Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Fejk pisany na kolanie. I nawet nie antykościelny, co po prostu ktoś trolluje. 

Tak dla paru osób z forum, które miały mniejszy kontakt z kobietami - nie, seks analny nie grozi krwotokiem wewnętrznym. 

Fakt, w zbiorowym ruchaniu do utraty przytomności niewiadomo czym męskiej prostytutki doświadczenia nie mam więc muszę zdać się najwyraźniej na twoje. Nie bardzo rozumiem tylko co seks z kobietą ma tu do rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steve napisał(a):

No, ale wg pani Lillianki z afery analnej to może nawet dysk wypaść i to nawet z kości ogonowej czy guzicznej 

Ale tam na SORze w mieście mają wybitnych lekarzy. Na południu Polski nikt nie potrafi na visus ocenić czy uraz kręgosłupa wynika z ruchania czy nie. 

 

25 minut temu, jack napisał(a):

Nie bardzo rozumiem

Twoje życiowe motto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ignazz napisał(a):

Zaraz dojdziemy do wniosku ze mu księża uratowali życie bo ostatecznie gość został przebadany i wykryto uraz kręgosłupa który nie był choroba zawodowa. ;) 

Znaczy ja zdecydowanie potępiam ich zachowanie i było absolutnie odrażające.

Zamknięcie drzwi ratownikom, utrudnianie dostępu do pacjenta. Chociaż przyznam szczerze, że nie rozumiem z tego fermentu na całą Polskę, bo jednak co tydzień w całej Polsce mają miejsce takie zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie graduje zła bo z punktu widzenia poszkodowanego to najmniej istotne. Zastanawia mnie jedynie gradacja głupoty bo w obecnej trudnej sytuacji KK najmniej potrzebne są takie afery jednak moim zdaniem niecodzienne. To trochę jak z Morantem. Temu kolejne odpały szkodzą bardziej niż randomowi. Bo milioner, bo wzór do naśladowania, bo twarz kampanii reklamowej bo już odpalił wcześniej a co jeszcze ważne w jego przypadku gra w Memphis w mieście które obecnie przoduje we wskaźnikach kryminalnych. W tym kontekście Kk tez jest bardziej obserwowany a dodaj do tego coś co nie występuje u Moranta. Kk pozycjonuje się na nasz drogowskaz etyczny. Jak ma to nie mieć wpływu to co ma? No i Morant szybko dostał karę a w Kk różnie bywa. 

Jeżeli zwykły Murzyn z ulicy robiący odpal to to samo co Morant to masz racje z Kk. 

Ja się dziwie ze się dziwisz. 

Ja się dziwie ze ludziom chce jeszxze się bronic te niskiej lotu istoty w czerni 

I nie zgadzam się z przywoływanymi tu tezami ze KK to obiekt nagonki i statystycznie wypadają w rl lepiej niż się pisze a sam odsetek przestępstw seksualny jest identyczny u stolarza hydraulika czy nauczyciela jak u księdza. 
 

właśnie nie bo są inne okoliczności i charakter przynależności do grupy społecznej. 
 

o ile łatwo o organizacje harców wśród księży bo organizacyjnie to dosyć ukryty i odrębny zbiór osób to trudno mi sobie wyobrazić aby izba lekarska czy czeladź hydraulików organizowała sobie orgie seryjnie. 
Co ważne celibat sprawia ze musi mieć to wpływ na zaburzenia seksualne 

kolejnym aspektem jest easy money. 
jezeli jesteś w grupie która uzyskuje finansowanie z nieba/tacy/datków to potrafię sobie wyobrazić ze poprzez brak trudu zarobkowego i złego szacowania wartości pieniądza chłopaki gorzej ( lepiej?) wydatkują środki na coś co u zwykłego zjadacza chleba ciężko pracującego dużo trudniej by szło. 
 

stad dziwna na dzisiejsze czasy kasta w czerni są raczej źródłem afer niż solidnego rzemiosła duchownego i jest w niektórych aspektach podobna do polityków. Grupa kolesiostwa utajnienia działań koordynacji zeznań kasy za darmo z nieba / dotacji 

i stad z powyższych aspektów wyłania się obraz sporego odsetku zwyrodnienia seksualnego 

niestety w duchu pouczania i oświecenia ze stawianiem się na pozycji autorytetow moralnych. 

