Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Czemu uważasz, że gruzińscy profesorowi powinni mieć taką wiedzę o polskich studentach?

Nie uważam, że powinni mieć wiedzę o polskich studentach i nie muszą wiedzieć, że papież dla większości osób poniżej 25 roku życia (albo i 30) to mem z żółtą twarzą i jedyne z czym się kojarzy to 21:37.

Zdziwiło mnie, że może do nich nie docierać i dziwić ich to, że młodzi ludzie NA CAŁYM ŚWIECIE (także w Polsce) są mniej religijni niż starzy.

I jak coś nie oceniam ich ignorancji (dotyczącej kraju z którym sami, albo ich studenci, zwiążą się przez jakąś wymianę w najbliższym czasie), ale krytykuję uczelnie z których są, za wspieranie takiej ignorancji.

Jak coś nie oczekiwałbym, więcej po doktorach i profesorach z większości polskich uczelni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cichy napisał(a):

Nie uważam, że powinni mieć wiedzę o polskich studentach i nie muszą wiedzieć, że papież dla większości osób poniżej 25 roku życia (albo i 30) to mem z żółtą twarzą i jedyne z czym się kojarzy to 21:37.

Zdziwiło mnie, że może do nich nie docierać i dziwić ich to, że młodzi ludzie NA CAŁYM ŚWIECIE (także w Polsce) są mniej religijni niż starzy.

I jak coś nie oceniam ich ignorancji (dotyczącej kraju z którym sami, albo ich studenci, zwiążą się przez jakąś wymianę w najbliższym czasie), ale krytykuję uczelnie z których są, za wspieranie takiej ignorancji.

Jak coś nie oczekiwałbym, więcej po doktorach i profesorach z większości polskich uczelni;)

Ciekawe czy @fluber wie kto jest autorytetem dla studentów w Uzbekistanie czy jest ignorantem wypieranym przez swoją uczelnie 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jack napisał(a):

Ciekawe czy @fluber wie kto jest autorytetem dla studentów w Uzbekistanie czy jest ignorantem wypieranym przez swoją uczelnie 😆

Myślę, że raczej powinieneś się zapytać czy przed podobna wymianą z uczelnią z Uzbekistanu @fluber zainteresowałby się w minimalnym stopniu tym krajem, a jeśli nawet nie, to mając np swoje urojenia o Uzbekistanie trwałby przy nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał(a):

dla ciebie to nie religia, ale jak widać sporo osób tak postrzega ateizm, bo pewnie dla nich religia, to po prostu zbiór jakichś przyjętych przekonań na temat sensu istnienia, moralności itp.

Co nie zmienia faktu, że to błędne postrzeganie. Ateizm z sensem istnienia i moralnością nie ma nic wspólnego. Na podstawie tego czy ktoś jest ateistą nie możesz nic powiedzieć w tematach wyżej wspomnianych. 

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Zgadzam się. Patrząc po okolicy ateizm to nie religia, a kult/sekta 

To,że tworzą się jakieś kółka wojujących ludzi z religią, którzy mają jakieś swoje agendy, a są ateistami nie oznacza, że ateizm wpisuje się w bycie kultem/sektą/religią. Naprawdę nie dawajcie się tego typu manipulacjom. Ja rozumiem, że każdy używa języka jak mu się podoba, ale po coś słowa,definicje i odpowiednie ich użycie/znaczenie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał(a):

Co nie zmienia faktu, że to błędne postrzeganie. Ateizm z sensem istnienia i moralnością nie ma nic wspólnego. Na podstawie tego czy ktoś jest ateistą nie możesz nic powiedzieć w tematach wyżej wspomnianych. 

mogę, np. że nie szuka pocieszenia w bogu ; ]

i nie rozumiem czemu takie postrzeganie uważasz za błędne. jaka jest twoim zdaniem definicja religii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cichy napisał(a):

Myślę, że raczej powinieneś się zapytać czy przed podobna wymianą z uczelnią z Uzbekistanu @fluber zainteresowałby się w minimalnym stopniu tym krajem, a jeśli nawet nie, to mając np swoje urojenia o Uzbekistanie trwałby przy nich.

 

Prosze nie, internet nie jest gotowy na flubcia naparzającego w klawiature madrosci odnosnie Uzbekistanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lorak napisał(a):

 

Jezus jest prawdą :)

Swoją drogą, zaskakujące trochę, że w chrześcijaństwie nie pojawiło się słowo "miłość" na wykresie. Ciekawe też w sumie, jak wyglądałyby wykresy w przypadku rozdzielenia odpowiedzi dla poszczególnych odłamów chrześcijaństwa czy islamu, jak duże byłyby różnice między tymi odłamami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ciekawego filozofa się natknąłem - Kristias się nazywał, żył w czasach Platona i już wtedy doszedł do takich wniosków:

Cytat

Był czas, kiedy życie ludzi, nie rządzone prawami, podobne było do życia zwierząt i panowała brutalna przemoc, kiedy dobrzy nie otrzymywali żadnej nagrody, a źli wcale nie byli karani. I wtedy, wydaje mi się, ludzie ustanowili prawa, jako narzędzie kary, aby sprawiedliwość jednakowo panowała nad wszystkimi i poskramiała występek: jeśli ktoś popełnił występek, ponosił karę. Ponieważ jednak prawo powstrzymywało ludzi tylko od jawnego dopuszczania się gwałtu, popełniano występki w skrytości. Wtedy, jak mi się zdaje, chytry i mądry człowiek wymyślił dla śmiertelników strach przed bogami, aby istniało coś, co budzi postrach w ludziach złych nawet wtedy, gdyby w skrytości mieli czynić, mówić lub myśleć coś złego. W tym celu prawodawca wprowadził istotę boską; powiedział, że istnieje bóstwo, które cieszy się wiecznym życiem, duchem widzi i słyszy, umysłem ogarnia wszystko, i naturę ma boską. Jako że wszystko słyszy, co tylko mówią ludzie, może też wszystko widzieć, co oni czynią. Jeśli więc nawet w milczeniu zamyślasz coś złego, nie ukryje się to przed bogami. Mają oni bowiem nadzwyczajną bystrość poznania. Tworząc tę doktrynę, wprowadził najprzebieglejszą ze wszystkich nauk, tając prawdę kłamliwym słowem. Aby jak najbardziej przerazić ludzi, powiedział, że bogowie mieszkają tam, skąd, jak mu było wiadomo, przede wszystkim przychodzi na ludzi strach i udręki dla ich nieszczęsnego życia – tam, w górze, skąd, jak wiedział, rodzi się błyskawica i gdzie, jak słyszał, straszliwy huczy grzmot, tam, gdzie jest usiane gwiazdami sklepienie nieba, to cudowne arcydzieło mądrego stwórcy-Czasu, tam, gdzie rozpalona bryła słońca krąży i skąd spada ożywczy deszcz. Tego rodzaju strachami napełnił on ludzi (...). W taki to sposób, myślę, ktoś na początku skłonił śmiertelnych do wierzenia, że istnieje ród bogów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Braveheart22 napisał(a):

Jezus jest prawdą :)

Swoją drogą, zaskakujące trochę, że w chrześcijaństwie nie pojawiło się słowo "miłość" na wykresie. Ciekawe też w sumie, jak wyglądałyby wykresy w przypadku rozdzielenia odpowiedzi dla poszczególnych odłamów chrześcijaństwa czy islamu, jak duże byłyby różnice między tymi odłamami. 

Jak pragniesz cukierkowatego przekazu o miłości to w walentynki weź dziewczynę do kina na jakąś gównianą komedię romantyczną produkcji tvn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.