Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Na powtórkę z zeszłego roku nie liczę, kiedy bezpośrednio po drafcie oceniałeś, że mam najsłabszy skład w lidze, a w grudniu miałem 26 punktów przewagi nad 2 miejscem :nevreness:

Wszystko fajnie tylko ilu Ci wtedy zostalo zawodnikow z tych wydraftowanych? Dwoch? ;-)

Jak ktos rabuje innych w trejdach to sila rzeczy musi wypadac lepiej niz w ocenie podraftowej i dlatego rozgrywamy sezon, ale w zadnym wypadku bym nie oczekiwal, ze mam takie cos przewidywac w analizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz na temat draftu, mojego składu oraz wróżby na rozpoczynający się sezon zamieszczę razem.

 

 Muszę się przyznać, że nie poświęciłem tyle czasu na przygotowania do draftu ile powinienem. Na dodatek moje wyceny okazały się nieco optymistyczne, przez co musiałem odpuścić paru graczy i szukać szybko zastępstwa dla nich. Pierwsza liga napycha się klasowymi menageremi i ceny perspektywicznych, wartościowych zawodników bywają wyższe niż w innych ligach. No i oczywiście zawsze zdarzy się jakiś podbijacz-zawodowiec :nightmare:

 Mam dziury w AST i STL, w 3PTM też nie za wesoło. Reszta średnio, tylko w FG spoko. Poza tym mam trzech połamańców: K.Martin, Holiday i Randle, co nie wróży najlepiej. Optymizmem nie powiewa. Rok temu byłem w lepszym nastroju. Najwyraźniej czeka mnie walka o utrzymanie, w optymistycznym wariancie miejsca 7-9

 

4 najwyższe miejsca moim zdaniem zajmą Chicken, Mac, Matek i Bartek, czyli czterech beniaminków (!]

Miejsca 5-8 zajmą Pablo, Sławek, Berdziu i ja.

Od 9 w dół znajdą się Pumeks, MKA, Marcos, Benon, WiLQu, a Zodd i Fluber według mnie są pewniakami do spadku.

Nie martwcie się jednak, najwyżej 1/3 tych wróżb się sprawdzi :peaceful:

 

PS:Od czasu początku rozgrywek w sezonie 12/13 w I lidze pozostali WiLQ, Sławek, Zodd, Marcus i ja.

 

PS2:Przed zeszłym sezonem objawiło się 5 wróżbitów. Najtrafniej miejsca w tabeli końcowej sezonu 14/15 przewidzieli :

Benon-7 (Wolf-Pack, Red Panthers, Zdunia Squad, QAS, Melbest, GRB i BasketBoli]

Masud :redface-new:-7(Andrew Bynum, BasketBoli, GRB, Siner, QAS, Red Panthers i Wolf-Pack]

January - 5(Wolf-Pack, Siner, Red Panthers, GRB, QAS]

WiLQ - 4(BasketBoli, Melbest, Red Panthers, Wolf-Pack]

Marcos -3(QAS, BasketBoli, Wolf-Pack]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 najwyższe miejsca moim zdaniem zajmą Chicken, Mac, Matek i Bartek, czyli czterech beniaminków (!]

Miejsca 5-8 zajmą Pablo, Sławek, Berdziu i ja.

Od 9 w dół znajdą się Pumeks, MKA, Marcos, Benon, WiLQu, a Zodd i Fluber według mnie są pewniakami do spadku.

Kolejnosc w tych grupach ma znaczenie? Pytam dla kolegi ;-)

Plus jestem zaskoczony, ze nie masz Slawka w Tierze 1, dlaczego?

 

PS:Od czasu początku rozgrywek w sezonie 12/13 w I lidze pozostali WiLQ, Sławek, Zodd, Marcus i ja.

Yay! Co proponujesz zeby to uczcic? ;-)

 

PS2:Przed zeszłym sezonem objawiło się 5 wróżbitów. Najtrafniej miejsca w tabeli końcowej sezonu 14/15 przewidzieli :

Dzieki, ze odkurzyles temat, ale wg mnie potrzebne sa jakies standardy w typowaniu i ocenianiu bo w obecnej formie to za duzo zalezy od interpretacji. Doslownie pierwszy przyklad z brzegu, w zeszlym roku napisales "Mac powinien znaleźć się w środku tabeli, o krok od spadku", zajal on 6 miejsce i policzyles to jako celne trafienie co IMO jest kontrowersyjne. Bo nie bylo to o krok od spadku, a "srodek" mozna traktowac jako miejsca 4-9 co obstawia zbyt duza czesc tabeli jednoczesnie.

 

Z kolei Benon stosowal najszersze widelki [po 5 miejsc], wiec nawet jak najlepiej ocenil potencjal wszystkich druzyn [jesli tak to gratulacje!] nie wychodzi z tego porownanie wg wspolnego mianownika.

 

IMO powinnismy przyjac jakis wspolny sposob wrzucania druzyn do tierow bo juz nawet za ten sezon sa zbyt duze roznice - Ty masz tylko 3 tiery [nierowne wielkoscia!], a ja staralem sie dzielic lige na 5 tierow po 3 czyli tylko z tego powodu bede mial gorsza skutecznosc.

