Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

yeDZEN8.png<br /><br />Jeszcze jest sporo czasu na swoją przejażdżkę przed daniem głównym. <br /><br />Polecam.

<br />No tak to ja rozumiem. Też bym się wybrał na przejażdżkę, ale ręka jeszcze trochę boli po 6 tygodniach w gipsie.<br /><br />Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka<br /><br />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz kiedy tak się wciągnąłem w oglądanie Grand Tour to było wtedy jak Armstrong wygrywał pierwsze 3 TdF.

Niesamowita historia. Wydawało mi się, że nie da rady - że Quintana odjedzie jak na Vuelcie, że Movistar go zamęczy, że po wczorajszej wojnie na wyniszczenie te 53 sekundy to będzie za dużo. I jednak się udało. Będę teraz śledził dalsze starty "Latającego Holendra".

Quintana walczył jednak do końca, z szacunkiem dla rywala i za to należą mu się wyrazy uznania. Ciekawe jak mu się powiedzie na TdF bo z Froomem i Sky łatwo nie będzie.

Edytowane przez Idealny Tułej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony postawa kolarza Sunwebu.Spodziewałem się ,że skończy się to jak na Vuelcie 2 lata temu.CCC pojechało niezły wyścig,Hirt zapracował sobie na kontrakt w World Tourze.Jako jedyny zawodnik w całym Giro nie tracił pozycji w generace po każdym z etapów.Szkoda ,że Ponzi i Paterski nie trafili z formą,Białobłocki zawalił ostatnią czasówke.Quintana celował w dublet i się przeliczył.Gdyby był w 100% formie myśle ,że by to ogolił.Mocno kibicowałem Jungelsowi który został najlepszym młodym kolarzem 100 edycji Giro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś nie pałam sympatią do Dumoulina (raczej kibicowałem NIbalemu) aczkolwiek trzeba przyznać, że był on najrówniej jadącym zawodnikiem i najlepszym "all-rounderem" z faworytów, a tacy zawodnicy powinni zwyciężać GT. Ma szanse zadomowić się na dłuższe w czołówce wielkich tourów, ale będzie IMO mocno zależny od profilu trasy - będzie wybierać te z duża liczbą kilometrów ITT (czyli przeciwnie da naszego Rafała).

 

Jeszcze odnośnie Majki - występ w kaliforni przeciętny. Ładne zwycięstwo etapowe (trochę w stylu Valverde, gdzie kasował wszystko a na koniec sam przyspieszył). Natomiast to że nie potrafił odczepić przeciętnych górali na górskich etapach i potem dołożyli mu tyle czasu na czasówce nie wróży wiele dobrego przed TdF. Wiadomo, że Rafał lepiej czuje się w jeszcze dłuższych, stromszych podjazdach i wyższych górach, ale mimo wszystko liczyłem na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś nie pałam sympatią do Dumoulina (raczej kibicowałem NIbalemu) aczkolwiek trzeba przyznać, że był on najrówniej jadącym zawodnikiem i najlepszym "all-rounderem" z faworytów, a tacy zawodnicy powinni zwyciężać GT. Ma szanse zadomowić się na dłuższe w czołówce wielkich tourów, ale będzie IMO mocno zależny od profilu trasy - będzie wybierać te z duża liczbą kilometrów ITT (czyli przeciwnie da naszego Rafała)

Dla mnie z kolei Nibali to zawzięty i knujący Sycylijczyk ;) Dumoulin nie był faworytem a takim fajnie się kibicuje.

Z tą ilością czasówek potrzebnych mu do wygrania kolejnego GT nie byłbym taki pewien. Na Giro były tylko 2 a gdyby nie postój na "toaletę" na 16 etapie wystarczyłaby tylko jedna. Dla porównania - jak Wiggins wygrał TdF 2012 to były aż 4 jazdy na czas. Poza tym gdzieś czytałem, że dopiero przed tym sezonem dużo trenował jazdę w górach i proszę jaki efekt. Jeżeli ma zatem potencjał żeby wydolnościowo być na poziomie np. Frooma to możemy mieć nową gwiazdę. Czas pokaże.

