Skocz do zawartości

OKC Thunder 2016/17


kp11

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ,że nie ale śmieszy mnie to jak czytam ,że duet Westbrook i Oladipo over J.J Redick i CP3. Dobra uznajmy ,że zarówno CP3 i Westbrook są graczami o tym samym poziomie gry to stawianie Oladipo over J.J.Redicka który rzuca za trzy punkty lepiej niż Curry jest dla mnie żartem.

Napisałem, że mają szansę. Czytaj uważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Lillard jest młodszy to normalne ,że jest szybszy .

To wyjaśnij mi czemu LeBron James mija na pierwszym kroku Paul'a Pierca ? Przecież warunki fizyczne mają prawie takie same.

 

 

Zostanie ;) Doc z nim już porozmawia.

 

Podałeś tragikomiczny przykład :grin:. Aż normalnie śmiechłem.

 

Co innego porównywać gości którzy mają odpowiednio 26 i 32 lat, a co innego porównywać 32 latka, który jest mutantem genetycznym ze starym, mającym w nogach 18 sezonów 39 latkiem :grin:.

 

Dodajmy do tego fakt, że The Truth nigdy nie był demonem prędkości czy dynamiki.

 

 

 

"Doc z nim porozmawia"....o tym gdzie tym razem na ryby jadą po max II rundzie?

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy najpierw co pokaże Oladipo, bo w poprzednim sezonie na pewno był gorszy od Redicka. 

 

No dobra. Lecim.

 

Wpierw proste staty tych dwóch Panów. Na początek nie mniej apeluję o rozsądek bo dobrze wiemy jakie towarzystwo ma JJ, a jakie miał Oladipo oraz doświadczenie gdzie był to dopiero 3 sezon naszego nowego nabytku.

 

JJ: 16,3 ppg, 1,9 reb, 1,4 ast, 0,6 stl, 0,1 blk.

Oladipo: 16,0 ppg, 4,8 reb, 3,9 ast, 1,8 stl, 0,8 blk

 

Nie licząc 0,3 w ppg o wiele lepiej ogólnie wypada Oladipo. Ok, rozumiem JJ nic nie zbierze bo ma rudego i DAJ a od podawania jest Paul co nie zmienia faktu, że po suchych cyfrach widać że jest on tam tylko od rzucania. A no i CP3 nie gra 48 mpg, tylko czasami JJ ma Riversa obok więc powinien móc zrobić/podać jednak więcej. Nawet w PO jak im Paul się połamał nadal zrobił w dwóch ostatnich meczach łącznie 3 asysty. Na tle innych SG wygląda to więcej niż marnie.

 

Na korzyść JJ przemawia 3p% i tu Oladipo ze swoimi 34,8% nie za bardzo ma przy nim czego szukać, ale im bliżej obręczy tym lepiej Oladipo wypada. Ogólnie 2pt% 47,5% vs 48,4% na korzyść JJ to już nie jest nie wiadomo jaka ogromna różnica. FT obaj potrafią rzucać.

 

Wspomnieć należy, że JJ w swoim 3 sezonie w NBA rzucał tróje na skuteczności 37,4% vs 34,8% Wiktora nie wygląda źle. Poprawi to na pewno, nauczy się.

 

PER36 tylko w pkt JJ wypada lepiej. Z resztą Oladipo go zjada. PER 16,77 vs 17,58 JJ. Rzeczywiście ogromna różnica, zważając z kim obu przyszło grać.

 

Można by wiele więcej statsów przytoczyć i raz jedne wypadają na korzyść JJ, raz drugie na korzyść Victora co nie zmienia faktu, że systemy w jakim obu przyszło grać to niebo a ziemia. Wyjmij CP3 JJ i daj go Oladipo a zobaczysz co się będzie działo. Z Westbrookiem będzie mu na pewno o wiele łatwiej. W tak ciulowym Orlando robił wielokrotnie za pierwszą opcje ( szczególnie jak im Vucevic wyleciał ) i dawał radę, szczególnie po all-star brake.

 

Więc nie wiem RappaR gdzie Ty widzisz taką MEGA przewagę JJ nad Oladipo. W czym? Bo chyba tylko w tym, że koleś gra w o wiele lepszej drużynie, mając obok siebie 2 z pierwszej 5 All-Def team.

 

Jeśli już, wskazał bym na remis między nimi. 

 

 

 

 

 

Skoro tak bardzo tego pragniesz, przygotuję odpowiedni materiał o JJ. Choć już sam napisałeś, matchup. Żeby SG nie zdążył nawet się odwrócić za PG na pierwszym kroku to trochę słabo wizualnie to wygląda. A jeszcze słabiej jak porównamy ich wzrost i wagę. Na polskie: 193 cm vs 191 cm i 86 kg vs 88 kg ( Dame cięższy ale duża kupa i ważyli by tyle samo ).

