Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, julekstep napisał:

a co jest takiego strasznego / dziwnego w tym że kościół albo jakieś inne instytucje angażują się w politykę? 

No właśnie nic, tylko wtedy może się np. okazać, że happening na mszy to tylko wykroczenie, a nie przestępstwo. :) Potem mamy jakieś karkołomne wizje, że Kościół to niby polityka, ale biedni wierni już nie, a tak w ogóle to ostrożnie z nami, bo sacrum - a jak ktoś chce się angażować w politykę (i to taką, gdzie realnie Kościół to już pewnie mniejszość, w każdym razie w okolicach 50/50), to spoko, ale raz Jędraszewski pojedzie po bandzie z lewakami na mszy, a za drugim razem lewaki z Kościołem na mszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BMF napisał:

No właśnie nic, tylko wtedy może się np. okazać, że happening na mszy to tylko wykroczenie, a nie przestępstwo. :) Potem mamy jakieś karkołomne wizje, że Kościół to niby polityka, ale biedni wierni już nie, a tak w ogóle to ostrożnie z nami, bo sacrum - a jak ktoś chce się angażować w politykę (i to taką, gdzie realnie Kościół to już pewnie mniejszość, w każdym razie w okolicach 50/50), to spoko, ale raz Jędraszewski pojedzie po bandzie z lewakami na mszy, a za drugim razem lewaki z Kościołem na mszy. 

czyli jak napiszesz na forum swoją opinię w jakimś temacie (zaangażujesz się w politykę!) z którą ja się nie zgodzę to uzurpujesz mi prawo przyjścia i nasrania u Ciebie na chacie bo 'haha akcja-reakcja'

pls

mam nadzieję że tam chociaż grube mandaty poszły, żeby starzy ich przetyrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

+1. Niestety życie nie jest idealne i regularnie niewinne osoby stają się ,,ofiarami'' rywalizacji politycznej.

Szczęśliwie Kościół widzi do czego prowadzi angażowanie się w politykę w laicyzującym się społeczeństwie i w trosce o wiernych i swój wizerunek przestanie to robić, dzięki czemu nie będzie dochodziło do takich sytuacji. Oh, wait, nie będzie tak: Kościół dalej będzie angażować się w politykę, a Katolikom będzie coraz bardziej smutno, że coraz bardziej gardzące Kościołem, coraz rzadziej chodzące do kościoła społeczeństwo będzie przekraczać kolejne granice gdy Kościół np. popiera i promuje mocno niepopierane przez to społeczeństwo rozwiązania prawne. :) 

Ale@jackma rację, że te osoby powinny dostać jakieś mandaty, robienie bałaganu i hałasowanie to rzeczywiście przykra sprawa. Przestępstwo? Nie wiem. 

Porównania ignorujące kontekst społeczno-polityczny są bez sensu. 

Wyjaśnij mi z punktu widzenia ateisty dlaczego kościół nie ma prawa angażowac się w politykę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

czyli jak napiszesz na forum swoją opinię w jakimś temacie (zaangażujesz się w politykę!) z którą ja się nie zgodzę to uzurpujesz mi prawo przyjścia i nasrania u Ciebie na chacie bo 'haha akcja-reakcja'

Uzurpuję Ci prawo do czytania postów, do których się odnosisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

dłuższe nagranie:

 

 

Wow. To antyszczepionkowcy robili też zadymy w kościołach? 

Skandują ,,moje ciało-mój wybór". Takie chojraki, wolnościowcy, a maski to wszyscy posłusznie pozakładali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Wyjaśnij mi z punktu widzenia ateisty dlaczego kościół nie ma prawa angażowac się w politykę 

Ma prawo, ale wtedy bez biadolenia pt. nie po szczepionce i świętych + zostawcie biednych wiernych. Katolicy chcą Kościoła angażującego się w politykę, ale jak jest poddany regułom politycznym jak każdy inny aktor (więc czasami ktoś przesadzi, tak jak niektórzy duchowni na mszach), to jest płacz o niszczenie autorytetu, świętości i łamanie sacrum. 

Mi tam nie przeszkadza Kościół angażujący się w politykę, wystarczy siedzieć i obserwować oddolny upadek. 

4 minuty temu, julekstep napisał:

i wyraziłem chęć stworzenia happeningu, który będzie tylko wykroczeniem!

priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Ma prawo, ale wtedy bez biadolenia pt. nie po szczepionce i świętych + zostawcie biednych wiernych. Katolicy chcą Kościoła angażującego się w politykę, ale jak jest poddany regułom politycznym jak każdy inny aktor (więc czasami ktoś przesadzi, tak jak niektórzy duchowni na mszach), to jest płacz o niszczenie autorytetu, świętości i łamanie sacrum. 

