Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Też na to zwróciłem uwagę :grin:

 

"Ostatecznie" wiLQ ;)

Zdecydowanie... pomijajac forum/maile to wlasciwie tylko po angielsku i to juz kolejny taki przypadek...

 

A jak juz sie czepnales to trzeba bylo na szybko cos napisac o drafcie ;-)

"Ostatecznie", ewentulanie "w końcu" :smile:

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicken Team

(3) Nikola Vucevic (Orl - PF,C) $32 - skład chciałem oprzeć na dwóch mocnych wysokich zawodnikach. Wymyśliłem sobie braci Gasol. Vucevic pojawił się na stole niespodziewanie szybko a jako, że był moim zastępstwem w razie niepowodzenia w licytacji Marca to nie wahałem się ani chwili. Cena moim zdaniem bardzo przystępna i dałbym za niego kilka $ więcej jeśli byłaby taka potrzeba 
(15) Pau Gasol (Chi - PF,C) $38 - chciałem wytrwać w swoim planie więc licytowałem jak głupi. 38$ to trochę powyżej mojej wyceny, ale przyoszczędziłem przy pierwszym wyborze więc sobie pozwoliłem ;)

(18) Jeff Teague (Atl - PG) $33 - moja rezerwowa opcja na rozegranie. Grajek, którego sobie tu wymarzyłem poszedł za drogo i dlatego Jeff zasilił moją ekipę
(57) Mo Williams (Cle - PG,SG) $5 - Mo był w planach z tym że miał się pojawić pod koniec nominacji ;) Możliwe że 5$ to za dużo ale to też trochę wybór za zeszłoroczne zasługi ;)
(61) Brandon Knight (Pho - PG,SG) $15 - nie był to bardzo planowany zakup gdyż widziałem tu innego PG. Cena jednak mnie zachęciła więc się skusiłem
(71) Danny Green (SA - SG,SF) $25 - kolejny cel, który za wszelką cenę miał u mnie być. Patrząc na drafty innych lig liczyłem, że zgarnę go za +/- 20$. Mimo to myślę, że warto
(75) Wesley Matthews (Dal - SG,SF) $10 - tu aż zgłupiałem. Wiem, że nowe otoczenie i paskudna kontuzja ale za 10$ to żadne ryzyko a nagroda może być kapitalna. Moim zdaniem steal
(82) Chandler Parsons (Dal - SF,PF) $11 - tu też nie wiem o co chodzi ;) miałem go wycenionego dużo wyżej i do tej pory jestem w szoku. Za 11$ znów muszę odtąbić steal ;)
(84) Enes Kanter (OKC - C) $6 - ehhh ewidentnie przespaliście ten okres picków. Kantera nie było w planach ale za taką cenę nie mogłem przepuścić  
(92) Gorgui Dieng (Min - PF,C) $16 - tu był dylemat. Chciałem już odpuszczać licytację, jako że wahałem się między nim a Tysonem i myślałem że Chandler pójdzie taniej. Okazało się, że podjąłem dobrą decyzję bo za Tysona trzeba było wyłożyć chyba 1$ więcej ;)
(138) Patrick Patterson (Tor - PF,C) $3 
(140) Kyle O'Quinn (NY - PF,C) $5
(152) Jeremy Lin (Cha - PG,SG) $1 - ostatnie 3 picki już bez większej historii. Uznałem, że warto dać chłopcom szansę  ;) Jak się nie sprawdzą wywale ich bez większego żalu

 

Podsumowując to bardzo mi się mój zespół podoba. Z draftu zawsze jestem zadowolony, ale teraz to aż do przesady ;) Pewnie rzeczywistość to zweryfikuje i spadne "z wysokiego konia" ale narazie jestem nastawiony bardzo optymistycznie. 

 

Powodzenia w sezonie!
 

Edytowane przez Chicken2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był dla mnie dziwny ciutkę draft. Miałem założenia, wyceny ale na samym drafcie impuls wziął górę i w sumie mam tylko 3 graczy, których założyłem sobie jako targety (Al, Oladipo i Zach; na każdej pozycji miałem 5-8 takich grajków). Reszta to w większości spontan lub szukanie sposobu na załatanie składu. Ale po kolei:

 

(2)     Al Horford (Atl - PF,C)     $45

miałem maxa $40 za niego, ale zakładałem sobie przed draftem +/- $5 więc się na styk zmieściłem

dobra podstawa teamu, byleby tylko był zdrowy to powinien być top 20 raczej spokojnie

 

(24)     Hassan Whiteside (Mia - C)     $24

miałem maxa $20 więc tu znowu błąd statystyczny dał o sobie znać i dałem się skusić

jeżeli forma będzie to top 50 powinno być, a może być i sporo lepiej -  po cichu liczę na conajmniej kontynuowanie tego co było w zeszłym sezonie

 

(28)     Otto Porter (Was - SF)     $15

tu max był $10 - może ciutkę przepłaciłem ale wierzę w niego i to że wykorzysta miejsce pozostawione po prawdzie - ma ku temu predyspozycje i byle tylko regularność była

 

(32)     Giannis Antetokounmpo (Mil - SF,PF)     $20

miałem maxa $10 ale dałem się ponieść - najbardziej ze wszystkich swoich picków - teraz nie pozostaje mi nic innego jak uwierzyć w Greak Freak i to, że rozwinie swoją grę we właściwą stronę; potencjał jakby nie było jest

 

(33)     Derrick Rose (Chi - PG)     $9

nie wiem, po prostu nie wiem po co go licytowałem - miałem omijać graczy kontuzjogennych jak on ale jak widać nie wyszło. po prostu nie wiem co to było z mojej strony

 

(34)     Victor Oladipo (Orl - PG,SG)     $30

znowu o błąd statystyczny się otarłem - miałem maxa $25 ;) był to jeden z moich targetów,a le jeden dolec więcej i nie wiem czy bym się bił. wierzę w jego upside i ustabilizowanie formy na top 50, a może i top 30

 

(36)     Joakim Noah (Chi - PF,C)     $6

spontan, uznałem, że jest tanio to go wziąłem. nawet jak nie będzie wiele lepiej jak rok temu to tym razem $6 nie będzie boleć (w zeszłym seznie dałem za niego $32 i to bolało). potencjał mały nawet na steala jest :smile:

 

(66)     Ersan Ilyasova (Det - SF,PF)     $8

wierzę, że w Detroit może się odbić i być mini stealem

 

(83)     Zach Randolph (Mem - PF,C)     $17

tu zakładałem maxa $20 więc jest wreszcie gracz poniżej mojej wyceny ;) liczę na jego stabilną formę i tą double double machine jaką jest ^^

 

