Skocz do zawartości

Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie ten trade nie jest zły. Knicks zyskali byłego MVP w tym sławnym contract year który(mam nadzieję) będzie chciał pokazać że potrafi być użyteczny dla drużyny. Stracili za to solidnego Lopeza ale mimo to mają kasę żeby podpisać kogoś lepszego/na podobnym poziomie i młodego niesprawdzonego Granta ze słabym rzutem, szkoda że Ryba i Rambis nie dali mu grać ale zdarza się. No i nie ma już Józefa MVP(ogromny plus).

Edytowane przez Cardioka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry trade.,Finansowo nic nie zmienia, cały czas mamy ponad 30 mln na FA.,Trzeba wziąć pod uwagę ,że w tegorocznym FA jest spory wybór centrów  a z kolei deficyt PG.,

 

Finansowo poprawia, bo Rose nadal będzie przynosił kasę, zwłaszcza w MSG. Natomiast sportowo ta wymiana nie tyle nic nie zmienia, co po prostu w obecnej chwili pogarsza sytuację Knicks wg mnie.

Rose to nie jest jakiś non-factor, to jest dość duży minus w minutach, które spędza na parkiecie, a w Knicks będzie dostawał minuty, skoro ma coś zarobić dla klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowo poprawia, bo Rose nadal będzie przynosił kasę, zwłaszcza w MSG. Natomiast sportowo ta wymiana nie tyle nic nie zmienia, co po prostu w obecnej chwili pogarsza sytuację Knicks wg mnie.

 

Rose to nie jest jakiś non-factor, to jest dość duży minus w minutach, które spędza na parkiecie, a w Knicks będzie dostawał minuty, skoro ma coś zarobić dla klubu.

Wszystko co piszesz to prawda poza tym, że Rose pogarsza sytuację Knicks. Sytuacja Knicks jest taka, że nie mamy większych argumentów na rynku FA, a konkurencja jest w tym roku ogromna. Trudno więc będzie poprawić bilans z poprzedniego sezonu (jedynie rozwój Łotysza mógłby tu coś pomóc). Zatem jeśli nie możemy być lepsi, to bądźmy gorsi. I w tym jak sam przyznajesz Rose powinien pomóc. Będzie trochę hype'u w listopadzie, jakieś tam nadzieje, a potem rzeczywistość to zweryfikuje. W każdym razie z punktu widzenia PR, to perfekcyjna metoda tankowania.

 

Lopeza mi zbytnio nie szkoda, tzn fajny gość, uwielbiam patrzeć na jego przygody z maskotkami, ale do Kristapsa to on nie pasuje. Podobno jeszcze przed collegem miał operację śródstopia i zamontowali mu zamiast kości, betonowe implanty. Dlatego też jest tak wolny na nogach, ale się nie łamie tak często jak brat. Coś za coś. Granta mi trochę szkoda, ale nie ronię łez. Jedyne czego się boję, to tego, że pójdziemy teraz za ciosem i podpiszemy jakiegoś Horforda albo Dwighta za 100/4. Wtedy będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Trade dla obu stron. Widać knicks nie wierzyli w przyjście/nie chcieli Conleya. Do Nowego Jorku sciagna centra za RoLo z palcem w tyłku. Jak trafią tego nie wiem. Jest ryzyko w tej wymianie ale chyba opłacalne. Jeśli Rose by się obudził i Knicks by zrobili fajny wynik do będzie dobrze dla nich. Jak nie to jest pick i umów schodzi po sezonie. A Melo młodzy się nie robi i warto mu dać choć cień szansy na coś fajnego. A nóż ten jeden raz się zmotywują z DR1 i będzie fajnie. Jak nie to chyba będzie dobry moment za rok na totalną reorganizację w NYK.

A Bulls pozyskują centra a to nie byłoby łatwe na Free agency. Noah by nie podpiał, Gasol też. Whiteside i Horford też by nie podpisali a Howard to nie jest dobra opcja dla Bulls. Zrobili dobry ruch z dającym dużo serca RoLo. Benny the Bull chyba czuł pismo nosem z tym Lopezem i odpowiednio wcześniej poszedł na emeryturę...

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę tym co wierzy w choć trochę lepsza grę Rose'a w Nix

 

Dlaczego?

 

Bo nic za tym nie przemawia!

 

NY to miejsce gdzie nie pamiętam kto zaczął tam lepiej grać po transferze.

 

Wszystkie eksperymenty po Oakleyu sprowadzane do Big Japlle raczej sławy nie poprawiły.

 

Zach Curry czy Melo nie wchodzili na wyższy poziom chyba że wagowy.