A ze system prawny ułatwiał zakryć te kwestie prawem kanonicznym to i lepiej. Rośnie przyjemność doznań No poza ta podnieta ze się zostanie złapanym. Tu ryzyko jest dużo mniejsze. Lub było. Bo czasy się zmieniają a Kk tego nie dostrzega. Brak adjustments w zachowaniach tych gorszych kapłanów jak u Malone’a. 
 

i nie twierdze ze nie ma całej masy tych dobrych księży. Ze oni nie oczyszcza szamba tak na prawdę dla swojego dobra to dziwne. Brskuje Haslema. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ignazz napisał(a):

Ja nie graduje zła bo z punktu widzenia poszkodowanego to najmniej istotne. Zastanawia mnie jedynie gradacja głupoty bo w obecnej trudnej sytuacji KK najmniej potrzebne są takie afery jednak moim zdaniem niecodzienne. To trochę jak z Morantem. Temu kolejne odpały szkodzą bardziej niż randomowi. Bo milioner, bo wzór do naśladowania, bo twarz kampanii reklamowej bo już odpalił wcześniej a co jeszcze ważne w jego przypadku gra w Memphis w mieście które obecnie przoduje we wskaźnikach kryminalnych. W tym kontekście Kk tez jest bardziej obserwowany a dodaj do tego coś co nie występuje u Moranta. Kk pozycjonuje się na nasz drogowskaz etyczny. Jak ma to nie mieć wpływu to co ma? No i Morant szybko dostał karę a w Kk różnie bywa. 

Jeżeli zwykły Murzyn z ulicy robiący odpal to to samo co Morant to masz racje z Kk. 

Ja się dziwie ze się dziwisz. 

Ja się dziwie ze ludziom chce jeszxze się bronic te niskiej lotu istoty w czerni 

I nie zgadzam się z przywoływanymi tu tezami ze KK to obiekt nagonki i statystycznie wypadają w rl lepiej niż się pisze a sam odsetek przestępstw seksualny jest identyczny u stolarza hydraulika czy nauczyciela jak u księdza. 
 

właśnie nie bo są inne okoliczności i charakter przynależności do grupy społecznej. 
 

o ile łatwo o organizacje harców wśród księży bo organizacyjnie to dosyć ukryty i odrębny zbiór osób to trudno mi sobie wyobrazić aby izba lekarska czy czeladź hydraulików organizowała sobie orgie seryjnie. 
Co ważne celibat sprawia ze musi mieć to wpływ na zaburzenia seksualne 

kolejnym aspektem jest easy money. 
jezeli jesteś w grupie która uzyskuje finansowanie z nieba/tacy/datków to potrafię sobie wyobrazić ze poprzez brak trudu zarobkowego i złego szacowania wartości pieniądza chłopaki gorzej ( lepiej?) wydatkują środki na coś co u zwykłego zjadacza chleba ciężko pracującego dużo trudniej by szło. 
 

stad dziwna na dzisiejsze czasy kasta w czerni są raczej źródłem afer niż solidnego rzemiosła duchownego i jest w niektórych aspektach podobna do polityków. Grupa kolesiostwa utajnienia działań koordynacji zeznań kasy za darmo z nieba / dotacji 

i stad z powyższych aspektów wyłania się obraz sporego odsetku zwyrodnienia seksualnego 

niestety w duchu pouczania i oświecenia ze stawianiem się na pozycji autorytetow moralnych. 

A ze system prawny ułatwiał zakryć te kwestie prawem kanonicznym to i lepiej. Rośnie przyjemność doznań No poza ta podnieta ze się zostanie złapanym. Tu ryzyko jest dużo mniejsze. Lub było. Bo czasy się zmieniają a Kk tego nie dostrzega. Brak adjustments w zachowaniach tych gorszych kapłanów jak u Malone’a. 
 

i nie twierdze ze nie ma całej masy tych dobrych księży. Ze oni nie oczyszcza szamba tak na prawdę dla swojego dobra to dziwne. Brskuje Haslema. 