 

A i nie zapomnij o powyższym ;)

 

 

Poniżej na deser masz linki o co mi chodzi i skąd moja opinia o JJ że jest mocno przeciętnym obrońcą na przykładzie serii z POR. Raptem kilka ale można by było o wiele więcej tego wygrzebać gdzie "dobry" obrońca zachował by się zupełnie inaczej. Masz nawet pause w odpowiednim momencie ;).

 

vs Lillard

 

https://youtu.be/JEEwpxZHDfE?t=97    

 

 

Przepchnięty przez innego nominalnego SG, czyli już nie przyczepisz się matchupu.

 

https://youtu.be/JEEwpxZHDfE?t=215

 

 

Tu świetnie widać jak się JJ zachowuje jak system zawodzi ( czytaj: gra się w gorszym ).

 

https://youtu.be/JEEwpxZHDfE?t=459

 

 

Krycie kolesia który rzuca 41% za 3 na radar. Rozumiem jak by golum zrobił jakiś mega stepback, ale on nawet nie musiał tego robić.

 

https://youtu.be/FOs0plawSIU?t=268

 

 

Ewidentny śpioch bo pewnie jeszcze się jarał trójką jaką trafił wcześniej.

 

https://youtu.be/FOs0plawSIU?t=51

 

 

Poszedł moim zdaniem na nie potrzebne podwojenie:

 

https://youtu.be/cdWQ8KZJ8Jc?t=236

 

 

I tak nie znalazłem najlepszego, jak Lillard tak wystartował, że ten się nawet obrócić nie zdążył ale mocno mi to w pamięci zostało.

 

Żeby też nie było JJ jest naprawdę dobrym graczem, może nie tak jednowymiarowym jak Jamal, ale wzrokowo on w Clippers robi tylko trzy rzeczy jak jest na parkiecie. Albo zajebiście biega po zasłonach, albo stoi w rogu, albo dostaje piłkę na przygotowaną pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Lecim.

 

Wpierw proste staty tych dwóch Panów. Na początek nie mniej apeluję o rozsądek bo dobrze wiemy jakie towarzystwo ma JJ, a jakie miał Oladipo oraz doświadczenie gdzie był to dopiero 3 sezon naszego nowego nabytku.

 

JJ: 16,3 ppg, 1,9 reb, 1,4 ast, 0,6 stl, 0,1 blk.

Oladipo: 16,0 ppg, 4,8 reb, 3,9 ast, 1,8 stl, 0,8 blk

 

Nie licząc 0,3 w ppg o wiele lepiej ogólnie wypada Oladipo. Ok, rozumiem JJ nic nie zbierze bo ma rudego i DAJ a od podawania jest Paul co nie zmienia faktu, że po suchych cyfrach widać że jest on tam tylko od rzucania. A no i CP3 nie gra 48 mpg, tylko czasami JJ ma Riversa obok więc powinien móc zrobić/podać jednak więcej. Nawet w PO jak im Paul się połamał nadal zrobił w dwóch ostatnich meczach łącznie 3 asysty. Na tle innych SG wygląda to więcej niż marnie.

 

Na korzyść JJ przemawia 3p% i tu Oladipo ze swoimi 34,8% nie za bardzo ma przy nim czego szukać, ale im bliżej obręczy tym lepiej Oladipo wypada. Ogólnie 2pt% 47,5% vs 48,4% na korzyść JJ to już nie jest nie wiadomo jaka ogromna różnica. FT obaj potrafią rzucać.

 

Wspomnieć należy, że JJ w swoim 3 sezonie w NBA rzucał tróje na skuteczności 37,4% vs 34,8% Wiktora nie wygląda źle. Poprawi to na pewno, nauczy się.

 

PER36 tylko w pkt JJ wypada lepiej. Z resztą Oladipo go zjada. PER 16,77 vs 17,58 JJ. Rzeczywiście ogromna różnica, zważając z kim obu przyszło grać.

 

Można by wiele więcej statsów przytoczyć i raz jedne wypadają na korzyść JJ, raz drugie na korzyść Victora co nie zmienia faktu, że systemy w jakim obu przyszło grać to niebo a ziemia. Wyjmij CP3 JJ i daj go Oladipo a zobaczysz co się będzie działo. Z Westbrookiem będzie mu na pewno o wiele łatwiej. W tak ciulowym Orlando robił wielokrotnie za pierwszą opcje ( szczególnie jak im Vucevic wyleciał ) i dawał radę, szczególnie po all-star brake.

