Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Majka wycofał się z wyścigu. 

Jeszcze nie , decyzja będzie po konsultacjach lekarskich. Jednak byłoby to chyba najlepsze wyjście. Teraz jestem ciekawy, czy dadzą mu szansę walki o generalkę Vuelty. 

 

Kwiato właśnie powiedział, że jeszcze nie wiadomo, co zrobi Majka, a Poljański mówił o walce w Vuelcie.

 

@marzec, nie zaskakujesz mnie swoim podejściem, można było już wcześniej zauważyć tę mentalność. 

 

Froome gra fair i tego należy oczekiwać od innych, a nie ataku w momencie sygnalizowania problemów. Quintana akurat tym zachowaniem nie zaskoczył, ale Aru trochę tak. Na szczęście Porte postawił ich lekko do pionu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie , decyzja będzie po konsultacjach lekarskich. Jednak byłoby to chyba najlepsze wyjście. Teraz jestem ciekawy, czy dadzą mu szansę walki o generalkę Vuelty. 

 

Kwiato właśnie powiedział, że jeszcze nie wiadomo, co zrobi Majka, a Poljański mówił o walce w Vuelcie.

 

@marzec, nie zaskakujesz mnie swoim podejściem, można było już wcześniej zauważyć tę mentalność. 

 

Froome gra fair i tego należy oczekiwać od innych, a nie ataku w momencie sygnalizowania problemów. Quintana akurat tym zachowaniem nie zaskoczył, ale Aru trochę tak. Na szczęście Porte postawił ich lekko do pionu. 

 

W ogóle wielkie brawa dla Kwiato, że jeszcze Majkę odholował do mety.

 

Wiesz co, to zależy od taktyki i sytuacji. Może Astana chce walczyć o koszulkę górala? gdyby nie defekt Froome'a to Barguil raczej by nie wygrał tej ostatniej premii. Pomijając sytuacje skrajne ( było raz coś takiego, ze 11 kilometrów do mety jechał cały peleton, chyba Cadel Evans miał defekt i peleton czekał i nagle Rolland wyskoczył wtedy z atakiem na wygraną etapu), to tutaj jednak szła też walka o wygraną etapową, a Barguil o mało co etapu nie wygrał.

 

A Froome łapie te defekty na TdF strasznie często.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie , decyzja będzie po konsultacjach lekarskich. Jednak byłoby to chyba najlepsze wyjście. Teraz jestem ciekawy, czy dadzą mu szansę walki o generalkę Vuelty.

 

Kwiato właśnie powiedział, że jeszcze nie wiadomo, co zrobi Majka, a Poljański mówił o walce w Vuelcie.

 

@marzec, nie zaskakujesz mnie swoim podejściem, można było już wcześniej zauważyć tę mentalność.

 

Froome gra fair i tego należy oczekiwać od innych, a nie ataku w momencie sygnalizowania problemów. Quintana akurat tym zachowaniem nie zaskoczył, ale Aru trochę tak. Na szczęście Porte postawił ich lekko do pionu.

 

Warto dodać ,że po ataku Aru nikt nie wychodził mu na zmiane.Nawet Duńczyk który jest z tego samego zespołu.Na szczęście fair play nadal istnieje.

@Matek mam pytanie czy w przypadku jazdy po bruku gdy np.takiemu Saganowi spada łańcuch uważasz ,że atak jest do wytłumaczenia?Bruk to bruk właściwie defekty tam to norma wpisana w jazde w takich wyścigach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać ,że po ataku Aru nikt nie wychodził mu na zmiane.Nawet Duńczyk który jest z tego samego zespołu.Na szczęście fair play nadal istnieje.

@Matek mam pytanie czy w przypadku jazdy po bruku gdy np.takiemu Saganowi spada łańcuch uważasz ,że atak jest do wytłumaczenia?Bruk to bruk właściwie defekty tam to norma wpisana w jazde w takich wyścigach.

