Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - sezon 2016/2017


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to moim zdaniem jest chaos. Jestem nowy i ciężko się połapać jak mamy grać.

 

Ja np. jestem teraz z netem w tel. tylko. Ciężko mi dokladnie śledzić każdy wpis bo jest jakiś dziwny bałagan w tych tematach.

 

Mam kilka uwag:

1. Nie wiem gdzie są teraz aktualne sklady (temat z salary, ten temat, cz Y! - w każdym jest co innego).

2. Kiedy start sezonu? Czy to nie powinno być z góry ustalone za zgodą wszystkich GMow jak w aukcyjnych roto termin draftu? Czy jest tu jakieś zagrożenie przegapienia? Tzn. jeśli np wyjade dziś na tydzień bez dostępu do netu, a komisz kliknie rozpoczęcie sezonu to tracę możliwość pobrania graczy którzy mnie interesują? Ile czasu po starcie mamy czasu.

3. Na pyt które zadał evitacre też z chęcią poznam odpowiedz.

 

 

 

Wysłano z M2 Note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - to podsumuje te które mamy i niech ktoś kto jest bardziej w temacie ode mnie napisze czy to jest ok:

- daily today

- waiver tradycyjny

- karanie gm - wiemy że chcemy nie wiemy do końca jak ?

- nie wiem jak zaczynamy sezon czy mamy waiver tradycyjny czy bdg tutaj zostanie (jaka kolejność jesli tradycyjny, na podstawie poprzedniego sezonu chyba nie bardzo skoro przepis wchodzi od tego ?)

Z grubsza sie zgadza.

Co do waivera to wg mnie powinno byc przepisanie zeszlorocznego [tzn numerka waivera, a nie miejsca].

 

Ogólnie to moim zdaniem jest chaos. Jestem nowy i ciężko się połapać jak mamy grać.

Jest chaos bo byla nieprzewidziana zmiana komisza i sie dociera jak dzialaja nowi.

 

Mam kilka uwag:

1. Nie wiem gdzie są teraz aktualne sklady (temat z salary, ten temat, cz Y! - w każdym jest co innego).

W tym momencie tylko w pierwszym poscie tego watku, ale bedzie rowniez na Yahoo.

 

2. Kiedy start sezonu? Czy to nie powinno być z góry ustalone za zgodą wszystkich GMow jak w aukcyjnych roto termin draftu? Czy jest tu jakieś zagrożenie przegapienia? Tzn. jeśli np wyjade dziś na tydzień bez dostępu do netu, a komisz kliknie rozpoczęcie sezonu to tracę możliwość pobrania graczy którzy mnie interesują? Ile czasu po starcie mamy czasu.

Chyba 2 dni i tak to mniej wiecej wyglada jak opisales. Zeby byc fair Szulim zapowiedzial, ze da znac kiedy wcisnie start na Yahoo, ale nie wiadomo kiedy wklepie sklady. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei :

 

- aktualne składy są w tym topicu i tutaj będą raczej zawsze najbardziej aktualne ( poza Y! )

- na Y! skłądy aktualne pojawią się jutro rano ( po prostu mam kolejny weekend pracy i ne wyrobie się dzisiaj - przepraszam :smile: )

- jutro oficjalnie wieczorem klikne start sezonu - do tego czasu można jeszcze głosować w ankiecie

- nie ma tutaj dodatkowych zagrożeń jak przy draftowych ligach - jeśli nie masz internetu to niewiele stracisz bo waivery można ustawić do przodu

 

- waiver początkowy ustawię na 24 lub 48h co by każdy miał czas żeby się ogarnąć

 

Póki co z ankiet wynikają takie zmiany :

- waiver tradycyjny

- daily today

 

Co do karania GM - póki co jest że chcemy karać ale nie mamy jeszcze jednoznacznej konkluzji jak to robić ponieważ póki co zawsze znajdzie się przynajmniej jedna osoba której propozycje zaostrzenia lub jednoznaczngo ustalenia jak karać - przeszkadza. I pewnie to będzie jeszcze dyskusja na cały sezon żeby coś z tym zrobić. Chyba że nagle jakimś cudem wszyscy wyrażą swoje zdanie i stworzymy jednoznaczny przepis :smile:

 

 

AA - co do numerków - tu nie miałem pomysłu ale teraz wpadłem na to żeby zrobić średnią z ostatnich 2 sezonów jeśli chodzi o miejsca i tak rozporządkować numery przy założeniu że w przypadku tej samej średniej wyższy numer dostaje osoba która dograła więcej gier 