(106)     Michael Carter-Williams (Mil - PG)     $12

w tym momencie draftu desperacjo poszukiwałem guarda. Reggie, Isaiah, Dragic i Beal poszli ponad moje możliwości więc już była desperacja w oczach i kogoś musiałem wziąć na rozgrywającego (Rose'a nie liczyłem i nie liczę). mam nadzieję, że odbuduje się na co najmniej top 100 - ma takie możliwości i nic jak tylko na to liczyć mi pozostaje

 

(117)     Jamal Crawford (LAC - SG,SF)     $2

rozgrywającego wydraftowałem ale potrzebny był strzelec jeszcze - kasy już niewiele zostało i zdecydowałem się na niego. z $2 to żadne ryzyko, a może się zwrócić z nawiązką

 

(124)     Joe Johnson (Bkn - SG,SF)     $9

dalsze poszukiwanie obrońcy. Clarksona mi przelicytowano więc trzeba było poszukać kogoś następnego - zdecydowałem się na Joe i co tu dużo pisać - szału nie ma ale tragedii też nie

 

(155)     T.J. Warren (Pho - SF)     $3

tu już chciałem skończyć draft. przelicytowany zostałem o dolca przy Randlu i Burksie, ale tu wyszło. taki w sumie strzał w ciemno - najwyżej poleci na FA, choć może miło mnie zaskoczy? ^^

 

Tyle o moich wyborach.

Jak co sezon moim założeniem jest utrzymać się. Jestem w miarę optymistą (co do utrzymania), ale sporo graczy uciekło mi w tym drafcie tylko dlatego, że wywołani zostali dosyć późno, ale to już specyfika draftu. Dziś gdyby się odbył pewnie miałbym zgoła inny skład i to jest piękno tutejszej gry. Teraz trzeba zakasać rękawy i zastanowić się co by tu można było pohandlować ;)

Edytowane przez Zodd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wydaje 161$ w dwóch pierwszych ruchach na Davisa i Curry to nie dziwota, że sie dlużyło :smile:

 

To też, ale i oceniając start - koniec czasowo to chyba był jeden z dłuższych draftów online, w jakich brałem udział.

Generalnie miało to swoje plusy, bo miałem czas potestować apkę ninjową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tym roku wyjatkowo słabo przygotowany przez czas jaki poświęciłem na ninje. Nie robiłem żadnego mock draftu, graczy których chce kupić dla 9-cat ogarnąłem parę godzin przed draftem i szybkość licytacji na yahoo mnie trochę zaskoczyła, wszystko działo się tak szybko, dla mnei za szybko.
Postanowiłem w 1 z lig (1 liga lub liga mistrzów) pójśc w tankowanie zbiórek co pewnie nie dziwi tych co ze mną  grają.

Draft oceniam jako słaby i celem jest utrzymanie.

 

1. Chris Paul (LAC - PG) $67

 

Cóż, Paul był rok temu głównym budulecem mojego zespołu tankującego reb w tym roku plan miałem podobny.
Cena ok, ani steal ani przepłacony

 

17. Kyrie Irving (Cle - PG,SG) $27

 

Tutaj miał być Klay Thompson, chciałem tylko podbić Irvinga o bańkę i z nim zostałem. Czy dobry pick okaże się w sezonie zależy od tego kiedy wróci.
Na pewno pasuje do strategii rok temu także go wydraftowałem.

 

26. Brook Lopez (Bkn - C) $36

 

Wiadomo idealny center do tankowania zbiórek, super fg% i bloki to rzeczy których szukałem u centrów.

 

37. Serge Ibaka (OKC - PF,C) $44

 

Tutaj też podbijałem Sławkowi bo wiedziałem że ma jeszcze dużo kasy i liczyłem że mnie przebije. Ibaka wg mnie drogo, ale pasuje do koncepcji.

 

43. Meyers Leonard (Por - PF,C) $11

 

Leonard do strategii nie pasuje bo za dużo zbiera i za mało blokuje ale liczę na jego breakout year.
Gość jest do sprzedania, ale poczekam na to co zacznie grać - tanio go nie oddam, a może zostanie u mnie na dłużej.

 

72. Randy Foye (Den - PG,SG) $1

 

Foye jak na niskiego nieźle blokuje i prawie w ogóle nie zbiera.
Liczę na produkcje na poziomie top 150

 

102. Kristaps Porzingis (NY - PF) $1

 

Strzał w ciemno - gość tak jak Leonard do sprzedania, ale poczekam na początek sezonu aby zobaczyć co  gra. W preseason pokazał że umie blokować czego oczekuje od wysokich.

 

147. Jeff Green (Mem - SG,SF) $1

 

Jedyny sf którego mam. Celowałem w courtneya lee który mi idealnie pasował na tym etapie. Plus taki że 0,5 bloku da a zbiórek jakoś dużo nie daje, więc może mi obsadzić tą pozycję na zadowalającym mnie poziomie

 

173. Channing Frye (Orl - PF,C) $1

 

Frye może być dla mnie sensownym pickiem, nawet z mniejszą ilością minut. Trójek mimo taktyki mam b.mało (przez co nie ejstem zadowolony z draftu) więc powinien na tym etapie mi się przydać

 

182. Tim Hardaway Jr. (Atl - SG,SF) $1

 

To wybór z atutomatu - wylogowało mnie wtedy

 

190. Cody Zeller (Cha - PF,C) $1

 

Trzeci wysoki na sprzedaż. Cody powinien być podstawowym pf'em i może grać okolice 28 minut co przełożyć się może na sensowną produkcję.

 

195. Cory Joseph (Tor - PG) $1

 

Ten pick mi się bardzo podoba. Raptors to nie Spurs więc fg% może spaść, ale Cory może grać razem z Lowrym i jeżeli dostanie ~26-28 minut będzie istotnym elementem mojego zespołu.

Edytowane przez sooobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies żyje, ale czy z tego wyjdzie to nie wiem. Na razie leży pod kroplówką.

 

Skład byłby zupełnie inny, gdybym draftował sam, ale january wypełnił w 100% moje założenia. Dałem limit na Davisa 92 dolary i mimo że plan B zakładał pozyskanie Leonarda i George;a to nie do końca spodziewałem się, że january będzie musiał go wdrożyć i tak na prawdę w taktyce była dziura na centrze (nie udało się też z drugim Davisem, którego miałem na liście priorytetów). Nad jakąś głębszą opinią pomyślę podczas weekendu, bo mam w pracy rzeźniczy tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na draft miałem parę strategii w głowie, ale generalnie podstawą po zeszłorocznej traumie było przypilnowanie 3pkt ale w założeniu żeby draftować takich wszechstronnych grajków, no chyba że automaty w postaci Korvera czy Greena będą w rozsądnych cenach, ale jak przewidywałem szli drogo.

