Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, lorak napisał:

to możesz dać linki do tych sondaży?

Nie wiem gdzie jest link do sondaży. Mogę Ci podrzucić kilkanaście linków do artykułów z różnych portali które podają wyniki tego sondażu 

8 minut temu, Koelner napisał:

Strata pracy to mniejsza trauma niż dostanie snickersa od księdza 

Ale ja nie kwestionuje tego że te donosy były prawdziwe. Piszę że wśród takich prawdziwych donosow była cała masa fejkow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Ale ja nie kwestionuje tego że te donosy były prawdziwe. Piszę że wśród takich prawdziwych donosow była cała masa fejkow. 

Zaciemniasz temat. To nie jest tak, że w kościele nie wiedzieli, kto ma jakie ciągoty. To jest małe środowisko, wszyscy wszystko wiedzą. Przenosili tych księży z parafii na parafię i robili to w czasie PRL ale też i potem. Masz dużą styczność z tym środowiskiem, ja tez miałem i wiedziałem który ma babę na boku, kto ma z kim dziecko, kto jeździ w cywilnych ciuchach na dyskoteki, kto się z chłopcami obwozi. Całe to towarzystwo okołokościelne żyje tematami obyczajowymi bo to lepsze niż seriale w TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber jest idealnym przykładem, że można dojść do wniosku gdzie jest problem. Największym problemem nie jest nawet sama instytucja tylko wierni, którzy dają przyzwolenie na takie rzeczy. 

10 minut temu, jack napisał:

Zaciemniasz temat. To nie jest tak, że w kościele nie wiedzieli, kto ma jakie ciągoty. To jest małe środowisko, wszyscy wszystko wiedzą. Przenosili tych księży z parafii na parafię i robili to w czasie PRL ale też i potem. Masz dużą styczność z tym środowiskiem, ja tez miałem i wiedziałem który ma babę na boku, kto ma z kim dziecko, kto jeździ w cywilnych ciuchach na dyskoteki, kto się z chłopcami obwozi. Całe to towarzystwo okołokościelne żyje tematami obyczajowymi bo to lepsze niż seriale w TVP. 

Dlatego jestem zdania, że przyzwolenie na to dają wierni którzy sami byli ofiarami, świadkami lub sami mają takie skłonności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

Zaciemniasz temat. To nie jest tak, że w kościele nie wiedzieli, kto ma jakie ciągoty. To jest małe środowisko, wszyscy wszystko wiedzą. Przenosili tych księży z parafii na parafię i robili to w czasie PRL ale też i potem. Masz dużą styczność z tym środowiskiem, ja tez miałem i wiedziałem który ma babę na boku, kto ma z kim dziecko, kto jeździ w cywilnych ciuchach na dyskoteki, kto się z chłopcami obwozi. Całe to towarzystwo okołokościelne żyje tematami obyczajowymi bo to lepsze niż seriale w TVP. 

Statystycznie wśród Twoich znajomych jest kilku z takimi ciągotami. Wiesz kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Statystycznie wśród Twoich znajomych jest kilku z takimi ciągotami. Wiesz kto?

O, moj ulubiony argument o murarzach wsrod ktorych na pewno tez sa pedofile. Jakos nie slyszalem o tym, zeby majstry mialy taki swobodny dostep do dzieci polaczony z przenoszeniem na inna budowe w razie przypalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Statystycznie wśród Twoich znajomych jest kilku z takimi ciągotami. Wiesz kto?

W życiu spotkałem przynajmniej 3 mocno podejrzane osoby z których jednym był ksiądz, który został nagle przeniesiony z mojej parafii a często brał 7-letnie dziewczynki na kolana w czasie religii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

O, moj ulubiony argument o murarzach wsrod ktorych na pewno tez sa pedofile. Jakos nie slyszalem o tym, zeby majstry mialy taki swobodny dostep do dzieci polaczony z przenoszeniem na inna budowe w razie przypalu.

No przecież że ksiądz, którego miejsce pracy zależy od biskupa któremu ślubuję absolutne posluszenstwo ma dużo łatwiej jeśli chodzi o zmianę miejsca pracy niż pracownik budowlany, który jak wiadomo wiąże się z pracodawcą na całe życie i nie ma żadnej możliwości zmiany miejsca pracy.

Ja pierdolę 

4 minuty temu, jack napisał:

W życiu spotkałem przynajmniej 3 mocno podejrzane osoby z których jednym był ksiądz, który został nagle przeniesiony z mojej parafii a często brał 7-letnie dziewczynki na kolana w czasie religii. 

Zgłosiłeś to gdzieś czy zignorowałes podejrzenia jak papież?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No przecież że ksiądz, którego miejsce pracy zależy od biskupa któremu ślubuję absolutne posluszenstwo ma dużo łatwiej jeśli chodzi o zmianę miejsca pracy niż pracownik budowlany, który jak wiadomo wiąże się z pracodawcą na całe życie i nie ma żadnej możliwości zmiany miejsca pracy.

Ja pierdolę 


Zainteresowani byliby dumni z twoich przekrecen i nabijania kota w bambus, dzieki czemu wlasnie sa bezkarni bo sa Flubery z tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jack napisał:

Zaciemniasz temat. To nie jest tak, że w kościele nie wiedzieli, kto ma jakie ciągoty. To jest małe środowisko, wszyscy wszystko wiedzą. 

Pewnie, ledwie 50 tysięcy osób duchownych rozwalonych po całej Polsce w czasach bez internetu, komórki i zwykle nawet telefonów stacjonarnych tworzyło jedną bliska rodzinę w której wszyscy się znali jak łyse konie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Zgłosiłeś to gdzieś czy zignorowałes podejrzenia jak papież?

Postępowałem wg nauk JP2. Ale byłem wtedy nieletni więc czuję się w pewnym stopniu usprawiedliwiony. 

1 minutę temu, fluber napisał:

Pewnie, ledwie 50 tysięcy osób duchownych rozwalonych po całej Polsce w czasach bez internetu, komórki i zwykle nawet telefonów stacjonarnych tworzyło jedną bliska rodzinę w której wszyscy się znali jak łyse konie

I pewnie dlatego, że nikt nic nie wiedział przenosili pedofili z parafii na parafię. Jeśli mieli wątpliwości to wystarczyło porozmawiać twarzą w twarz z ludźmi z parafii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

 

I pewnie dlatego, że nikt nic nie wiedział przenosili pedofili z parafii na parafię. Jeśli mieli wątpliwości to wystarczyło porozmawiać twarzą w twarz z ludźmi z parafii. 

Wszystkich księży przenosi się przeciez z parafii do parafii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.