W ogóle dla mnie zawodnicy o takiej budowie jak Froome czy Dumoulin są przyszłością kolarstwa bo Quintana czy Majka są zbyt wyspecjalizowani i np. nigdy nie będą dobrze jeździć na czas. Czas pokaże czy mam rację :)

Edytowane przez Idealny Tułej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ etap Dauphine! Prawdziwe kolarstwo, mógłbym oglądać cały dzień takie etapy. 

 

Kolejny raz świetna praca Michała (chyba zapewnił sobie pewne miejsce na TdF, nowy kontrakt do 2020 też podobno dostał, co cieszy) dla Froome'a, który później jednak nie dał rady. Wspaniała pogoń Porte'a na finałowym podjeździe, który finalnie przegrał o bonifikatę za etap Fuglsanga. Duńczyk zaatakował w idealnym momencie i pięknie wygrał, takie zwycięstwa się ceni. Trzymałem kciuki za Porte w tym wyścigu, ale takie zakończenie mi się podobało. Z dedykacją dla Michele... 

 

Fajna sytuacja przed TdF. Nairo dostał po dupie na Giro, Froome w Delfinacie... obaj przyjadą do Francji podrażnieni. Liczę na ciekawą walkę, zakończoną zwycięstwem kogokolwiek innego, niż Quintana :)

 

Contador to zwłoki, w typa nie warto inwestować ani ustawiać pod niego zespołu w ważnych wyścigach. Dobry pomocnik mocnego lidera to w tej chwili byłoby coś w sam raz dla niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, świetny etap, żałuję, że nie oglądałem na żywo a z odtworzenia :(

Bez kalkulacji, na maxa, to lubię. A Kwiatkowski - forma jest, mam nadzieję, że coś dla siebie będzie mógł ugrać na Tourze, bo raczej tylko rola pomocnika go nie satysfakcjonuje. Chociaż to zawodnik, który zdecydowanie potrafi się oddać drużynie a jak jest w formie to pomaga dużo i w wielu sytuacjach, czy to na płaskim jako koń pociągowy, czy to nawet rozprowadzić do sprintu a i w górach do jakiegoś momentu jest bardzo przydatny.

Trzymam kciuki za ciekawy Tour i dobry występ Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy ustaleń. Być może dostał główną rolę na wiosenne jednodniówki i warunkiem była praca dla drużyny w drugiej części sezonu. 

Pewnie tak było, ale miło, że buduje formę by dobrze pomóc drużynie. Charakter i zmysł taktyczny to największe zalety Kwiato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jakieś typy na zwycięzcę TdF w tym roku? Froome, Quintana, Porte? Contador chyba już bez szans, Majka pewnie jeszcze też. 

 

Kwiatkowski po tym co pokazał w MP i jak rozwalił Białobłockiego, to jest jednym z faworytów dzisiejszego etapu, fajnie by było gdyby założył żółtą koszulkę od początku, bo mógłby ją przez jakiś czas utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam cicha nadzieje, że dziś żółtko będzie u Michała. Ogólnie niby faworytem jest dla mnie Froome, ale jak mam być szczery to nikt mnie na 100% nie przekonuje

Mnie przede wszystkim trasa nie przekonuje. Jest etap 18 i może jeszcze 5, które wyglądają godnie, a poza tym dwa etapy z największymi górami kończą się 25-kilometrowym zjazdem do mety. Spodziewam się dużo zachowawczej jazdy, Froome w Marsylii i tak będzie w stanie dużo odrobić. 

 

Etapy mają być chyba pokazywane od startu do mety w tym roku, ale Nie będzie Wyrzykowskiego :numbness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu go nie będzie?

Gdzieś czytałem, że cały etap na żywo to już dla niego za długo, mają się z nim łączyć, a on pierwszy raz od kilkudziesięciu lat spędzi lipiec w domu z żoną. W końcu ma już 73 lata i 6 godzin komentowania codziennie ( połączona z przeprowadzką na 3 tygodnie do Warszawy) to może być już dla niego za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiato jak i Majka mają startować kiedy będzie padać także raczej szans na zwycięstwo dzisiaj nie ma u Kwiatkowksiego.Prognozy mówią ,że ok 18 nie będzie już padać.Bodnar startuje 18:21 jednak w tym roku coś nie idą mu te czasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.