Jedną z opcji było tankowanie FT% ale zakładałem że będzie kilku chętnych do takiej strategii i tak się ostatecznie stało (nie wiem czy do końca świadomie) ale to Fluber był moim faworytem, ale miał jednak inny plan, choć gdyby był osobiście to kto wie co by zrobił po przebiciu A.Davisa.

No i najważniejsze szeroki skład, bez topowych drogich gwiazd, bez wracających po kontuzji i w miarę możliwości bez takich z łatką injury prone. Wilq w trakcie draftu trochę trashu mi sprzedawał że zostanę z kasą ale wyczekałem tak jak chciałem i wybierałem choć często znajdował się jednak ktoś kto jeszcze miał kasę i chciał przepłacić ;)

Najciekawsze w tym drafcie było to że kolejność wrzucania kolesi była całkiem inna niż we wcześniejszych draftach i to namieszało chyba wszystkim w strategiach bo wyciągano sleeperów czy też wschodzące gwiazdy i kasa się rozchodziła szybciej.

 

Moje picki:

 

1. (7) DeAndre Jordan (LAC - C) $31

Sam go wystawiłem żeby zobaczyć kto jest chętny do strategii tankowania FT% i zaskakująco słabo na początku bidowano, a na koniec tylko Sławek mi podbijał co już mnie kompletnie zastanowiło. 30$ wcześniej uznałem za max więc 1$ więcej to niewiele przepłacone. Masud skomentował ten wybór że tradycyjnie tankuję FT% ;) Ciężko zmienić przyzwyczajenie.

 

2. (45) Kenneth Faried (Den - PF,C) $17

Długo czekałem na następny pick ale za wysoko szli inni na mojej liście (Lowry, Oladipo, Korver). Chwilę wcześniej poszedł Drumm który by pasował mi do strategii, ale było już drogo, a miałem kilka opcji zastępczych. W międzyczasie był i Rondo ale dziada nie chciałem bo w zeszłym sezonie to mi zmarnował sezon i jakoś nie widzę poprawy pod sufitem ;) Farried poniżej mojej wyceny a liczę na double-double przy dobrym FG% i jeszcze trochę stl i blk. 

 

3. (74) Markieff Morris (Pho - PF,C) $13

Początek planu. Miałem jeszcze 152$ gdy nikt nie miał chyba więcej niż 70$, a większość ok. 45$. I od razu jak dla mnie dość tani. Mam nadzieję że bez bliźniaka nie straci połowy swojej wartość i będzie stealem.

 

4. (76) Khris Middleton (Mil - SG,SF) $20

Młody, wszechstronny, drużyna na fali, powinien mieć b.dobry sezon. Choć myślałem że go taniej wyrwę.

 

5. (80) Trevor Ariza (Hou - SG,SF) $23

Pick wg planu chociaż trzeba było się o niego bić. Solidny, pewny, wart swojej ceny choć znowu ze 2$ więcej niż zakładałem.  

 

6. (89) Goran Dragic (Mia - PG,SG) $20

Słaby preseason trochę mnie martwi, ale lepszych PG już w tym momencie nie było. Liczę że zagra jednak na miarę swoich najlepszych lat.

 

7. (95) Nicolas Batum (Cha - SG,SF) $21

Trzeba było o niego walczyć ale liczę że w nowym środowisku będzie znowu topowym grajkiem, za którego na draftach płaciło się powyżej 40$.

 

8. (97) Ryan Anderson (NO - PF,C) $13

Tu spodziewałem się znacznie wyższej ceny więc póki co to wg mnie steal. Sezon może to zweryfikuje, ale w preseason wygląda b.dobrze.

 

9. (101) Bradley Beal (Was - SG) $18

Liczę na przełomowy sezon i może w końcu bez dziwnych, małych kontuzji. W tym momencie wiedziałem już że plan mi się trochę posypał bo nie miałem PFów i C ale tych co chciałem szli drożej, choć z perspektywy czasu trzeba było dać więcej za Gortata czy Lopeza.   

 

10. (127) Jarrett Jack (Bkn - PG,SG) $10

Trochę za długo czekałem na PG i wolałem sam go wystawić żeby mieć jasność na co muszę wydać resztę kasy.

Startowy PG który ma wiele do udowodnienia więc nie martwię się o statsy.

 

11. (131) Alex Len (Pho - C) $6

Bloki i tylko bloki, ale liczę że minuty też będzie miał wystarczające żeby coś więcej dołożyć.

 

12. (143) Tony Parker (SA - PG) $6

Parker jest klasą samą w sobie ale gra w SAS gdzie regular season to problem z opuszczaniem meczy. Liczę jednak że pozwoli mi na rotowanie składem przy braku asyst.

 

13. (157) Gerald Green (Mia - SG,SF) $1

Strzelba która tylko czeka na szansę a Wade okazem zdrowia nie jest. Nawet z ławy to może być automat do 3pkt.

 

Krajobraz po drafcie w moim teamie jest taki że w zasadzie to nie dotankowałem FT% mając top w FG%, reb i blk, a taki był cel tej strategii. Wyszło na to że nie mam wielkich dołów ale też górek żadnych. Trzeba liczyć na fajerwerki. 

Bywałem niestety dużo bardziej zadowolony po drafcie.

 

Z innych zespołów to draftowo najlepiej chyba Sławek (pewnie dlatego że ma mojego franchise DeRozana - aż żal było patrzeć że idzie tylko za 10$ ale PG wtedy musiałem pozyskać więc nie podbijałem), mac będzie groźny bo na FA wyrwie jak zwykle perełki, oraz Chicken (pod warunkiem że Matthews i Parsons zagrają na poziomie coś więcej niż 70 meczy, ale te kontuzje póki co nie wyglądają optymistycznie). Rookasy u MKA mnie nie przekonują bo to zawsze ryzyko, ale jeżeli odpalą to będzie miał górki do handlowania żeby coś z trzech dotankowanych kategorii wyciągnąć .  

A Wilq to chyba nie zrealizował swojego planu i potem jak większość trochę improwizował.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BasketBoli
Budget $200

1. (11) LeBron James (Cle - SF,PF) $67
Cicho liczę na rozwój tego młodego Centra... A tak serio, to oczekuję tego czego każdy wybierający Brona oczekuje... Cena przystępna...

2. (12) Rajon Rondo (Sac - PG) $6
Tu też cena przystępna, tylko trochę kot w worku... In Rajon We Trust!!!

3. (19) LaMarcus Aldridge (SA - PF,C) $37
Podbiłem, bo za tanio było, jak na mój niewyszukany gust. Czekałem na bidy, Jahuj zapiszczał - Siema LMA - nie żałuję raczej...

4. (20) Carmelo Anthony (NY - SF,PF) $46
Zdrowy Carmelo - myślę, że ma coś do udowodnienia, nie tylko sobie...