To by się zgadzało z moimi informacjami 

Najwięcej koksu kupują prawnicy, bo nie wykonują prawdziwej pracy, a pasożytują na społeczeństwie i dlatego też nie znają wartości pieniądza, bo nigdy nie pracowali prawdziwie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

To by się zgadzało z moimi informacjami 

Najwięcej koksu kupują prawnicy, bo nie wykonują prawdziwej pracy, a pasożytują na społeczeństwie i dlatego też nie znają wartości pieniądza, bo nigdy nie pracowali prawdziwie 

 

Na sile chcesz być w kontrze nieważne jakie argumenty idą i o czym dyskutujemy. Myśle ze polityk czy ksiądz maja tańsze pieniądze za nic niż uzależniony od coki prawnik czy koszący na dyżurach covidowych lekarz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

Na sile chcesz być w kontrze nieważne jakie argumenty idą i o czym dyskutujemy. Myśle ze polityk czy ksiądz maja tańsze pieniądze za nic niż uzależniony od coki prawnik czy koszący na dyżurach covidowych lekarz.  

To aż mnie dziwi, że wśród ludzi szukających łatwych pieniędzy, nikt nie chce iść do seminariów, które są masowo zamykane.

Widocznie w Polsce mało jest materialistów.

 

3 minuty temu, ignazz napisał(a):

Na sile chcesz być w kontrze nieważne jakie argumenty idą i o czym dyskutujemy.

Sęk w tym, że żaden argument nie poszedł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste. Przy tych aferach zmniejsza się chęć szczera reszty społeczeństwa wrzucania na tace. Przez to pieniądz odpływa z tego biznesu czego oficjele dobrze wiedza ale trwa w najlepsze dalsze przekonanie o wielkości KK. Czemu sluza budowy nowych kościołów absolutnie nie wiem.  Mniejsza taca przy i tak coraz to nowych kościołach które trzeba utrzymywać ogrzewać sprzątać robi reformę Kk od portfela. Szkoda ze osoby pokroju Rydzyka chcą za wsparcie polityczne po prostu załatać dziurę budżetowa finansami państwowymi czyli pisząc wprost naszymi pieniędzmi. Obserwuje przepiękne bydynki kościelne w historycznym gotyckim Toruniu totalnie niedogrzane i niedoświetlone a w imię nie wiem czego na kolejnym osiedlu buduje się nowy kościół zaczynajac od budynku parafialnego. 

No i struktury społeczeństwa na tyle się zmieniły ze skończyły się lub skończą czasy społeczników którzy wiele rzeczy za darmo robili w Kk. Tu pani posprzątała tu biznesmen lokalny dał na okna to ktoś opłacił ogrzewanie. Na szczęście Rappary czy Ignazze tego świata przestali to robić 

Myśle ze fair podejście. Coś za coś. 

Obecnie w takiej formie Kk nie jest atrakcyjny dla większości społeczeństwa. A to ono utrzymuje finansowanie Kk 

Już nawet kwestia opłat za pogrzeb już nie jest monopolem gdy zupełnie słusznie podczas pogrzebu świeckiego ktoś chce być spalony a nie zakopany za parafia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ignazz napisał(a):

Proste. Przy tych aferach zmniejsza się chęć szczera reszty społeczeństwa wrzucania na tace. Przez to pieniądz odpływa z tego biznesu czego oficjele dobrze wiedza ale trwa w najlepsze dalsze przekonanie o wielkości KK. Czemu sluza budowy nowych kościołów absolutnie nie wiem.  Mniejsza taca przy i tak coraz to nowych kościołach które trzeba utrzymywać ogrzewać sprzątać robi reformę Kk od portfela. Szkoda ze osoby pokroju Rydzyka chcą za wsparcie polityczne po prostu załatać dziurę budżetowa finansami państwowymi czyli pisząc wprost naszymi pieniędzmi. Obserwuje przepiękne bydynki kościelne w historycznym gotyckim Toruniu totalnie niedogrzane i niedoświetlone a w imię nie wiem czego na kolejnym osiedlu buduje się nowy kościół zaczynajac od budynku parafialnego. 

No i struktury społeczeństwa na tyle się zmieniły ze skończyły się lub skończą czasy społeczników którzy wiele rzeczy za darmo robili w Kk. Tu pani posprzątała tu biznesmen lokalny dał na okna to ktoś opłacił ogrzewanie. Na szczęście Rappary czy Ignazze tego świata przestali to robić 

Myśle ze fair podejście. Coś za coś. 

Obecnie w takiej formie Kk nie jest atrakcyjny dla większości społeczeństwa. A to ono utrzymuje finansowanie Kk 

Już nawet kwestia opłat za pogrzeb już nie jest monopolem gdy zupełnie słusznie podczas pogrzebu świeckiego ktoś chce być spalony a nie zakopany za parafia 

Czyli mają łatwy pieniądz, ale mało, dlatego go nie szanują i potem nie mają z czego żyć.

