Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

No i etap na Ventoux skrócony o 6km.

TDF16_PP-MONT-VENTOUX.jpgSzkoda, bo mam wrażenie że na dłuższym podjeździe Rafał ma większe szanse (zwłaszcza na pokonanie Pinot). Będzie o tyle trudno, że w zasadzie jedyna trudność jest na końcu i to może oznaczać że o zwycięstwo będą walczyć faworyci do GC. Z drugiej strony skrócenie ostatniego podjazdu może zmniejszyć szanse na dogonienie ucieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zawiedziony skróceniem etapu, ale patrząc na nagranie z dziś:

 

https://www.facebook.com/EurosportPL/videos/818312234966421/

 

Wcale się nie dziwię organizatorom. Szkoda, wielka szkoda, bo na ten etap czekałem od ogłoszenia trasy, nawet w kalendarzu sobie zaznaczyłem. 

 

Rafał musi zaatakować mimo to, Pinot puchnie im dłużej trwa etap, trzeba zdobyć jakieś punkty na mecie. 

 

Froome też zaczyna mi się podobać w tym roku, ale prawdziwym królem jest Sagan, lubię typa oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już chciałem pisać, że zawiódł mnie po całości ten etap :) 

 

Kosmos jakiś, co tam się działo w końcówce. Ciekawe, jak to sędziowie potraktują. Froome zniszczył, tak zdobywa się kibiców, czekam na jakieś wywiady. Nie mogę się doczekać info, co stało się z jego rowerem, że wolał z buta naginać. 

 

Sam etap słaby, w dodatku Majka gdzieś wyparował. Sporo osób czekających na podjeździe musiał zawieźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój udział w akcji miał też idiota z Krotoszyna: https://www.youtube.com/watch?v=ZVveYMkc420

 

Wcześniej pisał na forum szosowym, że będzie widoczny na etapie i słowa dotrzymał. Najlepiej go skwitował Jaroński podczas transmisji. ;)

 

Co do samego etapu, to Froome pokazał, że raczej nie będzie na niego mocnych. Podejrzewam, że na mecie by dowalił z minutę Quintanie i by się skończył dzień dziecka. Coraz bardziej mi szkoda defektu Porte z początku wyścigu. Jako jeden z niewielu pokazuje, że mógłby powalczyć ze Sky. Tejay jako ultimate gregario i miałby spore szanse.

 

Zastanawiam się też czy według kodeksu kolarskiego inni nie powinni zaczekać w tej sytuacji na Chrisa i Richiego? Nie była w końcu z ich winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze tego tepego gliniarza z tym gwizdkiem 1:18 to mi sie od razu przypomina kumpel ktory pojechal na polska portugalia do marsylii i wszedl na mecz na nazwisko kolegi, nikt nic i niczego nie kontrolowal, mogl wniesc plecak z bomba k****, chodzil sobie miedzy sektorami jak chcial, a jak stanal w pewnym miejscu zeby lepiej widziec to go ochroniarz z tylu tyrpna, obrocil sie pomyslal o zaraz mnie stad wyjebie a ten mu pokazal reka zeby sie schylil bo mu zasłania ;]

 

bylem w Colmar na 2 etapach tdf pare lat temu, przeskoczylismy z kumplem barierki z jakimis fikcyjnymi identyfikatorami i chodzilismy miedzy kolarzami, tak k**** dziala tam zajebiscie policja, ochrona i w ogole wszystko ;]

 

mam zdjecia z sapą, doumulenem czy jak to sie tam pisze (ten sprinter) pellizottim i wieloma innymi, jedyny ktory tam byl wtedy chroniony i do ktorego nie dalo sie dostac to byl armstrong, nikt inny. te palanty w mundurach nic nie robia, stoja i ogladaja wyscig a powinien tego polaka co dzis tam lecial i przeszkadzał skuc k**** w kajdany i sturlac butem z tego venture.

 

takze mnie to osobiscie nie dziwi w ogole ze takie sceny jak dzis maja miejsce, ogromna jest tu wina organizatorow tych wzystkich cieci ktorzy tam stoja co pare metrow , nic nie robia kompletnie nic.

wiem ze sila takie bandy kibicow jest nie do zatrzymania, ale te pajace w mundurach to po prostu wstyd.

Edytowane przez marzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisał na forum szosowym, że będzie widoczny na etapie i słowa dotrzymał. Najlepiej go skwitował Jaroński podczas transmisji. ;)

Pierwszy cisnąć zaczął Wyrzykowski, Jaroński później to podłapał :) 

 

Ja to się dziwię, że kolesiowi żaden z kibiców nie sprzedał shota... wstyd, że miał naszą flagę na tabliczce. 

 

Ciekawe, jak tam zęby Porte'a. Dobrze przydzwonił.

Nie dziwię się też, że Froomowi nie pasowały inne rowery. W końcu jest długi. Dziwne, że kibice nie rzucili się na jego Dogmę, którą rzucił na poboczu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 lat śledzę kolarstwo mniej lub bardziej uważnie i czegoś takiego jeszcze nie widziałem... Dlaczego w ogóle ten motocykl tak nagle stanął dęba? Domyślam się, że jacyś idioci przed niego wylecieli, ale ani nie było tego widać, ani nigdzie nie doczytałem jednoznacznie. Froome jest w gazie i stylowo to wygląda jak dominacja Armstronga, ale nie do końca przekłada się to na różnice czasowe. Aczkolwiek atakując na zjazdach czy płaskim musi być pewny swego, bo takie szafowanie siłami nie jest popularne wśród faworytów. Dzisiaj może włoży z minutę-półtorej Quintanie i poprawi w górach. Fajnie jakby Bodnar wszedł do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam były trzy motocykle zblokowane, kolarze wpadli na ostatni. Na każdym kamerzysta lub fotoreporter... gdzieś widziałem fotkę. 

 

+ Quintana z wczoraj:

http://video.gazzetta.it/tour-quintana-moto-ventoux/93e35176-4a70-11e6-a666-d49923c72d6e

 

Wycofał się Pinot, Majka powinien próbować to wykorzystać. Jakoś De Gendt mnie nie przekonuje i obym miał rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kolarstwo było mi obojętne, dopóki nie musiałem wracać z pracy podczas Tour de Pologne. Zmęczony, dodatkowo po siłowni, z olbrzymią torbą drałowałem sobie przez pół miasta, przedzierając się przez masy ślepych ludzi i ich gówniaków. Od tego czasu przeklinam twórcę koła i jemu podobnych. Nic więcej w temacie nie mam do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kolarstwo było mi obojętne, dopóki nie musiałem wracać z pracy podczas Tour de Pologne. Zmęczony, dodatkowo po siłowni, z olbrzymią torbą drałowałem sobie przez pół miasta, przedzierając się przez masy ślepych ludzi i ich gówniaków. Od tego czasu przeklinam twórcę koła i jemu podobnych. Nic więcej w temacie nie mam do powiedzenia.

 

55884.png

Edytowane przez SkoczekS1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znam, może powinienem o niej napisać w sąsiednim temacie  :smile:

 

Pisz. Myślałem, że tylko mi się spodobała. ;)

 

Rafał dzisiaj świetnie. Szkoda, że nie było finiszu na górce, bo jak jechał z tym drugim to wiedziałem, że w sprincie nie ma szans. Mądrze usiadł Kolumbijczykowi na kole, ale tamten i tak okazał się szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.