5. (42) Karl-Anthony Towns (Min - C) $16
Drogo chodzili wysocy i mnie stać nie było, to zainwestowałem w KATa - mówią, że tłum w Minnesocie na PF/C - ale wiem ze sprawdzonego źródła, że Pekovic zatrudnił się w tartaku, KG wkłada strój tylko po to aby, za odgórnym prikazem zinwigilować środowisko zawodników Leśnych Wilków, a Dieng wciąż powtarza, że mu zimno...

6. (91) Monta Ellis (Ind - PG,SG) $12
Nowy klub, zawsze jest jakieś ryzyko, ale Monta już kilka razy zmieniał barwy i wszędzie był przydatny. Się chłopinka dostosuje i powinien robić swoje...

7. (114) Avery Bradley (Bos - PG,SG) $4
Tłum niskich w Bostonie, ale on ponoć ma startować jako SG - oby podołał - nie wierzyłem w typa przez dłuższy czas, ale sytuacja finansowa na drafcie zmusiła mnie do zmiany poglądów...

8. (128) Andre Iguodala (GS - SG,SF) $2
Andrzej Finals MVP - kwestia przyzwoitości i dobrego wychowania - Harrison chimeryczny i narzeka na kolano - jak na złość mam go w kilku innych ligach...

9. (135) Courtney Lee (Mem - SG,SF) $5
Jak nie czarny koń to chociaż szara kobyła - pożyteczny gracz, starter - oby w tym sezonie grał przez cały rok tak jak na początku poprzedniego...

10. (169) John Henson (Mil - PF,C) $1
Jak Jasiu Henson nie dostanie minut u Koziołków, to ja nie wiem o co kaman. Wiem, że Monroe, ale mimo wszystko, patrząc na ich Frontcourt, to mamy Monroe/Henson/Parker/Copeland/Plum - steal???

11. (178) Frank Kaminsky (Cha - C) $1
Frank ma wszystko, żeby zaistnieć w tej lidze, nawet zespół do którego pasuje. Obstawiam, że początki mogą być ciężkie, ale złapie rytm i okaże się trafionym wyborem...

12. (186) Tony Snell (Chi - SG,SF) $1
Kolejny starter wyszarpany z czeluści składu Chicago - rok temu miał takie przebłyski, że było miło oglądać jego grę - nowy trener, mam nadzieję, doda mu trochę odwagi...

13. (193) Terrence Ross (Tor - SG,SF) $1
Albo się obudzi, przypomni o sobie, odbuduje jakoś swoją grę, albo nie, a wtedy zasili szeregi FA.

Unused $1

Jaki był mój plan na ten draft - HGW
Czy zrealizowałem swoje założenia - Tak! w 100%!!! - mam w składzie 13 zawodników...
Co jest mocną stroną tego składu? W jakich statach będę mocny, a w jakich słaby - Wy mi powiedzcie...
Predykszyns jahujowe były łaskawe i na nie patrząc, to w zbiórkach i stratach może mnie trochę dupa boleć.

Liczę na fajny sezon.

Pozdrawiam

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek jako pierwszy już zaliczył operację w tym sezonie. Tyreke za $15 musi boleć. 

 

Podbiłem go do chyba na 10$ i potem chciałem jeszcze dać 12$ ale zrobił się chyba bid równoczesny i wisiałem do ostatniej sekundy z 14$ prosząc przed ekranem żeby ktoś go podbił. Sławek się zlitował ;)

Choć to nie jest season ending, to nigdy dobrze to nie wróży. Na razie wygląda na to że parę meczy w plecy, ale przy limicie Jrue do stycznia to dalej nie jest zły pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ze obszernie opisujecie swoje drafty, chetnie czytam inne perspektywy, wiec dawajcie dalej ;-)

Swoja musze jeszcze sklecic, ale nie przeszkodzi mi to w komentowaniu innych...

 

Niezatrzymywalni ładnie wyczekali, choć wiLQ się naigrywał.

Wilq w trakcie draftu trochę trashu mi sprzedawał że zostanę z kasą ale wyczekałem tak jak chciałem i wybierałem choć często znajdował się jednak ktoś kto jeszcze miał kasę i chciał przepłacić ;)

Poniewaz wg mnie blednie odebraliscie moje intencje to sprobuje wyjasnic - te wypowiedzi na czacie wynikaly z tego, ze sam sie nudze, probuje wywierac na Was presje na podbijanie i irytacji, ze podbieraliscie moja ulubiona strategie ;-) Czekanie to zawsze byla moja rzecz, ale kurde jak sie znajduje w gronie kilku takich cwaniakow to sie robi mniej skuteczna!

 

 

skład chciałem oprzeć na dwóch mocnych wysokich zawodnikach. Wymyśliłem sobie braci Gasol.

A mozna wiedziec dlaczego akurat ich? ;-)

Tym bardziej, ze pozniej Pau podbijales wyzej niz chciales...

 

(75) Wesley Matthews (Dal - SG,SF) $10 - tu aż zgłupiałem. Wiem, że nowe otoczenie i paskudna kontuzja ale za 10$ to żadne ryzyko a nagroda może być kapitalna. Moim zdaniem steal

(82) Chandler Parsons (Dal - SF,PF) $11 - tu też nie wiem o co chodzi ;) miałem go wycenionego dużo wyżej i do tej pory jestem w szoku. Za 11$ znów muszę odtąbić steal ;)

Ryzyko jest takie, ze zajmiesz 2 sloty przez 2 miesiace i Mavs zaczna tankowac sezon.

Ale generalnie jak ktos zauwazyl mielismy duza awersje do zlamasow. Jednak grozba spadku robi swoje ;-)

 

(84) Enes Kanter (OKC - C) $6 - ehhh ewidentnie przespaliście ten okres picków. Kantera nie było w planach ale za taką cenę nie mogłem przepuścić

Chwila, chwila. Zarzucasz nam za niska cene?? ;-) Czy miales na mysli, ze ktos mial podbic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem sobie przed draftem +/- $5 więc się na styk zmieściłem[...] 

miałem maxa $20 więc tu znowu błąd statystyczny dał o sobie znać i dałem się skusić[...]

miałem maxa $10 ale dałem się ponieść - najbardziej ze wszystkich swoich picków[...]

znowu o błąd statystyczny się otarłem - miałem maxa $25 ;)

4 razy tuz tuz gornej granicy przeplacenia? To moze wyceny miales jakies zbyt niskie?

Albo wyzej opisales jak wg Twojej oceny wywaliles 20$ ;-)

 

Na pewno pasuje do strategii rok temu także go wydraftowałem.

Pytanie brzmi czy strategia pt "rok temu mi sie oplacil" jest sluszna gdy ceny i okolicznosci sa inne?