 

Rose tymi odcinkami Jedi return vol. X juz chyba wszystkich przyzwyczaił ze nic z tego nie bedzie.

 

Im głębiej w staty spojrzymy tym gorzej.

 

Stad

 

Give him a credit!

 

Może chłopak zacznie cos bronić chociaż.

Penetrowac

Przy Melo i KP mniej rzucac

Hustlowac mimo kontuzji?

 

Oby

 

Ja osobiście jaram się.

Nie oczekuje kosmosu

Po prostu poprawny gracz 3 w hierarchii.

 

Niech mu jeszcze sciagna dobrego 3D SG i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę i nie wiem, dlaczego ta wymiana jest tak mocno krytykowana ze strony kibiców Knicks. Ja jestem w obozie, który widzi jej większe plusy, niż minusy. 

 

Zdanie jakie mam na temat Derricka, takie mam, ale to jest nazwisko - w pierwszej kolejności. Na boisku nie powinien dawać mniej, niż Calderon, a może więcej. Jest core Rose-Melo-Porzyguś i trochę kasy do wydania na wzmocnienia. Jak jeszcze rozumiem niechęć do Howarda (który jest nadal wartościowym starterem), tak kompletnie nie rozumiem, dlaczego gardzicie Horfordem, nawet na dużej umowie. Al to moje marzenie w LAL w tym offseason, a tutaj widzę sporą niechęć - czym spowodowaną?

 

Na papierze ta trójka wzmocniona którymś z Panów H i rozwojem Porzygiego mogłaby się pokusić o awans do drugiej rundy (nie wypisujcie mi teraz, kto będzie lepszy i że nie mają szans). W najgorszym wypadku Rose schodzi po sezonie, a w następnym offseason szukacie innych opcji, atakując rynek z trio Melo-KP-xH i wyborem z draftu. Nie jest źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Derricka średnio wierzę

Ale macdwie zatety

Nazwisko i krótki kontrakt.

Knicks tak czy tak są w złej sytuacji, a teraz jednym kontraktem robią w przyszłe lato miejsce.

Bardzo mądrze z ich strony.

Gorzej nie będzie, jeśli już to niewiele

Lepiej też nie będzie, jeśli już to niewiele

 

Jedno co powinno martwić kibiców Knicks to rok starszy Melo, jemu okno się zamyka, a w salary jeszcze powisi (no chyba że phil planuje amnestie po najbliższym lokaucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose na PG- upgrade +

Rose na krótkiej umowie +

Pozbycie sie Calderona +++++++++++++

 

Grant nie był jakims wielkim prospektem. Lopez? Od kiedy przecietniak na przyjemnej umowie jest kimś, za kim warto ronić tyle łez? Jak dla mnie to sygnał ze Porzingis zacznie grywać na centrze Facet ma 7'3 wzrostu, musi docelowo tam grać. Melo bedzie takim Lebronem dla ubogich, jako PF w wielu matchupach powinien niszczyć w ofensywie. Zespół dalej jest na granicy playoffów ale wyglada na to ze jest juz jakiś plan. W przyszłym roku można uderzać po Westbrooków tej ligi.  

 

Oczywiście sprawa sie rypnie jak podpiszą Howarda za 100 milionów na pare lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze ta trójka wzmocniona którymś z Panów H i rozwojem Porzygiego mogłaby się pokusić o awans do drugiej rundy

To jest Twoje zdanie. Ja je szanuję, ale nie podzielam.

 

Jak jeszcze rozumiem niechęć do Howarda (który jest nadal wartościowym starterem), tak kompletnie nie rozumiem, dlaczego gardzicie Horfordem, nawet na dużej umowie.

Patrz wyżej. Knicks od pewnego czasu nie są czołową drużyną NBA, a podpisanie Horforda/Howarda ich do bycia taką wcale nie przybliża. Zyskujemy w perspektywie sezonu/dwóch, tracimy w dłuższej. Ja uważam, że Knicks powinni budować skład wokół Porzingisa, a podpisywanie 10 lat starszych graczy za maxa w mojej opinii kłóci się z tą ideą. Wolę przebiedować na dnie najbliższy rok, może dwa, zgarnąć trochę talentu i potem szukać szczęścia na rynku FA, jak się już trochę rynek uspokoi.

 

W najgorszym wypadku Rose schodzi po sezonie, a w następnym offseason szukacie innych opcji, atakując rynek z trio Melo-KP-xH i wyborem z draftu. Nie jest źle.