Dodałbym jeszcze defekt w sytuacji, kiedy jest silny wiatr i peleton się przerwał. Wtedy też kolarze raczej nie czekają i nie powinni czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co zrobiło dzisiaj FDJ, ale Demare nie zmieścił się w czasie, podobnie jak holujacy go do mety Delage, Guarnieri i Konovalovas. FDJ straciło czterech zawodników. Czyli nie ma już Sagana, nie ma Demare'a i nie ma Cavendisha.

 

Poza tym w limicie nie zmieścił się Renshaw ( nie wiem kto będzie Hagena teraz rozprowadzał ), Trentin, Juraj Sagan i Jos van Emden ( a na czasówce mógł jeszcze powalczyć o wygraną)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matek mam pytanie czy w przypadku jazdy po bruku gdy np.takiemu Saganowi spada łańcuch uważasz ,że atak jest do wytłumaczenia?Bruk to bruk właściwie defekty tam to norma wpisana w jazde w takich wyścigach.

Jednodniówki (bo raczej o nie chodzi, pisząc o brukach i Saganie) to inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mnóstwo emocji. Rację mają komentatorzy z tymi zjazdami. Etap powinien się kończyć na górze. Strach patrzeć na te zjazdy ale bardziej chodzi o to że jeden kamyczek może przewrócić generalkę.

Fajnie że Kintana dostał minutę w dudę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap powinien się kończyć na górze. 

Już na pierwszej? Ten etap składał się z kilku podjazdów i zjazdów, a na ostatnim był wypadek Porte'a. Pozostałe wcześniej, więc wiele by to nie zmieniło. 

 

Ale zgadzam się co do tego, że finisz powinien być na szczycie, więcej emocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na pierwszej? Ten etap składał się z kilku podjazdów i zjazdów, a na ostatnim był wypadek Porte'a. Pozostałe wcześniej, więc wiele by to nie zmieniło. 

 

Ale zgadzam się co do tego, że finisz powinien być na szczycie, więcej emocji. 

Ale ten ostatni zjazd był wyjątkowo niebezpieczny, nie mówiąc o tym, że miała być burza, ale jakimś cudem jej nie było. Zjazd był bardzo wąski i bardzo trudny. Zresztą zwróć uwagę, że na zjeździe do Barguilla nic nie zyskali, co zwykle na zjazdach taki samotnik jadący 15 sekund z przodu nie ma szans się utrzymać. 

 

No i inaczej się zjeżdża, kiedy zjeżdża się do mety, a inaczej się zjeżdża 100 kilometrów przed metą, sytuacje w ogóle bez porównania. 

 

Popatrz jeszcze na etapy 13,15 i 17, za dużo takich etapów

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jak te kolejne się potoczą. Organizatorzy poszli w taki eksperyment w tym roku i na przyszłość powinni mieć nauczkę. 

Nie nazwałbym tego eksperymentem, bo TdF takie podchody robi od dłuższego czasu. Miast płaca kupę kasy za lokalizację mety TdF w ich mieście. Za metę na Tourmalec, Mount Ventoux, czy Alp D'Huez, czy nawet dzisiaj na tym Mont du Chat, gdzie mieszka w całej gminie 71 osób wyścig nie zarobi. Przenosi się zatem mety ze szczytów do miast, a miast są zwykle na dole, no i pojawiają się na królewskich etapach zjazdy do mety, a efekty widzimy.

 

Dlatego bardzo lubię Vueltę, bo oni bardzo rzadko na górskich etapach kończą zjazdem ( w tym roku jest tylko jeden taki etap chyba ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meta na Tourmalet jest trudna logistycznie do ogarnięcia, dzisiaj strzelam że powód był ten sam. Choć dla mnie trasa Touru jest słaba brakuje chociażby mety na Galibier.

 

Mimo wszystko udawało się mety na Tourmalec robić. Meta na Galibier by się przydała, zwłaszcza że wjeżdżają tam chyba dwa razy.

 

Za to na Vuelcie jest Angliru na przedostatnim etapie:)

 

A trasa w tym roku wyjątkowo słaba, do końca wyścigu został tylko jeden etap z metą na podjeździe na 18 etapie na Izoard, ale też po drodze nie wymęczą ich za bardzo.

 

Porte z złamanym obojczykiem i panewką stawu biodrowego, decyzja w sprawie Majki zostanie podjęta jutro

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.