 

Skład byłby zupełnie inny, gdybym draftował sam, ale january wypełnił w 100% moje założenia. Dałem limit na Davisa 92 dolary i mimo że plan B zakładał pozyskanie Leonarda i George;a to nie do końca spodziewałem się, że january będzie musiał go wdrożyć i tak na prawdę w taktyce była dziura na centrze (nie udało się też z drugim Davisem, którego miałem na liście priorytetów).

Jakby co mozesz go spokojnie odkupic ;-) Ale dobrze wiedziec, ze january w 100% zrobil to o co go prosiles bo przynajmniej zaczynasz z wybranym budulcem. A rzezbic ze skladem to bedzie musial kazdy...

 

Najciekawsze w tym drafcie było to że kolejność wrzucania kolesi była całkiem inna niż we wcześniejszych draftach i to namieszało chyba wszystkim w strategiach bo wyciągano sleeperów czy też wschodzące gwiazdy i kasa się rozchodziła szybciej.

Trzeba przyznac, ze kolejnosc wywolywania pickow to jeden z tych czynnikow, ktorych zupelnie sie nie uwzglednia w ocenie podraftowej, a ma on zadziwiajacy wplyw na pensje.

 

Masud skomentował ten wybór że tradycyjnie tankuję FT% ;) Ciężko zmienić przyzwyczajenie.

Zwlaszcza jak cos mniej lub bardziej dziala ;-)

 

Pick wg planu chociaż trzeba było się o niego bić. [...] Trzeba było o niego walczyć

Taka idea licytacji ;-)

 

8. (97) Ryan Anderson (NO - PF,C) $13

Tu spodziewałem się znacznie wyższej ceny więc póki co to wg mnie steal. Sezon może to zweryfikuje, ale w preseason wygląda b.dobrze.

Bo frontcourt druzyny jest przetrzebiony?

Swoja droga, jak patrze na roster Pelikanow to mi sie przykro robi w imieniu Antka...

 

A Wilq to chyba nie zrealizował swojego planu i potem jak większość trochę improwizował.

Piszesz jakby to bylo cos zlego, draft to jazz, a nie fabryka ;-)

Chyba, ze ktos kogos zastepuje...

 

 

7. (114) Avery Bradley (Bos - PG,SG) $4

Tłum niskich w Bostonie, ale on ponoć ma startować jako SG - oby podołał - nie wierzyłem w typa przez dłuższy czas, ale sytuacja finansowa na drafcie zmusiła mnie do zmiany poglądów...

;-) To ostatnie to chyba dobre podsumowanie w pigulce jak dziala licytacja ;-)

 

Jaki był mój plan na ten draft - HGW

Czy zrealizowałem swoje założenia - Tak! w 100%!!! - mam w składzie 13 zawodników...

LOL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 razy tuz tuz gornej granicy przeplacenia? To moze wyceny miales jakies zbyt niskie?

Albo wyzej opisales jak wg Twojej oceny wywaliles 20$ ;-)

Zakładałem szczególnie dla graczy o wartości 20 i więcej wg moich wycen ten błąd na poziomie +/-5 więc to po prostu była górna granica. Opisując w ten sposób chciałem jedynie podkreślić mój dylemat - podbijać czy już nie, szczególnie, że kasa ucieka szybko po kilku pobraniach.

 

Teraz z kolei dylemat mam. Handlować już, czy poczekać na sezon. Kusi poczekać i zobaczyć swój twór w akcji, tylko te ryzyko czy coś się nie skaszani, choć tego nigdy pewnym być nie można, w końcu jedna czy dwie kontuzje i wszystko niemal może wziąć diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoja jak zwykle dluga recenzje ;-)

 

Jednak na poczatek kilka ogolnych uwag odnosnie samego draftu...

 

1) niestety nie bylo kompletu bo fluber w ostatniej chwili mial wazniejsza rzecz do zrobienia, ale przynajmniej znalazl sie zastepca w osobie januarego, wiec nie bylo botow.

 

2) pisalem to juz w zeszlym sezonie, ale sie powtorzylo, ze duza wiekszosc pensji wsrod drogich graczy wg mnie byla w okolicach "fair". Coraz bardziej jestem przekonany, ze taka sytuacja swiadczy o wysokim poziomie ligi/draftu bo gdy sa prawie same uczciwe zakupy naprawde trudno sie wyroznic z tlumu innych druzyn stworzonych na podobnej zasadzie.

Wtedy najlepszym na to sposobem jest pojscie w jakies ekstrema jak np zdecydowane zatankowanie wybranej kategorii czy zignorowanie rownowagi pozycji i kilka druzyn tak wlasnie zrobilo przez co one na dzisiaj wygladaja najlepiej.

Haczyk tkwi w tym, ze na dluzsza mete wg mnie z tego wychodzi bardzo skuteczne unikanie spadku, ale z graniem o 3-5 miejsce bo generalnie powinny wyskoczyc ze srodka jakies wszechstronne druzyny, ktore beda mialy wyzszy zakres mozliwosci niz takie, ktore maja pewna jedynke w kategorii czy dwoch. Ale moze w tym sezonie wyjdzie to inaczej i bede musial zmienic ta opinie.

Tak dla jasnosci, nie widze nic zlego w tej strategii, a pisze o tym bo to komplikuje mocno ocene podraftowa - w chaosie najlepiej wygladaja skrawki ladu i porzadku nawet jak wiadomo, ze pozniej sie wszystko ustabilizuje, unormuje i wyrowna.

 

3) pobocznym efektem punktu 2 jest to, ze przynajmniej w teorii liga powinna miec wielki srodek stawki.

A zakladajac, ze kontuzje rozloza sie w miare rownomiernie zupelnie by mnie zdziwilo gdyby bylo np 10 druzyn z ktorych wszystkie jednoczesnie walcza o podium i o unikniecie spadku ;-)

To moze bylaby piekna wizja dla ligi, ale nie jest realna bo wiadomo, ze kontuzje rownomiernie sie nie rozloza i beda losowe eksplozje/Fasy/trejdy, ktore jednych pchna w gore, a innych w dol. Ot z punktu widzenia wrozenia z arkuszy to koszmar... ale nie przeszkodzi mi on w tej zabawie... do ktorej zachecam tez innych ;-)

 

Takze ponizej wrzucam oceny poszczegolnych druzyn wraz z proba wrozenia z arkuszy z jakiej pozycji wg mnie zaczynaja

[celowo zakladam podzial na contenderow, srodek (najwiekszy) i spadkowiczow tzn kazdy nie mogl miec dobrego draftu!] Wszedzie specjalnie pomijalem wariant pesymistyczny bo wiadomo, ze on oznacza "wszystko poszlo sie walic" i spadek z ligi.

Kolejnosc druzyn jest alfabetyczba wg nazwy z moja na koncu zebym mogl sie rozpisac ;-)

Plus NIE wklejam skladow bo wyszedlby jeszcze dluzszy post, wiec jakby co sprawdzajcie na Yahoo pod adresem - http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/3460/draftresults...