Mi tam nie przeszkadza Kościół angażujący się w politykę, wystarczy siedzieć i obserwować oddolny upadek. 

priv

Czyli jak ktoś się angażuje w politykę, mogę rzucać w niego pomidorami w lracu, jak mi się nie podoba, bez żadnej konsekwencji prawnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Czyli jak ktoś się angażuje w politykę, mogę rzucać w niego pomidorami w lracu, jak mi się nie podoba, bez żadnej konsekwencji prawnej?

Powinieneś ponieść proporcjonalne konsekwencje. W przypadku tych protestujących z kościoła, to pewnie jakieś mandaty, zrobili bałagan i zmarnowali kilkanaście minut życia sporej grupie ludzi + bonus za brak wyczucia, bo można było to lepiej rozegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BMF napisał:

Ma prawo, ale wtedy bez biadolenia pt. nie po szczepionce i świętych + zostawcie biednych wiernych. Katolicy chcą Kościoła angażującego się w politykę, ale jak jest poddany regułom politycznym jak każdy inny aktor (więc czasami ktoś przesadzi, tak jak niektórzy duchowni na mszach), to jest płacz o niszczenie autorytetu, świętości i łamanie sacrum. 

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-06-26/sytuacja-nie-powinna-miec-miejsca-ale-tez-ich-rozumiem-beata-mazurek-o-bojce-w-radomiu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać, że zupełnie inaczej wygląda angażowanie się w politykę kiedy jesteś postacią bardziej szukającą pewnych kompromisów tzn podajesz stanowisko KK na dane sprawy, ale masz z tyłu głowy że wśród twojej wspólnoty są też wyborcy innych opcji politycznych, a inaczej, kiedy dołączasz do jednego z dwóch największych nieustannie ostrzeliwujących się wzajemnie politycznych okopów i sam prowadzisz aktywny ostrzał przeciwnika by przypodobać się dowódcy swojego oddziału.

Tym bardziej jeśli jest się masową społecznie organizacją skupiającą ogromną rzeszę ludzi(jak kościół), logiczne jest, że będą w niej ludzie o różnych poglądach na dane sprawy i postawa wykluczania ludzi ze wspólnoty (jak osoby LGBT i przeciwników politycznych) w postaci "idziesz z nami lub przeciwko" jest strategią bardzo ryzykowną, zwłaszcza w bardziej indywidualistycznych społeczeństwach państw Zachodu, bo osoby odbierające sygnały, że nie są mile widziane w wspólnocie kościelnej z niej odejdą, a w raz z nimi niedługo później dołączy w postaci kuli śnieżnej niemała grupa osób, która będzie zauważać, że kościół bardzo odbiegł od swoich założeń (a potencjalne afery będą tylko ten efekt potęgować) i odejdą po cichu w atmosferze rozczarowania. Wskutek tego zostania mała, hermetyczna społeczność, a sama organizacja z każdym kolejnym tygodniem będzie co raz bardziej przypominać typową sektę zamiast ruch masowy, co będzie tylko potęgować upadek tej instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BMF napisał:

Powinieneś ponieść proporcjonalne konsekwencje. W przypadku tych protestujących z kościoła, to pewnie jakieś mandaty, zrobili bałagan i zmarnowali kilkanaście minut życia sporej grupie ludzi + bonus za brak wyczucia, bo można było to lepiej rozegrać.

No to czemu nie ponoszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku szkoda, że kościół po prostu nie ma ochrony lub nie prowadzi selekcji przed wejściem. ksiądz powinien mieć grupę interwencyjną na tel i ich wypierdolic z kościoła jak awanturującego się kibica na meczu. 

13 godzin temu, fluber napisał:

Koledzy ateiści i agnostycy. Zgadzacie się z wyrokiem sądu, że tak można?

 

Nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Super Express" zapytał także Polaków o uchwałę sejmową autorstwa PiS i PSL w obronie papieża. Jak się okazuje, aż 67 proc. ankietowanych popiera ten projekt.

To się zdziwiłem 

Znam gościa który jest super hiper antypis kodziarz reprezent ( około 60 lat)  i też uważa że nie powinno się wyciągać brudów odnośnie JP II, więc PiS znowu zrobił wrzutkę i ograł debili z opozycji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.