Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Dam przykład moich rodziców. Moi rodzice nie głosowali na Wałęsę, mają go za prostaka. Ale zawsze i wszędzie go bronią, bo się na nim wychowali, dla nich to symbol.

JPII dla większości starszego pokolenia jest symbolem i zawsze będzie. Ja nie rozumiem, Fluber widać też nie. I w sumie większość z nas, bo w naszym pokoleniu autorytety całkowicie upadły. Wręcz jak mówiłem upadło pojęcie autorytetu. Ale inne pokolenie, inne wartości

Opozycja pięknie nasrała sobie do gniazda nie wiedzieć po co. Ogółem walka z kościołem obecnie to bezsens, punktów popularności nie przybliży nikomu, a jedynie wkurwi innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RappaR napisał:

Dam przykład moich rodziców. Moi rodzice nie głosowali na Wałęsę, mają go za prostaka. Ale zawsze i wszędzie go bronią, bo się na nim wychowali, dla nich to symbol.

JPII dla większości starszego pokolenia jest symbolem i zawsze będzie. Ja nie rozumiem, Fluber widać też nie. I w sumie większość z nas, bo w naszym pokoleniu autorytety całkowicie upadły. Wręcz jak mówiłem upadło pojęcie autorytetu. Ale inne pokolenie, inne wartości

Opozycja pięknie nasrała sobie do gniazda nie wiedzieć po co. Ogółem walka z kościołem obecnie to bezsens, punktów popularności nie przybliży nikomu, a jedynie wkurwi innych. 

No ale patrz na wyniki sondażu:

 Nagle się kompletnie zmieniła tendencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 16:21, RappaR napisał:

Dam przykład moich rodziców. Moi rodzice nie głosowali na Wałęsę, mają go za prostaka. Ale zawsze i wszędzie go bronią, bo się na nim wychowali, dla nich to symbol.

JPII dla większości starszego pokolenia jest symbolem i zawsze będzie. Ja nie rozumiem, Fluber widać też nie. I w sumie większość z nas, bo w naszym pokoleniu autorytety całkowicie upadły. Wręcz jak mówiłem upadło pojęcie autorytetu. Ale inne pokolenie, inne wartości

Opozycja pięknie nasrała sobie do gniazda nie wiedzieć po co. Ogółem walka z kościołem obecnie to bezsens, punktów popularności nie przybliży nikomu, a jedynie wkurwi innych. 

Fajny sloganik do powtarzania ten o upadku autorytetów. Typowe stawianie się konserwatysty ponad resztę szargającego autorytety motłochu. Autorytet Wałęsy upadł, gdy ludzie usłyszeli co prosta chłopina ma do powiedzenia a jak wypłynęły teczki to już było po nim. Wiadomo sam sobie zasłużył. Tymczasem gdy "upada autorytet" JPII to nie jest wina jego tylko wina tych co wyciągają na światło dzienne jego naganne postępowanie.

Kiedyś to były autorytety bo ludzie niewiele wiedzieli o tych wielkich bohaterach, jedynie to co mogli i mieli wiedzieć. Może nie rozumiem tej wielkiej potrzeby posiadania autorytetu bez skazy. Ale może warto sobie uświadomić, że takich ludzi z obrazka nie ma. Ale przy tym nic to nie zmienia. Wałęsie czynów i wpływu na historię nikt nie odbierze, choć próbuje. Był jaki był a mimo to dokonał wielkich rzeczy. 

JPII jest, przynajmniej dla 2 pokoleń Polaków, wielkim autorytetem z powodu swoich czynów i dokonań ale teraz wiemy, że jego działania miały też swoje koszty. Czy teraz nie wolno o tym mówić bo komuś to zburzy idealny święty obrazek? To nic nie zmieni w tym, jaki wpływ miał na ludzi i czego ci ludzie dzięki niemu dokonali. Ale nie kłammy teraz na jego temat bo nie wolno szargać autorytetów. Tyle, że PIS będzie grał  tępą obroną złotego bożka, zakłamywał rzeczywistość, zaprzeczał faktom i wmawiał ludziom, że JPII nie może mieć skazy. I jak widać trafia na podatny grunt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

albo sondaż do kitu.