 

Więc nie wiem RappaR gdzie Ty widzisz taką MEGA przewagę JJ nad Oladipo. W czym? Bo chyba tylko w tym, że koleś gra w o wiele lepszej drużynie, mając obok siebie 2 z pierwszej 5 All-Def team.

 

Jeśli już, wskazał bym na remis między nimi. 

Co to ma wspólnego z grą obu panów w zeszłym sezonie?

 

 

 

Żeby też nie było JJ jest naprawdę dobrym graczem, może nie tak jednowymiarowym jak Jamal, ale wzrokowo on w Clippers robi tylko trzy rzeczy jak jest na parkiecie. Albo zajebiście biega po zasłonach, albo stoi w rogu, albo dostaje piłkę na przygotowaną pozycję.

I robi to najlepiej w lidze. I daje to ogromny impact w ataku. Nie tylko rozciąga grę, ale każe każdemu trenerowi obmyślać jak go odciąć od podań. Ma 82% za 3 w rogu. Nie trafia 1 na 6 rzutów.

 

 

I dam Ci radę - następnym razem zamiast tak długiego postu wystarczy zrobić coś takiego:

http://bkref.com/tiny/KEMVq

 

Redick nie jest świetnym obrońcą indywidualnym, beznadziejnie zbiera, jednak jest przedstawicielem białej szkoły obrony, graczy, którzy brak warunków fizycznych nadrabiają mądrą grą. Robią te małe rzeczy zamiast dawać czapy, nie mniej na boisku w obronie raczej pomagają niż szkodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma wspólnego z grą obu panów w zeszłym sezonie?

 

 

Podaję przykład tylko jak wysoko postawiony sufit może mieć Oladipo w odniesieniu do tego że ktoś wcześniej skrytykował jego trójkę.

 

 

Redick nie jest świetnym obrońcą indywidualnym, beznadziejnie zbiera

 

Ciesze się, że się rozumiemy.

 

A pisanie długich postów jest fajne, bo mogę jeszcze lepiej w temat wsiąknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/JEEwpxZHDfE?t=97    

 

 

https://youtu.be/JEEwpxZHDfE?t=215

 

 

https://youtu.be/JEEwpxZHDfE?t=459

 

 

Krycie kolesia który rzuca 41% za 3 na radar. Rozumiem jak by golum zrobił jakiś mega stepback, ale on nawet nie musiał tego robić.

 

https://youtu.be/FOs0plawSIU?t=268

 

 

Ewidentny śpioch bo pewnie jeszcze się jarał trójką jaką trafił wcześniej.

 

https://youtu.be/FOs0plawSIU?t=51

 

 

Poszedł moim zdaniem na nie potrzebne podwojenie:

 

https://youtu.be/cdWQ8KZJ8Jc?t=236

 

Jak ktoś się uprze to dla dowolnego gracza znajdzie taką kompilację 'pomyłek', 'błędów' i 'zagapień'... To że dał się przepchnąć - to kwestia tego, że atakujący zawsze ma przewagę jak się rozpędza. Myślałem, że to oczywiste, ale widać nie. Dlatego taki Curry nieraz potrafi nawet przeciwko centrowi tak zdobyć punkty.

 

Co do krycia McColluma to minimalnie za daleko, ale do końca contestował rzut i była to nie najgorsza obrona. Z tym śpiochem to zaspali wszyscy, a nie tylko on. A podwojenie czy potrzebne? Kwestia uznania. Wg mnie słusznie zrobił. Gdyby nie doszedł do wchodzącego to ten miałby pewne 2 punkty w zasadzie, bo obrońcę minął.

 

Dlatego lubię czasem oglądać Coacha Nicka, który nie patrzy na skutek, a na zachowania. Jak ci ktoś sypnie fadeawaya z ręką na twarzy to mówi jasno - obrona była dobra, ale atakujący był lepszy. Jak ktoś popsuje coś z zagrywki, ale i tak będą punkty to mówi, że szczęśliwie udało się naprawić i zdobyć punkty.

