyle wysoka żeby walka na W była (albo teoretycznie mogła być) bliska ich realnej wartości a nie pseudowartosci. Wyższy budżet będzie też dawał opcje stosowania różnych strategii - ci grający o top 3 będą dawać pewnie więcej i za czasowych zastępców, Ci z dołu tabeli beda polować na perły przez cały sezon. Wg mnie to dobre rozwiązanie. Tłumaczenie ze na drafcie licytujesz cały team to nie ma nic do rzeczy, bo jak spadać na W będą gracze top 10 to na 2 wydać możesz kasę. Twoja wola. Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Piszesz tak jakbyśmy nie mieli w ogóle żadnych doświadczeń w tym temacie...

A jak to do tej pory bywało z naszą skłonnością do inwestycji waiverowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu a wierzysz że po tej dyskusji i podanych gotowych rozwiązaniach nic się nie zmieni? ;)

 

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

 

Rozwiązania zostały podane na tacy ;)

 

Wg mnie kwestia kasy na waivery jest jednym z elementów który kształtuje wartość keeperów na kolejny sezon 

a 50$ nie oddaje realnej wartości grajków którzy mogliby się znaleźć na FA.

 

To może krakowskim targiem żeby nie robić na razie jakiejś rewolucji proponuje budżet na waivery podnieść do 100$

co będzie pewnie powyżej max za jakiegokolwiek grajka na drafcie ale też nie będzie tej kasy jakoś dużo.

Możemy dać sobie sezon żeby ocenić jak to zadziała i będziemy mieć wnioski.

Bez tego będziemy wróżyć z fusów ale nie ma się co oszukiwać że problemu nie ma.  

 

Ale wykluczenie spekulacji własnymi graczami (wyrzucenie i licytowanie) dalej w mojej ocenie powinno zostać wprowadzone w proponowanej wcześniej treści. 

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może krakowskim targiem żeby nie robić na razie jakiejś rewolucji proponuje budżet na waivery podnieść do 100$ co będzie pewnie powyżej max za jakiegokolwiek grajka na drafcie ale też nie będzie tej kasy jakoś dużo.

Krakowskim to 125$ by było, ale nie chodzi tu targi ale najlepiej dopasowane rozwiązanie ;) Też tak myślałem na starcie, ale za pierwszym razem (sezonem) najlepsi szli po 80$, rok później po prawie 90$ i choć moim zdaniem wartości 100$ w górę to idiotyzm, wykluczyć tego przy tanich keeperach i max. budżecie nie możesz ;)

 

Możemy dać sobie sezon żeby ocenić jak to zadziała i będziemy mieć wnioski.

Można. Ale pamiętaj, że co roku tylko 2-3 graczy miało pod koniec budżet W bliski max, reszta różnie - średnio 24$, więc analogicznie pod koniec nowego przy 100$ będzie ok. 48$, co przy top 5 będzie dalej znacznie poniżej wartości. Pytanie czy lepie zaczać od wyższej kwoty i w razie czego zejść, ale dzięki temu na 99,99% unikniemy masy tanich graczy czy zagrać ryzykownie niskim budżetem (100$) i poniekąd zburzyć budowaną strategię niektórych graczy od 2 sezonów?

 

Ale wykluczenie spekulacji własnymi graczami (wyrzucenie i licytowanie) dalej w mojej ocenie powinno zostać wprowadzone w proponowanej wcześniej treści.

W tym zakresie się powtarzasz, ale nie odnosisz do mojego przykładu/-ów i pytań.

Nie ograniczajmy aktywności, która jest zawsze największą bolączką w tej grze, szczególnie w drugiej części sezonu, kiedy część graczy praktycznie o nic już nie walczy...

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zrobiłem na szybko 2 ankiety, dot. wysokości budżetu na W (żeby zobaczyć preferencje) oraz zmian w regulaminie. Zapraszam do głosowania:

 

http://www.e-nba.pl/topic/5026-liga-roto-keeper-2016-2017-ankieta-bud%C5%BCet-na-w/?p=452689

 

http://www.e-nba.pl/topic/5027-liga-roto-keeper-2016-2017-ankieta-dot-zmian-w-regulaminie-w/

 

Żebyśmy podjeli jakieś decyzje przed sezonem, warto o szybką reakcję - ale proponuję czas na głosowanie do 25.09, żeby jakaś dogrywka mogła być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zrobiłem na szybko 2 ankiety, dot. wysokości budżetu na W (żeby zobaczyć preferencje) oraz zmian w regulaminie. Zapraszam do głosowania:

 

http://www.e-nba.pl/topic/5026-liga-roto-keeper-2016-2017-ankieta-bud%C5%BCet-na-w/?p=452689

 

http://www.e-nba.pl/topic/5027-liga-roto-keeper-2016-2017-ankieta-dot-zmian-w-regulaminie-w/

 

Żebyśmy podjeli jakieś decyzje przed sezonem, warto o szybką reakcję - ale proponuję czas na głosowanie do 25.09, żeby jakaś dogrywka mogła być ;)

 

Musisz te ankiety zrobić tak, by można było sprawdzić kto głosował, bo w innym razie ktokolwiek z forum będzie wpływał na nasze wewnętrzne postanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga w komplecie, więc można ustalać termin draftu. Wzorem poprzedniego roku wrzucam ankietę do wypełnienia, godzinę dogramy po znalezieniu odpowiedniego dnia. 

 

http://doodle.com/poll/6z8f759zwhebeyds

 

Terminy od 03.10, bo do 02.10 wybieramy keeperów.

 

Brakuje jednego głosu - od evi albo dvd93.

 

Najlepsze daty:

10.10 (nie pasuje dannemu)

24.10 (nie pasuje Le)

3.10 (nie pasuje Regisowi)

 

17.10 (nie pasuje maryjanowi, dannemu)

12.10 (nie pasuje SiXersowi, pumeksowi)

 

Co robimy? :grin:

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jednego głosu - od evi albo dvd93.

 

Najlepsze daty:

10.10 (nie pasuje dannemu)

24.10 (nie pasuje Le)

3.10 (nie pasuje Regisowi)

 

17.10 (nie pasuje maryjanowi, dannemu)

12.10 (nie pasuje SiXersowi, pumeksowi)

 

Co robimy? :grin:

10.10 lub 24.10 jest zapasowym terminem draftu keepera e-NBA. Ktoryś z nich na pewno się zwolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrrr, szaleni...

Nie wypełnił ankiety tylko dvd93 ale napisał że będzie się próbował dostosować do ustalonego terminu.

Prowadziłem negocjacje w sprawie innych terminów żeby liga nie była przyczyną rozwodu dannego ;)

Dziękuję maryjanowi że odblokował parę możliwości, Le' że da radę w razie czego 24.10
no i pumeksowi że też ma otwarte podejście i 12.10 da rade jeżeli draft będzie o 22:00.
Czekam jeszcze na potwierdzenie od SiXersa jego deklaracji że w razie czego odpuści swój środowy trening kosza,
ale nie dał mi jeszcze odpowiedzi na PMa.
No ale skoro się wyrwaliście i zakładam że SiXers potwierdzi to informuję na razie wstępnie iż termin draftu to

 

12.10.2016r. (środa) o godzinie 22:00

W rezerwie będziemy mieć termin 24.10 o godz. 21:30 (jakby co więc nie ustalajcie innych draftów na ten dzień dopóki nasz się nie odbędzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.