Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Majka, w sumie zgodnie z przewidywaniami, dołączył do Sagana w Bora-Hansgrohe. Razem z nim naturalnie Polijański, jest tez już Bodnar, mam nadzieję, że i Huzarski zostanie, oby szybko się pozbierał. 

 

Majka ma być liderem na toury, w tym TdF. W końcu. Pomocnicy średni, ale ile można jeździć o koszulkę górala (czym oczywiście też się emocjonowałem). Może o top 5 powalczy. 

 

Już wcześniej (po info o podpisaniu Sagana) było wiadomo, że kolarze Bory będą jeździli na Specach w przyszłym sezonie. Sam miałem okazję testować ich rowery niedawno, lux się kręci. 

 

Ogólnie Bora rywalizuje z Bahrainem o licencję WT. Wydaje mi się, że taki gracz, jak Sagan, czy też i Majka, mają jakieś przecieki co do wyniku tego pojedynku, lub być może przechylą szalę na stronę Bory. Oby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej by nie szli w ciemno mając inne wyższe oferty. oby ;) najlepsze są komentarze że Majka nie ma w Borze pomocników więc lepiej powinien iść do Movistara ... haha ciekawe po co.

 

Lepiej być liderem bez stada pomocników niż pierwszym pomagierem. I nie ma sie co oszukiwać jednak Majce trochę się przyfarciło, że Contador się łamie co 3 etapy i w sumie to się skończył, więc Majka dostał wolną rękę i mógł ugrać dwie grochowe koszulki i zrobić sobie nazwisko zamiast męczyć się z pomaganiem liderowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że to nie ma większego znaczenia czy mają licencję WorldTour czy ProContinental, bo i tak dostaną dzikie karty na wszystkie wyścigi na jakie będą chcieli. A jednocześnie mieliby komfort olewania wyścigów w których im się nie chce startować. Będąc w WT nie mieliby tej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam pewnie są tylko na obecność kokainy w bagażniku ;)

 

Fakt, że Quintana jedzie dużo aktywniej i przejawia jakieś chęci do walki we Vuelcie, ale w TdF nie miał takiego wsparcia drużyny jak allstars ze SKY. Wrzucałem artykuł, że SKY dawało takie tempo, że bez nadludzkiego wysiłku nie dało się urwać nikomu i innym pozostawało szarpanie.

 

Teraz we Vuelcie SKY wystawił raczej rezerwowy skład który nie robi takiego tempa i inni mają okazję poszaleć (jakoś sobie nie wyobrażam w TdF Yatesa który ucieka i nikt go na poważnie nie goni) + strategiczna wtopa na niedzielnym etapie (wszyscy powinni wylecieć za przekroczenie limitu - mało profesjonalne podejście jak na pomocników pretendenta do zwycięstwa). A gdyby nie ta wtopa to moim zdaniem Froome by wymęczył zwycięstwo czasówką.

 

Zatem jak dla mnie Quintana nie robi nic specjalnie innego niż zwykle, a jego liderowanie z +3 minuty to wynik przypadku i innego nastawienia do Vuelty (niestety widać że to wyścig nr 3 i to dużo z tyłu za Giro i TdF przez to że jest ostatni, a szkoda bo profile tras ma chyba najciekawsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sportowych faktach pojawił się dzisiaj artykuł, w którym piszą, że w Kolumbii nie ma ŻADNYCH testów antydopingowych. Quintana od TdF do Vuelty trenował w Kolumbii, dziwnie to wszystko wygląda.

Eeetam, po prostu wyrownal sobie szanse do Frumiego, ktory dobrze wie, kiedy go beda sprawdzac. Dla mnie na jedno wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze artykuł pisał jakiś totalny janusz kolarstwa, który nawet nie ogarnął że kolarzy o nazwisku Henao jest dwóch i że Quintana trzy razy stał na podium TdF, a kolarstwo widział pewnie jedynie na IO. I ktoś taki miał zrobić porządny research. Pisanie, że na igrzyska nie pojechał z powodu kontroli antydopingowych to już w ogóle śmiech na sali. W żadnym sporcie nie ma takiej walki z dopingiem jak w kolarstwie. Takiego Rasmussena wycofali z TdF jak był liderem za samo unikanie kontroli, bo podał bodajże, że będzie we Włoszech, a śmigał sobie w Meksyku (albo na odwrót). 

 

Poza tym walka z dopingiem to jedna wielka ściema, tylko wkurwia mnie, że z kolarzy robi się czarne owce, a tacy piłkarze, tenisiści czy sprinterzy szprycują się jeszcze bardziej.

 

Co do kolarstwa i dopingu to zastanawia mnie Wielka Brytania, bo od kiedy przed Londynem 2012 zaczęli inwestować ogromny hajs w kolarstwo to nagle mamy wysyp świetnych Brytyjczyków, gdzie piętnaście lat temu na szosie nic nie znaczyli. W torowym się liczyli, ale teraz totalnie je zdominowali. I tak sobie myślę, że niekoniecznie sięgają po nielegalne środki, bo po prostu z powodu ogromnych pieniędzy mają taką przewagę technologiczno-farmakologiczną, że po prostu nie muszą. 

 

Niech sobie pismaki piszą co chcą i tak większość jest nie warta uwagi. Tacy mastersi łykają co wlezie by wygrać. Tak samo zawodowcy zrobią wszystko by wygrać. I czym tak naprawdę różnią się legalne suplementy od nielegalnego dopingu? Poza tym kontrolerzy zawsze będą do tyłu, bo to nie oni wymyślają nowe środki wspomagające. Zabronią jednego to wymyślą następne. 

Dlatego ja jestem za paszportem biologicznym i zawieszać każde kto ma jakieś anomalia w wynikach krwi, nieważne czy z powodu choroby czy dopingu, na np. 3 miesiące i potem z każdą kolejną anomalią stopniowo zwiększać na pół roku, jeden rok i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastanawiające są już od jakiegoś czasu nagłe wyskoki kolumbijskich kolarzy, ale wisi mi to. Inna sprawa, że akurat Quintany i ogólnie tej nacji nie znoszę w kolarstwie. 

 

To prawda, że Vuelta prestiż ma najmniejszy z trzech wielkich tourów, a szkoda. Właśnie ze względu na profile powinna budzić większe zainteresowanie, ja uwielbiam ją oglądać. Najgorzej oglądało się Giro, co nawet moja żona potwierdza, i to mimo walki Majki z pozycji lidera zespołu. 

 

Sam Rafał ma chyba dostać Giro i TdF w przyszłym roku, świetna wiadomość. Cieszy mnie też, że nadal będzie jeździł z Saganem w jednym zespole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.