 

Aha, i mam nadzieje, ze to oczywiste, ale w zadnym wypadku nie traktujcie tego osobiscie! Nie krytykuje Was jako GMow ani jako osoby tylko przeswietlam te konkretne sklady doszukujac sie plusow i minusow. Cale cwiczenie to raczej zaczatek dyskusji o nich, ale w zadnym wypadku nie, ze "tak bedzie i kropka oraz jestescie gupi, ze macie jakas inna opinie"...

 

 

BasketBoli - Benon

 

Byc moze sie myle, ale uwazam, ze Aldridge w tym roku rozczaruje prawie wszystkich w fantasy. Zmiana druzyny na Spurs jest swietna dla niego osobiscie, ale przez nietypowo niskie dla niego minuty i usage IMO jego wartosc spadnie bardziej niz to sie przyjmuje. Jak dorzucic potencjalne oszczedzanie - czego w Blazers nie bylo - oraz minimalna mozliwosc, ze beda jakies problemy z wpasowaniem sie to wg mnie wychodzi zaskakujaco ryzykowny zakup jak na taka sprawdzona marke.

 

Dodatkowo z gwiazd Melo, ktory powoli zmierza z gorki jesli chodzi o forme lub zdrowie, to rodza sie u mnie duze watpliwosci co do jakosci tego fundamentu nawet jesli na papierze wyglada solidnie.

 

Jak dorzucic do tego Rondo i Monte, ktorzy niby zmienili druzyny, ale raczej na niekorzysc dla siebie, to wg mnie jest w tej druzynie duzo wiecej potencjalu w dol w niz w gore.

 

A realia tej ligi sa dosyc brutalne i "okej" to za malo, jak mam watpliwosci odnosnie fundamentu i nie jestem fanem wiekszosci uzupelnien to oznacza, ze...

 

IMO wariant optymistyczny - o wlos unikniecie spadku.

IMO wariant realistyczny - dolne rejony strefy spadkowej.

 

 

 

Berdjusza - grubs

 

Zakladajac zdrowie Duranta [co czynie] to wg mnie jest tu dobry fundament i kilka solidnych uzupelnien, wiec klasyczna druzyna srodka tabeli, o ktorej ciezko cos wiecej napisac.

 

Glownym problemem sa pewnie braki w statsach defensywnych, a watpliwosci mozna dorzucic czy nie za duzo wiary w Grizzlies i nie za malo kandydatow na niespodzianki [wg mnie dwoch, ale to pewnie tylko subiektywna opinia].

 

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli

IMO wariant realistyczny - dolne rejony srodka tabeli [z mozliwoscia spadku wlacznie].

 

 

Chicken Team - Chicken

 

Z tego co zauwazylem to tradycyjnie dla siebie Chicken mial rownomierny rozklad pensji z celowaniem w jak najwieksza grupe zawodnikow powyzej przecietnej lub ich okolic i generalnie to podejscie jak jest dobrze rozegrane domyslnie prowadzi do poczatku z gornych rejonow srodka tabeli.

 

Ale w tym przypadku udalo mu sie dorzucic dwa potencjalne steale, oba na tej samej zasadzie i oba z Dallas. Ceny Parsonsa i Wesa wygladaja bardzo atrakcyjne w porownaniu do ich przeszlych osiagniec, ale haczyk polega na tym, ze nie wiemy ani kiedy wroca ani w jakiej formie [i dlatego tyle kosztowali!]. Coraz bardziej mi zaczyna smierdziec sytuacja w Mavs, ale przy tych kwotach wydaje mi sie, ze to dobre zaklady i przyjmuje, ze przynajmniej czesciowo wypala pozytywnie, wiec w sumie sie z tego uzbieraly gratulacje...

 

IMO wariant optymistyczny - wygrana

IMO wariant realistyczny - contender.

 

 

Ferajna - Zodd

 

Z czysto sportowego punktu widzenia [czyli pomijajac wplyw kontuzji] wg mnie Whiteside ma najszerszy zakres mozliwych scenariuszy w lidze. Nie zdziwiloby mnie gdyby dolaczyl do klasy Drummonda i Deandre, ale poniewaz probka w NBA jest taka mala i byly pozaboiskowe problemy to nie mozna wykluczyc, ze zamieni sie w dynie lub zwyklego specjaliste od defensywy. Pewnie wyjdzie cos po srodku [i mniej wiecej za taka cene zostal kupiony!], ale IMO kluczowe dla jakosci tej druzyny jest, ktorego ekstremum bedzie blizej.

 

Tym bardziej, ze jest tu sporo innego ryzyka, jak na przyklad 2 starszych wysokich, ktorych moze czekac obsuwa oraz 2 enigmatycznych PG, ktorzy kiedys mieli zadatki na gwiazdy, ale ostatnimi czasy sa glownie rozczarowaniem.

 

Tak dla jasnosci, tym opisem nie sugeruje, ze tu zaszla jakas katastrofa, ktorej Zodd mialby sie wstydzic i zupelnie bym sie nie zdziwil gdyby skonczyl sezon w srodku tabeli, ale nie moge wladowac wszystkich do srodka gdy jest 6 miejsc spadkowych ;-)

 

IMO wariant optymistyczny - miejsca 7-9.

IMO wariant realistyczny - gorne rejony strefy spadkowej.

 

 

Florida Pensioners - Slawekmroz

 

Slawek cierpliwie czekal z zakupami i w zwiazku z tym uciulal troche zysku na kilku z nich, ale co chyba najwazniejsze udalo mu sie konsekwentnie zrealizowac porzadne tankowanie FG% [i to bez Rubio!] z 5 mocnymi kategoriami. To bardzo wyroznia go na tle ligi i wg mnie powoduje, ze ze wszystkich druzyn ma najlepszy wariant pesymistyczny. Tzn nawet gdyby tylko wlaczyl automatyczne wystawianie zawodnikow to pewnie by nie spadl, a z jego aktywna gra to bylbym w szoku gdyby NIE skonczyl w gornej polowie tabeli.

 

Jedyne powody, dla ktorych nie uznaje go za full wypas faworyta to zdrowie [jest troche ryzyka i Tyreke juz mial operacje] oraz potencjalne problemy wsrod wysokich [moznaby argumentowac, ze ma tylko jednego dobrego choc sama literke PF i C ma kilku innych].

 

Ale generalnie kawal swietnej roboty, wiec gratulacje ;-)

 

IMO wariant optymistyczny - wygrana [z najwiekszymi szansami w lidze]

IMO wariant realistyczny - contender.