 

Czy ktoś zgłasza przeciw ? Ja uważam to za najbardziej uczciwe podejście

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA - co do numerków - tu nie miałem pomysłu ale teraz wpadłem na to żeby zrobić średnią z ostatnich 2 sezonów jeśli chodzi o miejsca i tak rozporządkować numery przy założeniu że w przypadku tej samej średniej wyższy numer dostaje osoba która dograła więcej gier 

 

Czy ktoś zgłasza przeciw ? Ja uważam to za najbardziej uczciwe podejście

Przepisac numerki waivera z zeszlego sezonu. To przeciez jest liga ciagla ;-) 

 

Ja widzę teraz remis przy ankiecie wievers więc jak remis to będzie wiewers aukcja + daily today?

To nic z ankiety nie wynika i trzeba poczekac az ktos zmieni zdanie w ktoras strone?

W tym przypadku nie mozna powiedziec, ze stara opcja zostaje bo obie sa nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - zaktualizowałem sklady po trejdach :)

 

Sprawdzcie proszę czy wszystko się zgadza :)

 

 

Wychodzi mi że tylko Karl i Evitacre pozostają ponad poziomem ilości graczy a Evi dodatkowo ponad poziomem graczy.

 

 

Hm, nie przewidzieliśmy remisu więc coś wykombinujemy :smile:

 

Co do waivers - ja mogę przepisać numerki ale podniosły się głosy że powinno być inaczej ;)

 

W ogóle - miało być 24h na zrzut nadmiaru zawodników - jeśli to się nie stanie dzisiaj do północy to sam wyrzuce , tak samo z pensjami - to już ostateczny termin !!!

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie przewidzieliśmy remisu więc coś wykombinujemy :smile:

Ale jakie sa w ogole mozliwosci? Bez rozstrzygniecia tego przeciez nie mozesz wcisnac startu ligi.

 

Co do waivers - ja mogę przepisać numerki ale podniosły się głosy że powinno być inaczej ;)

To niech te glosy sobie zajrza w regulamin... "3.5.e. Z racji, iż liga jest ciągła Waiver Priority na początku kolejnego sezonu będzie identyczne jak na zakończenie poprzedniego sezonu."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szulim, waivery poczatkowe daj na 48h co by kazdy mial czas, mysle ze az tak sie nie spieszy do rozpoczecia sezonu jeszcze troche. Ale szkoda ze nie uda Ci sie dzisiaj tego zrobic bo przy niedzieli moznaby nad tym troche posiedziec, a obawiam sie ze w tygodniu po lebkach bede troche lecial... no coz, zycie

Edytowane przez falcao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kojarzę żebym o nim często wspominał, tzn wiem przy jakiej okazji o nim rozmawialiśmy jednakże nie odczułem żeby to było czesto, był tyko przykładem

ok

 

Ok - to podsumuje te które mamy i niech ktoś kto jest bardziej w temacie ode mnie napisze czy to jest ok:

- daily today

- waiver tradycyjny

- karanie gm - wiemy że chcemy nie wiemy do końca jak ?

- nie wiem jak zaczynamy sezon czy mamy waiver tradycyjny czy bdg tutaj zostanie (jaka kolejność jesli tradycyjny, na podstawie poprzedniego sezonu chyba nie bardzo skoro przepis wchodzi od tego ?)

To gdzie tu jest choroba? ja tu widzę tylko taką przenoszoną drogą płciową, zwaną życiem.

 

wszedłem w link, kliknąłem ctrl+f i nie widzę, żadnej wzmianki słowa średniowiecze :(

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aredniowiecze 

 

skoro nie potrafimy się dogadać odnośnie zasad na forum to jaka jest szansa że się zbierzemy fizycznie w jednym miejscu i rozstrzygniemy to jak w średniowieczu ?

Jak takie problemy rozstrzygano w średniowieczu?

 

Inaczej rozumiemy słowo grzecznie. Dla przykładu szkoda-czasu, spytał grzecznie i z klasą.

BTW ostatnio się słówek czepiasz :smile:

Dziękuję za analizę moich postów ogółem. Może bym już się nie czepiał i to olewał, tak jak zrobiłem w przypadku sezonówki, ale niestety ktoś mnie tu namówił na komiszowanie :( Na szczęście nie wiele brakuje, bym tu olał komiszowanie i też takie wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.