 

To co pokazałeś to po pierwsze kilka posiadań z kilkuset w PO. Po drugie takie 'błędy' robi się notorycznie w lidze. W zasadzie w większości akcji, w których padły punkty można było zrobić coś lepiej. Ale uwaga! Jakby wtedy zachował się gracz inaczej i uniemożliwił rzut to kolejne podanie czy inne zachowanie gracza atakującego spowodowałoby, że i tak wpadłyby punkty i wtedy też mówiono by o błędach. Nie chodzi w kosza by wyeliminować błędy, ale by je ograniczyć oraz by zmaksymalizować liczbę błędów rywala. I taki Redick do tego pasuje. Liczba jego błędów jest przeciętna/średnia, ale z jego rzutem za 3 i mądrością na parkiecie jego obecność generuje więcej pomyłek rywali niż jego własnych. Jak ktoś zagra z nim tyłem do kosza to go przepchnie, jak ktoś zacznie szaleć jak Irving to go minie. Ale za każdym razem gdy atakujący pospieszy się, zrobi coś nieprzygotowanego, zlekceważy go to ten stara się wtedy przeszkadzać jak tylko się da. I na tym to polega wg mnie. Redick tytanem obrony nie jest i nie będzie. Ale jak tylko będzie okazja przeszkodzić atakującemu to jest wielka szansa, że to zrobi. Nie rozpatrujmy go w kategoriach Leonarda, który sam masę błędów atakujących wymusza (nie tylko chodzi o straty!) czy Tony'ego Allena, który graczowi z piłką uniemożliwia nawet kozłowanie tyłem do kosza i wypinającemu mu dupsko w jego stronę w celu zrobienia sobie więcej miejsca. Takich graczy w lidze jest kilku-kilkunastu. Reszta do której zaliczyłbym Hardena, Curry'ego, Redicka, Westbrooka, Lillarda (i całą masę innych) działa bardziej nie na talencie obronnym, ale na zaangażowaniu, wypracowanych schematach i mądrości płynącej z tysięcy godzin spędzonych w grze w obronie. I tutaj mimo mizernych warunków fizycznych (niski, średnio szybki, niezbyt wielka siła) Redick radzi sobie zaskakująco poprawnie. Jest w tym zaangażowanie, determinacja i mądrość. Więcej włożyć do gry nie może, bo tego nie ma. To jakie ma warunki fizyczne powinno z niego czynić jednego z gorszych obrońców w lidze, ale zaskakująco tak nie jest. Samą determinacją i inteligencją bije na głowę całą masę lepiej zbudowanych, szybszych i wyższych graczy od siebie. Znajdowanie mu kilku akcji, w których 3/4 ligi zachowałaby się podobnie to śmieszne. Jak chcesz pokazać, że gra źle w obronie to nie na pojedynczych akcjach z setek, a udowodnij, że w co drugiej akcji robi jakiegoś babola. Bo teraz to wygląda śmiesznie. Ile? 6 akcji na 200? 400? Przy czym z tych 6 to większość to kwestia uznaniowa, a nie ewidentny błąd - vide Harden nie zastawiający kosza czy Harden puszczający kontrę, byle pokazać koledze, że ten coś źle zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bo teraz to wygląda śmiesznie. Ile? 6 akcji na 200? 400?

 

Skomentuje to tylko tak, że owe 6 akcji było wybrane tylko z jednej serii vs. Blazers i tylko z dwóch meczów. Choć byś jak chciał liczyć, nie uzbierasz 200 akcji chyba że wliczasz kręcenie ręcznikiem czy pieszczenie bidonu. No ale najlepiej napisać nie sprawdzając nawet wyniku, czy przy jakim stanie to było. I uwierz mi, gdybym się uparł wyszło by więcej takich kwiatków szczególnie po tym jak Paul wypadł.

 

Wizualnie właśnie z powodu gabarytów jest bardzo przeciętnym obrońcą. Nie mówię, że słabym takim jak leń Harden ale Twój post nijak go nie broni. Odwracając w takim razie, bo widzę lekki bulwers, znajdź z dwóch meczy kilka jego zajebistych obron. Tylko przygotuj się, że rozbiorę je na części pierwsze vs. komu, kogo miał obok, czy było to skuteczne przekazanie w obronie, czy jego ukrycie.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 lutego 2017 zapisujemy sobie w kalendarzach. Zakreślamy czerwonym mazaczkiem. Zapewniamy wolne na następny dzień. Będzie się działo.

 

Durant wraca do Oklahomy.

 

 

OKC jedzie do Oakland 2 listopada.

szukam na nba.com i chyba jestem ślepy... możesz podesłać link do kalendarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sue me.

 

A poza tym nie napisałem o kogo chodzi.

 

Po drugie primo, przynajmniej w nie których tych trade zyskują OBIE strony a nie tylko jedna.

 

To jak już bawisz na dobranoc to powiedz, w której z tychże wymian zyskują OBIE drużyny? :D

 

Cytując Elwooda - pj hamburger za morrowa i robersona czy masz jakieś inne typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.