 

 

Holy Grail - Evitacre

 

Z wiekszych zakupow wg mnie wszystkie sa minimum solidne i ogolnie bardzo mi sie podoba zebrany fundament bo pozwala na pojscie w dowolna strone i do tego jest mlody, wiec jest tu sporo szans na niespodzianki.

 

Jedyne czego bym sie w nim czepnal to czy nie za duzo zalezy od Hardena, ktory trzyma az 4 kategorie, a moze miec nieco gorszy sezon po powrocie Dwighta i dolaczeniu Lawsona?

 

Z kolei dla odmiany nie jestem fanem uzupelnien za 1$ co wplywa lekko na ocene draftu, ale nie jest to zaden problem bo wiadomo, ze Evitacre ich wymieni z FAsow na lepsze modele.

 

Generalnie kawal swietnej roboty, wiec gratulacje ;-)

 

IMO wariant optymistyczny - wygrana

IMO wariant realistyczny - contender.

 

 

MKAllstars - MKA

 

Nikt nie przyznaje takiej nagrody, ale tu sie chyba nalezy jakas za najbardziej ekstremalny sklad ;-)

Nie wiem ile z tego bylo planowane, ale 7 centrow dolozone do tylko jednego PG i skrzydlowego powyzej 6$ to um, nie jest typowy draft. Tzn technicznie jest tu legalny sklad, ale gdyby uznac, ze Stanley Johnson i rookie PG musieliby byc przez caly sezon wystawieni do aktywnego slota to mialbym duze watpliwosci co z tego wyjdzie. Ale tak nie jest i co zabawne ta druzyna ani nie ma duzych nadwyzek statsow wysokich ani dziur w asystach i punktach co mogloby sie wydawac przy takim rozkladzie pozycji. Zadziwiajaca kombinacja ;-)

 

Ale potencjalnie az 3 kategorie leza, wiec trudno ocenic co sie stanie z ta druzyna bo wydaje mi sie, ze moze pojsc w wiele kierunkow i kluczowe beda trejdy oraz uzupelnienia z FAsow. Tak bazowo i troche na latwizne to przyjme...

 

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli.

IMO wariant realistyczny - srodek stawki.

 

Ale rownie dobrze moglem napisac w obu cale spektrum miejsc albo "nie wiem" ;-)

 

 

NEVERWINS - pumeks

 

To zapewne przypadek, ale wyszla tu mocna wiara w druzyny z Kalifornii i okolic ;-)

 

Co do samego skladu to bardzo podobnie jak u Benona - mam troche watpliwosci odnosnie fundamentu [cokolwiek negatywnego dzieje sie w Kings/Warriors i jest problem], troche za duzo ryzyka zdrowotnego oraz jestem sceptyczny wobec wiekszosci uzupelnien - wszystko niby drobnostki, ale razem wziete wg mnie raczej w dol niz w gore.

 

Takze to kolejny przypadek druzyny gdy "okej" uznaje za zbyt malo i to bardziej "kogos musze umiescic w dolnych rejonach" niz, ze tu jest jakas nedza z bida i nie da sie z tym nic zrobic.

 

IMO wariant optymistyczny - miejsca 7-9.

IMO wariant realistyczny - gorne rejony strefy spadkowej.

 

 

sama-sama - sooobi

 

Wyszedl tu mocny contender do wymyslonej nagrody, ktora wyzej przyznalem MKA za najbardziej ekstremalny sklad ;-)

 

Bo o ile mozna uwazac pozycje SF za latwa do uzupelnienia to wydac na nia 2$ to rzadkie osiagniecie ;-)

Z SG nie jest wcale lepiej jak sie uwzgledni, ze nie wiadomo kiedy wroci Kyrie...

 

Takze nawet jak ceny generalnie uczciwe to chyba zabraklo pilnowania, w ktora strone ida wydatki, a do tego jest tu ryzyka zdrowotnego [i juz trwajaca absencja u Derona] oraz slabe uzupelnienia dolarowe.

 

Co broni ta druzyne to sila fundamentu [przy 174$ wydanych dolarach na 4 graczy tak byc powinno...] i duze pole manewru na FAsach, ale zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli

IMO wariant realistyczny - dolne rejony srodka tabeli [z mozliwoscia spadku wlacznie].

 

 

simply - mac

 

Podejrzewam, ze to przypadek, ale mac odtworzyl moj zeszloroczny draft tylko drozej za Antka i starzej w uzupelnieniach ;-)

 

O ile zwykle patrze pozytywnie na kupowanie dobrych dziadow [bo sa malo sexowne i prawie wszyscy sie ich boja, wiec sa relatywnie tani] o tyle 4 z nich wsrod najdrozszych zakupow to chyba lekka przesada. Ktorys z nich pewnie nie wypali [stawiam na Wade'a i/lub Dirka], ale reszta solidnie dobrana i generalnie poza asystami nie ma duzych brakow. Skoro dopoki Antek jest zdrowy to zalatwia wartosc za prawie pol druzyny to...

 

IMO wariant optymistyczny - podium.

IMO wariant realistyczny - gorne rejony srodka [czyli miejsca 4-7].

 

 

Six Sigma - fluber

 

Pomimo iz bylo aktywne zastepstwo to po tej druzynie niestety widac, ze nie draftowal sam zainteresowany.

Nawet jak gracze byli kupieni wg jego wycen to pewnie w gornych ich rejonach i podejrzewam, ze w tanich uzupelnieniach zabraklo albo omowienia planu dzialania albo kasy na ich kupienie przez trzymanie sie limitow drogich graczy albo mozliwosci improwizacji ze strony zastepcy. Bo druga polowa skladu pozostawia zbyt wiele do zyczenia zeby tu wszystko sie udalo zgodnie z jakims planem i szykuje sie duzo pracy w sezonie.

 

Ogolnie na skrzydle sklad jest mocny, na PG solidny, ale wsrod wysokich prezentuje sie wyjatkowo blado.

Pewnie trzeba bedzie pogadac z MKA ;-)

 

IMO wariant optymistyczny - o wlos unikniecie spadku.

IMO wariant realistyczny - dolne rejony strefy spadkowej.

 

Underrated - matek

 

Kolejna druzyna z cyklu ekstremalnych bo jest tu tylko jeden wing za wiecej niz minimum! Jak ma obskoczyc dwie pozycje jednoczesnie to bedzie problem ;-)

W kategoriach widac tankowanie FT%, ale chyba nie do konca zrealizowane [bo Bosh i Westbrook sa tam mocni] oraz jednoczesnie cienko jest w trojkach i moze stratach, ale sa tez nadwyzki na sprzedaz wiec [znowu] kluczowe beda trejdy i uzupelnienia czyli cala opinia o druzynie sprowadza sie do jednego wielkiego "to zalezy".

 

Tak bazowo i troche na latwizne to przyjme...

 

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli.

IMO wariant realistyczny - srodek stawki.