Jakie to wszystko proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

Na sile chcesz być w kontrze nieważne jakie argumenty idą i o czym dyskutujemy. Myśle ze polityk czy ksiądz maja tańsze pieniądze za nic niż uzależniony od coki prawnik czy koszący na dyżurach covidowych lekarz.  

Dlaczego zatem kandydatów na polityków mamy dziesiątki tysięcy a w niektórych seminariach nie znajdzie się jeden kandydat rocznie?

Czy Ty przespales ostatnie 30 lat? Ksiądz to zawód w którym większość ludzi cię nie szanuje, pieniądze z tego są mizerne i jeszcze slubowales biskupowi posłuszeństwo przez co masz bardzo niewiele swobody. Nikt by się na tym forum nie zamienił z księdzem na kariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, P_M napisał(a):

@RappaR to co wrzucilem to na 99℅ nie jest fake tylko dobre źródło :)

W Twoim źródle jest napisane, że impreza była bo proboszcz odchodzi na emeryturę.

Proboszczowie odchodzą na emeryturę w wieku 75 lat. Ksiądz Andrzej Stasiak - proboszcz owej parafii urodził się w 1956 roku i do emerytury brakuje mu 8 lat - szybko zaczął świętować. 

Ponadto księża przechodzą na emerytury po zakończeniu roku katechetycznego, czyli na koniec czerwca - wtedy ogłaszane są wszystkie zmiany w parafiach przez biskupa. Tak wynika z kodeksu prawa kanonicznego.

Nie odnoszę się do reszty tego co wrzuciłeś, ale przynajmniej ta część która powyżej omówiłem to zwykle brednie, które zweryfikowałem w jakieś 3 minuty. To nie świadczy za dobrze o Twoim źródle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał(a):

Dlaczego zatem kandydatów na polityków mamy dziesiątki tysięcy a w niektórych seminariach nie znajdzie się jeden kandydat rocznie?

Czy Ty przespales ostatnie 30 lat? Ksiądz to zawód w którym większość ludzi cię nie szanuje, pieniądze z tego są mizerne i jeszcze slubowales biskupowi posłuszeństwo przez co masz bardzo niewiele swobody. Nikt by się na tym forum nie zamienił z księdzem na kariery.

To ze tendencje od dekad są dla Kk negatywne  chyba każdy zauważył. Poza samymi purpurowymi bo oni dalej maja się dobrze. To wszystko się idealnie koordynuje - niechęć / niższe wskaźniki i niekorzystne statystyki/ gorsza prasa i odbiór społeczny/ odwrócenie tendencji przyzwolenia na pewne niejasne kwestie - możliwe ze jest obecnie moda na dokopanie KK ale nie widzę totalnie żadnych szczerych chęci władz Kk do poprawy wizerunku. Biorąc pod uwagę skale problemu i rosnące potężnie koszty utrzymania vs zyski z tacy i innych działań o komercyjnym aspekcie. 

Jest złe będzie gorzej a tu mamy bal. 

I pisze tu głównie o aspekcie fiskalnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

To ze tendencje od dekad są dla Kk negatywne  chyba każdy zauważył. Poza samymi purpurowymi bo oni dalej maja się dobrze.

Mniejsza liczba wiernych i sakramentów oznacza gorszą sytuację purpurowych. W jaki sposób Twoim zdaniem KK ma się gorzej a księża nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowcy maja gorzej a generalicja bawi się jak zawsze. 

Przypomne tylko ze dyskusja zaczęła się od stwierdzenia ze jest niesamowita nagonka na statystycznie niewinny kler gdzie nie ma szans aby oni popełniali więcej występków nieobyczajowych od innych grup. Moim zdaniem są w czubie statystyk 

I rzeczywiście dziś patrząc jak można się bezkarnie dorobić nie mając żadnych umiejętności jest moda na politykę. 

Było kiedyś grane: mając księdza w rodzie bieda niepobodzie. Dziś warto mieć kogoś kto załatwi posadę w SSP. 

Kontrola tych nieprawidłowości byłaby dziecinnie prosta ale nie ma realnej siły która powie „sprawdzam” prostym ruchem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.