 

Kolejnym problemem sa wieksze trejdy. Jak typujesz druzyne na spadek, a ta klepnie np dwa korzystne trejdy i znajdzie sie na 7 miejscu to czy na pewno bledna byla ta ocena potencjalu druzyny po drafcie? Czy GM po prostu zmienil kurs swoimi dzialaniami po nim [czego nie sposob przewidziec]?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Zgoda, proponuję przy zabawie w typowaniu 5x tiery po 3 pozycje (czyli typy rodzaju 1-3, 4-6 etc), wtedy można porównywać wyniki "typowań".

Mozna sie zastanawiac czy lepsze jest 5x3 czy 3x5. Ja tak rozbijam dla dokladnosci opisu, ale przez to jednoczesnie powstaje wiecej bledow, wiec moze dla uproszczenia stosowac taki 3 tierowy podzial?

 

A co do drugiej części (nt wymian) - Lorak wrzucał kiedyś po jakimś sezonie podsumowanie na zasadzie tabelki z wynikami z draftu (tam były 4 kategorie - avg i totale z 10 i 13 zawodników). I to właśnie to powinno być chyba wyjściową do oceny, czy typowanie było dobre. Natomiast różnice między tabelką po sezonie, a prawdziwym wynikiem będą świadczyły o umiejętnościach danych graczy (wymiany, FA).

Tak wlasnie mi sie wydaje.

 

Btw takie tabelki mogłyby kiedyś stworzyć rankingi poza "najlepiej typujący" na zasadzie "najlepiej draftujący" "najlepiej poprawiający wynik draftu"

Oczywiście w ramach ciekawostki, ale tu wiele takich rzeczy właśnie robimy :-)

To swietny pomysl, ale minie troche czasu zanim zbierze sie wystarczajaco danych ;-)

Zwlaszcza, ze typuje pare osob na krzyz i to zwykle tylko swoja lige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x5 też jest ok (więcej osób może się skusi), ale dorzuciłbym jeszcze jedno - typ "winner". Czyli po prostu z 1 tieru określić swojego faworyta do zwycięstwa w lidze.

Jako dodatkowy smaczek tez moze byc.

 

Z tego latwo moznaby zrobic zabawe dla wszystkich w oddzielnym watku i wg mnie ma mniejsze znaczenie jakie beda to zasady, a kluczowe bysmy przyjeli jakies wspolne sposoby zapisow projekcji i oceny tychze.

 

Bo tak grzebiac sie w szczegolach, gdy druzyna zajela 2 miejsce i jeden typowal ja na 7, a drugi na 13 to wg w/w zasad obaj spudlowali, ale jednak znacznie mniej mylil sie ten pierwszy. Takze wielkosc bledow tez chyba jest istotna, wiec dlaczego liczyc tylko trafienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku minęło, a na czele tabeli nic się nie zmieniło :nevreness:  Ile to już dni w żółtej koszulce Wilq? :nevreness:

Hehe, tez proponuje sie trzymac tego ustawienia do konca ;-)

Oczywiscie pominmy tu drobiazg, ze mialem az 4 mecze w tym najdrozszych graczy.

 

Nieco bardziej powaznie doszukujac sie plusow po pierwszym dniu to Morris za 2$ wyglada ladnie i wciaz uwazam, ze z topowych graczy Curry mial najlepsza cene ;-)

 

BTW, wspolczuje Antkowi druzyny, to jest dramat co oni zebrali i sie chyba to na nim odbije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wilson Chandler said his hip injury isn't serious but that he still could miss anywhere from 1-2 weeks."

Uwielbiam takie newsy jeszcze przed pierwszym meczem, ale PO drafcie...

 

Simply - [...] ale problemy z inj akurat tu znacząco mogą pokrzyżować szyki.

To zdanie pasuje do kazdej druzyny ;-)

 

Underrated Squad - wydraftowani w dobrych cenach zawodnicy, ale trzeba ich lepiej dopasować.

To samo pisalem w negocjacjach, ale nie pomoglo to nic sklecic ;-)

 

Bottom 5 (kolejność przypadkowa)

MKAllstars - bynajmniej nie chodzi tu o liczbę centrów (zakładam wymiany) tylko w moim mniemaniu przesadną wiarę w młodych

Tez przyjalem, ze beda wymiany, ale przyjmujac dolna5 nie zakladasz, ze pojda zle?

 

Swoja droga, tu dla odmiany mamy spore roznice w dolnej piatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że powoli wszyscy zaczną rzucać za 3 - ostatni pewno będą Drumm i DAJ, ale 4 trójki Cousinsa i 3 Davisa to już jawna przeginka.

5 bloków Walla też:]

Początek sezonu. Cuda się dzieją. 

Davis swoje trójki ładnie wyrównuje FT%. 

A Cousins mam nadzieję odkryje w sobie Reggiego Millera i zacznie ciskać po 10 na mecz. Mniejsza, ze bedzie trafiał 2. SIŁA!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to będę narzekał, jeśli przejdzie ten wiszący trade...

Pierwszy rabunek w lidze, gratki Bart za ten skalp ;-)

 

Jak wspominalem IMO Aldridge rozczaruje wszystkich w fantasy, ale nawet dla mnie to niska poprzeczka [Meyers, Porzingis] i jestem w szoku, ze Benon upatruje w tym swoj jakis zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby Porzingis i Leonard jakoś świetnie zaczęli sezon, ale póki co żaden nie gra nawet w połowie tak dobrze, jak LMA, który też póki co nie powala. Gdyby nie ich potencjał, to w tym momencie i Kristaps i Meyers to poziom FA.

 

Edit: Wow, już trejd zawetowany :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.