Skocz do zawartości

NBA All-Star Game / Weekend 2016


double.

Rekomendowane odpowiedzi

Włączyłem sobie dzisiaj powtórki wiedząc, że LaVine wygrał i początek bardzo rozczarowujący. Większość wsadów pod nogą to nie robią wrażenia tak jak windmille już. Przełożenie piłki pod nogą, przy takiej windzie w nogach i wybiciu się 2 metry od kosza to nic spektakularnego. Wsad LaVine za to jest powtórką sprzed roku. Dla mnie Barton 6, Drummond 4, Gordon 6, a LaVine 7.

 

W drugiej rundzie to pierwsze próby Bartona na solidne 8, ta ostatnia na 6, a że nic nie udało mu się zapakować to 2. Próba początkowa Drummonda na 7, bo wyglądała naprawdę kreatywnie i wymagała umiejętności od Nasha. Ale tyle prób i nijakość po samym złapaniu piłki to 6 maksymalnie. Gordon z maskotką i złapaniem piłki z jej głowy i przełożeniem pod nogą to właśnie to urozmaicenie standardowych wsadów pod nogami. 8/9 spokojnie bym dał, bo pierwszy raz wsad, który mi zrobił na mnie wrażenie. 8 też dla LaVine'a za alley oop z linii rzutów wolnych.

W rundzie finałowej zaczynał Gordon. I zrobił naprawdę bardzo dobry wsad. Z kręcącą się maskotką, złapał piłkę jedną ręką, druga na głowie - 9 na pewno, ale nadal chyba trochę za mało na dychę. Wsad LaVine'a dupy nie urywał, ale był dosyć trudny - 7 lub 8. A potem Gordon poleciał po całości i zasłużona dycha. Zrobił to co Zach, ale nad maskotką, zabierając piłkę z jej głowy. Najlepszy wsad konkursu na pewno. Dla LaVine znowu 8 za kolejny wsad z linii rzutów wolnych. I tutaj powinien wygrać Gordon jeżeli dobrze pamiętam zasady, ale zrobili dogrywkę.

 

I tutaj pierwszy wsad Gordona bardzo ubogi. 5 lub 6 to maks. 6 dla LaVine'a za kolejny wsad pod nogą. Drugi Gordona to naprawdę przeciętny wsad urozmaicony tylko początkiem, czyli piłką za głową - 5. LaVine z tym przełożeniem pod nogą, ale już nie z FT line - 7 lub 8.

 

Czyli w samej dogrywce wygrał LaVine zasłużenie, ale wg mnie nie powinno do niej dojść. W samym 'głównym' konkursie lepszy Gordon. I to dosyć zdecydowanie. A sam konkurs jakoś mnie nie zachwycił. Po prostu obaj przygotowali fajne paczki na rundy finałowe. No i cała czwórka nie poleciała na łatwiznę w pierwszej rundzie. Może Barton czy Drummond nie przygotowali fajerwerków, ale jednak jakoś starali się urozmaicić swoje wsady. Więc podsumowując - dobry poziom, dupy nie urwał. I trzeba zmienić sędziowanie, bo jest żałosne. Dawanie za byle czego 10 powoduje, że potem wszyscy kręcą się w okolicach 50 i decyduje widzimisię jednego czy dwóch sędziów o całym wyniku.

 

Może ktoś w historii Twego zycia kiedykolwiek zrobi dychę. Daj wtedy znać. Bo jesli oceniasz tak nisko wsady lavine'a i Gordona to powienieneś dać 1 lub 2 punkty Drumondowi. Ja w zasadzie bez wyskoku na niższym koszu spokojnie takie robię. 

Wiec coś mi niehalo w Tych Twych ocenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skillsy w tym oku zdecydowanie zawiodły. Usunęli rowniez Shooting Stars Competition co według mnie nie było dobrym pomysłem. Lubiłem tą zabawę. Poza tym zamiast przeciągać w nieskończoność, przedstawiać sędziów, cheerleaderki, maskotki czy kogokolwiek to mogliby chociażby wrócić do HORSE w jakiejś przyspieszonej formule. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w historii Twego zycia kiedykolwiek zrobi dychę. Daj wtedy znać. Bo jesli oceniasz tak nisko wsady lavine'a i Gordona to powienieneś dać 1 lub 2 punkty Drumondowi. Ja w zasadzie bez wyskoku na niższym koszu spokojnie takie robię. 

Wiec coś mi niehalo w Tych Twych ocenach. 

 

Oceniamy najlepszych z najlepszych, a nie dlatego że coś jest nieosiągalne dla większości to mamy dawać tylko 9 lub 10. To równie dobrze czemu nabijamy się z Kelly'ego z LAL skoro on przewyższa nas wszystkich umiejętnościami o przepaść, a my mówimy, że jest słaby? To gracz, który w skali NBA zasługuje na co najwyżej 2. 10 to LeBron, Curry czy Durant. Oceniałem analogicznie te wsady. Że 10 to dla kompletnego topu, coś nowego i wbijającego w ziemię. A te dunki Gordona z dogrywki to nieraz w meczu da radę zrobić LeBron czy Paul George. Więc za coś wtórnego czy mniej widowiskowego ocena od razu spada dosyć drastycznie. Wg mnie lepsze to niż wieczne dawanie 10 jak obecnie to się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniamy najlepszych z najlepszych, a nie dlatego że coś jest nieosiągalne dla większości to mamy dawać tylko 9 lub 10. To równie dobrze czemu nabijamy się z Kelly'ego z LAL skoro on przewyższa nas wszystkich umiejętnościami o przepaść, a my mówimy, że jest słaby? To gracz, który w skali NBA zasługuje na co najwyżej 2. 10 to LeBron, Curry czy Durant. Oceniałem analogicznie te wsady. Że 10 to dla kompletnego topu, coś nowego i wbijającego w ziemię. A te dunki Gordona z dogrywki to nieraz w meczu da radę zrobić LeBron czy Paul George. Więc za coś wtórnego czy mniej widowiskowego ocena od razu spada dosyć drastycznie. Wg mnie lepsze to niż wieczne dawanie 10 jak obecnie to się dzieje.

 

Nie chodzi o wieczne dawanie 10 co mi też nie podpada, ale o skalę. Drummond nie zrobił nic ciekawego. Kompletnie. I poproszę o te przykłady wsadów w meczu co Gordon zapodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsady naprawdę fajne. Pare lat nie oglądałem sdc, teraz aie skusilem i naprawde konkret byl. Dla mnie wygrał Gordon. Lavine mial za duzo tych z daleka, brakło pomyslow choc wykonanie porządne.

 

Skillsy - fajnie ze drzewko, ale zadania żałosne.

 

Zwyciestwo Klaya nie zaskakuje. To snajper. Choc Curry nie wyglądał mi na zbytnio skoncentrowanego.

 

Może jestem sztywny ale ubior wielu z kibicujacych zawodników byl tragiczny. Wyglądali na alfonsow z opowieści o Alicji w krainie czarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.