Ta sama sondazownia ta sama metodologia

6 minut temu, jack napisał:

 

JPII jest, przynajmniej dla 2 pokoleń Polaków, wielkim autorytetem z powodu swoich czynów i dokonań ale teraz wiemy, że jego działania miały też swoje koszty. Czy teraz nie wolno o tym mówić bo komuś to zburzy idealny święty obrazek? To nic nie zmieni w tym, jaki wpływ miał na ludzi i czego ci ludzie dzięki niemu dokonali. Ale nie kłammy teraz na jego temat bo nie wolno szargać autorytetów. Tyle, że PIS będzie grał  tępą obroną złotego bożka, zakłamywał rzeczywistość, zaprzeczał faktom i wmawiał ludziom, że JPII nie może mieć skazy. I jak widać trafia na podatny grunt. 

 

PiS gra tym obrzydliwie, ale tezy z reportażu są tak naciągane że mało kto kto żył w czasach komuny jest w stanie je kupić. Ksiądz kotlarz czy Popiełuszko też byli masowo pomawiano o różne straszne rzeczy zanim ich komuniści zamordowali. Nawet jeżeli ludzie uwierzą że dokumenty są prawdziwe, to nikt kto żył w tamtych czasach nie będzie zdziwiony że Wojtyła nie uwierzył w te historie. A już z pewnością nie uwierzy że te dokumenty dowodzą systemowego ukrywania pedofilii bo to jest bajka dla wojujących antyklerykałów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, fluber napisał:

Ta sama sondazownia ta sama metodologia

PiS gra tym obrzydliwie, ale tezy z reportażu są tak naciągane że mało kto kto żył w czasach komuny jest w stanie je kupić. Ksiądz kotlarz czy Popiełuszko też byli masowo pomawiano o różne straszne rzeczy zanim ich komuniści zamordowali. Nawet jeżeli ludzie uwierzą że dokumenty są prawdziwe, to nikt kto żył w tamtych czasach nie będzie zdziwiony że Wojtyła nie uwierzył w te historie. A już z pewnością nie uwierzy że te dokumenty dowodzą systemowego ukrywania pedofilii bo to jest bajka dla wojujących antyklerykałów 

Ciężko chyba nazwać Terlikowskiego antyklerykałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

To ukrywał tych pedofili czy nie?

Pytanie powinno być inne. Czy w rzeczywistości w której masowo tworzono przez sb fałszywe donosy na księży, na co są niezaprzeczalne dowody, powinien był uwierzyć w jedno zgłoszenie wobec jednego czy drugiego księdza który mu podlegał i wszystkiego się wyparł, gdy po latach okazało się że zgłoszenie było prawdziwe? 

2 minuty temu, lorak napisał:

może, ale może też w grudniu był inny sondaż, a teraz zadano tylko jedno pytanie i to wpływa na wyniki.

to ten grudniowy? https://deon.pl/kosciol/sondaz-wiekszosc-badanych-chce-przejrzenia-archiwow-zwiazanych-z-janem-pawlem-ii,2374319

Nie. W grudniowym pytanie brzmiało czy Jan Paweł 2 jest dla Ciebie autorytetem. W marcowym pytanie brzmiało czy Jan Paweł 2 jest dla Ciebie autorytetem.

4 minuty temu, jack napisał:

 

Ciężko chyba nazwać Terlikowskiego antyklerykałem

 

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Pytanie powinno być inne. Czy w rzeczywistości w której masowo tworzono przez sb fałszywe donosy na księży, na co są niezaprzeczalne dowody, powinien był uwierzyć w jedno zgłoszenie wobec jednego czy drugiego księdza który mu podlegał i wszystkiego się wyparł, gdy po latach okazało się że zgłoszenie było prawdziwe? 

Czyli teczki „Bolka” do kosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jack napisał:

Fajny sloganik do powtarzania ten o upadku autorytetów.

To nie sloganik, tylko fakt. 

 

26 minut temu, jack napisał:

Kiedyś to były autorytety bo ludzie niewiele wiedzieli o tych wielkich bohaterach, jedynie to co mogli i mieli wiedzieć. Może nie rozumiem tej wielkiej potrzeby posiadania autorytetu bez skazy. Ale może warto sobie uświadomić, że takich ludzi z obrazka nie ma.

Yup, sęk w tym, że każde działanie ma swoje konsekwencje.

26 minut temu, jack napisał:

JPII jest, przynajmniej dla 2 pokoleń Polaków, wielkim autorytetem z powodu swoich czynów i dokonań ale teraz wiemy, że jego działania miały też swoje koszty. Czy teraz nie wolno o tym mówić bo komuś to zburzy idealny święty obrazek?

Mam nadzieję, że przekonasz jak najwięcej głosujących do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.