No tak, nie jest źle, ale czy jest dobrze? Czekam już drugą dekadę aż będzie dobrze, rok albo dwa mnie nie zbawi.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melo 30 USG, Rose 27 USG. Do Melo żalu nie mam, powinien mieć tyle piłki żeby być efektywnym i on nadal może być i jest efektywny, na tyle na ile Melon efektywny być może. Rose to jeden z gorszych typów zawodnika w NBA: była gwiazda, bazująca na wybitnej sprawności fizycznej, która już wybitna nie jest, bez fundamentów i jeszcze w dodatku kompletnie bez rzutu ale nadal pochłaniający masę posiadań. I nie będzie miał o wiele mniej piłek niż miał w Bulls bo wtedy pozyskanie go i granie nim kompletnie mija się z celem. Spot-up nie zagra, bez piłki nie zagra, generalnie to trzeba dać mu piłkę i liczyć na to, że narobi wiatru i coś z tego będzie.

Dokładnie ta sama sytuacja z Howardem. Wiecznie płacze głupi pedał o posiadania a mimo godzin z Hakeemem i pomocy McHale'a nadal zdobywa 13 pkt, z czego ponad połowa po dobitkach i sam na sam z koszem.

To nie są warunki dla Kristapsa. Myślałem, że oni widzą w nim franchise playera. Jeśli tak, to nie rozumiem ściągania Rose'a czy/i Howarda z przyczyn podanych przez Karpika. Nawet jesli nie będą z nimi gorsi, to o wiele lepsi też nie będą. I tak może przyjść Rose, może do tego dojść Howard, a finału NBA z tego nie będzie. Ba, myślę że finał konferencji byłby jedynie mokrą fantazją.

A dla tych co mówią, że fajnie bo uda się zaoszczędzić kasę, to bardziej martwiłbym się rozwojem Kristapsa w krytycznym okresie jego kariery niż pare baniek, w przypadku gdzie NYK nie są wcale tak atrakcyjnym miejscem do grania, jak się wielu przez lata wydawało.

 

 

Przebiedowac rok dwa? A ile już to robicie? MSG chce zacząć grać cos w koncu! Rose jakby mu tak przyjrzeć nosa może poprawić wiele. Najbardziej powinien być zadowolony 0Melo bo DR nie ma rzutu i może da się skusić aby tego nie robic

Błagam Cię. Jesteśmy dorośli or what ?

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhhh...

 

Solidny starter na centrze z fajnym kontraktem + ciekawy prospect na rookie K + salary filler będący jednak backupem na pozycji potrzeby

 

za CY Rose'a?

 

Jeanie Buss pewnie jest pod wrażeniem.  :sorrow:

 

Patrząc na ten ruch, to Horford to dla Knicks fatalna opcja. Owszem, gwarantuje na tu i teraz jakiś postęp sportowy, ale branie Derricka Rose'a w 2016 roku z nadzieją na grę "tu i teraz" jest bardzo naiwne. Dlatego te wszystkie Horfordy tego offseason są takie niebezpieczne, bo nie dają skoku jakościowego proporcjonalnego do maxa, którego na pewno przytulą. Może z Alem wejdziemy do Playoffs z siódmego miejsca, tylko czy jest to warte maxa?

 

"Te wszystkie Horfordy" to znaczy Horford i kto? Bo ja poza Durantem nie widzę żadnych wolnych zawodników na tym poziomie. Al to zdecydowanie zawodnik dający olbrzymi skok jakościowy, jeden z najbardziej wszechstronnych wysokich, wnoszący masę dobrych rzeczy po obu stronach parkietu. Knicks z miejsca staliby się kandydatem na czołowe pozycje na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko-

w skali taktycznej słabo-  straty personalne, ogołocenie środka, ograniczenie piłek dla KP, brak planu B na rozegranie w razie W - które nie jest kwestią "czy" tylko kiedy

w kategorii strategicznej - całkiem niegłupie i mało ryzykowne posunięcie. Z ubr. rosterem nie ma widoków na znaczący postęp.

Problemy do rozwiązania: Defensywny C, Rozwój KP, backup PG, dogadanie się Melo i Róży,

Największe zagrożenie - Budowa Nets vol.2- nazwiska, wysokie kontrakty i niewiele więcej. Mam nadzieję, że Phil nie wdepnie w DH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy.

 

Rose grał w jednej organizacji i złych nawyków nie wypleni się z dnia na dzień ale można użyć magicznych slow

 

New start czy nowe srodowisko...

 

Dla tych co nie pamiętają: JEDEN ROK.

 

Dodatkowo przed lutym można go pchnac dalej aby komuś za coś dobrego ale drogiego wyczyścić salary.

 

Raczej Rose'a nie potraktuja jak worka kartofli ale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.