 

 

Unstoppables Bulls - marcos

 

Niemal tradycyjnie bylo czekanie z zakupami i przygarniecie Deandre, ale odnosze wrazenie, ze tym razem inni GMowie calkowicie spaskudzili plany [glownie MKA i Slawek]. Bo wg mnie tankowanie FT% zupelnie tu nie wyszlo, za malo zakupow jak na ta strategie bedzie gralo powyzej 20$ [gdy tych ponizej nie brakuje], a do tego jest trudna kombinacja statsow do ewentualnego naprawienia [bloki, FT%, pkt, asysty].

 

Sytuacja nie jest jakas tragiczna bo w koncu sklad szeroki i tradycyjnie jest wiele solidnych zakupow, ale wydaje mi sie, ze to moze byc sezon, w ktorym marcos sie przejechal na swoim stylu draftowania w tej lidze.

 

IMO wariant optymistyczny - miejsca 7-9.

IMO wariant realistyczny - gorne rejony strefy spadkowej.

 

Zdunia Squad - Masud

 

Wg mnie jak sie unika najdrozszych graczy to sklad wlasciwie musi byc gleboki, a tu IMO taki nie jest, wiec jak juz pare razy wspominalem "okej" w tej lidze to za malo. Tzn niby jest spory upside w osobie zdrowego Jrue czy mlodziakow, ale nie wierze ani w jedno ani w drugie, wiec sila rzeczy...

 

IMO wariant optymistyczny - o wlos unikniecie spadku.

IMO wariant realistyczny - dolne rejony strefy spadkowej.

 

Zas na deser... woLF-Pack - wiLQ

 

Opis musze zaczac od kwestii technicznej bo [chyba nie przesadzam, ze] kilkanascie razy wchodzilem na ten draft gdyz dochodzilo do absurdalnej sytuacji, ze widze co sie dzieje, ale nic nie moge kliknac. To ze nie moglem ogladac druzyn, historii pickow, czatowac itp to bym jakos przezyl, ale jak wcisniecie guzika "bid" nic nie daje na licytacji to brzmi jak problem, wiec nie czekalem na nic tylko zamykalem karte i wbijalem sie jeszcze raz.

 

Efekt byl taki, ze w sumie nie moglem brac udzialu w kilkanastu tanszych licytacjach i dostalem bodaj 2 zawodnikow z automatu. Zeby byc fair musze dodac, iz Yahoo posluchalo moich wycen, wiec nie moge udawac oburzenia kogo mi wcisneli i nawet nie bralbym udzialu w wiekszosci z tych opuszczonych licytacji. Najwieksza strata polegala na tym, ze bylo kilku zawodnikow [glownie tanich wysokich!], ktorych bym podbil o dolara - dwa, a czy bym ich kupil to nie wiem. Generalnie to bylo irytujace, ale zakladam, ze w sezonie wyjda duzo wieksze problemy niz, ze nie kupilem przykladowego Amira za 4$. Ale gdyby ktorys z nich eksplodowal to zmienie zdanie i na pewno pozostanie niesmak.

 

Odnosnie swoich planow to chcialem powtorzyc zeszloroczna strategie skoro nie dosc, ze ladnie pasuje do moich wycen i tendencji to jeszcze przyniosla sukces. Ergo podobnie jak rok temu zidentyfikowalem kilkunastu zawodnikow, ktorzy wg mnie ida 5+$ dolarow taniej niz powinni i zakladalem, ze dorzuce do nich kogos z Top8 z IMO najlepsza pensja.

 

Z topu kupilem Currego i jestem duzo mniej pewny niz w zeszlym roku z Antkiem, ze bedzie najlepszym zakupem z czolowki, ale nawet po drafcie gdybym mial kogos wybierac raczej padloby na niego, wiec pierwsza czesc planu uznalbym za zaliczona.

 

Druga czesc planu porzucilem gdzies przy 30 picku poniewaz zaczalem sie mocno martwic o to co robia Slawek i marcos - obaj dlugo czekali z zakupami, z obydwoma nie raz juz gralem, wiec wiedzialem, ze nie zaspali, a co najwazniejsze obaj mieli duzo wiekszy budzet ode mnie. Z tego wyciagnalem wniosek, ze sepy czekaja na podobne promocje co ja tylko, ze je zgarna moim kosztem bo mogliby mnie spokojnie przebijac na kazdym z nich.

 

W zwiazku z tym trzeba bylo zaimprowizowac i wyrzezbic cos na biezaco. Spojrzalem na poszczegolne pozycje i powoli ubywajacych zawodnikow wartych 15+$ i wytypowalem po kilku z nich na pozycje, ktorych bym preferowal zakladajac w miare uczciwe pensje. Z wynikow licytacji padlo na Millsapa, Monroe, IT2, Eda Davisa i IMO zaskakujaco tanie uzupelnienia na skrzydle [JR, Wilson]. Nie jest to zaden core marzen, ale z grubsza obstawiaja wszystkie istotne pozycje i kategorie poza blokami, wiec tez nie uwazam abym jakos szczegolnie wtopil. Z powodu tego, ze nie bylem obecny na kilku licytacjach tanich wysokich nie dokupilem tych blokow i zebralem troche za duzo niskich [co rowniez wychodzi w rozkladzie kategorii], ale wydaje mi sie, ze to nic czego trejdami czy Fasami nie da sie naprawic. Ot wyszla klasyczna przecietnosc z nadwyzka trojek na sprzedaz. Wydaje mi sie, ze troche pracy, szczescia oraz zdrowia i powinienem z tym powalczyc choc margines bledu jest maly, wiec powazne wpadki czy kontuzje moga mnie zepchnac do walki o utrzymanie.

 

IMO wariant optymistyczny - podium [zakladajac zdrowie i zalatwienie potrzebnych korekt]

IMO wariant realistyczny - powyzej srodka [czyli miejsca 4-7].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku oceny mojej drużyny, to wcale się nie dziwię opinii Wilqa :nevreness:  W związku z tym, że nie było mnie na drafcie musiałem wymyślić bezpieczną taktykę, polegającą na wydraftowaniu 8-9 zawodników, którzy, uważam że będą dużo lepsi niż w poprzednim sezonie. Poza Lawsonem wszyscy ten warunek spełniają. Gracze pozyskani za dolara już prawie wszyscy zostali u mnie wywaleni. Oczywiście chętnie się powymieniam, ale to raczej w trakcie sezonu niż teraz. Chyba, że oferta rzuci mnie na kolana :nevreness:  Będę w tym roku mocno rotował składem i liczę na wariant optymistyczny :nevreness:

 

Na powtórkę z zeszłego roku nie liczę, kiedy bezpośrednio po drafcie oceniałeś, że mam najsłabszy skład w lidze, a w grudniu miałem 26 punktów przewagi nad 2 miejscem :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.